Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[POMOCY] Apple tv i tv z "garbem"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 margotka79

margotka79
  • 68 postów
  • Skądnear Warsaw

Napisano 04 czerwca 2008 - 21:45

Czy ktoś z was podłączał apple tv pod telewizor bez wejścia na hdmi?

#2 norbertcala

norbertcala
  • 1 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 czerwca 2008 - 22:25

Tak a w czym problem?

#3 margotka79

margotka79
  • 68 postów
  • Skądnear Warsaw

Napisano 05 czerwca 2008 - 06:58

czekam właśnie na dostawę apple tv i chciałabym się już przygotować i kupi kabelki :) jeżeli chodzi o audio to wydaje mi się, że sprawa jest dość prosta, bo podłącze do kina domowego, a co z obrazem? w apple mamy 3 wyjścia, a w swoim tv mam jeszcze 2x euro wolne i jakiś s-vhs.

#4 Rush

Rush
  • 32 postów

Napisano 05 czerwca 2008 - 11:18

apple tv ma tylko wyjscia cyfrowe , nie kupisz kabelkow ktore zamienia obraz cyfrowy na analogowy

#5 margotka79

margotka79
  • 68 postów
  • Skądnear Warsaw

Napisano 05 czerwca 2008 - 12:01

to jak Ty podłączyłeś?

#6 Rush

Rush
  • 32 postów

Napisano 05 czerwca 2008 - 14:29

przez HDMI obraz cyfrowy na analogowy potrafia zamieniac niektore kina domowe samego urzadzanie ( w postaci przejsciowki ) nie spotkalem

#7 margotka79

margotka79
  • 68 postów
  • Skądnear Warsaw

Napisano 05 czerwca 2008 - 16:16

czyli muszę poszukać na swoim DVD takiego wejścia, tak? sprawdzę dzisiaj w domu.

#8 Rush

Rush
  • 32 postów

Napisano 05 czerwca 2008 - 18:31

albo HDMI , albo Component video ( Apple (Polska) - Apple TV - Dane techniczne )

#9 JARIK

JARIK
  • 323 postów

Napisano 05 czerwca 2008 - 18:40

Albo "odblokowanie" koloru na zielonym wyjściu component i używanie go jako composite

#10 margotka79

margotka79
  • 68 postów
  • Skądnear Warsaw

Napisano 06 czerwca 2008 - 14:42

takie wejścia mam z tyłu DVD: Wejście analogowe audio lewe/prawe, SCART1 (CVBS, S-video/wyjście RGB), Wejście antenowe FM, Antena zakresu fal ŚR., Wejście TV (audio, cinch) Coś z tego nada się do podłączenia? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wejście antenowe FM nic mi tu nie pomoże ;)

#11 Rush

Rush
  • 32 postów

Napisano 06 czerwca 2008 - 17:24

obawiam sie ze bedziesz potrzebowala jakiegos Convertera sygnalu kiedys widzialem cos takiego na ebay'u za 199 $ zmienial sygnal component na composite i s-video to chyba byla firma svideo

#12 margotka79

margotka79
  • 68 postów
  • Skądnear Warsaw

Napisano 06 czerwca 2008 - 20:53

taaa...właśnie widzę, że lekko nie będzie. Jestem po wizycie w Media Markt i oprócz prawidłowego kabla do audio, obawiam się że koleś ze sklepu mi zły kabel polecił :/ Poczekam jak dojdzie do mnie apple tv i wówczas będę dalej kombinować :(

#13 Rush

Rush
  • 32 postów

Napisano 07 czerwca 2008 - 11:38

ci z mm czy saturnow nie maja o niczym pojecia ma setki kabelkow i mysli ze ktorys bedzie dzialal , niestety myla sie , nie beda :(

#14 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 11 czerwca 2008 - 18:47

Nie nie nie Rush wprowadzil Cie w blad z ytmi kombinowaniami przez kina domowe i konwertery...

Po kolei:
HDMI jest wyjsciem cyfrowym, natomiast componnent to wyjscie analogowe i nie musisz kombinowac podpinajac ATV pod DVD i przez nie pod TV, tym bardziej ze jesli juz to twoje DVD ma jedynie wyjscie componnent, wejscia maja tylo amplitunery, a z tego co piszesz wnioskuje ze masz tylko kino domowe.

Componnent mozesz podpiac pod TV LCD/plazmy oraz telewizory CRT ktore obsluguja tzw. tryb progresywny (tzn. rozdzielczosc 480p, czyli bez przeplotu) bo tylko takie maja wejscia componnent. Natomiast jesli ustawisz w Apple TV przeplot to mozesz podlaczyc jednym kabelkiem chinch Apple TV z twoim TV - podlaczasz go do zielonego wyjscia componnentu (odpowiedzialnego za ogolnie obraz, dwa pozostale wyjscia componnentu sa odpowiedzialne za kolor, podczas "normalnego" uzywania polaczenia typu componnent) i zoltego wejscia w TV (lub jesli takiego nie masz to do przejsciowki z zoltego chinch'a na SCART'a) i masz juz obrz na TV tyle, ze... czarno bialy :) Ale i na to sa sposoby - pierwszy to kombinowanie z podlaczaniem przejsciowki HDMI-->DVI, a drugi to wgranie patcha do softu Apple TV ktory sprawi ze obraz bedzie kolorowy. Wszystko w googlach a i na tym forum pare osob moze Ci to wyjasnic.

/EDIT

Troche klarowniej :)

Tak wiec kupujesz najzwyklejszy kabel 3x chinch (czerwony, bialy, zolty) i podpinasz go do bialego i czerwonego wyjscia od dzwieku w ATV i wejscia w twoim DVD/kinie domowym (chyba ze ma wejscie optyczne no to wtedy podpinasz ATV optykiem, ale znowu ---> nawej jak masz jakies gniazdo na optyka to jest to raczej wyjscie niz wejscie, bo wiekszosc, szczegolnie tych tanich kin domowych ma tylko wyjscia, zeby podlaczyc je pod amplituner), a zolty kabel chinch podpinasz do TV (ew. uzywasz przejsciowki chinch-->SCART) i zielonego wyjscia w ATV i ustawiasz rozdzialke na odpowiednia dla twojego TV z przeplotem (czyli chyba 576i) i masz czarno-bialy obraz. Potem wgrywasz patch'a i masz obraz kolorowy

#15 margotka79

margotka79
  • 68 postów
  • Skądnear Warsaw

Napisano 16 czerwca 2008 - 14:57

Wow :) dzięki. To powinno mi pomóc. W między czasie kolega mi podobne rozwiązanie podawał, więc chyba coś w tym jest i mam nadzieję, że za działa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych