Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Autocad na Mac'u


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 arten

arten
  • 1 postów

Napisano 04 września 2008 - 05:53

Chciałbym na moment powrócić do wątku i prosić o opinie i wnioski z własnego doświadczenia z pracą w Autocadzie na Mac'u. Chciałbym go zainstalować za pomocą Pararels'a, oczywiście w Windowsie na Mac Pro (nowy model z pamięcią 4 ram, 1x2.8). Zaznaczam, że muszę pracować na Autocadzie i inny program nie wchodzi w grę. Jest to praca wyłącznie w 2D. Drugą opcję, którą rozważam to dwa komputery: Mac i PC podpięte switchem KVM (DVI) na monitor Mac'a 23". Nie wiem tylko, i tu pytanie, czy mysz i klawiatura będą współpracowały ? Dziękuję za odpowiedzi a sprawa jest dość pilna. Pozdrowienia dla wszystkich (To mój pierwszy post a i Macbooka mam od niedawna). Arten

#2 ser91e

ser91e
  • 461 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 04 września 2008 - 08:10

Ja pracuję podobnie tylko w 2D (instalacje elektryczne i słaboprądowe) przez Parallels. Komputer jak w podpisie. AutoCAD 2007. Sprawuje się świetnie, chociaż czasami jak ma się otworzone zbyt dużo programów lubi się przyciąć na chwilę. Odradzam jednak instalację wersji 2008 (w ogóle nie dałem rady zainstalować) i 2009 (ma problemy z wyświetlaniem nowego al'a office 2007 menu na wirtualnej karcie graficznej).

#3 austar

austar
  • 92 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 września 2008 - 10:42

używam Autocada do takich samych celów jak kolega wyżej i nie mam z tym żadnych problemów. Nie miałem także żadnych kłopotów z instalacją wersji 2008. Chociaż świadomie wróciłem do wersji 2005 ze względu na szybkość działania. Jedyne co mnie irytuje to, to że używam Apple Mail jako klienta pocztowego i po otrzymaniu maila z rysunkiem muszę to przerzucić na windowsa i czasami gubi mi polskie znaczki. Do tego po jakimś czasie mam straszny bałagan i w końcu nie mogę nic znaleźć.

#4 ser91e

ser91e
  • 461 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 04 września 2008 - 10:48

Witam kolegę po fachu ;). Co do bałaganu to podłącz sobie folder z projektami jako dysk w Parallels i ustaw go jako domyślną ścieżkę projektów w AutoCAD. Zapisując tam rysunki z Mail będziesz miał w miarę porządek. Przynajmniej po za tym folderem ;).

#5 austar

austar
  • 92 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 września 2008 - 11:14

tak tez zrobiłem. Ale jak dostajesz kilkanaście różnych rysunków jednego dnia to i tak nie można nad tym zapanować. Czasami z Mail pobiera mi do "Pobrane rzeczy Mail" innym razem jak kliknę to do "Pobrane rzeczy". Przyzwyczaiłem się do tego i jakoś sobie z tym radzę. A poza tym to przesiadłem się z parallels na vmware i mam wrażenie, że chodzi szybciej.

#6 ser91e

ser91e
  • 461 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 04 września 2008 - 11:59

Ja kupiłem kiedyś Parallels zanim VMware wykształcił się z bety. Ostatnio spróbowałem się nim pobawić i był znacznie wolniejszy, częściej się wieszał itd. Dlatego wróciłem do P.

#7 dragen

dragen
  • 1 postów

Napisano 03 listopada 2008 - 19:50

Pomocy!!! Zainstalowałem na moim macu parallels desktop potem windowsa xp a następnie AutoCada 2005 i jak rysuje to tak mi kursor skacze i już mnie krew zalewa a na pulpicie windowsa chodzi elegancko. Co zrobić??

---- Dodano 03-11-2008 o godzinie 21:56 ----
A jeszcze jedno AutoCada na maca bez kombinowania to nie ma ??

#8 ser91e

ser91e
  • 461 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 04 listopada 2008 - 13:21

Jest to niestety przypadłość działania na wirtualnej karcie graficznej. Jeśli nie możesz tego zignorować, pozostaje Ci instalacja Windows przez Bootcamp. Możesz też spróbować Vectorworks. Ja osobiście nie miałem możliwości, ale podobno jest całkiem niezły. Natywnej wersji AutoCAD'a nie ma i raczej nie będzie. Wystarczy spojrzeć na coraz większe powiązanie z NetFramework'iem co coraz bardziej oddala ten program od przeniesienia na Mac OS X.

#9 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 22 listopada 2008 - 16:56

Sprawdzał już ktoś jak wypada współpraca Parallels Desktop 4.0 + AutoCAD?

#10 picimen

picimen
  • 152 postów

Napisano 02 grudnia 2008 - 13:18

Witam.
Czyli praca przez P czy VM w autocadzie, nie przystwarza wam wiekszych trudnosci?
Czytalem gdzies ostatnio ze autodesk próbuje przeniesc autocada 2007 chyba, na maca, i ze maja cos powrocic na tą platforme.??
Caly czas przygladam sie mac osowi, zanim definitywnie na niego przejde, ale wlasnie takie braki i wspolpracy tych programow mnie powstrzymuje przed przesiadka. Wlasnie kolega z powrotem z kilku miesiecznego uzytkowania macbooka pro, wrocil to windows'a bo nie mogl sprawnie pracowac na autocadzie. i to sa takie wlansie balaczki, Bo troche dziwaczne zmieniac system a i tak na windowsie pracowac.

---- Dodano 02-12-2008 o godzinie 16:09 ----
Witam.
Czyli praca przez P czy VM w autocadzie, nie przystwarza wam wiekszych trudnosci?
Czytalem gdzies ostatnio ze autodesk próbuje przeniesc autocada 2007 chyba, na maca, i ze maja cos powrocic na tą platforme.??
Caly czas przygladam sie mac osowi, zanim definitywnie na niego przejde, ale wlasnie takie braki i wspolpracy tych programow mnie powstrzymuje przed przesiadka. Wlasnie kolega z powrotem z kilku miesiecznego uzytkowania macbooka pro, wrocil to windows'a bo nie mogl sprawnie pracowac na autocadzie. i to sa takie wlansie balaczki, Bo troche dziwaczne zmieniac system a i tak na windowsie pracowac.

#11 dair

dair
  • 67 postów
  • SkądGDSK

Napisano 08 kwietnia 2009 - 12:15

Sprawdzał już ktoś jak wypada współpraca Parallels Desktop 4.0 + AutoCAD?


kursor lata jak szalony. Probowalem w ustawieniach autocada zmieniac i parallelsa ale nic nie pomoglo i wrocilem do 3ki i jest git.

#12 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 08 kwietnia 2009 - 12:41

kursor lata jak szalony.


To znaczy? Z kontekstu wynika, że to źle, ale nie rozumiem dlaczego?

#13 dair

dair
  • 67 postów
  • SkądGDSK

Napisano 09 kwietnia 2009 - 23:12

kursor sie trzesie - nie wiem dlaczego. szukalem odpowiedzi na zagranicznych forach, miedzy innymi na forum parallels. problem jest powszechny, ale brak rozwiazania :/ prawdopodobnie jest jakis problem ze sterownikiem do karty graficznej.

#14 mlszczepanski

mlszczepanski
  • 1 postów

Napisano 24 stycznia 2010 - 22:36

Nowy VMware Fusion Witam, Pryt nowym VMware Fusion praca na AutoCadzie jest idealna. Mogę powiedzieć, że wydajność i prędkość zrównała się z BootCamp. Pracuję na Macbook'u 2 GHz Intel Core 2 Duo przy 2 GB ramu i nie mam problemów. Do tego podłączony monitor 21 cali. Rzadnych problemów z myszka itp. Moim zdaniem lepiej niż na Parallels 5.0 Dodaję tylko, że moja praca na AutoCadzie ogranicza się do rysunków płaskich, jednak z dużymi mapami w tiff.

#15 Adams

Adams
  • 488 postów

Napisano 26 stycznia 2010 - 12:39

mlszczepanski, mam taką samą konfigurację jak Ty. Używałeś może jakiegoś innego programu typu CAD 3D przez VM? Ja postawiłem sobie tak demo SolidWorksa 2009 (wersja demo nie posiada żadnych dodatków jak PhotoView, RealView czy COSMOS) i hulalo to baardzo cienko, cięło okropnie. W pracy mamy tylko SW więc nie przeforsuję tematu zmiany na NX Siemensa, ktory jest na Maczka :-(. Ma ktoś doświadczenie czy SW rusza na wirtualnej maszynce z GMA950 czy trzeba o tym zapomniec? Przez bootcampa dema działa OK. Jednak ciągłe resety i zmiany systemow mnie odstręczają.

#16 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 30 stycznia 2010 - 20:41

Zastanawiam się czy warto w ogóle próbować odpalać AutoCAD'a przez Crossover, czy nie ma nawet co marzyć, że taki układ zadziała? Na stronie producenta jest napisane, że można. Pytanie tylko jak to działa, próbował ktoś?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych