Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nieoryginalne (nie-Apple) napędy CD w Makach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 DarkStar

DarkStar
  • 82 postów

Napisano 04 czerwca 2005 - 08:44

Mam krótkie pytanie - czy napędy typu slim z PC (np takie jak są do notebooków) będą pasować do mojego blondi? Bo ten, który mam (oryginalny) już ledwo co czyta cokolwiek. Zwłaszcza dobija mnie to, że nie radzi sobie z CDRW. Teraz z kolei nie może odczytać płytki, na której jest 50MB danych. Kupiłbym sobie jakiś zamiennik, ale zastanawiam się co by tam pasowało. To iMac, ma cienki napęd. Przejrzałem Allegro i znalazłem kilka pozycji. Czy przy zakupie należy się kierować czymś szczególnym? Gdybym kupował do PC, to wiedziałbym co jest mi potrzebne. :P

#2 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 04 czerwca 2005 - 08:45

wszystko sie da! mozna zalozyc naped od peceta, ale bedziesz musial flashowac firmware bo inaczej nie bedziesz mogl z niego bootowac, a o to ci chyba najbardziej chodzi.

#3 DarkStar

DarkStar
  • 82 postów

Napisano 04 czerwca 2005 - 09:58

mozna zalozyc naped od peceta, ale bedziesz musial flashowac firmware bo inaczej nie bedziesz mogl z niego bootowac, a o to ci chyba najbardziej chodzi.


Czy wspominałem już, że mogłem sobie kupić COMPAQa? :P Na razie mam same problemy z Macintoshem. Płyt nie czyta jak należy, czasem się nie włącza, Debian testing się nie uruchamia, nie ma przycisku reset (trzeba się bawić igłą :? ). To się nazywa hardcore experience. :D Ogólnie na razie raczej negatywne odczucia.

Pewnie po flashowaniu nic już się nie uruchomi. :/ W dodatku nie orientuję się w temacie.

Boże, jak ja nienawidzę Maków... :P

#4 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 04 czerwca 2005 - 13:47

to flashuj z peceta...

#5 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 05 czerwca 2005 - 18:17

A ja z kolei poszukuje nagrywarki DVD-CD typ Slot Loading, ktorym moglbym zastapic oryginalny naped w PB 500. I ciezko mi to idzie.. Ktos moze wykonal juz taka operacje?

#6 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 06 czerwca 2005 - 09:10

to slot loading to ciezko pecetowe dostac kolego - szukalem kiedys cd-romu do imaca sl wsrod pecetowych i jak sie okazalo - bezskutecznie. znalazlem oryginalny japkowy za 80 zeta i dziala do dzis.

#7 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 11 czerwca 2005 - 10:25

No wlasnie.. Za 80 zeta to ja nagrywarki do PowerBooka nie znajde. Najtansze co mi wpadlo w oka to 199 $. Paranojka lekka. Az mi sie przypomina dowcip o podwojeniu wartosci trabanta - wystarczy zatankowac do pelna. :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych