Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iBox- białe głośniki 2 +1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaczy

kaczy
  • 307 postów

Napisano 16 sierpnia 2008 - 18:34

Potrzebuję głósników w zestawieniu 2+1 (satelitki plus subwoofer), które chciałbym podłączyć do białego MacBook'a. Z założenia ma to być coś dosyć taniego, służącego mi tylko i wyłącznie do posłuchania muzyki podczas pracy (głównie rock, metal, gothic rock, żadne umce-bumce). W swoich dotychczasowych poszukiwaniach natknąłem się na głośniki marki I-Box (niestety w chwili pisania postu ich strona nie działa z powodu błędu związanego z połączeniem do bazy MySQL).

Dołączona grafika


Głośniki występują w 2 wersjach kolorystycznych, tj. wersja biała i czarna. Mnie rzecz jasna interesują właśnie te białe (przedstawione na zdjęciu powyżej). Nie da się ukryć, że zainteresował mnie w nich głównie design. Nie są to przecież żadne markowe Creative'y, ale też- z racji przeznaczenia, wcale super markowych głośników nie potrzebuje. Jedyne co mnie do nich przyciąga to w zasadzie ich cena (poniżej 100zł) oraz ich wygląd. Nie widziałem ich jednak "na żywo", nie jestem więc niestety w stanie ocenić jakości ich wykonania (głównie interesuje mnie jakość zastosowanego plastiku).

Chciałbym zapytać, czy ktokolwiek z forumowiczów posiada jakiekolwiek doświadczenia z głośnikami tejże firmy? (najlepiej z tym właśnie modelem). Z góry dziękuję za pomoc... a być może kogoś tym tematem również zainteresuję.

#2 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 16 sierpnia 2008 - 20:32

Potrzebuję głósników w zestawieniu 2+1 (satelitki plus subwoofer), które chciałbym podłączyć do białego MacBook'a. Z założenia ma to być coś dosyć taniego, służącego mi tylko i wyłącznie do posłuchania muzyki podczas pracy (głównie rock, metal, gothic rock, żadne umce-bumce).
[...]Nie widziałem ich jednak "na żywo", nie jestem więc niestety w stanie ocenić jakości ich wykonania (głównie interesuje mnie jakość zastosowanego plastiku).


Hmm, rozumiem, że priorytetem dla Ciebie jest jakość tworzywa, biały kolor i niska cena a nie jakość dzwięku? Trochę to dziwne bo raczej te gatunki muzyczne jakich słuchasz są bardziej wymagające i słuchanie takich utworów na byle czym przyjemnością nazwać nie można...

Ile planujesz wydać na taki osprzęt? Do 100 zł czy więcej?

#3 adi3124

adi3124
  • 531 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 sierpnia 2008 - 20:53

Z wyglądu jak każdy tani sprzęt , no może poza białym kolorem . Graja pewnie tragicznie . Nie lepiej kupić Logitechy z4i ? - też nie są rewelacyjne ale na pewno lepsze od tego co pokazałeś .

#4 anx239

anx239
  • 679 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 sierpnia 2008 - 21:05

No tak Z4i są lepsze ale jednak prawie 3 x droższe niż kolega chce dać.

#5 kaczy

kaczy
  • 307 postów

Napisano 16 sierpnia 2008 - 21:46

Hmm, rozumiem, że priorytetem dla Ciebie jest jakość tworzywa, biały kolor i niska cena a nie jakość dzwięku? Trochę to dziwne bo raczej te gatunki muzyczne jakich słuchasz są bardziej wymagające i słuchanie takich utworów na byle czym przyjemnością nazwać nie można... Ile planujesz wydać na taki osprzęt? Do 100 zł czy więcej?

Priorytetem ma być tutaj głównie cena, a w kwestii jakości tworzywa- skoro i tak ogranicza mnie cena i wiadomo, że nie będzie to sprzęt z górnej półki to miło byłoby, aby jakoś chociaż wyglądały ;) Do oglądania filmów czy koncertów na DVD, oraz słuchania muzyki z narzeczoną zamierzam kupić w przyszłości jakiś markowy zestaw 5+1 i ustawić go w innym pokoju.

Te mają mi służyć tylko i wyłącznie (jak napisałem w swoim pierwszym poście) do słuchania muzyki podczas pracy (bardzo często również w nocy). Podam może jeszcze trochę danych, żeby łatwiej było dyskutować o ich kiczowatości i tandetnym dźwieku ;)

Moc głośnika niskotonowego (RMS): 6 W
Moc głośnika satelitarnego (RMS): 2,5 W

Częstotliwość głośnika basowego: 40Hz-170Hz
Częstotliwość satelitek: 100Hz-20KHz

Impedancja: 4Ohm

Na zdjęciu tego nie widać, ale głośnik basowy jest w drewnianej obudowie. Jeśli ktoś może mi polecić coś innego (w cenie do 100zł) co będzie lepiej brzmieć i do tego znośnie się prezentować to również posłucham opinii i wezmę je pod uwagę. Głośników nie kupuję "już dziś" więc mam czas by się zastanowić.

#6 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 16 sierpnia 2008 - 21:54

Czy koniecznie musza byc białe? I czy musza byc 2.1?

Zdecydowanie polecam...Kumpel ma...graja b.dobrze.Dobry stosunek cena/jakosc..
HIT LOGITECH X-230 32W GW. 24 m-ce NOWA WERSJA !!! (414085359) - Aukcje internetowe Allegro

#7 kaczy

kaczy
  • 307 postów

Napisano 16 sierpnia 2008 - 22:05

Czy koniecznie musza byc białe? I czy musza byc 2.1?

Dzieki za polecenie. Prócz tych co podałeś zainteresowałem się jeszcze Creative Inspire 2.1 P380. Nie jest to najnowszy model tejże firmy, ale znajomy takie właśnie posiada i jest zadowolony z ich dźwięku. Kiedyś widziałem również jakąś białą edycję tych głośników Creative'a, ale... kolor oczywiście nie jest priorytetem (po prostu bardziej pasowałyby mi do MacBook'a).

#8 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 16 sierpnia 2008 - 22:06

Skoro słuchasz często w nocy to zainwestuj te 100 zł w dobre słuchawy, a zyskasz jeszcze to, że biurka nie zagracisz ;)

#9 kaczy

kaczy
  • 307 postów

Napisano 16 sierpnia 2008 - 22:27

Skoro słuchasz często w nocy to zainwestuj te 100 zł w dobre słuchawy, a zyskasz jeszcze to, że biurka nie zagracisz ;)

No niestety, ale muszą to być głośniki (w dzień muszę słyszeń służbowy telefon- infolinię 0801 i komórkę). Zwykle nie oszczędzam na sprzęcie (używam głównie sprzętu DELL'a, od laptopa, poprzez PC po firmowe serwery) no i już za kilka dni dojdzie także MacBook.

Niestety w wirze potężnych wydatków związanych głównie z remontem nowego mieszkania trzeba gdzieś poszukać oszczędności- stąd też taka, a nie inna suma jaką zamierzam przeznaczyć na te akurat głośniki, które mają po prostu wydawać z siebie lepsze dźwięki niż głośniki wbudowane w laptopa (bo tych trzasków słuchać się nie da). Na pewno nie będę tu oszczędzał na remoncie mieszkania w którym zamierzam spędzić kilka lat swojego życia i myślę, że nie zrezygnujemy z narzeczoną z kupna pralki czy lodówki na rzecz dobrych głośników.

#10 anx239

anx239
  • 679 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 sierpnia 2008 - 23:03

Na tej aukcji masz Creative T20. Dobre głośniki do 100 zł.

#11 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 16 sierpnia 2008 - 23:07

Na tej aukcji masz Creative T20. Dobre głośniki do 100 zł.


Te tez polecam...to jest 2.0,a nie 2.1 no jak wolisz...z dzwieku tych Logitech i tych Creativow bedziesz zadowolony...

#12 adi3124

adi3124
  • 531 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 sierpnia 2008 - 23:29

Creative zamiast basu robi niepotrzebny hałas ... lepiej T20 , Zresztą mały budżet na to masz . Za 100zł ja bym nawet słuchawek dobrych nie kupił ...

#13 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 17 sierpnia 2008 - 11:17

No to zrobisz już jak chcesz, moim zdaniem kwestia wydania 100 czy 200 zł nie zrujnuje Twojego budżetu a jakby nie patrzeć zakup takiego osprzętu również chyba robi się z myślą o dłuższym czasie użytkowania...hm? Poza tym najlepiej zrobisz jak pójdziesz z MB do sklepu, popodłączasz różne modele głośników i ocenisz czy jakość dzwięku Cię satysfakcjonuje i wtedy dokonasz wyboru.

#14 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 17 sierpnia 2008 - 11:56

Dokladnie,idz do sklepu typu MM lub Saturn i tam mozna sprawdzic dane glosniki...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych