Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pierwszy komputer apple - Co polecacie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 pbor2

pbor2
  • 49 postów

Napisano 21 lipca 2008 - 10:19

Witam wszystkich na forum ! :-) Założyłem tu konto nie bez przyczyny ... Tydzień temu miałem okazje testować leopadr'a na macbook'u i poprostu nie moglem uwierzyć, że takie cudo istnieje :-) Postanowiłem więc przesiąść się na jabłko jak najszybciej :-) Niestety budżet biednego studenta jest ograniczony :-( ... mogę wydać MAX 1500zł z wszystkimi opłatami, kosztami dodatkowymi, więc kupno macbook'a nie wchodzi w grę :-( Tak więc narazie na intelowską wersję mnie nie stać ... i nie piszcie proszę "... uzbieraj 500zl i kup macbook'a, poczekaj, aż stanieją " i.t.p. ... JA CHCE JUŻ MIEĆ APPLE :-) Rozsądną kwotę, którą chce przeznaczyć to ok 1200-1300zł. I tutaj co preferuje : -laptop malutki 12" lub 13" (nie większy) i czy w tych pieniądzach znajdę model z panoramiczną matrycą z rozdzielczoscia 1280x800 tak jak w macbook'u - bardzo by mi się to przydało :-) -Parametry wiadomo jak najlepsze ... procesor, dysk, ramy (wbudowane Wi-fi) - też bardzo ważne ! -No i oczywiście laptop, który poradzi sobie z leopardem (nie muszę go mieć od razu mogę sobie dograć, ale żeby go komputer płynnie uciągnął :-) ) -napęd żeby miał przynajmniej czytnik DVD To właściwie tyle co do parametrów, a teraz pytania z innej beczki ... 1. czy mój przyszły laptop będzie obslugiwał boot'owanie z usb ? (czy apple wogule to stosuje ? 2.ponieważ to będzie mój pierwszy poważny kontakt z apple potrzebuje mieć awaryjną możliwość korzystania z windows'a XP ... czy jest to możliwe bo czytałem, że dla nowych mac'ów na core nie ma problemu z instalacją windowsa ... a jak to wygląda w przypadku procesorów PPW ? (chyba tak to sie pisze :-) ) To chyba wszystko ... mam nadzieję, że wkrótce zostanę szczęśliwym posiadaczem super maszyny :) Pzdr.

#2 Falcon

Falcon
  • 639 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 lipca 2008 - 10:27

Koniecznie musi byc laptop? W tym przedziale cenowym mozesz kupic Intelowego Maka Mini.

#3 norbertcala

norbertcala
  • 1 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2008 - 10:32

Niestety na starych procesorach PPC (a nie PPW) nie da się uruchomić Windowsa. W tej cenie będzie cieżko z laptopem. Tak jak napisał kolega wyżej może lepiej MiniMac. W cenie 1300 zł może uda się kupić wersję na Intelu i wtedy będzie mozliwośc uruchomienia Windows. Niestety to nie działa z USB tylko musisz zainstalować Windows na dysku Maca

#4 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 21 lipca 2008 - 10:52

Podpisuje sie pod kolegami...Mac Mini całkiem fajny..no i juz ma wsparcie bo to Intel

#5 Wookasch

Wookasch
  • 306 postów
  • SkądBerlin

Napisano 21 lipca 2008 - 10:58

Tylko pytanie czy kolega ma monitor bo jak nie to tez inaczej ta cena wyglada.

#6 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 21 lipca 2008 - 11:03

Zgadzam się z osobami powyżej, sam na pierwszego maka wybrałem mini i jestem zadowolony z niego nadal, a mam go już ponad rok.

#7 wegorzyk

wegorzyk
  • 674 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2008 - 11:26

Kolega chce laptopa, więc uszanujcie jego wybór. W tej cenie to ibook g4, ale jak piszą powyżej jest wtedy problem z windowsem. Czasami na allegro zdarzają się macbooki w cenie poniżej 2000, więc warto polować, bo wtedy będziesz miał wszystko czego potrzebujesz: panoramiczny ekran, 13,3 cala, windowsa

#8 pbor2

pbor2
  • 49 postów

Napisano 21 lipca 2008 - 11:27

Laptop koniecznie bo miedzy nauka, a domem, muszę być mobilny :-) Wiec jeśli nie da się tak to może inaczej :-) Wiem, że apple zabrania instalować mac os x na innych komputerach niż apple, ale czy technicznie jest to także nie możliwe ? Zastanowiło mnie, gdyż czytałem, że dell zaproponował instalacje na swoich laptopach właśnie OS X, ale apple odmówiło ... Więc czysto teoretycznie :-) czy na dell'u D410 (pentium M) lub dell'u D420 (CORE-SOLO) Przy odrobinie szczęścia, może udało by mi się kupić D420 do 1500zł. Jeszcze jedno pytanie ... mam znajomego Amerykanina w US i nie robił by problemów w wysłaniu mi laptopa, ale czy w US ceny wyglądają lepiej ? Patrzyłem troszkę na ebay ale chyba nie umiem się odnaleźć na tej stronie bo ceny takie jak na polskim allegro, a na apple store 999$ więc też drogo :/ Więc czy jest jakaś szansa na kupno coś na intelu w US do 700$ ? Pzdr.

#9 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 21 lipca 2008 - 11:37

Więc czy jest jakaś szansa na kupno coś na intelu w US do 700$ ?

Pogadaj z kolega w USA,niech on zobaczy.

Wiem, że apple zabrania instalować mac os x na innych komputerach niż apple, ale czy technicznie jest to także nie możliwe ?

Jest to mozliwe.

#10 pbor2

pbor2
  • 49 postów

Napisano 21 lipca 2008 - 11:43

Kumpel w US ma tyle wspólnego z komputerami co ja z łodziami podwodnymi :-) Jeśli bym się zdecydował to muszę wszystko osobiście załatwić, on tylko wyśle paczkę do Polski. Dlatego, może ktoś importował używany sprzęt apple z US ? Może mają coś refurbished po atrakcyjnych cenach ? A odnośnie tego Leopard'a na PC'cie to mógłbym jakieś bliższe info ? Tzn. czy jest to emulacja, czy kompletna instalacja ... No i jak wygląda wydajność i kompatybilność na wymienionych przeze mnie laptopach ? (D410 i D420) Pzdr.

#11 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 21 lipca 2008 - 16:10

? Może mają coś refurbished po atrakcyjnych cenach ?

Maja

A odnośnie tego Leopard'a na PC'cie to mógłbym jakieś bliższe info ? Tzn. czy jest to emulacja, czy kompletna instalacja ...
No i jak wygląda wydajność i kompatybilność na wymienionych przeze mnie laptopach ? (D410 i D420

Niestety to nielegalne i raczej na forum sie nic nie dowiesz :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych