Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

W jaki sposób udostępnić wi-fi przez karte USB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 bajej

bajej
  • 360 postów

Napisano 29 lipca 2008 - 15:52

Witam, chciałem pośmigac iphonem po sieci, niestety routery odpadają. Dlatego chcę skorzystać z czegoś takiego:
KARTA ASMAX USB WiFi 54Mb/s 411G, FV,GW.2L, OD SS (404713882) - Aukcje internetowe Allegro

tzn chce, ale nie wiem czy to sie nadaje. Liczę na wasza opinię. Chyba ze to samo uzyskam na takim kluczu usb za 20zł? Dla mnie im taniej tym lepiej :)

#2 Hardknox

Hardknox
  • 194 postów
  • SkądPolska - Austria

Napisano 29 lipca 2008 - 19:11

Fajnie ale jeśli chcesz udostępnić sobie net to raczej kup karte w tym samym przedziale cenowym ale z trybem Access Pointa czyli np Edimax, dajesz mu dowolny sid, dowolne hasło itd, nawet moc anteny regulujesz

Ja mam coś takiego
EDIMAX EW-7318Ug WIFI USB NOWA F VAT WROCŁAW (409093887) - Aukcje internetowe Allegro
sprawuje się dobrze udostępniam net ludziom jak sie zdarzy że u klienta jest tylko jeden kabel sieciowy to się
cały pokój tym obdarza :)

#3 bajej

bajej
  • 360 postów

Napisano 29 lipca 2008 - 21:32

rozumiem ze iphone działa na tym bez zarzutu :)?

#4 Hardknox

Hardknox
  • 194 postów
  • SkądPolska - Austria

Napisano 29 lipca 2008 - 22:59

No tak jeżeli dobrze Cie zrozumiałem że z PC chcesz udostępnić neta np na iPhone czy inny komputer to jest to idealna sprawa, bo robi taki kluczyk za router WiFi Jeśli źle zrozumiałem to opisz dokładnie co chcesz z tym zrobić :)

#5 bajej

bajej
  • 360 postów

Napisano 30 lipca 2008 - 09:52

Tak dobrze mnie zrozumiałeś :). Wielkie dzięki za poradę, wreszcie jestem zdecydowany który produkt wybrać. Naprawdę mi pomogłeś. Temat chyba do zamkniecia, lub niech pozostanie dla potomnych z podobnymi problemami ;)

#6 neverneve

neverneve
  • 718 postów

Napisano 04 sierpnia 2008 - 16:04

Sorka, za odswierzenie, ale jestem zainsteresowany kupnem owej karty... Czyli ona dziala mniej wiecej na zasadzie routera, tak? Tzn. podlaczam ja do kompa i iPek widzi mi siec wi-fi?

#7 jakops2

jakops2
  • 1 postów

Napisano 04 sierpnia 2008 - 21:54

Również jestem zainteresowany kupnem tej karty , rozumiem ,że jak komp jest wyłączony to net w IP nie będzie działał ?

#8 supra

supra
  • 78 postów

Napisano 05 sierpnia 2008 - 14:10

Również jestem zainteresowany kupnem tej karty , rozumiem ,że jak komp jest wyłączony to net w IP nie będzie działał ?


nie.

jestem posiadaczem takiego adaptera usb, tyle ze z linksysa, i niestety nie dzialaja one z radiowkami, trzeba sie skontaktowac z adminem i poprosic o dodanie adresu mac do filtra, co jest rownoznaczne z placeniem za drugi 'komputer', tak przynajmniej bylo w moim wypadku.

#9 neverneve

neverneve
  • 718 postów

Napisano 05 sierpnia 2008 - 14:17

Ja mam internet od TPSA (neostrade) wiec mam nadzieje, ze bedzie dzialac :] . Owe adaptery obsluguja predkosc tylko 1mb+ ??

#10 bajej

bajej
  • 360 postów

Napisano 06 sierpnia 2008 - 14:05

hmm kupilem taki kluczyk na usb. Z nadzieją ze przy mojej radiowce zadziała (bo tam to wogole bajzel mają ;P) no i powiedzcie mi jak to skonfigurować zeby udpostepnic przez to neta :/? Jestem noobem w tych sprawach :/ Edit: Cos zaczalem prbowac, iphone widzi siec, ale nie moge sie do niej podlaczyc co robie zle?

#11 Bekas

Bekas
  • 548 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2008 - 10:48

To sa odbiorniki a nie nadajniki wiec nie wiem jak sie komus udalo udostepnic neta dla iPhona z kompa

#12 neverneve

neverneve
  • 718 postów

Napisano 08 sierpnia 2008 - 16:34

Móglby ktos mi napisc jak skonfigurowac to EDIMAX EW-7318Ug WIFI USB NOWA F VAT WROCŁAW (409093887) - Aukcje internetowe Allegro urzadzenie? bylbym bardzo wdzieczny

#13 TheHX

TheHX
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 sierpnia 2008 - 09:49

...

#14 Hardknox

Hardknox
  • 194 postów
  • SkądPolska - Austria

Napisano 22 sierpnia 2008 - 18:32

Bekas nie odzywaj się jak nie wiesz z czym się to je, akurat Edimax którego kolega wyżej podał i podawałem go wcześniej w linku jest ODBIORNIKIEM! i NADAJNIKIEM! ma tryb Client i Access Point przełącza się go między tymi trybami. Co do połączenia, instalujemy w komputerze soft, podłączamy Dzyndzla, przełączamy na tryb AP, Teraz włączamy karte sieciową lub wbudowaną Wifi i pokazuje się nam okno żeby wybrać udostępniane połączenie (przełącza się w mostek w Mac) tyle, konfigurujemy sobie tylko nazwe AP np Udostępniacz, hasło ewentualnie, prędkość wysyłu (moc w %) W windowsie to jeszcze banalne jest, pyk karta do komputera, potem pyk instalka softu, potem w pasku na dole tray pyk przelacz na AP Mode, potem pyk wyskakuje okno do ICS (wybieramy też polaczenie np ethernet) akceptujemy i chooodzi =) gdzie tu technika bo ja już się zgubiłem? Mówie na podstawie Edimaxa bo taki mam i zarówno z Windowsa udostępniam na iPhone net jak chce mobilny net (wtedy lacze dialup z edge orange i robie mostek sieciowy tego polaczenia do polaczenia bezprzewodowego AP mojej karty Edimax) a na MBP donglem robie identycznie z ta roznica ze tam mi internet samo wykrywa z karty express card blueconnecta, poprostu wlaczam soft i puszczam w obieg, na iphone pokazuje mi się sieć o nazwie XXX i się do niej łącze tyle Mam wam to w formie zrzutów ekranu przedstawić ? czy jak :P ----------- Sprawdziłem teraz o co chodzi z tym waszym problemem, sprawa okazuje się taka że w pantherze pokazywalo tryb na docku AP Mode, w tigerze i leopardzie nie pokazuje... ale na GG wytlumacze stosownie każdemu z kolei co ma zrobić, bo teraz mi sie tu klepać nie chce :) może pozniej...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych