Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ms Office raz jeszcze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 kasik

kasik
  • 4 postów
  • SkądSydney

Napisano 06 lipca 2006 - 02:35

Witam wszystkich, kilka osob pewnie zaraz bedzie na mnie krzyczec, ze to juz bylo i zeby uzyc opcji "szukaj" :-) ale naprawde przeszukalam troche watkow i nie znalazlam jednoznacznej odpowiedzi. iBook'a kupilam kilka dni temu i to moj pierwszy Mac w zyciu wiec jestem jeszcze zielona :) Naczytalam sie juz poradnikow, za linki serdecznie dzieki dla wszystkich, bo to dzieki forum do tych linkow dotarlam :-) Na PC pracowalam na Ms Office,pewnie jak wiekszosc uzytkownikow PC. Teraz mam zainstalowana wersje na 30 dni, wiec z niej narazie korzystam. Potrzebuje programu z "normalnym" procesorem, arkuszem kalkulacyjnym (jest mi potrzebny na co dzien) i programem do prezentacji, krorego tez uzywam czesto. Chodzi mi o to ze na co dzien potrzebuje pracowac na dwoch systemach i przenosic dane z PC na PC , z Mac'a na PC i PC na Mac'a. wiec nie chce miec zadnych problemow z zapisywaniem i odczytywaniem plikow.I nie mam czasu na kombinowanie.Nie chodzi mi o to, ktory program jest darmowy, ktory tanszy, albo "nawet niezly". Pytam ktory jest Waszym zdaniem najlepszy zeby wszystko szlo gladko?

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 06 lipca 2006 - 02:42

Ms Office na Mac jest 100% kompatybilny z Ms Office na Windows.
Ale skorzystaj z Szukaj podając frazy "NeoOffice" oraz "OpenOffice".
Oba pakiety są w 99% kompatybilne z Ms Office.

#3 kasik

kasik
  • 4 postów
  • SkądSydney

Napisano 06 lipca 2006 - 03:00

Dzieki za tak expresowa odpowiedz:-) Co to znaczy " w 99% " ? Moga byc jakies problemy?

#4 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 06 lipca 2006 - 03:02

Przy bardziej skomplikowanych dokumentach mogą wystąpić jakieś błędy. Mi osobiście zdarzały się bardzo rzadko (Jeszcze w czasach gdy korzystałem z Linuxa)

#5 kasik

kasik
  • 4 postów
  • SkądSydney

Napisano 06 lipca 2006 - 03:05

Czyli Twoim zdaniem jednak najlepszy jest Ms Office? (nie chcialam byc podejrzewana o nalecialosci z windowsa;-)) ale jednak ..

#6 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 06 lipca 2006 - 03:07

Czyli Twoim zdaniem jednak najlepszy jest Ms Office? (nie chcialam byc podejrzewana o nalecialosci z windowsa;-)) ale jednak ..

Nie.
Napisałem że niekompatybilności spotykałem bardzo rzadko, na tyle rzadko że z powodzeniem korzystam z OpenOffice od kilku lat (kiedyś na Linuxie, teraz na Mac OS X)

#7 kasik

kasik
  • 4 postów
  • SkądSydney

Napisano 06 lipca 2006 - 03:28

Ok, rozumiem :-) i dziekuje

#8 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 06 lipca 2006 - 03:33

Musimy również pamiętać że OpenOffice oraz NeoOffice to programy darmowe co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność :)

#9 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 lipca 2006 - 04:40

Nowy Neooffice zredukowal ilosc klopotow do 0,1 %. ;] Warto zainstalowac i przebolec dlugi czas uruchamiania sie tej aplikacji.

#10 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 06 lipca 2006 - 20:13

Jeszcze pracując na PC przechodziłam z MS Office 2003 (dla mnie denerwujący i nie uważam MS Office za najlepszy. Mnie przyjemniej się pracowała na OpenOffice) na OpenOffice.ux.pl 2.0 Urzeka mnie możliwości zrzucania do PDF-ów na każdym etapie pracy) Z przejścia z Excela „padłam” jedynie na tablicach przestawnych. Z perspektywy czasu wydaje się jednak, że więcej straciłam (Excel – makra) przechodząc z MS Office 2000 na Office 2003 niż z Office 2003 na OpenOffice. (nic nie wiem, bo nie pracowałam na Access’ie) W Apple na OS X mam NeoOffice i nie zauważyłam jeszcze błędów z przejścia z OpenOffica (pod win) na NeoOffica. Zatem praca na PC w NeoOffice pozwala na „nie kolizyjną” pracą w Apple na NeoOffice. Warto na początku przyjrzeć się szczegółom takim jak czcionki i inne tego typu głupstwa (formatowanie) a w zasadzie praca na tych dwóch systemach (Win i OS X) powinna być bezkolizyjna. Pozdrawiam.

#11 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 04 września 2006 - 17:23

Office raz jeszcze Czy Microsoft Office 2004 jest po polsku?

#12 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 04 września 2006 - 17:31

niet

#13 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 04 września 2006 - 17:50

Ktoś pamiętam na forum chwalił się że posiada własną polską lokalizację do Office 2004 warto by było poszukać i napisać do tej osoby na priv by dowiedzieć się konkretów... Od razu ostrzegam iż ta lokalizacja jest nielegalna i może być powodem zlego funkcjonowania programu . . . osobiscie jej nie testowałem ale jestem ciekaw jak to wygląda może ktoś zrobi screena?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych