Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iBook G4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 user

user
  • 113 postów

Napisano 27 kwietnia 2006 - 19:26

Moze ktos wie jak sie dobrac do iBooka G4 14' 1Ghz :cry: Mam wszystkie plyty instalki oryginalnie przypisane do tego modelu( na 3 cd 10.3 ) a z zadnej nie chce startowac .Albo robi takie jablko jakby troche przesuniete albo taki szary zakaz wjazdu (gdy bootuje z cd ). Naped na 100 % sprawny reszta tez .Pomocy bo oszaleje :shock:

#2 jar

jar
  • 228 postów
  • SkądWarszawa/Bydgoszcz

Napisano 27 kwietnia 2006 - 19:41

Re: iBook G4

Moze ktos wie jak sie dobrac do iBooka G4 14' 1Ghz :cry:
Mam wszystkie plyty instalki oryginalnie przypisane do tego modelu( na 3 cd 10.3 ) a z zadnej nie chce startowac .Albo robi takie jablko jakby troche przesuniete albo taki szary zakaz wjazdu (gdy bootuje z cd ). Naped na 100 % sprawny reszta tez .Pomocy bo oszaleje :shock:


ufam, iz niedlugo wiecej wiedzacy podadza Ci wlasciwe remedium; na tzw. zdrowy rozum byc moze Twe plytki instalacyjne jednak "nie pasuja" do Twego modelu laptopa; ja sam posiadam iBooka G4 1 GHz z ekranem 12" zakupiony poznym latem/wczesna jesienia 2004 i plytki instalacyjne Pantery dostalem na DVD; jesli to mozliwe - sprobuj jakos odpalic maszynke z instalki na innej, pozyczonej plytce instalacyjnej. BTW: czy te Twoje CD byly "przypisane"/polecane fabrycznie do Twego modelu iBooka ?

Kiedy to Ci sie uda - ja na Twoim miejscu, majac odpalony komputerek z plyty instalacyjnej, zaczalbym od naprawy uprawnien/repair priviliges z Disk Utility.

A z innej beczki: czy byl dokladany RAM ?

jak zawsze
Jacek A.R.
jar

#3 user

user
  • 113 postów

Napisano 27 kwietnia 2006 - 19:54

Plytki sa razem z iBookiem przypisane do modelu
RAM nie dokladany tylko odjety -wyjeta kosc 512 DDR zostalo 256
Problem w tym ze nie moge go odpalic z ' c ' bo pokazuje sie zakaz wjazdu taki szary
Normalnie nienormalne

[ Dodano: 2006-04-28, 08:01 ]
To przywileje dysku blokuja bootowanie z cd
mozna to jakos wylaczyc bo plyta z 10.4 rusza disk utility a instalowac nie moge (przypisana do power maca )
Nie mozna tez naprawic permission ale mozna dezaktywowac ( info )

Wiecie jak ?

[ Dodano: 2006-04-28, 19:53 ]
Naprawde nie ma czegos co pozwoli odpalic go z plyty 10.3 ?
Niestety na dysku jest oczko wyzej znaczy 10.3.9 i stad problem :shock: Zacial sie na przywilejach admina 10.3.9 mimo ze dysk ma nowa partycje z plyty instalacyjnej 10.4.2 .
Niestety z tej plyty nie moge nic wiecej bo jest od PowerMaca.Jesli podniose system n.p. w swoim PMacu do 10.4.6 to nie moge go bootowac z oryginalnej plyty gdzie jest 10.4.2 :shock: :?: :shock: .Czy to tylko przywileje i root taka akcje robia zdyskiem ?

[ Dodano: 2006-04-28, 19:55 ]
:shock: :shock: :shock:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych