Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sonnet | Encore G4 1.2 GHz/2MB L3 Cache | dla PM G4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 11 czerwca 2005 - 21:24

O mac'ach panoszy sie opinia, ze sa to komputery do uzytku przez dluzszy czas, postanowilem to sprawdzic. Jakis czas temu zaczolem szukac informacji na temat Upgragow, znalazlem dwie firmy ktore sie tym zajmuja, mianowicie Sonnet oraz PowrLogix. O tej pierwszej znalzzlem bardzo duza ilosc opini pozytywnych dlatego wybralem to rozwiazanie mimo tego, ze PowerLogix jest tanszy ( przykladowe ceny w EUR'o). Jako ze ten komputer pracuje caly czas, roznica w cenie nie byla brana pod uwage, priorytetem jest stabilnosc. Dlaczego 1.2 GHz skoro pieniadze nie sa wazne - otoz to taki zloty srodek, do tej pracy (DTP) akurat ten komputer bedzie wystarczajacy w zupelnosci.

Instalacja sprzetu jest banalnie prosta, jednak jest przynajmniej jedna wazna sprawa - otoz trzeba dokonac upgradu Firmwaru z poziomu systemu OS 9.2, bo tylko dla tej wersji systemu jest dostepny ten upgrade.

----
co do zdjec, ich jakosc nie bedzie powalajaca - niestety ostaio stracilsmy aparat cyfrowy i musialem robic "zdjecia' kamera internetowa, stad niska jakosc
----

Oto jak to wygladalo zanim sie zabralem do upgradu:

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Musialem wystarowac komputer z Classic'a (OS 9.2) i dokonac upgradu firmwar'u, po czym wystartowalem OSX i upewnilem sie w tym ze mam juz najnowasza wersje;
Dołączona grafika

Przystapilem wiec do radosnego demontazu G4 Tower w celu zamiany "serducha" mac'owki.
Oto kilka fotek z tego procesu:


- piekna G4 :twisted:
Dołączona grafika

-wnetrze G4 po wymienie procka (ten fioletowy radiator to nowe serducho:
Dołączona grafika

- blizej...
Dołączona grafika

- "serce" na emeryturze - czyli G4 350 MHz i jego radiator ida do szafy... :lol:
Dołączona grafika

- zmiennik z bliska
Dołączona grafika

- zmiennik z profilu :twisted:
Dołączona grafika

- znofu profil...
Dołączona grafika

- karty graficzne i stary HD (on tez zaraz bedzie na emeryturze...)
http://miejscowka34....pl/sonnet09.jpg

- "serducho" z lotu ptaka - -widac prostote instalacji - tylko 3 sruby!
http://miejscowka34....pl/sonnet10.jpg

- nowy HD - Wester Digital 120 GB / 8MB Cache / 7200 RPM, ten to ma kopyto...
http://miejscowka34....pl/sonnet11.jpg

- nowy RAM (dodalem kosc 512 MB0, nowy HD i procek... mam nowego Mac'a!
http://miejscowka34....pl/sonnet12.jpg

To tyle moich marnych zdjec... chcialem tylko pokazac jak to dziala.

Teraz liczby, wyniki z Xbencch'a:
G4 350 MHz 896 MB RAM'u/OSX 10.3.6 (stary HD) - 42.82
G4 1.2 GHz 1344 MB RAM'u/ OSX 10.3.9 (stary HD) - 166.24
G4 1.2 GHz 1344 MB RAM'u/ OSX 10.4.1 (nowy HD) - 133.13


Wiecej wynikøw znajdziecie -
>>> TUTAJ <<<.

Pytanie czy warto... moim zdaniem tak. Koszt upgradu to € 268.99 9 (bez VAT'u) plus koszt dysku i pamieci. Za ta cene otrzymujemy komputer bardzo wydajny, na razie nie moge wiecej powiedziec oprocz liczb podanych wyzej. Pracuje sie lepiej, jedak to dopiero 1 dzien i boje sie ze cos sie moze stac z prockiem/systemem. dlatego komputer bedzie katowany az ja sie uspokoje - czyli az mi sie znudzi...
Zaczynaja mnie zastanawiac inne upgrady typu 1.7 GHz lub dwuprocesorowe 1.2 GHz, zaczynam sie rozgladac za jakas tania G4 i chyba juz wiem jak zbudowac sobie wydajny system w cenie Mac'a mini 9mniej wiecej). Nalezy pamietac o tym ze ten model ma duze mozliwosci rozbudowy - do 4 napedow ATA, itp... no fakt grafa jest slaba, a nowa kosztuje za duzo chyba.

Zastanawia mnie najbardziej w tym wszytskim ten Cache - L3 Cache 2048K @ 4.11 GHz, ciekawe czy to jest "winowajca' tak duzej wydajnosci.

Jesli masz szanse dorwac Mac'a G4 Tower w okazyjnej cenie - jest to super sposob na dorobienie sie 'doroslego' mac'a. :twisted: :twisted: :twisted:

Link do strony Sonnet'a i opisywanej karty.

P.S Jesli macie jakies pytania to piszcie - chetnie odpowiem.

#2 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 11 czerwca 2005 - 22:39

Jedno mnie dziwi.... jak to jest, że po dodaniu NOWEGO dysku wyniki benczmarka tak zmalały... :shock: A może jednak Pantera jest szybsza od Tigera? :roll: Zrób jeszcze raz testa z nowym twardzielem, ale z Panterą...

#3 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 11 czerwca 2005 - 22:52

Jedno mnie dziwi.... jak to jest, że po dodaniu NOWEGO dysku wyniki benczmarka tak zmalały... :shock: A może jednak Pantera jest szybsza od Tigera? :roll:
Zrób jeszcze raz testa z nowym twardzielem, ale z Panterą...


Nie chce mi sie instalowac wszystkiego od nowa - -sama instalacja softu (ADOBE CS, QUARK, import ustawien/maili i reszta zaltajstwa) zajela mi kilka dluuugich chwil.

Co do wynikow pod Tygrysem -Xbench inaczej 'liczy" pod Tygrysem. Jutro zrobie test G5 pod tygysem i zobacze jak to sie ma do Pantery. (setup G5 sie nie zmienil)

[ Dodano: 2005-06-11, 23:55 ]
Same wyniki dysku sa zdecydowanie lepsze jak widac.

#4 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 12 czerwca 2005 - 01:47

eee? Po pierwsze słowa uznania za test i ładną dokumentację foto:] Mam tylko wątpliwości co do "okazyjności" tego przedsięwzięcia... Chyba, że rzeczywiście potrzebujemy PCI? Bo jeśli się dobrze orientuję, to koszt Upgrade'u i nowego dysku już mniej więcej dorównuje cenie Maca Mini (przyjmuję 1500 PLN sprowadzenia ze Stanów bez VATów itp.). RAMu nie liczę, przyjmując, że w MM też trzeba dokupić te 512, natomiast wszytsko inne spokojnie podłaczamy pod FireWire, jak chcemy, to sobie go możemy włożyć do JAKIEJKOLWIEK obudowy np. po starym Maku (wtedy można wykorzystać zasilacz) i dokładamy dyski, napędy - nie musimy mieć do nich zewn. obudów. Pytanie tylko jak przedstawiają się testy wydajności. I jaką grafikę mamy w tym PM G4, bo podejrzewam że jednak ciutkę gorszą. I jeszcze jedno - skąd różnica ok 33 pkt w tych dwóch konfiguracjach?

#5 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 12 czerwca 2005 - 08:53

Skok niesamowity. Pewnie działa teraz jak nowy komputer :wink: . Na dodatek ten RAM i nowy dysk 8MB Cache :twisted: .

#6 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 12 czerwca 2005 - 11:10

Co do porowniania do Mini, coz wydaje mi sie, co widac po wynikach ze mini pozostaje w tyle, ma wolniejszy dysk, nie mamozliwosci wymiany DVD na DVDRW, pozatym sa mocniejsze uogrady i tansze. Mozna zaryzykowac PowerLogix i za okolo 700 EUR mozna miec 2x1.7GHzv:-)))) Kwestai ceny, ile mamy kasy i co chcemy osiagnac, jesli masz starego G4 tower, albo mozesz kupic okazyjnie - -moim zdaniem sie oplaca. Skad roznica ! Sam nie wiem ! Dziisaj przetestuje G5 pod Tygrysem i zobacze czy jest podobnie.

#7 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 13 czerwca 2005 - 07:49

no fakt grafa jest slaba, a nowa kosztuje za duzo chyba.


No to kuipic Radeona 9100 for PC i flahowac... stosowny artykul jest na forum :)

#8 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 13 czerwca 2005 - 08:39

Re: [TEST] Sonnet | Encore G4 1.2 GHz/2MB L3 Cache | dla PM Przemion - wspanialy artykul!! i bardzo na czasie ja tez grzebalem ostatnio po sieci szukajac jakiegos kopa do QS zastanawialem sie nad dwoma firmami OWC i GigaDesign, obuie oferuja do macow z szyna 133Mhz procki 1.33-1.4Ghz w cenach okolo 350$ Sonet byl a znaczy jest firma ciut drozsza niz pozostale. takze jesli nie znajde za logiczne pieniadze G5 1.6-1.8Ghz to bede szukal takiego rozwiazania jak Ty. wracajac do Cache L3 - zazwyczaj jesli juz jest ,jest taktowany 1/4 predkosci proca.tak przynajmniej jest w oryginalnych kartach procesorowych.watpie zeby u Ciebie bylo to 4.11Ghz - L3 oparte jest na kosciach DDR wiec 4Ghz dla DDR to sporo.u mnie w G4 867 cache L3 taktowany jest wuasnie 1/4predkosci proca - po podniesieniu do 1Ghz mam 250Mhz w specyfikacji ukladu DDR mam napisane ze jego maks to 500Mhz czyli mozna by szukac zmiany dzielnika na L3 i krecic. niestety na dziendobry zeby po podkreceniu do 1Ghz cache L3 zadzialal musialem podniesc napiecie rdzenia proca o 0.05V bo mialem loterie czy L3 wystartuje czy nie.ale to tez udalo sie zrobic. takze 4.11Ghz to wynika raczej nie ten pozatym Xbench to nie program do testowania - skoro podaje wyniki za kazdym razem inne i rozne o nawet 8pkt to jego wyniki wkladam miedzy bajki. no:-) to jeszczce raz dzieki za artka jest git

#9 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 13 czerwca 2005 - 09:32

Wiedzialem ze z tym cache'm, to jakas przesada...

U mnie byly 3 opcje ugradu:
- upgr. procka do 1.2 GHz
- upgr. procka do 2x 1.2 GHz
- kupno G5

Ja bylem bardziej za albo maly upgradem (1.2 GHz) lub duzym (nowa G5), wybralismy maly.

Co do innych firm robiacych upgrady, tez szukalem, ale polegalo to bardziej na tym co mam dostepne obok siebie, znalazlem Sonnet'a i PowerLogix. Sonnet tani nie jest, ale czytajac o PowerLogix natknolem sie na kilka postow o problemach, pozatym roznice w cenach sa widoczne gdy chce sie kupic szybszy procek lub dwa procki. Sonnet na swojej stronie psize ze jest "Tiger ready", a PowerLogix nie, to tez o czyms swiadczy (przynajmnije o olewaniu strony www).

Ceny Sonnet'a i PowerLogix'a (Holandia) - > > > TUTAJ < < <
Strona PowerLogix'a - > > > TUTAJ < < <

Co do testow jak tylko znajde jakies testy do PSD lub Adobe CS to zaraz odpale i porownam z G5 jaka mamy w firmie (tylko 1.6 GHz ale to G5!).

Na stronie Powerlogix'a znajdziecie programik ktory odpalacie na swoim Mac'u a on podaje wam liste upgradow z produktow PowerLogix'a, taka pierdoła a cieszy....

BTW - -Ciesze sie za artykul sie podoba i moze okazać się pomocny. 8)

P.S. AMDMINISTRATORZY - zmiencie kolory linkow...... pleaseee! :roll:

#10 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 13 czerwca 2005 - 11:18

Wiedzialem ze z tym cache'm, to jakas przesada...

U mnie byly 3 opcje ugradu:
- upgr. procka do 1.2 GHz
- upgr. procka do 2x 1.2 GHz
- kupno G5

Ja bylem bardziej za albo maly upgradem (1.2 GHz) lub duzym (nowa G5), wybralismy maly.

Co do innych firm robiacych upgrady, tez szukalem, ale polegalo to bardziej na tym co mam dostepne obok siebie, znalazlem Sonnet'a i PowerLogix. Sonnet tani nie jest, ale czytajac o PowerLogix natknolem sie na kilka postow o problemach, pozatym roznice w cenach sa widoczne gdy chce sie kupic szybszy procek lub dwa procki. Sonnet na swojej stronie psize ze jest "Tiger ready", a PowerLogix nie, to tez o czyms swiadczy (przynajmnije o olewaniu strony www).

Ceny Sonnet'a i PowerLogix'a (Holandia) - > > > TUTAJ < < <
Strona PowerLogix'a - > > > TUTAJ < < <

Co do testow jak tylko znajde jakies testy do PSD lub Adobe CS to zaraz odpale i porownam z G5 jaka mamy w firmie (tylko 1.6 GHz ale to G5!).

Na stronie Powerlogix'a znajdziecie programik ktory odpalacie na swoim Mac'u a on podaje wam liste upgradow z produktow PowerLogix'a, taka pierdoła a cieszy....

BTW - -Ciesze sie za artykul sie podoba i moze okazać się pomocny. 8)


Tylko 1.6 Ghz G5 hehe - wuasnie takiego bym chcial - bo to G5 i koniec
tylko byly dwie wersje z szyna 900 i szyna 600 ten pierwszy jest znacznie wydajniejszy. ale to znowu kolejne dywagacje (tak jak z G5 u nas cietymi o 4 sloty ram)

BTW- sonnet z prockiem G4 1,2 Ghz ma L3 taktowany 1/6 czyli 200Mhz

#11 Grosik

Grosik
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 czerwca 2005 - 12:17

Co do testow jak tylko znajde jakies testy do PSD lub Adobe CS to zaraz odpale i porownam z G5 jaka mamy w firmie (tylko 1.6 GHz ale to G5!).


Proponuje test przy pomocy tej akcji (pobierz).

Procedura testowa:
1. Rozpakowujemy archiwum
2. Dodajemy akcje do PS
3. Otwieramy w PS fotke
4. Odpalamy akcje
5. Postepujemy zgodnie z instrukcjami

Wyniki proponuje zamieszczac w postaci:


PHOTOSHOP CS (akcja dziala w PS od wersji 7 do CS2)

1: Texturiser Test (1)
3.7 seconds
2: CYMK Colour Conversion
4.2 seconds
3: RGB Colour Conversion
6.0 seconds
4: Dust and Scratches
6.5 seconds
5: Watercolour
46.4 seconds
6: Texturiser Test (2)
9.8 seconds
7: Stained Glass
10.9 seconds
8: Lighting Effects
6.4 seconds
9: Mosiac Tiles
28.1 seconds
10: Extrude
52.6 seconds
11: Smart Blur
41.3 seconds
12. Underpainting
42.7 seconds

Total time: 258.6 seconds

Wyniki sa przykladowe- jeszcze nie testowalem swojego G5 :)

#12 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 13 czerwca 2005 - 12:53

OK, zajme sie tym w najblizszym czasie. Potraktuje tym testem ta "dopaloną" G4 i G5. Mam nadzieje ze to pokaze wlasciwa roznice pomiedzy tymi platformami. Testy bede robil na CS1, bo taka wersje mam w firmie.

#13 Grosik

Grosik
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 czerwca 2005 - 20:37

Moja G5 wlasnie zmeczyla test... a oto wyniki oraz oczywiscie konfig. G5:

PowerMac G5 1,6Ghz; 1Gb RAM; WD 250GB; 10.4.1

PHOTOSHOP CS 2 (przydzielone 80% RAM'u)

1: Texturiser Test (1)
3.2 seconds
2: CYMK Colour Conversion
9.7 seconds
3: RGB Colour Conversion
10.0 seconds
4: Dust and Scratches
9.3 seconds
5: Watercolour
27.9 seconds
6: Texturiser Test (2)
3.2 seconds
7: Stained Glass
9.0 seconds
8: Lighting Effects
10.8 seconds
9: Mosiac Tiles
35.0 seconds
10: Extrude
96.9 seconds
11: Smart Blur
104.9 seconds
12. Underpainting
36.7 seconds

Total time: 356.6 seconds

#14 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 13 czerwca 2005 - 22:31

Przydzielone 80% RAMu? A jak w OSX RAM przydzielać?

#15 Grosik

Grosik
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 czerwca 2005 - 22:50

PS PREFERENCES/MEMORY & IMAGE CECHE/MAXIMUM USED BY PHOTOSHOP

Tyle :)

[ Dodano: 2005-06-14, 17:30 ]

Potraktuje tym testem ta "dopaloną" G4 i G5.


Czekam z niecierpliwoscia... Testuja na tej samej ilosci ramu.

#16 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 14 czerwca 2005 - 17:50

Nie zpomniałem, brakuje mi tylko jednego ..... czasu! A ty jeszcze dział gier utworzyłeś, zwariowałeś... i jak ja się wyrobie :roll: .

#17 Grosik

Grosik
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2005 - 17:53

Hehehehe :) Znam ten bol... doba ma tylko/niestety 24h... a klienci marudza ze i tak za wolno... ehhh. A przeciez kiedys jeszcze trzeba sie browarka napic :)

#18 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 14 czerwca 2005 - 21:59

Dobra chwila prawdy, czyli testy wydajnosciowe G4 i G5 obok siebie.

Testowne maszyny sa w nastepujacych konfiguracjach:

madame G4:
G4 1.2 GHz / 1344 MB RAM'u / HD 120 GB 8MB Cachu, 7200 RPM
OSX 10.4.1 Photoshop CS 1 / przydzielone 80% RAM'u dla PSD

monsieur G5:
G5 1.6 GHz / 768 MR RAM'u / HD 200 (nie wiem jakiej firmy)
OSX 10.4.1 Photoshop CS 1 / przydzielone 80% RAM'u dla PSD

oraz goscinnie, niejako wirtualnie:
maszyna Grosika


Dla urozmajcenie podam jeszcze w zestawieniu wyniki komputera Grosika, jednakze nalezy brac pod uwage, ze on uzywa CS2 ktory jest szybszy od CS 1, w calym tescie pomiedzy CS 1 i CS 2 potrafi byc okolo 50 sekund roznicy. Wyniki z CS2 mozna wiec potraktowac jako ciekawostke. (a szkoda, ale nie mam CS2, firma na razie nie planuje kupic...).

Testy beda przedstawiane wedlug klucza:
Grosik / G4 / G5

1: Texturiser Test (1)
3.2 / 14.9 / 13.7
2: CYMK Colour Conversion
9.7 / 7.1 / 8.6
3: RGB Colour Conversion
10.0 / 8.3 / 10.3
4: Dust and Scratches
9.3 / 11.6 / 8.6
5: Watercolour
27.9 / 47.1 / 53.7
6: Texturiser Test (2)
3.2 / 14.8 / 18.0
7: Stained Glass
9.0 / 20.3 / 20.9
8: Lighting Effects
10.8 / 13.8 / 10.9
9: Mosiac Tiles
35.0 / 70.0 / 64.6
10: Extrude
96.9 / 185.1 / 97.2
11: Smart Blur
104.9 / 198.4 / 99.2
12. Underpainting
36.7 / 59.9 / 64.6

Total time:
356.6 / 651.3 / 470.3

Jak widac roznica pomiedzy CS1 a CS 2 chyba jest wieksza, pozatym Ram mam duze znaczenie, to tez widac... Coz powiem tylko tak, co G5 to G5, ale dopalana G4 nie jest taka zla w sumie tylko 2 czy 3 testy poszly jej zdecydowanie gorzej. Oczywiscie jest duza roznica RAM'u. Niestety nie udalo mi sie zmniejszyc RAM'u w G4 do 1 GB, ale dobrze ze tego nie zrobilem (wrodzone lenistwo) bo dopiero jak pisalem tego posta zauwazylem ze wyniki Grosika sa z CS2. Grosik jak masz CS2 to pewnie masz CS1 burzuju... zainstaluj! :-)

To tyle... Jestem chetny do dalszych bojow, moge zmieniac konfiguracje G4 chyba nawet moglbym tam wcisnac 2 GB, (wyciagne RAM z iMac'kow). Jedyna przeszkoda jest brak czasu i wrodzone lenistwo.

Moze utworzymy dzial z benchmarkami na PSD ? Moge przetumaczyc na poslki strone z opisem jak sie ten test wykonuje, zreszta nie tylko ja. To na razie, milego czytania.

#19 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 14 czerwca 2005 - 22:03

przed testem w psd wystarczy dać [psd] a reszta jak w xbench ;) no i trzeba będzie napisać porządnego posta "przyklejonego" na temat tego jak dokładnie wykonywać testy aby nie zrobił sie śmietnik

#20 Grosik

Grosik
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2005 - 23:39

Grosik jak masz CS2 to pewnie masz CS1 burzuju... zainstaluj! :-)


Ok- "jedziemy z tym koksem" :)

Konfig. maczka bez zmian

Testy beda przedstawiane wedlug klucza:
CS / CS 2

1: Texturiser Test (1)
12.4 / 3.2 seconds
2: CYMK Colour Conversion
10 / 9.7 seconds
3: RGB Colour Conversion
10.0 / 10.0 seconds
4: Dust and Scratches
8.6 / 9.3 seconds
5: Watercolour
46.0 / 27.9 seconds
6: Texturiser Test (2)
13.7 / 3.2 seconds
7: Stained Glass
17.2 / 9.0 seconds
8: Lighting Effects
11.0 / 10.8 seconds
9: Mosiac Tiles
58.9 / 35.0 seconds
10: Extrude
95.7 / 96.9 seconds
11: Smart Blur
93.4 / 104.9 seconds
12. Underpainting
60.5 / 36.7 seconds

Total time:
437.4 / 356.6 seconds


Tak wiec jak latwo policzyc na tym samym maczku CS 2 byl szybszy o CS o 80.8 sekundy...

W najblizszym czasie G5 dostanie nowe Kingston'iki do 2GB RAM wiec powtorze z pewnoscia test...

[ Dodano: 2005-06-15, 00:40 ]

no i trzeba będzie napisać porządnego posta "przyklejonego" na temat tego jak dokładnie wykonywać testy aby nie zrobił sie śmietnik


Sklece cos jutro... a wlasciwie dzis...

#21 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 15 czerwca 2005 - 13:47

QRCZE niezła rożnica pomiędzy samym CS2 a CS. Nie rozumie kilku wyników, jak np. dlaczego wyniki "mojej" G5 czasami są lepsze od twojej (np. w testach 2,3, 8) nie są to strasznie duże wartości of course. Biorąc pod uwagę to, źe upgradowana G4 ma bardzo słabą kartę grafiki można śmiało powiedzieć, że po takim upgrad'zie G4 jest porównywalnym komputerem do G5. Osobiście wolałbym mieć G5, ale taki upgrade pozwala tchnąć "nowego" ducha w komputer i całą operacje czyni sensowną ekonomicznie. Kolega, który używa tej dopalonej G4 jest zachwycony :-) Jedyna niezgodność jaką zobaczyłęm, to jest to, że nie mogę odpalić Activity Monitor'a... nie wiem czemu.

#22 Grosik

Grosik
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 czerwca 2005 - 16:10

Fakt roznica jest dosc spora. Mysle ze roznice w wynikach sa tak male ze mozna je zrzucic na blad pomiarowy...
G4 1.2 porownywalnym do G5 1.6 ? Odwazne stwierdzenie. Pozwolisz ze sie nie zgodze. Owszem G4 do dopaleniu dostala kopa (w duzej mierze dzieki temu cache L3) ale w dalszym ciagu to G4... :)

Tworze wlasnie opis procedury testow w PS...

[ Dodano: 2005-06-15, 18:20 ]
No i jest... http://myapple.pl/viewtopic.php?t=712

#23 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 15 czerwca 2005 - 19:26

Panowie kto by mi pomógł kupić karte Sonneta? Mam takie pytanie, czy zachodni sprzedawcy uznają coś takiego jak wysyłka "za pobraniem"?
Interesuje mnie Sonnet do G3 B&W - Encore ZIF G4/ 500Mhz

link do karty http://www.macstuff....roducts_id=1091

Czy wysyłają dopiero po wpłacie na konto?

#24 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 15 czerwca 2005 - 20:25

zadzownie jutro do nich i sie dowiem, Jednak akceptuja na pewno karty VISa i z wysylka nie bedzie problemu, podejrzewam ze to jest najlepszy sposob. Moglbym ci ja kupic, ale to malo oplacalne, raz ze wysylka kasy zagranice to sa koszty (nie wiem ile teraz przelew kosztuje, ale swego czasu okolo 20 EUR'o), a po drugie wysylanie kasy nieznajomemu nie ejst najlepszym pomysłem...

#25 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 15 czerwca 2005 - 22:01

dzięki, zastanawiam się jak to zrobić. W jaki sposób zakupiłeś kartę? i ile to trwało?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych