Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

macbook pro 15 , czarny ekran


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 chadrain

chadrain
  • 5 postów

Napisano 16 maja 2008 - 11:22

Witam mam problem, MacBook po włączeniu wyświetla czarny ekran i nic sie dalej nie dzieje, nie dochodzi nawet do tego charakterystycznego początkowego dzwięku kontrolnego . Słychać jak sie włącza, wiatraki pracują, nie wiem czy dysk również pracuje, szmer wydaje sie być taki jak zawsze. I kaplica, do tego w napędzie jest cd, i nie mogę go wyjąć, naciskanie przycisku touchpada przy starcie nic nie powoduje. Gdy włączę go z przytrzymanym przyciskiem power, napęd próbuje pracować ale po chwili milknie. Biała dioda przy przycisku klapy zapala sie normalnie przy włączeniu. Dodam jeszcze ze wyłączyłem go w nocy poprawnie i rano przy normalnym włączeniu pojawiła się sytuacja którą opisuje. Próbowałem restartować PRAM trzymając klawisze option + command + p + r ale z instrukcji wynika ze powinienem usłyszeć dziwek restartu ponownego co u mnie sie nie dzieje. Wyjmowałem tez baterie i trzymałem power przez 10 sekund w celu restartu power management. Wszystko na nic. Jestem w kropce, proszę o pomoc. Proszę chociaż o próbę wyjaśnienia co mogło się zepsuć. Jeszcze jedno wczoraj zainstalowałem program onyx i naprawiałem nim przywileje jego standardową opcją- nie wiem czy ta ma jakikolwiek związek. pozdrawiam i proszę o szybką pomoc.

#2 jory

jory
  • 214 postów

Napisano 16 maja 2008 - 15:48

Dla porządku rzeczy spróbuj (niektóre punkty po raz kolejny):

1. Reset PRAM (Comm+Opt+P+R)
2. Reset SMC link
3. Wyjmij baterię i uruchom laptopa bez niej, z zasilacza
4. Wyjmij i sprawdź obie kostki pamięci RAM -
___4.1 Włóż tylko pierwszą kostkę ram w dolny slot pamięci i spróbuj uruchomić komputer
___4.2 Włóż tylko pierwszą kostkę ram w górny slot pamięci i spróbuj uruchomić komputer
______4.3 Włóż tylko drugą kostkę ram w dolny slot pamięci i spróbuj uruchomić komputer
______4.4 Włóż tylko drugą kostkę ram w górny slot pamięci i spróbuj uruchomić komputer


Nic więcej nie zrobisz w miarę bezwysiłkowo.
Uszkodzeniu mogła ulec pamięć ram, płyta główna lub część płyty (np. slot pamięci), może któryś podzespół który powoduje teraz konflikt. Takie objawy są czasem trudne do zdiagnozowania.


Powodzenia.

#3 andr3

andr3
  • 15 postów

Napisano 17 maja 2008 - 20:49

Witam, podłączę się pod temat bo mam podobną sytuację. Komputer był na zasilaczu, robiłem maintanance Onyxem, wieczorem wróciłem do domu i miałem czarny ekran. Po twardym resecie zapalił się na moment ekran następnie zgasł. Potem restart przyciskiem, i zapalał się raz krócej raz dłużej. Zrobiłem reset pram wg. wskazówek powyżej i teraz po włączeniu kompa dioda zapala się ale świeci tak bardzo blado. Pytanie więc co dalej ? Mac mi zdechł czy może jest szansa coś z tym zrobić ? Szczególnie że za parę dni wyjeżdżam na wakacje i potrzebuje kompa do zrzucania fotek :) Z góry dzięki za odpowiedź.

---- Dodano 17-05-2008 o godzinie 21:49 ----
Dodam, że komp to macbook pro 2,4 15'', leopard.

#4 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 17 maja 2008 - 20:54

Dla porządku tylko zasugeruję aby sprawdzić komputery na zewnętrznym monitorze.

#5 jory

jory
  • 214 postów

Napisano 17 maja 2008 - 22:12

Można spróbować jeszcze przy wyłączonym laptopie: Wcisnąć Control+Command+Power i trzymać przez 5-10 sekund. Puścić. Włączyć przyciskiem Power. Można próbować kilka razy. Proszę także spróbować włączać kilka razy komputer, może raz na 15 razy coś zaskoczy. W diagnozie pomogłoby sprawdzenie pamięci RAM, określenie czy dysk pracuje po uruchomieniu laptopa (czyta=chrupie, szumi=kręcą się talerze), sprawdzenie czy dioda wtyczki MagSafe reaguje na podpięcie zasilacza do laptopa, sprawdzenie czy napęd przyjmie płytę natychmiast po uruchomieniu laptopa, sprawdzenie laptopa na samej baterii a także zupełnie bez baterii na samym zasilaczu, itd. itp. Jeśli kombinowanie z koścmi pamięci nie pomoże, np. laptop nie wystartuje ani z pojedynczą kostką, ani z kostkami z zamienionymi miejscami, to polecam sprawdzić zupełnie inną pamięć. Rozumiem że nie każdy może mieć pod ręką inną kość pamięci, można pożyczyć z innego laptopa (znajomego), albo poprosić w pobliskim sklepie o krótki test kostki "przed zakupem". Wszystko co przyjdzie do głowy a jest wykonalne, celem sprawdzenia, może być użyteczne ;)

#6 andr3

andr3
  • 15 postów

Napisano 18 maja 2008 - 00:34

Można spróbować jeszcze przy wyłączonym laptopie:
Wcisnąć Control+Command+Power i trzymać przez 5-10 sekund.
Puścić. Włączyć przyciskiem Power.
Można próbować kilka razy.


Wszystko co przyjdzie do głowy a jest wykonalne, celem sprawdzenia, może być użyteczne ;)


Zrobilem to zabuczal, az zona zona sie zbudzila :) Potem bylo standardowe applowskie taaaa daaam ale ekran ciemny. Kurde, najgorsze ze dziada jeszcze nie splacilem, a ten sie juz spierdzielil. Zony lenowo od roku chodzi jak tak ta lala a tu niby mac a kiszka :/

#7 jory

jory
  • 214 postów

Napisano 18 maja 2008 - 11:23

Zrobilem to zabuczal, az zona zona sie zbudzila :) Potem bylo standardowe applowskie taaaa daaam ale ekran ciemny. Kurde, najgorsze ze dziada jeszcze nie splacilem, a ten sie juz spierdzielil. Zony lenowo od roku chodzi jak tak ta lala a tu niby mac a kiszka :/



Ekran jest niepodświetlony, ale sprawdź czy pojawia się na nim obraz (zobacz np. matrycę pod kątem, na światło) - być może padł inwerter matrycy.
Czy poza brakiem obrazu, laptop chodzi, system się ładuje?
Spróbuj też podłączyć laptop do zewnętrznego monitora.


Po tym jak zabuczał, spróbuj jeszcze raz reset PRAM, SMC itd.

#8 azjia

azjia
  • 25 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 czerwca 2008 - 21:11

Mam ten sam problem, u mnie wszystko startuje jak nalezy, na zewnetrznym monitorze obraz jest OK natomiast na matrycy macbooka jest ciemny (pod katem lub przy pewnym swietle widac okna programow i ikony). Czekam na odpowiedz z SAD'u odnosnie szczegolow naprawy.Dam znac co odpowiedza, bogu dzieki ze na gwarancji.

#9 raku

raku
  • 4 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 01 maja 2009 - 12:33

witam mam dokladnie ten sam problem co chadrain - jezeli mozna to poprosze o info co miales nie tak i jak to naprawiles ( gdzie, ile kosztowalo ?) dzieki i pozdrawiam Raku

#10 kopan

kopan
  • 160 postów

Napisano 01 maja 2009 - 21:14

Hmmm ja powiem tylko jedno - APPLE!!!! :( moj tez padl i dupa, niech zyja kompu apple. (patrz dyskusja pt shit shit i jeszcze raz shit...)

#11 Jimij

Jimij
  • 4 postów

Napisano 30 sierpnia 2009 - 22:33

Witam, czy komuś udało się już rozwiązać ten problem? Dzisiaj mnie to dopadło. Pozdrawiam i dziękuję.

#12 kookoo

kookoo
  • 1 postów

Napisano 30 sierpnia 2009 - 23:20

U mnie to samo. Tez wczoraj. Roznica taka ze system chodzi, skroty klawiszowe dzialaja. Brak obrazu na matrycy i monitorze zewnetrznym.

#13 kubuszek

kubuszek
  • 136 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 sierpnia 2009 - 10:51

mb pro z nvidi 8xxx ? może padła karta graficzna?

#14 pmoo

pmoo
  • 406 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 31 sierpnia 2009 - 11:09

Padają zarówno ATI jak i nVidie, jeśli Wasze komputery nie są objęte programem wymiany wadliwych płyt, zapraszam na macbooki.org

#15 Jimij

Jimij
  • 4 postów

Napisano 31 sierpnia 2009 - 11:26

kubuszek: Mój MacBook Pro z nVidia 8600GT, ale czy to karta to nie wiem :(

#16 kubuszek

kubuszek
  • 136 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 września 2009 - 15:00

moja znajoma miała takie sme objawy, też mbp z nvidia 8600. zaniosła do serwisu(po gwarancji) , i dziala jak talala

#17 Jimij

Jimij
  • 4 postów

Napisano 23 września 2009 - 15:14

W moim przypadku skończyło się najgorszym :( Zepsuta płyta główa, wstępny koszt ok. 550 funtów (brak gwarancji). Pozdrawiam.

#18 subs

subs
  • 860 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 września 2009 - 19:01

Padają zarówno ATI jak i nVidie, jeśli Wasze komputery nie są objęte programem wymiany wadliwych płyt, zapraszam na macbooki.org


Podobny problem miewam czasami na starym macbooku z GMA 950, nie ma to nic wspólnego z kartami graficznymi tylko z podświetleniem matrycy. U mnie zwykle parokrotny reset pomagał.

tak jak napisał pmoo padają Ati i Nv tak samo, zdarza się na macach i pecetach tak samo.

#19 iaan

iaan
  • 2 postów

Napisano 16 października 2009 - 17:55

Mój problem zakończył się wysłaniem do serwisu. Dzisiaj odebrałem Maca i wszystko gra.
[URL="http://jankraus.pl/archiwum/2009/10/awaria-macbooka-pro-moja-hisoria/"]Opisałem przypadek na swoim blogu[/URL].

#20 Authilius

Authilius
  • 144 postów
  • SkądSłupsk / Koszalin

Napisano 21 listopada 2009 - 23:00

:) mam tak samo jak wyyyy... :) pół dnia pracowałem na MBP z opisu, że jestem chory to chciałem się zdrzemnąć i jak nigdy do tej pory puściłem mu "uruchom ponownie". Leże słyszę gong, odwracam się - czarny ekran - zonk. Sprawdzanie ram, reset jeden drugi trzeci, system się ładuje - matryca nie odpala. Teraz jest podłączony do PC przez firewire w trybie dysku i za pomocą macdrive 7 zrzucam pliki z niego. Jutro rano zaniosę go do iSpotu. Całe szczęście że jak go kupiłem w 03.2008 to dokupiłem dodatkową gwarancję na rok :) teraz to bym sobie mógł zrobić z niego wazon na kwiaty. Ciekawe ile potrwa naprawa. Dodatkowo do listy serwisowej zapisze słabą baterię, nie działający SD i wspomnę o paskowym podświetlaniu matrycy.

#21 Authilius

Authilius
  • 144 postów
  • SkądSłupsk / Koszalin

Napisano 07 grudnia 2009 - 00:08

5 dni roboczych i naprawione :) Wymieniona płyta główna :), SD i nowa bateria :) niestety panowie w serwisie nie sprawdzili podświetlania matrycy i dalej mam pasowe podświetlanie ... no ale że potrzebuje komputer do pracy to mi się z tym nie śpieszy. Oddam go ponownie po nowym roku. Ogólnie serwis na plus oraz przychylność ekipy iSpota z Galerii Bałtyckiej ;) bo normalnie nie przyjmują sprzętu na reklamacje :)

#22 grzechman

grzechman
  • 12 postów
  • SkądLondon, United Kingdom, United Kingdom

Napisano 13 grudnia 2009 - 02:26

Witam, podpinam się pod temat, gdyż wczoraj mój MBP 15" zgasł, po wybudzaniu ze stanu oczekiwania.* Ekran czarny, jabłko z przodu również się nie świeci.* Komputer natomiast po starcie zachowuje się całkiem normalnie, slychac jak czyta dysk, słychać poczatkowe "tadaam" slychac również logowanie do Skype! *( zalozylem na iPhone drugie konto i próbowałem do siebie dzwonić, działa!)* Niestety w jednym servisie powiedzieli mi ze jest zepsuty na amen i jedyne co mogę w tej sytuacji zrobić to sprzedać go na części!* Dodam jeszcze ze reaguje na Apple remote, klawiatura się świeci, capslook i num lock również.* Nigdy nie miałem z nim problemów a służy mi już przeszło dwa lata.* Czy ktoś ma jakiś pomysł co mu może dolegac? I czy aby napewno jest to Logic board?*

#23 subs

subs
  • 860 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 grudnia 2009 - 15:12

podświetlenie padło, na zewnętrznym monitorze pewnie będzie działać. Ja tak miałem przez moment w starym MB, ostro nim potrząsłem po wyłączeniu i podświetlenie już działa, polecam tą prymitywną metodę tylko na własne ryzyko ;)

#24 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 27 kwietnia 2010 - 10:07

To samo i krew mnie zalewa bo mam pełno rzeczy do skończenia. Jak nie w stanie to idę do sklepu i kupuję obojętnie co z Windowsem

#25 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 27 kwietnia 2010 - 10:13

Zrobiłem ten SMC restart i buczy tylko strasznie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych