Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Poradnik gracza Makowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
130 odpowiedzi w tym temacie

#1 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 28 maja 2006 - 10:47

W tym topicu każdy kto chce może dopisywać swoje porady/FAQ dotyczące grania na Maku. Często na forum spotykam się z czymś takim jak: "Dlaczego mam tak mało FPS" lub "Co mam robić jak gra wymaga Mac OS 9" W tym miejscu powinny zbierać się odpowiedzi na takowe pytania oraz również wszelkie inne przydatne dla gracza Makowego informacje.

#2 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 28 maja 2006 - 11:00

Mam Maka z procesorem Intel, gry działają na nim bardzo wolno / FPSy są niskie tak że grywalność spada do zera albo po prostu nie chce się uruchomić.

Sprawdź czy gra którą chcesz uruchomić działa z procesorami Intela czyli jest Universal Binary, jeśli nie to spróbuj poszukać na stronie producenta gry czy nie mają takowej łatki dla twojej gry. Jeśli nie znajdziesz łatki to spróbuj uruchomic grę poprzez program Rosetta, jak to zawiedzie to być może po prostu konfiguracja sprzętowa Twojego komputera nie odpowiada wymaganiom gry. Część gier na Intela nie będzie odpowiednio działać na Mac Bookach. Tu znajduje się lista gier Universal Binary oraz tych, które zadziałają w Rosetta: MacRumors

#3 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 28 maja 2006 - 11:20

Mam Maka z OSX a gra jest pod Classica i działa nie tak jak powinna

Poszukaj installera do gry pod OSX. Całkiem sporo gier można w ten sposób uruchomić natywnie pod OSX. Np. Starcraft, Diablo II czy Red Faction.

Przydatne linki: www.versiontracker.com www.macupdate.com i strony producentów gier

P.S. Czasem w ten sposób da radę uruchomić grę z PC, np. Duke Nukem 3D

#4 vivacee

vivacee
  • 376 postów
  • SkądPoznan

Napisano 12 lutego 2007 - 14:53

czy na powerbook g4 osx 10.4.8 dam rade odpalic Daiblo II LoD? a jesli tak, to jak to zrobic? Gra oczywiscie oryginalna, kuilem sobie na gwiazdke, jak jeszcze nie mialem domoweg japka :)

#5 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lutego 2007 - 16:59

czy na powerbook g4 osx 10.4.8 dam rade odpalic Daiblo II LoD? a jesli tak, to jak to zrobic? Gra oczywiscie oryginalna, kuilem sobie na gwiazdke, jak jeszcze nie mialem domoweg japka :)


Zgodnie z tym:
System Requirements:

* MacOS 8.1 or Higher, Mac OS X
* G3 Processor or Equivalent
* 64 MB RAM plus Virtual Memory
* 650 MB available hard drive space
* 4X CD-ROM drive
* Video support for 256 color display at 800x600 Resolution

Powinieneś dać radę... Ale pamiętaj o instalerze dla systemu X...

#6 mayhem

mayhem
  • 38 postów
  • SkądOlkusz/Kraków

Napisano 15 lutego 2007 - 23:25

Gra po LANie z PC Czy jeśli ja na maku miałbym tę samą grę co kumpel w LANie na PC to dalibyśmy radę zagrać razem czy jest to niemożliwe? :)

#7 zdenek117

zdenek117
  • 394 postów
  • SkądLublin

Napisano 31 marca 2007 - 12:14

Właśnie, jak z graniem MP (nie LAN, a przez serwery). Ostatnio mozna grać nawet (oczywiście niektóre gry) konsole z PC. A jak Maki i PC? Np taki MP w Call of Duty?

#8 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 02 kwietnia 2007 - 23:21

Granie przez serwery nie utrudnia życia graczom maka i PCta. Tzn. jak chcemy z kumplem pograć np. w StarCrafta, to przez BN można bez specjalnych zabiegów.

#9 Phoenix

Phoenix
  • 33 postów
  • SkądLeszno

Napisano 07 kwietnia 2007 - 13:04

Czy uda się płynnie odpalić Lineage2 na maczku, lub czy na BootCampie na windozie ujdzie ? Chodzi mi o coś w tym rodzaju: MB 2ghz 1gb ram i GMA

#10 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 kwietnia 2007 - 14:41

Lineage jak dobrze pamietam jest w wersji dla Mac OS X do sciagniecia nawet z oficjalnej strony sam sciagalem i gralem a wiec zapytaj google o link

#11 TimmY

TimmY
  • 621 postów

Napisano 18 kwietnia 2007 - 16:35

Czy istnieja jakies emulatory pod Maca? Np. emulatory PSXa, albo PS2? Czy na BootCampie trzeba odpalić Okna i dopiero tam emulowac?

#12 MirekWroc

MirekWroc
  • 1 postów

Napisano 01 września 2007 - 10:25

Witam jestem owym uzytkownikiem Maca i mam chyba elementarne pytanie, ale nigdzie nie moge znalesc odpowiedzi. Np. grajac w WoWa jak mozna zminimalizowac gre albo przelaczyc na inny program bez koniecznosci wylaczania gry? jabluszko+tab nie dziala ;( Z gory dziekuje za odpowiedz

#13 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 września 2007 - 11:43

Hmm... Może nie do końca ale popatrz sobie co jest tu:Emulatory

#14 neos

neos
  • 27 postów
  • SkądRacibórz/Kraków

Napisano 01 września 2007 - 15:10

jest emulator psx'a: VGS, niestety żaden z niego pożytek, bo działa jedynie na os 9. jest jeszcze port PCSX, ten z kolei jest chyba tylko na ppc (mi to osobiście nie przeszkadza :)). Daleko mu do ideału (brak obsługi obrazów płyt i brak muzyki gdy jest ona zapisana w audio cd), ale jak narazie Silent Hill i Street Fighter Alpha 3 działają*bardzo dobrze. Nie zapominaj też że jest wiele świetnychh gier na SNES'a. Tutaj już z emulatorem nie ma żadnego problemu - snes9x.

#15 exnihil

exnihil
  • 1 postów

Napisano 21 stycznia 2008 - 17:36

Witam
jestem owym uzytkownikiem Maca i mam chyba elementarne pytanie, ale nigdzie nie moge znalesc odpowiedzi. Np. grajac w WoWa jak mozna zminimalizowac gre albo przelaczyc na inny program bez koniecznosci wylaczania gry? jabluszko+tab nie dziala ;(
Z gory dziekuje za odpowiedz

Moze zbyt pózno, ale jabłko-m w wow-ie umozliwia zmiane na windowed mode...
pozdrawiam,
Adam

#16 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 stycznia 2008 - 23:50

na stronie zophar.net jest sporo emulatorow specjalnie pod Mac OS i Mac OS X

#17 Doc

Doc
  • 308 postów
  • SkądLublin

Napisano 22 stycznia 2008 - 16:42

Ja mam Jazz Jackrabbit 2 na osx. I chodzi plynnie ale wiatraki szumia jak cholera. Ludzie przecierz to gra na 32mb ramu!!!! Ja mam 1,5GB

#18 Ksiry

Ksiry
  • 177 postów

Napisano 22 stycznia 2008 - 18:03

Witam
jestem owym uzytkownikiem Maca i mam chyba elementarne pytanie, ale nigdzie nie moge znalesc odpowiedzi. Np. grajac w WoWa jak mozna zminimalizowac gre albo przelaczyc na inny program bez koniecznosci wylaczania gry? jabluszko+tab nie dziala ;(
Z gory dziekuje za odpowiedz

podłączę się się do pytania. Gram sobie np. w Colina i chce na chwilę wrócić do systemu. W windowsie wystarczyło wcisnąć na klawiaturze znaczek windowsa i już. Na maku jakoś nie mogę...
Może jest jakiś skrót?

#19 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 stycznia 2008 - 23:01

u mnie Jazz 2 na powerbooku lombard nawet zazbytnio nie odczuwal roznicy pomiedzy texteditem a jazzem chodzilo bezproblemowo bez dodatkowych szumow Zapomnialem ze ta gra jest pisana pod PowerPC i pewnie odpala sie tobie z pod Rosetty a wiec nie dziwne ciekawe co by sie dzialo u ciebie jakbys odpalil WipEout 2097

#20 Mirrabella

Mirrabella
  • 2 postów
  • SkądŁomża

Napisano 20 lutego 2008 - 14:29

Przepraszam jeżeli zamieszczam w złym dziale, ale za bardzo nie wiedziałam gdzie się z tym podziać (czy napisać w grafice czy w sprzęcie). Generalnie, chodzi mi o bardzo podstawową rzecz - posiadam kartę graficzną Intel GMA x3100 i nie mam pojęcia gdzie włączyć w niej anti-aliasing (szukałam sterowników, ale podejrzewam, że szukam w złym miejscu [strona Intela] ) . Gry, które mam zainstalowane nie mają odrębnych opcji by to ustawić (mają włączone automatycznie, bowiem mam je również na swym Windowsowskim komputerze), więc nie miałam okazji pokombinować. Wiem, że zapewne głupie jest to pytanie (posiadam MacBooka pierwszy raz w życiu od poprzedniego tygodnia), ale pomimo wszystko proszę o pomoc.

#21 quaint

quaint
  • 250 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 19 czerwca 2008 - 12:56

nie potrzebujesz zadnych sterownikow. os x ma juz wszystkow sobie. takie opcje jak antyaliasnig ustawia sie w konkretnej grze bezposrednio dla niej.

#22 iPaweł

iPaweł
  • 811 postów
  • SkądПри́п'ять

Napisano 11 sierpnia 2008 - 20:13

Ja mam ochotę zagrać w Baldurs Gate , Icewind dale , Arcanum... Mój MBP jest w drodze i mam pytanie.... jak mogę je odpalić? muszę instalować winde do nich czy da sie jej jakoś zainstalować? Wszystkie wersje wyżej wymienione są PC .

#23 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 sierpnia 2008 - 15:03

nie wszystkie wersje sa PC Only jest wersja pod Mac OS X/Mac OS 9 Baldura i IceWinda. Arcanuma nie bylo dla Mac OS ale w twoim przypadku radze instalowac winde i odpalac to pod winda bo masz kompa Intel a nie PowerPC a wlasnie pod tamte procesory serii G byly pisane wymienione przez Ciebie gry

#24 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 sierpnia 2008 - 15:08

A może warto sprawdzić CrossOver? Do starych gier powinien w zupełności wystarczyć.

Windows Applications Seamlessly Integrated on Mac OS X - CrossOver Mac

#25 iPaweł

iPaweł
  • 811 postów
  • SkądПри́п'ять

Napisano 12 sierpnia 2008 - 17:46

Gdy tylko dostane Maczka to sprawdzę. Wiem że istnieją wersje Hybrydowe czyli na mac os i na winde ale te są zwyczajne PC jest to re edycja wydana z dodatkami na płytach DvD . Jeśli chodzi o gry typu Baldur itp. to teraz coraz trudniej je dostać a wersje hybrydowe to już wogule... Blizzard większość swoich tytułów wypuszcza hybrydowe jednak do polski trafiają z reguły PC only. No wyjądkiem jest tu WoW który jest zawsze hybrydowy. Dziękuje biskup za linka :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych