Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.X][2G/3G][Mac/Windows] Odblokowanie i aktywacja [QuickPWN]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1501 odpowiedzi w tym temacie

#526 Sexyl3oy

Sexyl3oy
  • 149 postów
  • SkądLondyn

Napisano 13 listopada 2008 - 18:37

mam pytanie, jakie są "konsekwencje" robienia jb. mam iphona 3g i czy jest możliwość, że np. potem ip się nie włączy bądź stracę gwarancję?

#527 szwaglu

szwaglu
  • 95 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 13 listopada 2008 - 20:01

gwarancje stracisz, włączyć się włączy.

#528 naserkiciu

naserkiciu
  • 23 postów

Napisano 13 listopada 2008 - 22:25

Ju na samym poczatki upgrade'u programu pojawia sie problem. Klikam w BROWSE i wrzucam soft 2.1 ale na tym koniec, juz nie zapala sie strzalka niebieska pozwalajaca przejsc do nastepnego etapu. Nic sie co prawda nie zawiesza ale zamiera wszystko i nie pozwala dzialac dalej. POMOCY. Ps. Jak narazie mam zainstalowany soft 2.0 i jak na zlosc nie da sie zainstalowac nowszego.

#529 Filo_T

Filo_T
  • 11 postów

Napisano 13 listopada 2008 - 22:43

a ja mam taka kwestie (nie znalazlem na nia odpowiedzi) iphone 2g 1.1.2 chce wgrac na - korzystajac z PC - niego soft 2.1, ale zachowujac wszystkie kontakty, muzyke, zdjecia, maile etc. czy po wykonaniu wszystkich zawartych w tutorialu czynnosci bedzie mozliwe synchro z itunesem?

#530 dziunekk

dziunekk
  • 113 postów
  • SkądPodhale

Napisano 14 listopada 2008 - 12:28

Witam wszystkich. Zrobiłem już na moim XP już parę iPhonów, ale teraz przy następnym wywala mi komunikat. Nieznany błąd [13] jak "Odtwórz" z Shiftem a jak robię Odtwórz bez shifta to iTunes pobrał soft 2.1 i zaczął odtwarzać ale pod koniec odtwarzania wywalił komunikat Nieznany błąd [9].
Szukam szukajką ale coś nie mogę znaleźć rozwiązania tego problemu. Gdyby ktoś miał namiar na temat w którym jest opisane jak poradzić sobie z nieznanym błędem 9 i 13 to prosiłbym o link do tego tematu.

---- Dodano 15-11-2008 o godzinie 00:50 ----
OK Doczytałem się gdzieś na forum podczas omawiania innego problemu że można spróbować zmienić port USB do którego podpięty jest iPhon. Więc spróbowałem i się zdziwiłem. Po przepięciu wtyczki do innego portu wywaliło mi komunikat że Wystąpił problem i Urządzenie nie rozpoznane. Restartowałem komputer. Nic nie pomogło. No to na kolana, wlazłem pod biurko i dogrzebałem się do gniazd USB za komputerem i tam wetknąłem wtyczkę od doka. Tam z kolei wykryło iPhona zainstalowało co mu trzeba było i zgłosiło się że wszystko jest ok. Wtedy iTunesem bez shifta kazałem mu odtworzyć soft i poszedł bez problemu. Wgrało się pięknie 2.1 bez problemów. Następnie QuickPWN też przeszedł bez problemów i wszystko działa bezproblemowo.

Jestem zdziwiony takim obrotem sprawy ponieważ jakoś do tej pory nie myślałem, że inny port USB będzie działał inaczej niż pozostałe????? Po całej tej akcji podłączyłem mojego iPhona do tego portu który "Nie rozpoznawał urządzenia" i mojego z kolei wykrył - pojawiło się okno kreatora do przenoszenia zdjęć z iPhona do kompa. Z kolei jak uruchomiłem iTunesa to wyskoczył komunikat że iPhon "udzielił nieprawidłowej odpowiedzi" i zrestartował mi się telefon. Na pierwszym porcie USB wszystko działa bez najmniejszych komplikacji. Czyli w 4 iPhonach wymieniłem soft z 1.1.4 na 2.1 a piąty musiałem podłączyć do tylnego gniazda USB i poszło z 1.1.4 na 2.1. Nie rozumiem takiego obrotu sprawy.

Dołączona grafika

#531 Maruda

Maruda
  • 14 postów

Napisano 15 listopada 2008 - 01:51

mi natomiast wywala blad quickpwn.exe i dupa nic zobic nie moge ... kombinowalem na 2 kompach i kicha :/

#532 lew

lew
  • 5 postów

Napisano 15 listopada 2008 - 11:25

to proponował bym ściągnać jeszcze raz qwikpwn mi ja wgrywałem wczoraj chyba z 4 razy i bez problemu :) a tez jestem nowy w tych zabawkach ps. a ja mam takie pytanie i licze na odpowiedz czy odblokowanie wiąże sie zciśle z wgraniem jailbreake do mojego telefoniku ??

#533 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 listopada 2008 - 11:27

Jailbreak to nie jest coś, co się wgrywa. Odblokować (zdjąć SIM-locka) możesz bez robienia JB.

#534 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 15 listopada 2008 - 14:30

Wszystko poszło bardzo dobrze na iP 2G. Bardzo dziękuję za tutorial.

#535 Norgdar

Norgdar
  • 2 postów
  • SkądRadom

Napisano 15 listopada 2008 - 18:43

[1.1.4][2G/3G][Mac/ Windows] Odblokowanie i aktywacja IP ze stanów. Witam. Jestem nowiciuszem i świeżo upieczonym właścicielem IP 3G, ktorego udało mi sie bez problemu Jailbreak'owac za pomoca QuickPwn i owego Tutotriala. (za co jestem ogromnie wdzięczny) Natomiast chciałbym sie doradzić w pewnej sprawie. Moj brat dostał od swojego szefa Iphone 2G 16GB (ze Stanów) z ver. softu 1.1.4 (4A102), model MB384LL. Z tego co widzę wgrywany byl na nim: A) Installer ver.3.11 B) zdjety Simlock C) wgrana nakładka z Polską wersją językowądla 1.1.3/4 ver 1,62 (prod. Davvido) D) jest również BSD Subsytem. Chcielibysmy zainstalować na nim najnowszą wersję softu 2.1, aktywować (odblokować), ściągnąć Simlock i Jailbreak. Natomiast mam kilka wątpliwości: a) czy warto to robić - bo główny problem to brak mozliwosci sciagania programow z iTunes? B) czyt lepiej zrobić to przez QuickPwn czy raczej może iLiberty? c) co z polską nakładką czy potrzebna będzie instalacja czy faktycznie wersja 2.1 softu będzie już ją miała? d) czy musze zrobić coś specjalnego jesli chodzi o IPhone ze Stanów - coś o czym nie wiem ?? Będe wdzięczny za pomoc.. Pozdrawiam

#536 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 listopada 2008 - 18:46

Do iPhone'a 2G nie są potrzebne żadne nakładki. Aktualizację z 1.1.4 do 2.1 rób bez zastanowienia - 1.1.4 jest na wymarciu. iLiberty nie możesz użyć, bo nie jest on do 2.x. W iTunes zrób Restore, a potem użyj QuickPwn do odblokowania. Różnicą będzie opcja Unlock the phone, którą oczywiście musisz zaznaczyć.

#537 Norgdar

Norgdar
  • 2 postów
  • SkądRadom

Napisano 15 listopada 2008 - 19:19

Dzięki Davvido za szybką reakcję i odpowiedź. Pozdrawiam

#538 Peru

Peru
  • 9 postów

Napisano 16 listopada 2008 - 14:37

CZy moge z softu 1.1.4 od razu na soft 2.1 uptadować??

#539 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 listopada 2008 - 14:48

Możesz.

#540 Peru

Peru
  • 9 postów

Napisano 16 listopada 2008 - 16:10

Ok dzięki:) a czy jak ja juz mam odblokowany telefon to przy zmianie softu też musze zaznaczyc opcje z odblokowaniem fona??

#541 dziadek614

dziadek614
  • 64 postów

Napisano 16 listopada 2008 - 17:09

Czy po Jailbreak'owaniu iphona 3g strace wszystkie notatki smsy aplikacje itp.?

---- Dodano 16-11-2008 o godzinie 16:11 ----
Czy po Jailbreak'owaniu telefonu iphona 3G strace wszystkie notatki smsy aplikacje itp.?

#542 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 16 listopada 2008 - 18:15

Moja zona ma iPhone 2G i zdecydowalem sie w koncu wykonac podmiane softu no i wszsytko poszlo pieknie i szybko tylko.... UWAGA.... po wpisaniu PIN SIM blokada wchodzi pokazuje sie zakres jeden poziom i koniec nie da sie telefonowac z tej karty. i moj numer tel to numer domowy!? Ma ktos pomysl co zrobic?

#543 dupka

dupka
  • 4 postów

Napisano 16 listopada 2008 - 20:49

Pomocy Witam, od niedawna posiada, iphona3G 2.1, zrobilem wszystko tak jak jest napisane w tutorialu w tym czarnym okienku wszystko mialem na 100% iphone sie zrestartowal, pojawil sie ananas i jakby wszystko bylo w porzadku, lecz gdy sie wlaczyl, nie mam ani ikonki instalera ani cydii Czy ktos moze wiedziec w czym problem tkwi ? Lub moze mnie nakierowac na odpowiedni dzial/temat Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc edit// myslalem, ze moze robie cos nie tak, sprobowalem jeszcze raz, lecz niestety dalej nic z tego, po restarcie telefonu nie mam nowych ikonek... bardzo bym prosil o pomoc, jestem dosc zielony w takich sprawach... mam nadzieje, ze uda mi sie to zrobic jeszcze dzisiaj zeby nie zasmiecac forum, zostawiam gg (5442817) jesli ktos wie jak mi pomoc, czekam na msg, bede do pozna w nocy

#544 dziunekk

dziunekk
  • 113 postów
  • SkądPodhale

Napisano 17 listopada 2008 - 09:01

Moja zona ma iPhone 2G i zdecydowalem sie w koncu wykonac podmiane softu no i wszsytko poszlo pieknie i szybko tylko....
UWAGA.... po wpisaniu PIN SIM blokada wchodzi pokazuje sie zakres jeden poziom i koniec nie da sie telefonowac z tej karty. i moj numer tel to numer domowy!?
Ma ktos pomysl co zrobic?


Nie zaznaczyłeś opcji UNLOCK PHONE w trzecim ekranie podczas działania QuickPWN. Musisz powtórzyć QuickPWN jeszcze raz, ale zaznaczyć tą opcję.

#545 dupka

dupka
  • 4 postów

Napisano 17 listopada 2008 - 11:14

prosze o jakikolwiek kontakt, siedze nad tym od wczoraj i nic nie moge wymyslec, jesli ktos wie jak mi pomoc, bardzo prosze o poradę

#546 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 listopada 2008 - 15:55

Wybralem drugi tutek pod Maca z PwnageTool i zadzialalo slicznie. Serdecznie dzieki za okazana pomoca.

#547 dupka

dupka
  • 4 postów

Napisano 17 listopada 2008 - 23:41

okazalo sie ze mam zla wersje quickpwn, sciagnalem inna i zrobilem, wszystko dziala, mam obie ikonki :D teraz zaczyna zabawe

#548 kajtoszy

kajtoszy
  • 1 postów

Napisano 18 listopada 2008 - 08:27

Ja mam taki problem .....mam iphone 3g 16 gb zrobiłem wszystko zrobił mi sie ten ananas ?(załadował sie ) i wskoczyło jabuszko(tak jak iphone sie włącza i tak cały czas co 5 min wibruje... tak przez 5 godzin.../:( prosze o pomoc

#549 Pesymista

Pesymista
  • 4 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 18 listopada 2008 - 11:23

no dobra zrobiłem Dosłownie wszystko co było pokazane niby soft się złamał i puścił mnie do siebie ale po odpalaniu WIFI nie widzi sieci niby szuka i mija 3 sec i gaśnie szukanie i tak w koło reszta śmiga bardzo dobrze więc co zrobiłem nie tak ? bo niezbyt to kumam posiadam wgrany soft iPhone1,1_2.1_5F136

#550 maarheeze

maarheeze
  • 2 postów

Napisano 19 listopada 2008 - 14:23

Prosze o pomoc! Dwa tygodnie temu kupilem iphone 3G 8gb soft 2.1 z installerem i cydia na pokladzie, fon byl uzywany ok 2 tyg. Na poczatku wszystko smigalo pieknie , przez itunes instalowalem sobie programy z plyty i bylo ok. Podczas sciagania jakiejs gry z Cydii iphone sie zawiesil po czym padl system, Restore poszlo bez problemu , pozniej chcialem zlamac system by znow cieszyc sie moimi programami. Caly proces przebiegl prawidlowo. Moge instalowac programy z Installera itp, wszystko gra tylko nie moge wgrac moich programow z plyty ktore poprzednio ladnie synchronizowaly sie przez itunes i dzialaly. Teraz itunes wywala blad i pojawia sie komunikat ze nie zainstalowal programow poniewaz nie mogl ich sprawdzic! Czy ktos wie w czym lezy problem? Itunes synchronizuje muzyke, foty i cala reszte tylko nie instaluje programow, installer niby dziala bo po WiFi wszystko otwiera i sciaga. Moze ktos sie z czyms podobnym spotkal? Moze musze cos zmienic w ustawieniach? Uprzejmie prosze o pomoc w rozwiazaniu mojego problemu. Dziekuje i pozdrawiam!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych