Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPod Classic 80GB czy Creative Zen 16GB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Basswoood

Basswoood
  • 10 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 14 czerwca 2008 - 10:57

Witam, mam dylemat...Co wybrać Ipod'a classic 80GB Czy Creativa Zen 16GB? Z tego co czytałem na forum to ipody nie mają fantastycznej jakości dzwięku, ale za tą cene moim zdaniem powinny...Więc bede chciał w te wakacje zakupic sobie takiego typu sprzęt...Ipod by mnie kosztował 900zl + dobre słuchawki douszne to jakieś 1000zl a Creative ponad 600zl ...W swoich rozważaniach nie porównujcie mi miejsca na dysku, bo nie oto mi chodzi...Jeśli porównamy te dwa modele to który będzie miał większą jakość dzięku? Jestem zwolennikiem dużego basu...Wiem że zależy to od słuchawek ale jeśli kupie jeden z tych dwóch produktów to do kupie do tego słuchawki Creative EP-630 ...Boli mnie tez to że w ipodzie trzeba wszystko konwertować a w creativie bodajże tylko filmy...Creativ ma duzy plus ponieważ ma slot kart pamięci SD ...Ale jeśli mi powiecie że ipod jest leprzy pod względem uzyskania większego basu i jakości muzyki to wybiore ipoda... Nie chce przepłacać jeśli moge kupić coś leprzego za niższą cene...Bede pracował w wakacje tylko pierwszy miesiąc, więc tak na marginesie zarobie 1500zl i chce mięc jak najwiecej dla siebie...A mam 17 lat i to jak dla mnie to spore pieniądze, nie chce ich wyżucić w błoto...Pozdrawiam... :)

#2 Loti

Loti
  • 801 postów
  • SkądWro

Napisano 14 czerwca 2008 - 18:20

Kup tego Creativa a zaoszczędzoną kasę wydaj na korki z języka polskiego.

#3 Basswoood

Basswoood
  • 10 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 14 czerwca 2008 - 21:58

Nie bądz taki mądry...To jest moim zdaniem nabijanie postów...Chce żebyście swoją odpowiedz uzasadnili w sensowny sposób a nie jakieś głupie docinki...

#4 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 14 czerwca 2008 - 22:10

W cortlandzie ipoda classic srebrnego masz za Cena brutto: 759.05 zapytaj się o 10% zniżki dla studentów 1. iPod ma większą pojemność 2. mam ipoda video 5.5 za darmo creatiszajs bym nie wziął - bez porównania jakościowo + itunes wygoda zarządzania plikami mp3 3. Proponuję przejść się do Ispot i posłuchać ipoda /zabrać własne słuchawki

#5 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 czerwca 2008 - 00:03

Nie bądz taki mądry...To jest moim zdaniem nabijanie postów...Chce żebyście swoją odpowiedz uzasadnili w sensowny sposób a nie jakieś głupie docinki...

Czemu ma służyć nabijanie postów, nie bądź dziecinny. A uwaga jest słuszna, bo Twoja ortografia to też szacunek dla czytających...

A takie pytania to już padaly

#6 CyanApple

CyanApple
  • 54 postów

Napisano 15 czerwca 2008 - 00:26

iPod :) Ja polecam nano 4-8gb :) A Creative to juz napisal ktos co to jest :) Mam juz 2 lata i jest to jedyny odtwarzacz mp3 w ktorym mi do tej pory sluchawki dzialaja (w innych zawsze po jakims czasie przestawaly kontaktowac).

#7 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 15 czerwca 2008 - 19:49

Nie lubię dźwięku z Creativów, jest strasznie sztuczny i nieprzyjemny. Z kolei Classic też za pięknie nie gra. Kup pan widły 5,5G albo 4G Photo, CMOY'a i DOBRE słuchawki, da ci o niebo lepszą jakość niż tylko droższe iPudełko, albo ZenPudło.

#8 Basswoood

Basswoood
  • 10 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 15 czerwca 2008 - 22:08

Co to jest "CMOY"? A co do ''wideł 5,5G" mam rozumieć że chodzi o ipod'a classic 5,5G?

#9 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 15 czerwca 2008 - 22:12

5.5 to model przed ipodem classic.

#10 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 15 czerwca 2008 - 22:21

Co to jest "CMOY"? A co do ''wideł 5,5G" mam rozumieć że chodzi o ipod'a classic 5,5G?


hoho, znajomość sprzętu, który ma się*zamiar kupić stoi na wysokim poziomie widzę.

Tak więc, wcześniej był iPod. pierwszej, drugiej, trzeciej i tak do piątej generacji, czyli popularnie zwanych wideł (od wideło). 5,5G to odświeżona wersja piątek, nie różniła się*niczym specjalnym. od szóstej generacji Apple wprowadziło oznaczenie Classic, jako że ów iPod jako jedyny ma kształt podobny do NORMALNYCH iPod'ów.

CMOY natomiast, to przenośny słuchawkowy wzmacniacz, rzecz niezbędna jeśli chcemy słuchać muzyki na dobrych słuchawkach. I nie mówię*tutaj o EP-630 ;)

#11 kloss

kloss
  • 15 postów

Napisano 16 czerwca 2008 - 09:27

Zdecyduj się, albo chcesz dobry dźwięk, albo dużo basu.

#12 Ketstian

Ketstian
  • 10 postów

Napisano 16 czerwca 2008 - 14:19

Witam To mój pierwszy post. Kiedyś trzeba było zacząć. :) A więc tak. Byłem posiadaczem Creative Zen 2GB. Do tego miałem słuchawki EP-630(nie ze względu na jakość z jaką grały lecz na stopień wygłuszenia). Zestaw dobry do słuchania muzyki typu mcne techno, dance ewentualnie trance, dużo basu jednak troche przygłuszonego i nie tak ciepłego jak np. na Boss on-ear :). Góra przygłuszona(np. Tiesto Live Copenhagen wiele szczegułów umyka). Średnie tony mocno cofnięte. Jednak słuchanie polskiego rocka(np. Perfekt) to była katorga. Nie wiem jak grają iPody, ale ten zestaw moge polecić osobą lubiącym mocny bass. Pozdrawiam

#13 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 czerwca 2008 - 22:44

Zdecyduj się, albo chcesz dobry dźwięk, albo dużo basu.


Jedno drugiego nie wyklucza. Domowy sprzęcik ma zarówno sporo basów jak i przyjemne soprany których czasem nawet i w nadmiarze jest ;P

#14 subs

subs
  • 860 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 czerwca 2008 - 20:10

ja polecam ipoda, a co do jakości dźwięku ipod/creative to pewnie nie ma większej różnicy, bo najważniejsze są słuchawki. Te od creativea są słabe, te od apple jeszcze gorsze :) Polecam od razu dokupić jakieś lepsze dokanałowe sennheisery. poza tym ipod to itunes, ja nie wyobrażam sobie innego programu np jeśli chodzi o podcasty - inne zamienniki to już nie to.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych