Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iRozkład


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
263 odpowiedzi w tym temacie

#201 alladyn21

alladyn21
  • 1 195 postów

Napisano 16 maja 2008 - 14:10

hah raczej nie z braku tylko dlatego ze rozkopali całe miasto sie im zachciało wymieniac tory xD masakra ze sql wracam 1.30 a jade 30 minut

#202 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 16 maja 2008 - 14:41

Tylko, żeby Wam nie przyszło do głowy miasto Łódź :D

O 10 jadę normalnie a o 14 już jest inna trasa :)

A szkoda :(


lol, bez przesady, aż tak nie ma :P

p.s ja rozkład Łodzi już od dawna mam na iPhone i bez korzystania z sieci :P

#203 iKapi

iKapi
  • 256 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 maja 2008 - 15:17

Jak? xD

#204 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 16 maja 2008 - 15:32

Jak? xD


normalnie :), ściągasz witryna na iPhona i masz :)

w Łodzi o tyle h że często się zmienia rozkład

#205 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 16 maja 2008 - 15:33

normalnie :), ściągasz witryna na iPhona i masz :)


Jest do tego jakaś app z Installera?

#206 iKapi

iKapi
  • 256 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 maja 2008 - 19:08

witryne czyli mam cała strone pobrać? Jak? =D

#207 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 17 maja 2008 - 09:02

LoBo zrobił po prostu to o czym mówiłem na samym początku wątku - zróbcie to w formie strony i zapiszcie na iPhone. Jeżeli ktoś chciałby aktualkę to ściągnął by to jeszcze raz. Jeżeli nie potraficie pisać programów to po co się przemęczać, wystarczy zrobić stronkę, która posiada wygląd programu i tyle. Przecież po zapisaniu otwiera się w trybie offline, było o tym na forum, tak samo jak otwieranie pdfów i innych plików.

#208 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 17 maja 2008 - 10:25

LoBo zrobił po prostu to o czym mówiłem na samym początku wątku - zróbcie to w formie strony i zapiszcie na iPhone. Jeżeli ktoś chciałby aktualkę to ściągnął by to jeszcze raz. Jeżeli nie potraficie pisać programów to po co się przemęczać, wystarczy zrobić stronkę, która posiada wygląd programu i tyle. Przecież po zapisaniu otwiera się w trybie offline, było o tym na forum, tak samo jak otwieranie pdfów i innych plików.


Program jest już w trakcie pisania...

#209 snuffer

snuffer
  • 104 postów

Napisano 17 maja 2008 - 10:59

no nareszcie :D z Łodzi bym się ucieszył :P

#210 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 maja 2008 - 11:09

A przez kogo? Będzie możliwe wgrywanie dowolnej bazy? Przestańcie pisać o tych miastach, bo było to już wałkowanie i nie wnosicie nic do tematu (a nawet robicie buerdel...). Też mogę na każdej stronie wątku pisać, że chciałbym Kraków bo jest to jedno z najważniejszych miast polskich (trzecie z kolei)... Kiedy będzie jakaś beta do testów? :D Już się doczekać nie mogę.

#211 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 17 maja 2008 - 11:27

Dołączona grafika

#212 ryssiek

ryssiek
  • 146 postów
  • Skąd127.0.0.1

Napisano 17 maja 2008 - 11:47

@Chip ja usiłuje zrobić coś w tym kierunku ;>


Wczoraj przeczytałem 20 stron tego topicu w poszukiwaniu pomysłów ;>stracilem 30minut i znalazłem tylko "propozycje miast" , jak dla mnie to ten topic powinien wylądować w koszu następnie powinien być założony od nowa

Następnie zrobiłem etap kartkowy projektowania programu :) ( kurcze chyba mi ściany nad biurkiem braknie , a mam tylko 3 "projekty" )

Gdy napisałem już kawałek programu okazało się , że mam taki sam problem z wywalaniem do sb ( po dodaniu Default.png) jak przy iAukcje no i do 3-4 zleciało na czytaniu źródeł innych programów , i chyba udało mi sie dojść do tego ;)

Aktualnie
Dołączona grafika
(Kalisz jest wpisany ręcznie narazie myślę nad formatem bazy )

Kalisz będzie pierwszy !!! (hehe nie bedzie to zrobione "na złość" wszystkim , poprostu mamy tu małą liczbę lini i łatwiej będzie opracować nie nadmiarowy format bazy )

#213 zewlak

zewlak
  • 225 postów

Napisano 17 maja 2008 - 12:35

Nie to żebym narzekał, ale czy nie lepiej zrobić goły program, do którego będzie można doinstalowywać poszczególne rozkłady (miasta). Tak jak to jest w Band. Nikomu nie jest potrzebny rozkład 20 miast w Polsce.

#214 ryssiek

ryssiek
  • 146 postów
  • Skąd127.0.0.1

Napisano 17 maja 2008 - 13:08

Nie to żebym narzekał, ale czy nie lepiej zrobić goły program, do którego będzie można doinstalowywać poszczególne rozkłady (miasta). Tak jak to jest w Band. Nikomu nie jest potrzebny rozkład 20 miast w Polsce.


no faktycznie to by było bez sensu :lol:

docelowo w ustawieniach ma być opcja do pobierania miast i ich kasowania ...

#215 gecco

gecco
  • 139 postów

Napisano 17 maja 2008 - 15:01

problem raczej jest inny - kazda komunikacja miejska prawdopodonie zapisuje dane w innej postaci

#216 ryssiek

ryssiek
  • 146 postów
  • Skąd127.0.0.1

Napisano 17 maja 2008 - 19:06

problem raczej jest inny - kazda komunikacja miejska prawdopodonie zapisuje dane w innej postaci


Nie ma sytuacji bez wyjścia ;) chętnych do pomocy było dużo , wiec można ręcznie to wklepać , ale na rozmowy o tym jest za wcześnie

#217 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 17 maja 2008 - 21:51

Po zakończeniu prac na programem powinniśmy założyć dział z propozycjami innych miast. Każdy powinien podawać województwo, miasto i stronę na której znajdują się informacje o rozkładzie (strona firmy przewozowej). Potem ktoś kto zna budowę bazy będzie dodawał do bazy informacje o rozkładach w podanych wyżej miastach. Chodzi o to aby objąć po kawałku całą Polskę, ale zaczynając od miejscowości potrzebnych bardziej czyli jeżeli nie ma jakiegoś miasta a nikt nie napisze, żeby takie dodać to wiadomo, że i tak nikomu nie jest to potrzebne, natomiast jeżeli ktoś poprosi o jakieś miasto, którego nie ma to miasto zostanie dodane. W ten sposób program powinien dobrze się rozwinąć i dostosować do nabywców.

#218 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 17 maja 2008 - 21:57

Po zakończeniu prac na programem powinniśmy założyć dział z propozycjami innych miast. Każdy powinien podawać województwo, miasto i stronę na której znajdują się informacje o rozkładzie (strona firmy przewozowej). Potem ktoś kto zna budowę bazy będzie dodawał do bazy informacje o rozkładach w podanych wyżej miastach. Chodzi o to aby objąć po kawałku całą Polskę, ale zaczynając od miejscowości potrzebnych bardziej czyli jeżeli nie ma jakiegoś miasta a nikt nie napisze, żeby takie dodać to wiadomo, że i tak nikomu nie jest to potrzebne, natomiast jeżeli ktoś poprosi o jakieś miasto, którego nie ma to miasto zostanie dodane. W ten sposób program powinien dobrze się rozwinąć i dostosować do nabywców.


Popieram!

#219 Shadowriver

Shadowriver
  • 1 019 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 maja 2008 - 22:14

Wrocław ma łądny rozkładzik tu:
Komunikacja Miejska

Pamietajcie by sprawdzić sprawy prawne ;> by żaden MPK was przypadkiem nie pozwał, każde miasto moze miec to uregulowane inaczej.

#220 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 17 maja 2008 - 22:19

Pamietajcie by sprawdzić sprawy prawne ;> by żaden MPK was przypadkiem nie pozwał, każde miasto moze miec to uregulowane inaczej.

Sprawy prawne? Pozwolę sobie zapytać... Jak i po co?

#221 Shadowriver

Shadowriver
  • 1 019 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 maja 2008 - 22:23

No korzystacie z cudzej bazy danych ;p ona też ma swoje prawa autorskie ;> jak już to robicie zróbcie to tak by było jak najbardziej legalnie i żeby nikt się do was nie przyczepił.

#222 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 17 maja 2008 - 22:27

No korzystacie z cudzej bazy danych ;p ona też ma swoje prawa autorskie ;> jak już to robicie zróbcie to tak by było jak najbardziej legalnie i żeby nikt się do was nie przyczepił.


MPK w Poznaniu chce, by najpierw wygrać na to przetarg :D
Już szukałem o tym... ;-)

#223 ryssiek

ryssiek
  • 146 postów
  • Skąd127.0.0.1

Napisano 17 maja 2008 - 22:29

No korzystacie z cudzej bazy danych ;p


spokojnie nie mam zamiaru :grin:
a sam rozkład nie jest raczej objęty żadnymi prawami autorskimi .

#224 Shadowriver

Shadowriver
  • 1 019 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 maja 2008 - 22:31

Ok ale bodzcie ostrorzni z tym ;p Mam cichą nadzieje że aplikacja kiedyś wyląduje w AppStore ^^

#225 ryssiek

ryssiek
  • 146 postów
  • Skąd127.0.0.1

Napisano 17 maja 2008 - 22:33

Ok ale bodzcie ostrorzni z tym ;p
Mam cichą nadzieje że aplikacja kiedyś wyląduje w AppStore ^^


raczej nie bo jest pisana w jiggy i całkowicie darmowa , wiec prędzej czeka ją repo myapple ;P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych