Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czym się różnią abletony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 04 września 2008 - 09:43

Zależy mi na tym żeby się dowiedzieć czego nie ma w wersji LE abletona dodawanej np do kart dźwiękowych. wiem że jest zubożona i ma chyba tylko 8 możliwych scieżek. Ale najbardziej zależy mi na tym jak w okrojonej wersji działa looper/sampler - chciałbym sobie nim bębny robić z sampli, da się?

#2 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 04 września 2008 - 11:01

Tutaj szczegoly:
Ableton - Live 7 LE

Np dla mnie odpada, ze LE nie ma ReWire, a ja lubie laczyc Reasona z Abletonem.

#3 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 04 września 2008 - 11:12

Dzięki :)

#4 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 września 2008 - 11:24

Dodatkowo mozesz uzyc chyba tylko 2 efektow na raz. Polecam kupic z karta muzyczna i zrobic upg za 99dol albo e nie pamietam wychodzi taniej niz jak bys mial kupowac normalna wersje

#5 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 04 września 2008 - 11:36

jak się okazało mam dostępną wersję lite - da się z tego coś wyciągnąć ? Zależy mi na obsłudze wtyczek vst i au, robieniu bębnów z sampli oraz możliwości puszczenia i grania na żywo przy pomocy tegoż softu.

#6 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 04 września 2008 - 23:52

dac sie da... ale nie za wiele, podpiera sie opinia innych bo sie nie bawilem akurat

#7 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2008 - 14:26

da sie ale na zasadzie ze np robisz sciezke, vst + efekt (2 wtyczki na raz mozesz w le uzywac) i potem exportujesz do wave, kolejna sciezke tak samo i kolejna sciezke tak samo a potem wszystkie wavy sklejasz w abletonie

#8 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 06 września 2008 - 21:45

Przy miksie to wiem jak sobie poradzić, chodzi mi raczej o zastosowanie koncertowe, potrzeba mi żeby w pełni była obsługiwana wtyczka z brzmieniami (dowolna). Najbardziej zależy mi jednak na bębnach, czy ktoś mógłby po krótce opisać jak zrobić pattern bębnów z sampli? Czy wygląda to tak jak np we fruityloops czy może, trzeba "wrzucać" i ustawiać bębny ręcznie poniekąd nagrywając je na ścieżkę. ??

#9 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 07 września 2008 - 19:27

Nie, Ableton ma w sobie normalny sekwencer. Uzyj wbudowanego Samplera, poprzeciagaj poszczegolne sample bebnow na sloty (nie przejmuj sie ze nazywaja sie crash, kick itd-mozesz tam podlozyc dowolne sample)- potem mozesz w tym miejscu normalnie tworzyc paterny jak w sekwencerze krokowym. Mozesz tworzyc cale warstwy jak w autoamcie perkusyjnym, np doły, werble, postawić brejki itd itd. Co do limitu ilosci sciezek w Live LE i uzywaniu ich na zywo-az sie prosi o taka proteze, ze po prostu zrob submix poza kompem i do Abletona wprowadz juz zsumowane sciezki.Do tego wystarczy Ci ma;y mikserek jakowys. Wiem ze wtedy nie bedzie mozna im osobno przypisac efektow, ale chociaz je bedzie slychac.

#10 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 07 września 2008 - 20:04

Wszystko łądnie, tylko że ja nie mam wersji LE tylko jakieś "lite". . . Czy nadal da się*zastosować go na scenie, i zrobić bębny?

#11 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 września 2008 - 15:14

LE=LitE ;]

#12 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 08 września 2008 - 15:33

Lite jest jeszcze bardziej ograniczony niz LE. No wiec polecam jeszcze raz ten sam link, tam jest wszystko wyjasnione:
Ableton - Live 7 LE

Skup sie ;)
LE jest sprzedawany jako standalone, tj. mozesz go kupic w pudelku w sklepie. Jest ograniczony do 64 sciezek audio, ale nie ma ograniczen co do midi.

Lite nie istnieje samodzielnie, jest dodawany do roznych produktow w pakiecie (np. karty muzyczne, klawiatury midi) i zazwyczaj mozesz na nim odpalic maksymalnie 8 sciezek.
To tyle strona. Od siebie dodam, ze zazwyczaj sa blokady, ze Lite bedzie chodzil tylko z tym sprzetem, z ktorym zostal dodany-nie zawsze, ale tak bywa.

Na obu mozesz cos tam zrobic, chociaz oczywiscie Lite naklada ograniczenia.

Co do bebnow- a nie myslales, zeby kupic sobie pady i startowac bebny w Abletonie recznie? ;)

---- Dodano 08-09-2008 o godzinie 15:38 ----
Sorry, zle napisalem: Sampler. Chodzi oczywiscie o Impulse, wewnetrzny instrument Abletona Live.
Zajrzalem u siebie w Abletona :) (normalnie nie robie bebnow na kompie ale na automacie perkusyjnym). Uruchamiasz Impulse i sample przeciagasz przeciagasz w te sloty podpisane jako "start" "transp" "stretch" "drive" "freq" itd itd. Niech te podpisy Cie nie myla, tu mozesz poprzeciagac swoje sample:
Dołączona grafika

Tak ze to wyglada np tak:
Dołączona grafika

Potem mozesz sobie w uproszczonym sekwencerze "narysowac" patterny, dla kazdego sampla ;)
Dołączona grafika

Oczywiscie to taki maxymalnie uproszczony loop perkusyjny, ot tak na 10 minut roboty.

#13 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 09 września 2008 - 12:20

Co do padów, tak myślałem o tym, ale.
- małe fundusze
- czy ableton obsłuży dwa urządzenia, bo na pewno chcę mieć klawiaturę*sterującą do niego.

---- Dodano 09-09-2008 o godzinie 13:22 ----
czy ten instrument, o ile nie ma go w lite, jest jakoś inaczej dostępny?


EDIT: sorry za dubel

#14 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 09 września 2008 - 13:07

Jasne ze obsluzy dwa a nawet wiecej niz dwa urzadzenia ;) Klawiature podlaczysz pod usb, pady pod drugie. Przy kazdej sciezce mozesz zaadresowac osobno urzadzenie, i to jeszcze osobno in i osobno out. Ja tez mam pare kontrolerow w Abletonie na raz. Ewentualnie kup klawiature z padami i problem z glowy - np M-Audio Axiom, Novation itp. W wersji LE Impulse jest w Abletonie, nie wiem jak z LITE. Odpal i zobacz czy tam jest :) , po prostu...

#15 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 09 września 2008 - 13:33

w vst pwinien być, tak?

---- Dodano 09-09-2008 o godzinie 18:28 ----
Cóż, nie znalazłem tej wtyczki w abletonie lite. Czy może mógłby ktoś się podzielić ze mną tym pluginem? sam nie wiem czy to już będzie niezgodne z prawem czy nie, więc pytam.

#16 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 10 września 2008 - 00:28

W zadnych tam vst... szukaj w instrumentach Abletona.
W gornym lewym rogu namierz cos takiego :) Widzisz, ze jest tam Impulse? :D

Dołączona grafika

#17 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 10 września 2008 - 08:50

Ok, jest. Ale teraz Co, jak rozumiem mam po prostu wrzucać w miejsce już wstawionych sampli swoje własne. Ale jak je poustawiać w pattern i przede wszystkim jak to odsłuchać. przepraszam za tak durne pytania ale, no laik jestem :)

#18 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 10 września 2008 - 22:24

No dobra, lecimy łopatologicznie. Instrukcje masz po kolei na ponizszych zrzutach ekranowych.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udało się :)

#19 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 11 września 2008 - 07:32

Dziękuję, jestem niewymownie wprost wdzięczny. Przykro mi że nastręczam tylu problemów ale dotychczas wystarczyło mi wpiąć bas w lampę i funkin. . . . Ale się porobiło, dzięki

#20 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 11 września 2008 - 07:53

Zaden problem, no taka jest dobra tradycja tego forum, ze sobie pomagamy, nie? ;) I smialo pisz, czy udalo sie czy nie itd. To nic nie kosztuje :)

#21 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 11 września 2008 - 08:11

Wszystko jest ok, ale tylko na początku, sample powstawiane i mimo to klikając na zakładkę poniżej(w tym miejscu gdzie była ta na screenach) dostaję puste okienko z komunikatem "no clip selected"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych