Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Tuning] [Hardcore Tuning] Mac Pro Intel ofkoz ;-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 03 czerwca 2006 - 19:24

Tekst dla ludzi o mocnych nerwach! Cztasz na własną odpowiedzialność ;-)

Więc tak, cała sytuacja wyszła spontanicznie. Przez przypadek w moje ręce wpadła płytka z OSX-em w wersji na Intela. Nawet nie przyszło mi do głowy aby instalować OS X-a na zwykłym PC.
W dalszym etapie śledziłem fora poświecone instalacji naszego systemu na zwykłych pecetach. Po długim rozmyślaniu, zastanowieniu i skuszony nie wiem przez kogo, postanowiłem zainwestować w nowego PowerMac-a a raczej w Mac-a pro ;-).

Odrazu zakupiłem odpowiednia płyte która jest w 100% obsługiwana pod OS X-em 10.4. Był to ASROCK P4915Dual oparty na chipsecie Intela 915. Płyta wyposażona w AGP x8, PCI-X, USB 2.0 x8, SATA , zintegrowaną karte graficzną GMA 900 oraz 8 kanałowy dzwięk. Wszystko to co wymieniłem działa bezproblemu od paru dni.

Następnie Procesor Celeron D 310 - 2.13 GHz, Dysk 80GB, Pamięć DDR 400Mhz i Obudowe imitującą PM G5 ;-)

Po złożeniu przstąpiłem odrazu do instalacji. Płyte przygotowałem pod Nero, a wersja systemu to MacOS X 10.4.6 by JaS.
Odraz płytka zabootowała, i po 10 min ukazał mi się znajomy instalator. Oczywiście postępujemy z instalacją tak samo jak na zwykłych Macach z PPC.

....20 min potem

moim oczom ukazał się Mac OS X :)

[center:39a67ed710]Dołączona grafika [/center:39a67ed710]

Potem troche poszperałem w profilu systemu ;-)

[center:39a67ed710]Dołączona grafika [/center:39a67ed710]
[center:39a67ed710]Dołączona grafika [/center:39a67ed710]

Największa zaleta płyty to zintegrowana gafika która supportuje CoreImage i QE - to co cieszy "Tygryski" najbardziej ;-)

[center:39a67ed710]Dołączona grafika [/center:39a67ed710]

Jestem bardzo zadowolony z szybkości i stabilnosci system który jeszcze mnie niezawiódł. Tego "Mac-a" czeka jeszcze troche inwestycji - więcej RAM i dysk SATA.

[center:39a67ed710]Dołączona grafika [/center:39a67ed710]

To tyle... ;-)

#2 KaszubaS

KaszubaS
  • 225 postów

Napisano 03 czerwca 2006 - 19:35

Ładnie to tak ? ;) Zamiast obudowy imitujacej pm g5 trzeba bylo "upgradeowac" jakiegos pm g3 b&w lub g4 za pare stowek o nowa plyte na odpowienim chipsecie i procek z obecnie promowanej linii ;) Wtedy wydawaloby sie w miare legalne - MacOS X na "nieco" zapgrejdowanym maczku a nie "byle blaszaku" :) ble...

#3 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 03 czerwca 2006 - 19:38

Zamiast obudowy imitujacej pm g5 trzeba bylo "upgradeowac" jakiegos pm g3 b&w lub g4


Było już ogłoszenie na MyApple :) Kupiłem od B&W i G4 AGP...przerabianie w toku :D

Wtedy wydawaloby sie w miare legalne - MacOS X na "nieco" zapgrejdowanym maczku a nie "byle blaszaku" ble...


OSX jest tylko legalny na komputerach Apple

#4 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 03 czerwca 2006 - 19:42

konfiguracja najlepiej dobrana, pomagalem komus skompletowac MacIntela pol roku temu i obralismy dokladnie ta sama droge pomijajac procesor - P4 no i inna obudowe, nie taka wiesniacka ;) Komputer chodzi od pol roku i wlasciciel jest zadowolony, swojego iBooka oddal zonie.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2006-06-03, 20:44 ]
Uprzedzam, ze pudlo od G4 srednio sie nadaje - problem z chlodzeniem goracego P4 i miejscem - jak cooler duzy, to sie obudowa nie chce zamykac ;) Ostatecznie sprzet trafil do serwerowej skrzynki

#5 KaszubaS

KaszubaS
  • 225 postów

Napisano 03 czerwca 2006 - 19:52

Wtedy wydawaloby sie w miare legalne - MacOS X na "nieco" zapgrejdowanym maczku a nie "byle blaszaku" ble...


OSX jest tylko legalny na komputerach Apple


Otóż to... :)

#6 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 03 czerwca 2006 - 22:44

a moderatorzy nie interweniuja w tej sprawie? kolega krismiszcz lamie prawo postepujac niezgodnie z licencja apple. o regulaminie forum nie wspominam.

#7 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 czerwca 2006 - 22:57

a moderatorzy nie interweniuja w tej sprawie? kolega krismiszcz lamie prawo postepujac niezgodnie z licencja apple. o regulaminie forum nie wspominam.


No tak, ale kolega Krismiszcz nie napisał krok po kroku jak to zrobił, tylko napisał ze to zrobił, nie podał tez żadnych dziwnych linków z których by można było coś zrobic itd.
Więc chyba nic się nie stało prawda ?

#8 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 04 czerwca 2006 - 07:26

Hex, dokładnie :wink:

devilia, umieszczając tekst nie miałem celu ukazania krok po kroku w jaki sposób zainstalować, tylko chciałem udowodnić że można zbudować w 100% działającego Mac-a.

Uprzedzam, ze pudlo od G4 srednio sie nadaje - problem z chlodzeniem goracego P4 i miejscem - jak cooler duzy, to sie obudowa nie chce zamykac


Radiator od wersji box-owej Celerona jest niski i poprawne umieszczenie płyty nie wpływa na otwieranie i zamykanie obudowy, jedyny mankament to krótki kabel zasilający płyte. Obecnie pracuje nad front panelem (power,reset i led-y) jak będzie gotowe to chętnie umieszcze fotki na forum.

#9 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 04 czerwca 2006 - 07:56

A takie jedno pytanko. Komputer jest rozpoznawany jako Apple Development Platform. Czy to nie jest problmatyczne? Byc może np. Leopard, nie będzie chciał już na tym chodzić?

#10 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 04 czerwca 2006 - 08:05

tskisiu, zgadza się aktualizacja systemu kończy się .... śmiercią OSX-a
...a druga sprawa to że wersja 10.4.6 jest już chyba ostatnią wersja instalowaną na PC :
http://www.infoworld...1OPcurve_1.html

#11 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 04 czerwca 2006 - 09:25

Apple samo tego chciało to teraz niech mają! Pozatym to moje gratulacje krismiszcz, wszystko tam chodzi? Tzn. Logic, Word wigety i inne takie? Możesz zrobić Xbencha? Bardzo jestem ciekawy wyniku.

#12 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 04 czerwca 2006 - 09:58

Super, wreszcie jakas alternatywa! Krismiszcz, a co z innym sprzetem-ethernet, firewire? Probowales?
I jak taki pecet z MacOsem wychodzi w kosztach?
z gory dzieki
pozdr
p.s no i faktycznie, zrob xbencha.

#13 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 04 czerwca 2006 - 10:54

Ruczaj, PowerbookFiend, Panowie wszystko to co jest zintegrowane na płycie działa w 100% :) Płyta nie ma FW, ale można dokupić na PCI.
iTunes nawet wykrywa iPoda Photo... :mrgreen:
Soft, wigety, wszystko działa - testuje od paru dni i nie spotkałem problemów :)

Xbench jest na poziomie 60 punktów - myśle że jak wymienie dysk na SATA to znacznie podskoczy wynik. :)

Koszt:
Płyta 150zł
Procesor 140zł
Ram 512 140zł
Dysk 80 GB SATA - 190zł ( w poniedziałek zakupie ;-) )
Obudowa - 0zł do 999zl ;-)
Napęd do bootowania dvd - 175 - Nagrywarka LG

Za to wszystko zapłacisz z kieszeni ucznia, a zachwyt kolegów bezcenny ;-)

#14 pynieq

pynieq
  • 418 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 czerwca 2006 - 11:01

Ruczaj, PowerbookFiend, Panowie wszystko to co jest zintegrowane na płycie działa w 100% :) Płyta nie ma FW, ale można dokupić na PCI.
iTunes nawet wykrywa iPoda Photo... :mrgreen:
Soft, wigety, wszystko działa - testuje od paru dni i nie spotkałem problemów :)

Xbench jest na poziomie 60 punktów - myśle że jak wymienie dysk na SATA to znacznie podskoczy wynik. :)

Koszt:
Płyta 150zł
Procesor 140zł
Ram 512 140zł
Dysk 80 GB SATA - 190zł ( w poniedziałek zakupie ;-) )
Obudowa - 0zł do 999zl ;-)
Napęd do bootowania dvd - 175 - Nagrywarka LG

Za to wszystko zapłacisz z kieszeni ucznia, a zachwyt kolegów bezcenny ;-)


prawie jak mak, prawie robi wielka roznice :P :lol:

rzadna rewelka bo Darwin smiga b.dobrze na lapku hp compaq nx 6110 :wink: wedlug mojego subiektywnego wrazenia nawet szybciej niz na ibooku g4 :shock:

#15 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 04 czerwca 2006 - 11:41

Krismiszcz, dzieki wielkie za info. Moze pomysle o takim Maku?

prawie jak mak, prawie robi wielka roznice Razz Laughing

rzadna rewelka bo Darwin smiga b.dobrze na lapku hp compaq nx 6110 Wink wedlug mojego subiektywnego wrazenia nawet szybciej niz na ibooku g4


Wlasnie-a jak jest z laptopami. Wiecie na ktorych pecetycznych modelach z tych na rynku da sie zainstalowac MacOS? Moze to jest jakas alternatywa na luszczace sie,odblaskowe i przegrzewajace sie MacBooki :)

#16 pynieq

pynieq
  • 418 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 czerwca 2006 - 13:25

Wiecie na ktorych pecetycznych modelach z tych na rynku da sie zainstalowac MacOS? Moze to jest jakas alternatywa na luszczace sie,odblaskowe i przegrzewajace sie MacBooki :)


napewno przemawia za tym cena, nowego hp comaq'a nx 6110 mamy za polowe ceny macbooka z windowsem xp home :shock: a macos chodzi naprawde zadowalajaco :wink: choc programy odpalane przez rossete moga nie smigac super szybko na mobliym celeronie bo nie obsluguje sse3 ale majac 2500 w kieszeni wiecej chyba moglbym sie przyzwyczaic :wink:

#17 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 04 czerwca 2006 - 14:53

Ok, a pojdzie jeszcze na jakis innych laptopach? Jakie musza spelniac wymagania,zeby pociagnac MacOSa?

#18 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 04 czerwca 2006 - 15:22

krismiszcz, prośba jeszcze wielka możesz dokładnie bencha zacytować? Co jak gdzie i ile? :D byłbym zobowiązany. Może jeszcze jakieś fotki?

#19 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 04 czerwca 2006 - 16:00

PowerbookFiend, w poniedziałek zakupię SATA to obiecuje że benchmark pojawi się na MyApple :)
Fotki wtedy gdy dokończe obudowe od G4 ;-)

#20 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 04 czerwca 2006 - 22:41

Mniam czekam. A jaki dysk tam siedzi obecnie? Samo SATA wiele w transmisji danych się nie różni od dobrego (P)ATA. Raczej prędkość obrotwa i seek time, może pokuś się o Raptorka 10.000rpm? To byłby czad!

#21 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 05 czerwca 2006 - 15:48

SATA to jest to :)
Całkiem inny wymiar ;-)
System postawiono na nowo, wzrost prędkoci bardzo znaczny!

[ Dodano: 2006-06-05, 17:00 ]
Xbench podaje różne wyniki : Przedział od 34 punktów po 74 ;-)

#22 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 05 czerwca 2006 - 17:41

To sypnij wyciąg z Xbencha.

#23 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 05 czerwca 2006 - 18:59

fajna alternatywa :D tansza .. ale czy lepsza ? jakos przy takich eksperymentach widze w tle czekajace nagle zwisy systemu :D i inne historie znane z blaszakow :D

#24 sagat

sagat
  • 350 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 07 czerwca 2006 - 19:35

Hex, dokładnie :wink:

devilia, umieszczając tekst nie miałem celu ukazania krok po kroku w jaki sposób zainstalować, tylko chciałem udowodnić że można zbudować w 100% działającego Mac-a.



Radiator od wersji box-owej Celerona jest niski i poprawne umieszczenie płyty nie wpływa na otwieranie i zamykanie obudowy, jedyny mankament to krótki kabel zasilający płyte. Obecnie pracuje nad front panelem (power,reset i led-y) jak będzie gotowe to chętnie umieszcze fotki na forum.


No Krismiszcz widze ze zaciagnoles 10.4.6 :]. Zacheciles mnie :) chyba kupie podobna konfiguracje :) i wpakuje do g4 :] instrukcje do front panelu tez by sie przydaly ;).

pare pytan

Mowisz o krotkim kablu zasilajacym plyte ? tzn ze odpaliles makowy zasilacz z ta plyta ?

Ten celeron jest SSE2 ?

Generalnie to jakos specjalnie mi nie zalezy na OSX86, ale chce miec pieca w makowej obudowie, (bo ciezko mi obecnie znalesc karte graficzna z tv outem na pci w rozsadnej cenie do mojej g4ki) dyski mam, ram mam, musialbym kupic tylko plyte, proca i ewentualnie zasilacz.

#25 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 07 czerwca 2006 - 19:57

sagat Podłączenie do FrontPanel jest banalnie prosta ;-) Płytka w jakimś sklepie elektronicznym, kilka ścieżek i diody led ;-)

Macowy zasilacz odpada! Tylko od PC ! Ja mam 400 WATowy

Tak celeron z SS2 + patch na SS3 (aplikacje z ppc znacznie szybciej chodzą)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych