Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

E71, iPhone... a może coś innego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 eraevion

eraevion
  • 32 postów

Napisano 22 sierpnia 2008 - 22:15

Witam, jako że moja Nokia 3310 niezbyt nadaję się do użytku, piszę ten temat w którym chciałbym uzyskać porady od użytkowników SymbianOS.pl na temat kupna nowego telefonu. Do czego będę go używał? Dużo internetu przez WiFi, GPRS, i inne sposoby łączności. Poza tym, wiadomo, trochę mniej SMSów, trochę dzwonienia... Aparat po prostu ma być - nie chcę jakiegoś dobrego, bo mam fajną cyfrówkę ;). Funkcja odtwarzacza MP3 jest mi kompletnie niepotrzebna (poza możliwością wrzucenia jakiejś piosenki na dzwonek), iPod sprawdza się znakomicie i nie zmienię go na żaden inny odtwarzacz. Dalej jest też kalendarz, listy TO-DO, zadania, itp. Ale chyba najbardziej zależy mi na szybkim działaniu - miałem N70, i tam sytuacje zawieszające telefon były czymś codziennym. Telefon ma śmigać płynnie. Spędziłem trochę czasu na poszukiwaniach idealnego telefonu, i mam kilka propozycji. E51 - szybki procesor, dużo RAMu, ładny wygląd, świetny system, długi czas na baterii, ale... no właśnie, nie ma QWERTY i jest mały wyświetlacz. Jeśli kupię ten telefon to będę musiał się przyzwyczaić do T9, a nie wiem czy podołam. ;P Wiadomo, korzystanie z internetu przez telefon wymaga dużo pisania, tak samo jak i dużego wyświetlacza, więc nie jestem do końca przekonany. E71 - ideał? Możliwe. QWERTY (podobno małe klawisze, ale wątpię żeby mi to przeszkadzało), znośny wyświetlacz, system chodzący naprawdę szybko (z tego co wyczytałem chyba najszybszy z telefonów z symbianem), bateria. Ogólnie - jest świetny. Ale jest też GPS, za którego dość dużo się w tym telefonie płaci, a jest mi kompletnie niepotrzebny. Tak więc czy istnieje coś podobnego, ale bez nawigacji? GPS nie byłby jakimś dużym problemem, gdyby telefon był tańszy.. bo nie będę ukrywał - że jest on dla mnie za drogi, póki co. Jak myślicie, czy zanosi się na jakiś spadek cen? Byłbym wniebowzięty możliwością kupna tego cudeńka za około 1000 zł. :) Apple iPhone 2G - 3G mi niepotrzebne, nie mam zamiaru płacić za funkcje, których i tak nie użyję. Poza tym, 2G lepiej wygląda. Fakt, brakuje kilku rzeczy w sofcie (i nie mówię o MMSach, nigdy w życiu nie wysyłałem), które wydaję się oczywiste, przeszkadza trochę ograniczona obsługa przez PC, i cały ten marketing napędzający ten telefon. Z drugiej strony mamy świetny ekran, i jeszcze lepszy system. Mam nadzieję, że teraz się szykuje jakiś duży spadek cen, bo jeśli tak, to właśnie ten telefon wybiorę. ;) Prosiłbym o jakieś opinie o moich wyborach, a także inne propozycje. Pozdrawiam.

#2 amator

amator
  • 503 postów

Napisano 22 sierpnia 2008 - 22:39

Cena nie ta, ale bajer fonik to HTC Pro no i Nokia E90 (troche sie moze mulic przy odpalonych kilku aplikacjach, ale jest to naprawde niezly bryk)

#3 adi3124

adi3124
  • 531 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 sierpnia 2008 - 00:24

E71 to ideał jednak drogi ale płaci sie za jakość i funkcjonalność , jeżeli nie chcesz aż tyle wydać to polecam e61i wygodniejsza klawiatura od e71 no i cena w miarę okej aha no i jest jeszcze nokia e61 (bez i) która kosztuje grosze ale niema aparatu i ma strasznie niewygodny joy - teraz już nokia takich nie montuje w telefonach ...

#4 Gość_soyerski_*

Gość_soyerski_*

Napisano 25 sierpnia 2008 - 08:59

ja mam e61i i baaaardzo ją sobie cenie, idealna do internetu, wytrzymała. od e71 ma wygodniejsza klawiature o ile wiem. ja stoje przed wyborem iphone i e90 i wg mnie to sa najlepsze 2 oferty do internetu na rynku ;D

#5 amator

amator
  • 503 postów

Napisano 25 sierpnia 2008 - 20:38

Popatrzcie koniecznie na HTC Pro (nowy, rozwinieta wersja HTC Diamond z klawiatura), o ile akceptujecie Windows Mobile.

#6 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 sierpnia 2008 - 20:53

Nokia e51 (stabilna, dużo ramu, szybka praca, mała) <- sam z niego korzystam, i z czystym sumieniem moge go polecić ! Ogólnie modele z serii "e" są wg. mnie najlepszymi modelami Nokii. Seria "n" pomimo wileu bajerów i dużej ilości funkcji (zbędnych) nie jest tak dobra jeżeli chodzi o stabilność. Też miałem do wyboru e51 i e71, ale zdecydowałem się na e51 gdyż zależy mi na tym aby telefon był możliwie jak najmniejszy :)

#7 Wookasch

Wookasch
  • 306 postów
  • SkądBerlin

Napisano 25 sierpnia 2008 - 20:58

Od kilku dni posiadam Nokie E66 i bardzo polecam. E71 niby ma pelna klawiature ale klawisze sa faktycznie malutkie i niewygodne.

#8 daboni

daboni
  • 287 postów

Napisano 25 sierpnia 2008 - 21:16

jestem uzytkownikiem SE P1i. System kompatybilny z OsX, calkiem szybki jak na Symbian. Ciekawe funkcje biznesowe (mnie bardzo przydatne), czas baterii nie powalajacy, ale przyzwoity. Obsluga wedlug mnie wygodna. Voip niestety tylko przez Fringa (nie ma wewnetrznej aplikacji), czulosc wifi nie idealna, ale znosna.

#9 eraevion

eraevion
  • 32 postów

Napisano 25 sierpnia 2008 - 21:45

Zdecydowałem, i prawdopodobnie jutro będę zamawiał iPhone 2G. Mam nadzieję, że nie pożałuję. Odezwę się jak dostanę. :)

#10 amator

amator
  • 503 postów

Napisano 26 sierpnia 2008 - 11:06

SE P1i mialem tez. Fajny. Maly jak na mozliwosci.

#11 Conradez

Conradez
  • 197 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 sierpnia 2008 - 09:25

SE P5i tez jest dobry (tylko jszcze w Polsce nie dostepny :/ )




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych