Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

[2.X][2G/3G][Mac/Windows] Odblokowanie i aktywacja [QuickPWN]


  • Please log in to reply
1501 replies to this topic

#851 pogobossek

pogobossek
  • 13 posts

Posted 28 December 2008 - 16:47

a ja już pi****dole ten tel!!!!!!!!!!!!!!

// Wyluzuj. Co to wnosi do tematu? NIC.
Proponuję spróbować na innym komputerze.


#852 supporter

supporter
  • 15 posts

Posted 28 December 2008 - 21:01

PwnageTool 2.2.1 + gotowe obrazy do pobrania *Wersja 2.2 dla iPhone 3G: PART 1 :: RapidShare: Easy Filehosting PART 2 :: RapidShare: Easy Filehosting Informacje: * Aktualizacja Basebandu - WYŁĄCZONA * Aktywacja - nie - do zrobienia legalnie, w iTunes * Jailbreak - tak * Zdjęcie SIM-locka - nie * Aplikacja Cydia - tak * Aplikacja Installer - nie * Partycja systemowa - 500MB * Boot Logo - Apple (oryginalne) Witam. Próbuje z wyżej wymienionego tematu wrzucić oprogramowanie 2.2 w którym nie aktualizuje się baseband. Jednak za każdym razem wyskakuje mi błąd 1604. W momencie kiedy robię to w trybie DFU wyskakuje mi błąd 1601. Mam iphone 3g, soft 2.1 baseband 2.11.7. z simlockiem Ery i chciałbym już niedługo zdjąć z niego simlocka. Jednak do tego potrzebny jest z jailbreak'owany iPhone. Nie mogę tego zrobić WinPWN ponieważ nie ma tam mojego softu. Identycznie jest z QuickPWN ponieważ on automatycznie robi update basebandu a tego nie chce. Czy mogę liczyć na pomoc?

#853 dliwski

dliwski


  • 15306 posts
  • SkądWarszawa

Posted 28 December 2008 - 21:04

Niestety - musisz odbezpieczyć iPhone'a, a do tego trzeba Maka...

#854 supporter

supporter
  • 15 posts

Posted 28 December 2008 - 21:18

W jaki sposób odbezpieczyć? Czyli co nie mam możliwości zrobienia jailbreaka przy sofcie 2.1 na windowsie żeby nie aktualizował basebandu?

#855 lukasapp

lukasapp
  • 4 posts

Posted 28 December 2008 - 23:27

A czemu czeka grzecznie jak powinien być zainstalowany?


ok, rozpakowany i zainstalowany,alo to raczej tez nie to niestety i chyba raczej trzeba szukac gdzie indziej, bo tu raczej odpowiedzi sie nie uzyska. W kazdym razie dzieki dziunekk za probe pomocy przynajmniej :)

#856 supporter

supporter
  • 15 posts

Posted 29 December 2008 - 10:14

Sorry mam prośbę odnośnie wyżej wymienionego problemu z brakiem możliwości zrobienia jailbreaka pod windowsa na sofcie 2.1 albo 2.2.( baseband 02.11.07) Czy może ktoś mi coś tu poradzić czy jedynym wyjściem jest jailbreak na Maku? QuickPWN od razu robi aktualizacje basebandu a tego nie chce bo chce już niedługo zdjąć simlocka przy pomocy yellowsn0w. POMOCY.

#857 domino664

domino664
  • 2 posts

Posted 29 December 2008 - 13:36

Witam mam wgranego softa 2.2 przez Itunes i mam kilka pytań: 1.do czego jest potrzebna ta łatka NET FRAMEWORK?? 2.czy jest mi potrzebny bootloader do wgrania tego softa (Mam Iphone'a 3G 2.2) 3.Rozumiem że QuickPWN instaluje softa czyli jak mam softa 2.2 i chce mieć takiego samego tylko z cydią i innstalerem to nie muszę zmieniać softu na np.2.1?? Pozdrawiam

#858 esnow

esnow
  • 87 posts

Posted 29 December 2008 - 20:31

zrobilem update do 2.2 bez aktualizacji basebandu i nie mam zasigu. jakie rady ?

#859 supporter

supporter
  • 15 posts

Posted 30 December 2008 - 09:46

witam robiłeś to na windowsie czy na Maku? Bo ja nie mam już żadnego pomysłu na windowsa.

#860 rolex83

rolex83
  • 237 posts

Posted 30 December 2008 - 10:23

Witam mam wgranego softa 2.2 przez Itunes i mam kilka pytań:
1.do czego jest potrzebna ta łatka NET FRAMEWORK??
2.czy jest mi potrzebny bootloader do wgrania tego softa (Mam Iphone'a 3G 2.2)
3.Rozumiem że QuickPWN instaluje softa czyli jak mam softa 2.2 i chce mieć takiego samego tylko z cydią i innstalerem to nie muszę zmieniać softu na np.2.1??
Pozdrawiam


Net framework to jest cos co jest potrzebne do odpalania niektorych programow. Takich ktore zostaly w tym napisane. Jak chcesz szczegolow to w google chyba jeden z pierwszych 3 wpisow mowi o tym.

Robilem jb dopiero dwukrotnie w quicku. Mam Ip 3g i nie musialem nic wiecej robic jak tylko sciagnac firmware i wskazac jego sciezke w programie (jak updatowales przez iTunes to program sam znajdzie). Nie wiem do czego jest ten bootloader (moze dla 2g?).

Quick jailbrakuje firmware taki jaki masz w telefonie. Do tego mozesz zainstalowac cydie i installera.

Od siebie dodam ze na viscie i xp cala operacja przebiegla bez zaklocen.

#861 styka

styka
  • 10 posts

Posted 30 December 2008 - 13:21

---- Dodano 30-12-2008 o godzinie 15:29 ----
Witam mam mały problem z jb mojego softu. Cały proces przebiega prawidłowo ale tel nie chce się włączyć tzn cały czas widnieje na ekranie jabuszko. Po jakiś 5 min tel "zawibruje" i na ekranie coś mignie, po czym się włącza jeszcze raz. Mam IP 3G z softem 2.2 i pracuje na xp;ku (wgrany net framework 3.5)

#862 sobansio

sobansio
  • 184 posts
  • SkądNewbridge, Kildare, IE

Posted 30 December 2008 - 18:23

A ja nie mogę odpalić QuickPWN :( Zainstalowałem NET Framework 3.5, iTunes 8.0 i nadal nic :(

#863 Soni

Soni
  • 20 posts

Posted 30 December 2008 - 19:31

Styka spróbuj jak masz te jabłuszko nacisnąć tam gdzie się włącza i wyłącza iphone. Wteyd iphone sie włączy normalnie. Przy najmniej u mnie tak było.

---- Dodano 30-12-2008 o godzinie 21:35 ----
Hmm.... a ja mam znów troszkę inny problem... otóż jak trzeba dokładnie zrobić iphone, jak już trzeba naciskać te przyciski, home itp? Jak dokładnie, w jakim czasie i jak? Proszę o pomoc. W tym 1 opisie niezbyt to rozumię ;/

---- Dodano 30-12-2008 o godzinie 21:57 ----
Ok, udało mi się, ale teraz jest 2 chyba problem. W programie pisze : Uploading exploit bootloader, i trwa to już parę minut. A co do rubryki, to jest wyświetlona ta ostatnia: Wait while your iPhone is prepared for jailbreaking.

Ktoś wie czemu to tak długo trwa? A na iphone jest biały ekran

---- Dodano 30-12-2008 o godzinie 22:37 ----
robie to poraz 2, iphon ma czarny ekran

---- Dodano 30-12-2008 o godzinie 23:04 ----
Hmmm... jak sie to ściągało już ok. godzinę to się wkurzyłem i odłączyłem kabel i iphonea, na poczatku nie ruszal, podlaczylem do ladowarki, uruchomilem za pomoca home + przycisk wlacz, zadzialalo, iphone sie uruchomil.

Sprawdzam czy to podzialalo, wlaczam ten iTunes i bingo! :D wlasnie slucham utwor na iphone ktory przed chwilka tam wrzucilem :D

#864 siamano

siamano
  • 3 posts

Posted 31 December 2008 - 02:17

Witam, mam pytanie. Co zrobic jesli jest sie debilem i nie widzi ze pisze jak byk że osoby które chca pozbyc sie simlocka z iphona 3g powinny uzyc do jailbrake'a PWNTool a nie QuickPWN? Czy jesli zrobilem jailbrake'a poprzez QuickPWN to nie bede mogl sciagnac simlocka? (powiedzcie ze nie:). Prosze o w miare szybka odpowiedz bo premiera yell0wsnow juz dzisiaj:)

#865 dliwski

dliwski


  • 15306 posts
  • SkądWarszawa

Posted 31 December 2008 - 02:41

Jeśli masz teraz 2.2 to po ptokach.

#866 bazumbas

bazumbas
  • 16 posts

Posted 31 December 2008 - 07:21

Znalazłem około 20 wpisów z problemem na który nikt nie odpowiedział a dokładnie chodzi mi brak uruchomienia ip po jb telefon wibruje co jakiś czas i nie chcę sie uruchomić mimo że cały proces jb przeszedł bez problemu!! rownież wywnioskowałem ze problem ten dotyczy softu 2.2 w ip 3g. Davvido co na ten temat możesz poradzic czy ktoś znajduje rozwiązanie tego problemu .Ja rowniez miałem wczoraj ten sam problem a tak cieszyłem sie na jb.......

#867 siamano

siamano
  • 3 posts

Posted 31 December 2008 - 10:22

Mam 2.02, co musze zrobic? przywrocic ustawienia fabryczne przez itunes i jailbrakowac przez PWNTools?

#868 dliwski

dliwski


  • 15306 posts
  • SkądWarszawa

Posted 31 December 2008 - 13:38

Znalazłem około 20 wpisów z problemem na który nikt nie odpowiedział a dokładnie chodzi mi brak uruchomienia ip po jb telefon wibruje co jakiś czas i nie chcę sie uruchomić mimo że cały proces jb przeszedł bez problemu!! rownież wywnioskowałem ze problem ten dotyczy softu 2.2 w ip 3g.
Davvido co na ten temat możesz poradzic czy ktoś znajduje rozwiązanie tego problemu .Ja rowniez miałem wczoraj ten sam problem a tak cieszyłem sie na jb.......


Wprowadź iPhone'a w Recovery Mode, zrób Restore i odblokuj jeszcze raz.

#869 siamano

siamano
  • 3 posts

Posted 31 December 2008 - 13:43

Zrobilem jailbrake IPhona 3g za pomoca QuickPWN, ale oprogramowanie nadal mam 2.02 (tak pisze w ustawieniach w iphonie, nie zaktualizowalo sie do 2.2) Mam normalnie zainstalowana cydie i instalera. moje pytanie Czy jest to odpowiedni zrobiony jailbreak do zdjecia simlocka, tzn czy yellowsn0w bedzie mi dzialac? Z gory dzieki za odpowiedz

#870 Adi21

Adi21
  • 367 posts
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Posted 31 December 2008 - 13:48

Jeśli masz JB i baseband nie większy niż 02.11.07 to ci powinno chodzić :)

#871 erkaer

erkaer
  • 24 posts

Posted 01 January 2009 - 13:32

Mam pytanie, jak wygląda pwnowanie telefonu z kartą TuirboSim? Czy nakładka ma być razem z simem w telefonie podczas całego procesu, czy nie?

#872 Dr.No

Dr.No
  • 183 posts
  • SkądWrocław

Posted 01 January 2009 - 19:14

czy jak odblokuje iphona iphona na wersje 2,1 to wgra mi baseband od 2,2?

---- Dodano 01-01-2009 o godzinie 19:16 ----
czy jak odblokuje iphona na wersje 2,1 to wgra mi baseband od 2,2?

#873 bathez90

bathez90
  • 55 posts
  • SkądGdańsk

Posted 01 January 2009 - 20:31

jak mam jailbreakowany soft 2.1 to moge zrobic w iTunes uaktualnienie do 2.2 ? nigdzie nie moglem znalesc odpowiedz na to pytanie

#874 PePe71

PePe71
  • 16 posts

Posted 02 January 2009 - 10:47

>> Do wszystkich którzy mają problem z QuickPWN w Windows <<

Uwaga początkowa: sam NIE testowałem. Zrobię to dopiero w ten weekend.

Jeśli przy upgrade'zie do 2.2 QucikPWN staje na "Wait for your iPhone to connect in Recovery Mode ..." ([url]http://www.imgupload.org/images/895_recovery.gif[/url]) to powinniście uruchomić następujące usługi:
a) telnet
B) posłaniec
c) usługi terminalowe

Uwaga końcowa: ABSOLUTNIE nie zostawiajcie uruchomionej usługi telnet, jeśli się na tym nie znacie. Po operacji zastopujcie ją znowu. Najlepiej wrócić do ustawień sprzed zmian, dla wszystkich usług.

Dajcie znać, czy się udało.

Źródło: [url=http://hackint0sh.org/forum/archive/index.php/t-58149.html]QuickPwn hangs at "Wait for your phone to connect in recovery mode..." [Archive] - Hackint0sh[/url]

#875 ludeksurf

ludeksurf
  • 12 posts
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Posted 02 January 2009 - 11:15

Mam iPhona 2g, i robie wsyztko tak jak w instrukcji, na macu. Czyli robie restore do 2.2, potem QuickPwn robi swoje i w kazdym razie dochodze do konca i mowi ze wszystko ok. Gdy zaczyna wgrywac mi te pliki wszystkie to ekran iPoda robi sie bialy i tak caly czas zostaje dopuki sam po jakims czasie sie nie zrestartuje no i wtedy okazuje sie ze nic nie wyszlo. Juz tak kilka razy robilem, czy cos zle robie?




11 user(s) are reading this topic

0 members, 11 guests, 0 anonymous users