Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowa konkurencja dla iMaca???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#26 GReat

GReat
  • 27 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 września 2008 - 21:01

po pierwsze brzydkie po drugie jakos sprzetowo zadna rewelacja, no i nie przemawia do mnie HP ogólnie

#27 adi3124

adi3124
  • 531 postów
  • SkądGdynia

Napisano 12 września 2008 - 00:30

Ogólnie to z imaciem nic nie może się równać ... Jednak gdyby firma apple nie istniała to pewnie siedziałbym właśnie przy takim sony .

#28 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 13 września 2008 - 04:03

HP TouchSmart IQ500 to taki 'większy' iPhone/iPod Touch z systemem Windows... :lol:


Dokładnie, i jakby na to nie patrzeć zawsze zostaje 'wspaniały' rejestr, DLL Hell, i masa innego badziewia. Myślę, że można wszyustko zapakować ładnie ale tak samo jak Debian jest numerem dla niektórych tak samo Mac OS będzie numerem jeden dla innych. Nie przeczę, że XP ma swoje zalety ale ma też swoje wady a jedna czy druga łatka i dodatkowy soft nie zrobi z tego innego systemu tak samo jak instalacja KDE na Linuxie nie wybawi całkowicie zaawansowanego użytkownika od bash'a ;)

#29 Przemo_c

Przemo_c
  • 254 postów
  • SkądPoznań/Warszawa

Napisano 14 września 2008 - 20:21

Ludziska kochane; kwestią wyjaśnienia: 1. Nie mam nic przeciwko firmom HP i SONY (korzystam z ich produktów, również) 2. Te komuptery nie są (według mnie) konkurencją dla iMac'a ze względu na system, jaki na nich jest zainstalowany (i tylko tyle) P.

#30 pk5

pk5
  • 93 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 16 września 2008 - 17:57

A ja Państwu powiem, że nei spodziewam się tego w Maczku, znaczy w Imaczku. Dlaczego? Super piekne dotykowe, bajeranckie i cudowne w pierwszej chwili ale do codziennej pracy - nie wygodne. To raczej taka ramka elektroniczna (na fotki filmy itp, do przejrzenia dokumentów tylko) a nie komputer do pracy :) Spróbuj na tym popracować, posiedzieć. palcem się nie da. A korzystanie przez myszkę i klawiaturę ( w zestawie) to .. przecież wszędzie tak można. Więc ten touch to wg mnie taki bajer ;) Pozdrawiam.

#31 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 16 września 2008 - 23:41

Tak samo uważam, że to po prostu przyjemny gadżet

#32 mat02

mat02
  • 57 postów

Napisano 17 września 2008 - 16:29

Super piekne dotykowe, bajeranckie i cudowne w pierwszej chwili

ale do codziennej pracy - nie wygodne.

To raczej taka ramka elektroniczna (na fotki filmy itp, do przejrzenia dokumentów tylko) a nie komputer do pracy :) Spróbuj na tym popracować, posiedzieć. palcem się nie da. A korzystanie przez myszkę i klawiaturę ( w zestawie) to .. przecież wszędzie tak można. Więc ten touch to wg mnie taki bajer ;)

Pozdrawiam.

Dokładnie to samo można powiedzieć o iPhone'ie ;) Przecież na "sprzętowej" klawiaturze QWERTY pisze się wygodniej niż klikając na ekranie, więc pewnie do codziennej pracy jest niewygodny :lol: . Ten touch to taki bajer, co nie? :cool: Co prawda to trochę inna sfera zastosowań (stacjonarka i urządzenie przenośne), jednak chodzi mi o sam sposób myślenia. Sądzę, że gdyby Apple jako pierwsze wprowadziło iMaka Touch, to mało kto zastanawiałby się nad praktycznym zastosowaniem tego, a znaleźli by się i tacy, którzy wyrzuciliby Apple Remote i palcem obsługiwali Front Row, wychwalając ten sposób pod niebiosa :roll: (swoją drogą, może Apple już nad tym pracuje, dlatego pilot trzeba teraz dokupywać osobno :lol: ).
Mnie ten HP się podoba, chciałbym zobaczyć jak to działa na żywo.

#33 pk5

pk5
  • 93 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 17 września 2008 - 21:11

mat: do sklepu goń :)

#34 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 19 września 2008 - 09:14

Ale IQ816 to już inna bajka ;)
25,5-calowy dotykowy ekran wyświetla obraz w rozdzielczości 1920x1200 pikseli. Jednym z jego komponentów jest... zintegrowany czytnik płyt Blu-ray.
Tuner TV, bluetooth.
I co ino.

#35 tomzel

tomzel
  • 35 postów

Napisano 19 września 2008 - 11:40

Tak samo uważam, że to po prostu przyjemny gadżet



a ja się nie zgodzę, wg mnie to przyszłość komputerów domowych ja centrum multimedialno-informacyjne... o wiele naturalniej jest podotykać, poprzecigać wybrane elementy palcami niż robić to samo myszką...

#36 Zwickau

Zwickau
  • 817 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 października 2008 - 11:27

Nowy komputer Sony

Sony VAIO, czyli wszystko w jednym. Wiadomości - Onet.pl Republika

Jestem ciekaw Sony kopiuje klawiaturę Apple (zobacz na zdjęciu).

#37 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 08 października 2008 - 15:16

Cudaki... Ta aluminiowa podstawa pod ekranem przypomina uchwyty z Macach Pro. Tak się zastanawiam czy poza Apple wszyscy inni producenci mają kryzys wzorniczy? Wychodzą chyba z założenia że wystarczy że dadzą większy dysk, więcej RAMu i jakiś mało przydatny bzdet to obronią argument, że za tą samą cenę klient dostaje więcej niż przy zakupie Maka a będzie wyglądać "prawie" tak samo. PRAWIE robi jednak wielką różnicę... ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych