Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

WeDict & WeDict Pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
365 odpowiedzi w tym temacie

#1 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 15 grudnia 2007 - 00:38

*
Popularny

Źródło : brak / wymaga zainstalowanego programu weDict lub weDict Pro
Repozytorium : 1.1.X i.myapple.pl / 2.X [dostępny w repozytoriach Cydii]
Soft : 1.1.X / 2.X

Opis

Słownik polsko-angielski i angielsko-polski

Jest mi niezwykle miło poinformować że zbudowałem słowniki ang-pol i pol-ang, z których można korzystać w programie weDict.

Instalacja
1. weDict jest Instalerze w kategorii "Productivity". Pakiet jest dostępny ze źródła CITYnet Przekierowanie... - pewnie wszyscy już mają to źródło dodane.
2. Dzięki uprzejmości M4v3Ra słowniki ang-pol i pol-ang umieszczone są w tym samym źródle co m.in. polska autokorekta, czyli:
http://i.myapple.pl
3. Zarówno słowniki, jak i słownik autokorekty i polską lokalizację postanowiliśmy przenieść do kategorii "Polskie dodatki"
4. Po zainstalowaniu weDict oraz słowników uruchamiamy weDict, następnie klikamy w ikonkę "i" z prawej strony i powinno się wyświetlić "Angielsko-Polski" i "Polsko-Angielski". Zaznaczamy słownik który nas interesuje.

Słowniki są stworzone na podstawię dostępnej w internecie bazy na licencji GNU GPL v2 (http://www.gnu.org/copyleft/gpl.txt), zatem można go używać i modyfikować za darmo do dowolnych celów, jednak zabronione jest sprzedawanie słownika lub sposobu na jego instalację na allegro lub w inny sposób.

Podziękowania
- dla serwisu Slovnyk.org za stworzenie słownika
- dla M4v3Ra za udostępnienie swojego źródła dla installera

Uwagi
- jest do pierwsza wersja słownika, jeszcze nie do końca dopracowana, updaty będą się sukcesywnie pojawiać w instalerze, będę o nich również informował na tym forum
- w tej chwili weDict wyświetla tylko pierwsze tłumaczenie dla danego słowa, w następnej wersji słownika będą już wszystkie znaczenia
- jestem otwarty na wszelkie uwagi, dane kontaktowe dostępne w profilu
- jeśli podoba wam się pomysł poproszę o dodanie autorytetu ;)

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo autora i zmotywować go do dalszej pracy, wejdź na stronę: iPhone - Dotacja dla autora mGadu i słowników. Za każdą złotówkę będę szalenie wdzięczny.

Wątki o WeDict & WeDict Pro zostały połączone. plmax.

#2 derykus

derykus
  • 56 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 grudnia 2007 - 00:48

Bardzo Ci dziękuję! Dobra robota!

#3 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 15 grudnia 2007 - 02:21

Zainstalowałem wg instrukcji,klikam w ikonkę "i" z prawej strony i nic się nie wyświetla.O co chodzi?

#4 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 15 grudnia 2007 - 08:27

Zainstalowałem wg instrukcji,klikam w ikonkę "i" z prawej strony i nic się nie wyświetla.O co chodzi?


w weDict jest jakiś błąd i czasem trzeba kilka razy klikać na (i) żeby zadziałało

---- Dodano 15-12-2007 o godzinie 10:31 ----
Zrobiłem już pierwszy update słowników, teraz wyświetlają się wszystkie tłumaczenia dla danego słowa. Wysłałem pliki do M4v3Ra, teraz trzeba poczekać aż wrzuci to na serwer

#5 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 15 grudnia 2007 - 15:18

Dzięki,faktycznie za którymś razem zadziałało.

#6 Gi-Zi

Gi-Zi
  • 151 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 15 grudnia 2007 - 16:57

wszystko pieknie ladnie tylko nie wszystkie slowa znacza to co znacz np. "car" wywala wagon, "dog" to zaczep... Ale za to jest pussy... Hehe

#7 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 15 grudnia 2007 - 17:06

Gi-Zi: tak, wiem, już to jest poprawione, wszystkie znaczenia słowa będą się pojawiać. Wysłałem zipy rano do M4v3Ra, i czekam aż wrzuci to do źródła installera.

#8 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 15 grudnia 2007 - 17:50

Zaktualizowana paczka leży już w repozytorium.

#9 areoqs

areoqs
  • 342 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudnia 2007 - 18:30

ta. paczek nie da sie sciagnac, w 8/10 wywala komunikat ze nieudane sciagniecie paczki

#10 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 15 grudnia 2007 - 18:52

ta. paczek nie da sie sciagnac, w 8/10 wywala komunikat ze nieudane sciagniecie paczki


Może akurat jeszcze coś podmienialiśmy i akurat ściągałeś. Testowałem to kilka razy, M4v3R też i nie było żadnych problemów, spróbuj jeszcze raz.

#11 areoqs

areoqs
  • 342 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudnia 2007 - 19:13

Może akurat jeszcze coś podmienialiśmy i akurat ściągałeś. Testowałem to kilka razy, M4v3R też i nie było żadnych problemów, spróbuj jeszcze raz.


ok juz sie sciagnelo =] no i ogolnie za slownik autorytet :) moze nawet byc ;]

#12 pangelard

pangelard
  • 140 postów

Napisano 15 grudnia 2007 - 19:44

dla mnie super. takie aplikacje zawsze dla mnie byly bardzo przydatne. wiec wielki plus chlopaki. ale pytanko. co z polskimi znakami? mam jezyk polski, ale nie mam polskich znakow, wiec polskich slow nie moge wpisac, bo bez polskich znakow slownik nie rozpoznaje?!

#13 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 15 grudnia 2007 - 20:12

Musisz zainstalować polską klawiaturę. Można to zrobić w fw 1.1.1 i 1.1.2. W 1.0.2 to niemożliwe

#14 pangelard

pangelard
  • 140 postów

Napisano 15 grudnia 2007 - 20:25

dla mnie aplikacja super. tego mi bylo trzeba i od dawna bardzo mi sie przydaja slowniki w roznych urzadzeniach. Mam tylko jeden problem. Mam normalnie jezyk polski, ale nie mam polskich znakow. A bez polskich znakow slownik nie rozpoznaje polskich slow. co z tym moge zrobic? albo jak i skad dograc polskie znaki?

#15 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 15 grudnia 2007 - 20:26

Aby wpisać polski znak, przytrzymaj palec nad literą, np. "s" i gdy pojawi się lista liter, wybierz "ś".

#16 pangelard

pangelard
  • 140 postów

Napisano 15 grudnia 2007 - 20:27

kurcze. cos mi sie zwalilo i myslalem ze nie zapamietal sie moj post. sorki za zasmiecanie. dzieki za info. mam fw 1.1.1 - gdzie znajde info jak zainstalowac polska czcionke

---- Dodano 15-12-2007 o godzinie 22:29 ----
M4v3R dzieki za info. wszystko dziala!

#17 Gi-Zi

Gi-Zi
  • 151 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 16 grudnia 2007 - 23:32

no teraz znacznie lepiej ...

#18 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 17 grudnia 2007 - 23:23

Zrobiłem kolejny update. Zrobiłem trochę porządku i skasowałem niepotrzebne śmieci dzięki czemu pakiet zajmuje trochę mniej miejsca.
Poniżej zrzuty przed i po aktualizacji:

Przed aktualizacją:
Dołączona grafika

Po aktualizacji:
Dołączona grafika

Więcej aktualizacji na razie nie przewiduję, bo nie za bardzo jest tu już co poprawiać. No chyba żeby się udało zdobyć gdzieś źródło bardziej rozbudowanego słownika.
  • Nick lubi to

#19 polarnick

polarnick
  • 64 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 grudnia 2007 - 02:16

u mnie działa. Dziękuje Ślicznie :) fajna sprawa

#20 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 18 grudnia 2007 - 19:48

Chciałem zapytać czy trudne jest zmodyfikowanie tego słownika tak aby po wpisaniu fragmentu słowa na ekranie pojawiały się wszystkie te słowa, które rozpoczynają się właśnie od niego? Przykład:

Wpisujemy słowo "doc" a pod spodem pojawia nam się tłumaczenie słowa doctor, document, doctrine itd. Coś takieog jest np na www.slowniki.onet.pl. Ja się na tym nie znam i przypuszczam, że to nie jest taka łatwa sprawa ale mimo to chciałem zapytać. Pozdrawiam :)

#21 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 18 grudnia 2007 - 20:23

To już pytanie niestety nie do nas, a do autorów silnika "weDict" :).

#22 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 18 grudnia 2007 - 20:26

To już pytanie niestety nie do nas, a do autorów silnika "weDict" :).


A ja mam taki pytanie, czy wielkim kłopotem było by zrobić słownik taki że wpisuję polski wyraz ale nie używając polskich znaków, a słownik znajdzie ten wyraz i oczywiście wyświetli już z polskimi krzaczkami.
Osobiście nie znoszę polskiej klawiatury w iP.

#23 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 18 grudnia 2007 - 20:33

Myślę, że dałoby radę, tu już natomiast należy się zwrócić do kolegi slyv'a ;).

#24 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 19 grudnia 2007 - 09:28

Chciałem zapytać czy trudne jest zmodyfikowanie tego słownika tak aby po wpisaniu fragmentu słowa na ekranie pojawiały się wszystkie te słowa, które rozpoczynają się właśnie od niego? Przykład:

Wpisujemy słowo "doc" a pod spodem pojawia nam się tłumaczenie słowa doctor, document, doctrine itd. Coś takieog jest np na www.slowniki.onet.pl. Ja się na tym nie znam i przypuszczam, że to nie jest taka łatwa sprawa ale mimo to chciałem zapytać. Pozdrawiam :)


Jest to możliwe, dość trudne ale możliwe. Na pewno słownik stałby się kilka lub kilkanaście razy większy, czyli zająłby parę MB.
Pytanie tylko czy jest to na prawdę potrzebne? Jeśli znajdzie się kilka osób które będą chciały taką funkcjonalność to mogę to zrobić.

---- Dodano 19-12-2007 o godzinie 11:30 ----

A ja mam taki pytanie, czy wielkim kłopotem było by zrobić słownik taki że wpisuję polski wyraz ale nie używając polskich znaków, a słownik znajdzie ten wyraz i oczywiście wyświetli już z polskimi krzaczkami.
Osobiście nie znoszę polskiej klawiatury w iP.


OK, pomyślę o tym. Problem taki że po wpisaniu np "plotka" słownik musi znaleźć zarówno "plotka" jak i "płotka". Myślę że w ciągu paru dni się to uda zrobić

#25 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 19 grudnia 2007 - 14:43

Przeglądałem źródła programu weDict, są strasznie zagmatwane i nie wiem czy byłbym w stanie tam cokolwiek zmienić na naszą korzyść niestety...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych