Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPod Nano - nie chce się włączyć :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#1 moniash

moniash
  • 10 postów

Napisano 12 czerwca 2006 - 23:56

Mam nowego iPoda Nano, ma może z półtorej tygodnia. Już dwa razy się zaciął, ale tłumaczyli mi przy podbijaniu gwarancji, że jest to problem taki, iż urządzonko ma system czy tam oprogramowanie i tak może się zdarzać... w instrukcji była kombinacja klawiszy jak zresetować itp. więc myślałam, że to nie będzie problemem.... a teraz iPod nie reaguje na żadne klawisze, na podłączanie do ładawania... nie reaguje jak się go podłącza do komputera... Co jest grane? Co się mogło stać? Jak go włączyć?!?!?!

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 13 czerwca 2006 - 00:26

Podłącz do ładowania.

#3 moniash

moniash
  • 10 postów

Napisano 13 czerwca 2006 - 05:50

żeby to było takie proste ;/ nie włącza się, nie ładuje

#4 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 13 czerwca 2006 - 06:06

Podłącz Nano do ładowarki i wtedy spróbuj zresetować.

#5 ivi

ivi
  • 174 postów
  • SkądZakopane

Napisano 13 czerwca 2006 - 06:31

a pokazuje ci się cokolwiek jak podlączasz do ładowania??

#6 moniash

moniash
  • 10 postów

Napisano 13 czerwca 2006 - 06:43

Krzyfar - nie daje rady... jak mogę go zresetować jak w ogóle nie działa na żadne przyciski? Ivi - niestety nie... nic... ani jak do kompa ani jak do kontaktu...

#7 Stachu

Stachu
  • 66 postów
  • SkądToruń, Galway

Napisano 13 czerwca 2006 - 10:42

Zostaw go podlaczonego do kontaktu na jakies 15 min; Nic z nim wtedy nie rob;niech sobie lezy spokojnie, a potem sproboj go zresetowac,ale nie odlaczaj go od ladowania. Wydaje mi sie,ze wydoiles baterie na maxa,daj mu troche czasu. Niech sie troche podladuje. Nie przejmuj sie tym,ze nic sie nie pojawia. Jezeli po 15, 20 minutach przy probie resetownia nic sie nie pojawi to juz nie wiem co wtedy robic. aha moze zapomniales blokade wylaczyc przy resetowaniu?

#8 moniash

moniash
  • 10 postów

Napisano 13 czerwca 2006 - 13:25

caly czas jest podłączony do ładowania... czasem go wyjmuje... i spowrotem.. na różne sposoby próbuje go włączyć... a bateria jest nowa, w końcu iPod ma teraz chyba z dwa tygodnie, a samą baterię ostatnim razem nie rozładowałam do końca... przycisk Hold jest oczywiście wyłączony... no i jestem dziewczyną a nie chłopakiem, czytać ze zrozumieniem! :D

#9 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 13 czerwca 2006 - 15:53

Mam nowego iPoda Nano, ma może z półtorej tygodnia.
Już dwa razy się zaciął, ale tłumaczyli mi przy podbijaniu gwarancji, że jest to problem taki, iż urządzonko ma system czy tam oprogramowanie i tak może się zdarzać...


A tak z ciekawosci:gdzie kupilas? Moim zdaniem jesli juz na wstepie sie dwa razy powiesil, to sprzedawca musi byc glabem zeby wmawiac ze nic sie nie stalo i ze to normalne dla sprzetu z systemem. Wymien korzystajac z gwarancji, boje sie ze te problemy beda sie tylko mnozyc z czasem.

#10 Stachu

Stachu
  • 66 postów
  • SkądToruń, Galway

Napisano 13 czerwca 2006 - 15:54

Najmocniej przepraszam za moja pomylke. Za szybko czytam posty. Moja wina. Nie wiem jak moge Ci jeszcze pomoc. Ja bym osobiscie sprobowal wejsc do menu serwisowego. Robisz normalny reset, czyli wlacza sie blokade potem ja wylacza. Wciskasz srodkowy przycisk i menu i trzymasz przez kilka sekund. Powinno sie pojawic srebrne jablko na czarnym tle. Jezeli juz sie pojawi to srebrne jablko to szybko wciskasz srodkowy przycisk i przycisk rewind. Powinno sie pokazac menu serwisowe. Tam mozna przetestowac iPoda i go zresetowac. Jezeli u Ciebie sie nie pojawia srebrne jablko na czarnym tle,to mozna wejsc do menu serwisowego na czuja. Przeprowadzasz normalna procedure resetownia. Trzymasz srodkowy guzik i menu przez kilka sekund,(pomimo,ze nic sie nie pojawia);po kilku sekundach wciskasz jednoczesnie srodkowy guzik i przycisk rewind. Powinnas wejsc do menu serwisowego. Mi kiedys takie wejscie na czuja do menu serwisowego uratowalo starego iPoda 15 GB 3 generacji. Myslalem, ze jest zupelnie martwy,ale sie po tej operacji odwiesil i chodzi normlanie do dzisiaj. Oczywiscie po wszystkim wgralem mu najnowsze oprogramowanie. Jezeli Ci sie nie uda,to oddaj go na gwarancje. pozdrawiam

#11 Stachu

Stachu
  • 66 postów
  • SkądToruń, Galway

Napisano 13 czerwca 2006 - 15:56

minute sie spoznilem z odpowiedzia:) Ruczaj moze miec racje.

#12 moniash

moniash
  • 10 postów

Napisano 13 czerwca 2006 - 18:01

Udało mi się wejść przez te kombinacje! Tylko szkoda, że wcześniej też to robiłam i nic nie było... dwa dni martwy był... :/ Jak jeszcze raz mi się to zrobi to chyba pójdę do MM (tam kupiłam właśnie) i zgłoszę reklamację... ;/ AHA i dziękuję!!! :)

#13 Stachu

Stachu
  • 66 postów
  • SkądToruń, Galway

Napisano 13 czerwca 2006 - 19:07

Ciesze sie,ze Ci sie udalo. pozdrawiam

#14 Shaun

Shaun
  • 15 postów
  • SkądStokke Norwegia / BCC

Napisano 02 września 2006 - 23:40

Mam identyczny problem. Mój ipod nano zasnął przy pierwszym ładowaniu czyli po kilku godzainach od wyjęcia z pudełka. Wyładowałem go do zera zeby sformatować baterię. I zgon! Nie pomaga nic, komputer go nie widzi wiec nei da sie wgrac softu. resety nie dzialają. Opisany wyżej sposób też nie przynosi efektu. Wiem że kilka osób mialo identyczny problem, jednym udawało sie go ożywić po godzinie innym po kilkunastu.. mój ma 2 dni i nadal śpi. POMOCY

#15 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 września 2006 - 23:52

po co rozładowywać ipody do zera. Ja tego nie rozumiem. Urządzenia się kupuje i uzywa... cóż. Te nano jakieś felerne są...

#16 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 września 2006 - 23:52

W iPodach NIE FORMATUJE SIĘ BATERII!

#17 Stachu

Stachu
  • 66 postów
  • SkądToruń, Galway

Napisano 03 września 2006 - 00:57

Heidi ma racje. Nie formatuje sie baterii w iPodach. W instrukcji jest chyba nawet to napisane o ile pamietam. Skoro masz Nano tzn, nie masz ladowarki, bo Apple nie dolacza jej do Nano. Radze moze od kogos pozyczc ladowarke sieciowa i sprobowac resetowac go na ladowarce.

#18 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 03 września 2006 - 00:58

Heidi ma racje a nano nie sa wadliwe mam go 2 tyodnie i jeszcze nic sie nie zrobilo ziomek moj ma troszki czasu no i nic sie nie dziieje z jego aipodzikiem wiec nie wiem moze macie jakies felerne serie?? A moze sofcik trzeba im wrzucic jakis nowszy albo starszy jezeli jest taki bo ni wiem;) Pozdro

#19 Shaun

Shaun
  • 15 postów
  • SkądStokke Norwegia / BCC

Napisano 03 września 2006 - 01:13

Z formatowaniem baterii słyszałem różne opinie. Wiekszosc moich znajomych je formatowało i nie było problemów. W moim przypadku polegało to na słuchaniu muzyczki aż sie wyładuje bateria (czyli normalne uzytkowanie) BTW mam ładowarkę sieciową i "ładowałem" nią ipoda kilkanascie godzin. Napisałem w cudzysłowie bo ipod nie reaguje na nic więc raczej na próby ładowania też. Soft mam bodajże najnowszy (chyba 1.1) ale nawet jesli jest nowszy to go nie wgram (no bo jak?). Resety itd wogóle nie przynoszą żadnego widocznego efektu.. zachowuje sie jakby w srodku był wypełniony np. drewnem :))

#20 Stachu

Stachu
  • 66 postów
  • SkądToruń, Galway

Napisano 03 września 2006 - 01:27

Sproboj go podlaczyc do Maca. Nie wiem jaki masz komputer. Ale wiem za to, ze iPody, ktore wygladaja na martwe czesto cudownie ozywaja po kontakcie z Maciem. Jezeli nic nie pomoze to oddac go na gwarancje. pozdrawiam

#21 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 03 września 2006 - 07:24

ja mialem podobnie z Video reset tez nie pomagal i ladowarka. Sposob podloczylem do PC z winem chociaz iPoda nie wykrylo zrobilem formatke mu i soft wgralem od nowa czyli na iPodzie nic nie bylo> potem reset na ladowarce siociowej nocke podlaczylem do ladowania chociaz moze nie bylo konieczne i tyle i dzialal spokojnie.

#22 Shaun

Shaun
  • 15 postów
  • SkądStokke Norwegia / BCC

Napisano 03 września 2006 - 17:04

Mind być może twoj przypadek jest moim zbawieniem.. ale w jaki sposób zrobiłeś formatke i soft wgrałeś skoro komp nie wykrył ci iPoda? W moim przypadku nie da sie nic wgrać, zgrać, sformatować bo komp nie widzi go nawet jako zewnetrznego dysku, czy urzadzenia usb. Poprostu mebel :(

#23 joan miro

joan miro
  • 108 postów
  • SkądKatowice

Napisano 03 września 2006 - 21:07

Słowa o "cudownym ożywaniu po podłączeniu" do Maca są jak święta prawda..córci nano był*"padł" i już chciałem gonić do serwisu ale całe szczęście że jest forum:-))

#24 Shaun

Shaun
  • 15 postów
  • SkądStokke Norwegia / BCC

Napisano 06 września 2006 - 21:33

Jesli nie mam apple'a moge użyć emulatora? Moze ktoś coś polecić?

#25 Shaun

Shaun
  • 15 postów
  • SkądStokke Norwegia / BCC

Napisano 07 września 2006 - 12:10

ok. Podłączyłem go do iMaca pojawiło sie jabłko, poczekałem chwilke nacisnąłem reset jabłko znikło.. i tyle. Zero reakcji, nie widzi go nawet iMac!! Co robić? p.s. Mind napisałeś: "podloczylem do PC z winem chociaz iPoda nie wykrylo zrobilem formatke mu i soft wgralem od nowa" napisz prosze w jaki sposób wgrać soft do niewidocznego iPoda?? :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych