Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.X][2G/3G][Mac/Windows] Odblokowanie i aktywacja [QuickPWN]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1501 odpowiedzi w tym temacie

#576 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 23 listopada 2008 - 09:43

Jailbreak był, jest i bedzie piractwem... no ale moderatorzy wiedzą najlepiej, szkoda ze nie ma alternatywnego forum o Apple :( Sory Davvido ale nie rozumiesz pewnych kwestii, a być moze nie potrafisz przyznając sie do błedu twierdząc że jb to nie piractwo ;) To jest łamanie licencji, którą Apple narzucilo od pocżatku - nie można wgrywac aplikacji firm trzecich a od sofru 2.0 tych które nie pochodza z Appstore, no i co ty nie powiesz ze masz jakieś argumenty.. Masz to podaj jeszcze raz, pot wiecej nie zaszkodzi i tak tu jest bałagan i zawsze OT co nie przeszkadza nikomu ;] prawie..

pozrawiam


dziękujemy za konsktruktywną opinię :), a teraz potestuje 2.2 :)

#577 xtek

xtek
  • 172 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 listopada 2008 - 09:53

jest jakas mozliwosc zeby po ponownym Jb odzyskac aplikacja sprzed uaktualnienia?

#578 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 23 listopada 2008 - 09:59

Czy gdy zrobię JB na moim 3G z softem 2.1 na 2.2 to nie zmieni mi się Baseband i będę mógł odblokować go w przyszłości?

#579 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 listopada 2008 - 10:01

Czytaj pierwszy post - w takim wypadku musisz użyć PwnageTool z odznaczoną opcją Enable baseband update. ;)

#580 porter_1983

porter_1983
  • 362 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 23 listopada 2008 - 10:22

juz sie zakrecilem :-)) wiec pytam mam soft 2,1 zastanawiam sie czy wgrac juz 2,2 czy da się tym sposobem co jest opisany na 1 stronie odblokowac iphona ??? w sensie cydia i instalera ??? nie mowie o sciaganiu sima bo nie potrzebuje chodzi o wgranie JL czyli instaera i cydi ;-)

#581 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 listopada 2008 - 10:23

Tak, to jest właśnie to.

#582 porter_1983

porter_1983
  • 362 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 23 listopada 2008 - 10:35

no to super to biore sie do pracy ;-)

#583 locsi

locsi
  • 374 postów

Napisano 23 listopada 2008 - 10:37

ale tam nic nie ma ciekawego . kilku userow mowi ze jest piractwem , kilku ze nie jest

czy znasz oficjalna wypowiedz apple na temat lamania softu ?
czy znasz wpowiedz sony ?
czy znasz wypowiedz prawnikow ?

ingerencja w soft JEST PIRACTWEM , to jest najzwyklejsza kradziez wlasnosci intelektualnej

ja sam mam jailbrake , programy ktore sa platne a mi potrzebne poprostu kupuje (ostatnio irealsms i siax) , nie mam platnych aplikacji ktorych nie kupilem (to jest tak tanie ze wstyd krasc)
ale spokojnie ktos moze mnie nazwac piratem bo mam jailbrake

i tak to wyglada (a to co pisze jakis moderator to jego prywatna opinia)

jeszcze raz prosze o linke do - "Przeczytaj oświadczenie moderacji, tam chyba jest kilka takich wypowiedzi."

na tym koncze OT


Piractwo to by bylo jakbys ukradl od Apple iPhone oraz firmware do niego i przy tym czerpal z tego korzysci majatkowe (odsprzedawal dalej). Ale Ty juz zaplaciles za iPhone i jego oprogramowanie. W tym momencie to jest Twoja wlasnosc i za przeproszeniem mozesz sobie przerobic swojego iPhone nawet na papier toaletowy. Jailbreak jest ingerencja w TWOJ wlasny sprzet ktorego producent nie akceptuje (teoretycznie tracisz gwarancje). Tak samo jak kupujac PS3 mozesz sobie ja rozkrecic i przerobic na serwer plikow, tyle ze wtedy nie masz juz gwarancji na swoja zabawke i tyle. Troche sie zagalopowales z tym piractwem.

PS. Wez pod uwage ze nie wszyscy robia Jailbreak po to zeby wgrywac zlamane wersje platnych aplikacji z AppStore. Mi Jailbreak potrzebny jest tylko do wgrania SwirlyMMS (za ktora zaplacilem).

#584 nostri

nostri
  • 559 postów
  • SkądOxapampa, PE

Napisano 23 listopada 2008 - 10:43

mozesz przerabias hardwarowo - jak np. chipy w wii i ps2 nie mozesz ingerowac w soft bo on nie jest twoja wlasnoscia - zrozumcie to w koncu (przerabianie softowe psp , ps2 , iphone , WINDOWS jest piractwem) za windowsa tez zaplaciles i co ?? nie mozesz sobie go zlamac legalnie Davvido - to sprobuj na xp zmienic sobie style na jakies ciekawsze (bez zlamania / patchowania Uxtheme nie da rady , a to juz nie legalne)

#585 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 listopada 2008 - 10:50

Windows'a nie trzeba łamać jak się go kupiło.
Koniec OT! Gadajcie przez PW.

#586 Bo$s

Bo$s
  • 410 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 23 listopada 2008 - 10:52

Rozumiem, że póki co użytkownicy Windowsa nie mają możliwości zrobienia JB bez aktualizacji Baseband'u w 3G? Czy może jest jakiś sposób?

#587 ajfołner

ajfołner
  • 8 postów

Napisano 23 listopada 2008 - 10:55

Koleg z tego co ja się orientuję "ochorną" przed modyfikacją jest obięty jedynie kod źródłowy (patrze pytanie odnośnie WINDOWS) co do iphone.. nie wiem trzeba poczytać umowy developerskie... A tak poważnie.. to daj sobie spokój z tym forum jeśli moralnie niepoprawne jest dla Ciebie otwieranie oprogramowania czy łamanie często głupich zabezpieczeń... proponuję przesiąść się na oficjalne fora apple.. tam sobie pogawędzisz na temat"jak zabezpieczyć kolejny soft iphone przed dev team.. jak ich upolować etc) Jak tam chwalę takie działanie... tysiące ludzi przyczyniło się do tego że OSX jest taki jaki jest teraz i wież mi tylko części z nich apple zapłaciło za ich wkład...... Zresztą jest pewna cześć mądrzejszych firm które potrafią na tym zarobić(patrz przykłąd Cyfra plus i wprowadzenie do oferty modelu dzielenia sygnału która to wprost wywodzi się z działania "zaradnych" użytkowników" i dzielenia sygnału za pomocą spliterów....

#588 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 23 listopada 2008 - 10:56

Czytaj pierwszy post - w takim wypadku musisz użyć PwnageTool z odznaczoną opcją Enable baseband update. ;)


W pierwszym poście nic takiego nie pisze, czyli nie ma możliwości zrobić tak z QuickPWN? Muszę mieć PwnageTool? Chciałbym tak odblokować telefon, żebym mógł użytkować telefon z najnowszym softem i nakładką FreePhone.

#589 danio12340

danio12340
  • 383 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 23 listopada 2008 - 10:56

Czy jeżeli chce w niedalekiej przyszłości odblokować Iphone 3g , to mogę użyć quickpwn? Co zrobić jak niemaa dostępu do mac os , bo mam windows vista ? Bardzo proszę o odpowiedz.Pozdrawiam

#590 locsi

locsi
  • 374 postów

Napisano 23 listopada 2008 - 10:56

mozesz przerabias hardwarowo - jak np. chipy w wii i ps2
nie mozesz ingerowac w soft bo on nie jest twoja wlasnoscia - zrozumcie to w koncu
(przerabianie softowe psp , ps2 , iphone , WINDOWS jest piractwem)
za windowsa tez zaplaciles i co ?? nie mozesz sobie go zlamac legalnie


Z tego co mi wiadomo to wlasnie chip'y do ps2 i wii nie sa legalne, ale to nie wnosi i tak nic do tego tematu.
Za windowsa zaplacilem i tez mam prawo sobie pogrzebac w plikach systemowych, pozmieniac rozne rzeczy w rejestrze itd. i NIE JEST TO PIRACTWO - jakbym sciagnal windows z netu, nie zaplacil za licencje i aktywowal go jakims crackiem - O , TO JEST PIRACTWO !
Ale Ty za licencje do oprogramowanie iPhone zaplaciles podczas zakupu iPhone i masz prawo sobie poprzerabiac, nie masz prawa dekompilowac tego opramowania. Przerobienie PSP, PS2 tez nie jest piractwem do czasu kiedy nie uzywasz tego do grania w gry ktore zostaly zlamane.

#591 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 listopada 2008 - 10:58

W pierwszym poście nic takiego nie pisze, czyli nie ma możliwości zrobić tak z QuickPWN? Muszę mieć PwnageTool? Chciałbym tak odblokować telefon, żebym mógł użytkować telefon z najnowszym softem i nakładką FreePhone.


Jak to nie ma? A na początku postu - duża, fioletowa czcionka? ;)

#592 nostri

nostri
  • 559 postów
  • SkądOxapampa, PE

Napisano 23 listopada 2008 - 10:59

Czy jeżeli chce w niedalekiej przyszłości odblokować Iphone 3g , to mogę użyć quickpwn? Co zrobić jak niemaa dostępu do mac os , bo mam windows vista ? Bardzo proszę o odpowiedz.Pozdrawiam


nie mozesz uzyc quickpwn

jedyne wyjscie to poczekac az jakis uzytkownik maca podzieli sie gotowym softem bez updatu basebandu

#593 vader_cool

vader_cool
  • 70 postów

Napisano 23 listopada 2008 - 11:05

Narazie ten qucikpwn robi tylko jb?: p nie ma możliwości zdjęcia simlocka? (iPhone 2g?)

#594 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 listopada 2008 - 11:07

Jeśli masz 2G to i w QuickPwn i w PwnageTool możesz zdjąć SIM-locka.

#595 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 23 listopada 2008 - 11:10

Jak to nie ma? A na początku postu - duża, fioletowa czcionka? ;)


Gdy czytałem tę instrukcje to nie było tego napisu, po prostu włączyłem tą stronę rano i nie odświeżyłem:-D
Ale czy tak jak pisze kolega nostri gdy ktoś z Macowców podzieli się softem to będę mógł go wgrać?

#596 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 listopada 2008 - 11:11

Pewności nie daję - może się to skończyć błędem 1600/13.

#597 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 23 listopada 2008 - 11:13

No to będę musiał zrobić to jutro na Maku, a chciałem to zrobić u siebie w domu na Viście.

#598 danio12340

danio12340
  • 383 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 23 listopada 2008 - 11:37

Mam prośbę jak ktoś przerobi soft 2.2 do Iphone 3g na macu bez update baseband , to niech wrzuci linka

#599 iklosu

iklosu
  • 172 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 listopada 2008 - 12:42

Witam,
Mam 3G z softem 2.2 i podczas robienia jb dochodzę dotąd i dalej nic się nie dzieje...
Dołączona grafika
Dołączona grafika
I chciałbym zapytać - wtf??? Co mam zrobić żeby zadziałało ???

#600 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 listopada 2008 - 12:44

Nowszą wersję ściągnąć.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych