Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

macbook czy warto teraz?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 cichy202

cichy202
  • 102 postów

Napisano 23 kwietnia 2008 - 21:54

Witam! Jestem ciekawy czy warto teraz kupować macbooka idz słychać o nowej serii... Na pierwszy rzut oka to jedyne co sie przyda to bedzie wimax... Jakie macie zdanie na ten temat?

#2 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 23 kwietnia 2008 - 22:04

Warto. Ja kupiłem MacBooka 2 tyg przed spadkiem cen do poziomu takiego, że za tę samą cenę miałbym nowszą generację A I TAK BYŁO WARTO. Nie ma sensu siedzieć, czatować, kombinować. Masz kasę? Kupujesz. Nie masz kasy - i tak nie kupisz ;) Taka jest prawda - stała i niezmienna. Czy warto czekać na nową serię mając kasę? Nadal nie wydaje mi się - po co? Czy te nowości są aż tak "zbawienne"? Czy wykorzystasz chociaż połowę możliwości, które daje Ci starszy model? A swoją drogą, na razie jakiegoś wielkiego szumu na temat nowych modeli nie ma, a Apple niedawno robiło zmiany - nie wydaje mi się, aby było czego w najbliższym czasie oczekiwać.

#3 Gregory

Gregory


  • 2 729 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 23 kwietnia 2008 - 22:08

Ja w takiej sytuacji polecam te dwie strony:

mactactic - buying guide & replacement estimates - current mac release summary
Mac Buyer's Guide: Know When to Buy Your Mac, iPod or iPhone

Prawda jest taka, że komputer który kupisz teraz straci na wartości jeszcze zanim zdążysz go
przynieść do domu. To cena postępu. ;)

#4 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 23 kwietnia 2008 - 22:45

Tylko ze te wymienione strony slabo przewidzialy odswiezenie Macbooka czy pojawienie sie Aira :) Ja bym czekal na Twoim miejscu, jesli mozesz. Poza wymiana tandetnej obudowy na alu zapowiadaja tez m.in C2D 3.0 ghz i inne rarytasy. Ja sie wstrzymuje w kazdym razie.

#5 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 23 kwietnia 2008 - 23:13

Kupuj teraz nie zapowiada się na nowe modele. MB były niedawno odświeżane, więc troszkę potrwa zanim pojawi się coś nowego. Poza tym na razie cicho jest na zagranicznych stronach.

#6 rafal_k

rafal_k
  • 227 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 kwietnia 2008 - 05:16

No i warto pamiętać o syndromie ver.1.0. Co prawda dziś Apple ma kłopoty z niektórymi swoimi produktami przez cały ich okres "życia", niemniej tym bardziej przeraża wizja występowania w charakterze betatestera nowości i to za własną kasę. Ja miałem jazdę z MacBookiem żony i raczej nie polecam.

#7 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 24 kwietnia 2008 - 07:25

caly zycie mozna czekaac na nowe modele i zawsze bedzie mowa o nowych modelach. ja jak tylko mielem kase, odrazu poszedlem i kupilem... nie ma co czekac. koledzy maja racje

#8 cichy202

cichy202
  • 102 postów

Napisano 24 kwietnia 2008 - 07:40

A czy obecny model ma jakies rażące braki?

#9 Grynek

Grynek
  • 85 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 24 kwietnia 2008 - 08:14

Szanowny Kolego, miałem ten sam dylemat czekać czy nie czekać. Po zastanowieniu można tak czekać w nieskończoność jak już mówili Koledzy wcześniej. Wyjdzie nowy model to trzeba będzie poczekać aż wyjdzie rev.2 z poprawionymi błędami itd... Zawsze się znajdzie powód do czekania jeżeli nie chcesz kupić sprzętu. Potrzebujesz sprzęt więc go kupujesz i nie czekasz, jak czekasz to znaczy że nie potrzebujesz sprzętu. Ja właśnie czekam aż doleci zamówiony Macbook, 08.05 odbieram i już mnie rączki świerzbią. Miłego

#10 Klimer

Klimer
  • 848 postów

Napisano 24 kwietnia 2008 - 08:23

Tylko ze te wymienione strony slabo przewidzialy odswiezenie Macbooka czy pojawienie sie Aira :)
Ja bym czekal na Twoim miejscu, jesli mozesz. Poza wymiana tandetnej obudowy na alu zapowiadaja tez m.in C2D 3.0 ghz i inne rarytasy.
Ja sie wstrzymuje w kazdym razie.


tylko że to wszystko już dawno miało być... i to z dwa razy :P zatem takim sposobem można czekać do śmierci i się*nie doczekać (czego Tobie nie życzę :) )

#11 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 kwietnia 2008 - 08:58

czekać to można w nieskończoność - ja bym nie czekał (ja nie czekałem:D )

#12 Merkwurdigliebe

Merkwurdigliebe
  • 32 postów

Napisano 24 kwietnia 2008 - 09:22

Ave. Sam powinieneś wiedzieć, czy warto czy nie! Warto wtedy, gdy komputer jest Ci potrzebny/niezbędny. Nie warto, gdy możesz się obejść bez kompa. Merk

#13 Sgt Pepper

Sgt Pepper
  • 724 postów

Napisano 24 kwietnia 2008 - 09:23

Witam!
Jestem ciekawy czy warto teraz kupować macbooka idz słychać o nowej serii... Na pierwszy rzut oka to jedyne co sie przyda to bedzie wimax... Jakie macie zdanie na ten temat?


Co z tego że wyjdą za jakis tam czas nowe modele? Myślisz że jak kupisz w lipcu-sierpniu to za kilka miesiecy nie wyjdą jeszcze nowsze? Są ludzie co czekaja latami bo "juz miał kupować, a tu ma wyjść nowy model...". Moje zdanie jest takie: masz kasę? - kup, używaj i ciesz się razem z nami :)
PZDR

#14 skibas

skibas
  • 147 postów
  • SkądKedzierzyn-Kozle, Poland

Napisano 24 kwietnia 2008 - 10:26

ja też stoję przed podobnym wyborem, jedyne co mnie powstrzymuje to to, że nowe macbooki mają być podobno z alu bo ten pękający plastik najbardziej mnie drażni...

#15 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 24 kwietnia 2008 - 10:52

tylko że to wszystko już dawno miało być... i to z dwa razy :P zatem takim sposobem można czekać do śmierci i się*nie doczekać (czego Tobie nie życzę :) )


Bez obaw ;) Ja juz sie sparzylem, bo kupilem ohydnie bialego iMaka a dwa miechy pozniej wyszedl model alu.. w tej samej cenie ale z lepsza karta grafiki.

Jasne ze jest dylemat, bo co innego czekac na nowy model w jakims abstrakcyjnym czasie a co innego miec ten dylemat, kiedy wiadomo ze za chwile bedzie zmiana. Mozesz kupic teraz, a potem bedziesz sie albo uzalal na forum ("gdybym poczekal!" jak robilo wielu) albo jak ostatni frajer bedziesz probowal sam sie glupio pocieszac ze nie ma na co czekac, bo tak to mozna czekac zawsze itd

Ja mam odlozony szmal na czarnego Macbooka ale czekam. Ale to dla mnie dodatkowy komp i moge poczekac, mam jeszcze dwa inne Maki. Jak musisz miec Maka od zaraz to bierz Makbuka obecnego i juz.

Na strony typu macbuyerguide itp to nie patrz, bo zazwyczaj sie myla, po prostu analizuja ilosc plotek i po ich intensyfikacji wróżą przyszlosc ;)

#16 cizu

cizu
  • 943 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 kwietnia 2008 - 11:19

jak nie potrzebujesz teraz komputera, mozesz poczekac ok 6 miechow to czekaj

#17 pirat-ust

pirat-ust
  • 345 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 24 kwietnia 2008 - 12:11

ja czekam - dopiero i tak będę mógł na koniec roku - czerwiec kupić i jak na WWDC się pojawi to poczekam jak dotrze do polski i kupie a jak nie pojawi się nowy mbp to kupie starego ale na pewno w czerwcu bo potrzeba kompa do pracy - przez lato a co do mb to nie warto czekać nawet na alu bo czarny dla mnie ładnie wygląda -pasuje itouch, ipod 5,5G -czarny, nano2g czarny. a i w nowych mb jst już poliwęglan- nie powinien pękać

#18 cichy202

cichy202
  • 102 postów

Napisano 24 kwietnia 2008 - 12:57

Ale czy teraźniejszy model nie ma jakis rażących braków? Pomijam Intela GMA... Czy jest cos czego wam brakuje w wyposażeniu?

#19 sadownik

sadownik
  • 36 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 kwietnia 2008 - 13:43

Moja rada czekać. Do lata niedaleko. Nowe macbooki będą na montevinie a co za tym idzie najsłabszy model to najprawdopodobniej będzie 2.26 GHz 6MB L2 cache na szynie 1066 do tego GMA X4500, która jest 2x bardziej wydajna od GMA X3100. Do tego dochodzi intel HD boost co ma poprawić aplikacje hi-def. Poza tym obecny macbook jest już stary mimo kolejnych restylingów. Ich wygląd nic się niezmienił od 2ch lat. Nowy to nowy. Poza tym jeszcze na tym zaoszczędzisz bo raczej w najsłabszym modelu już nie spodziewałbym się combo. Do tego miej na wzglęzie to, iż każdy kolejny model na większy dysk a cena pozostaje ta sama. Nie zapominaj też tego iż dolar ciągle spada co przekłada się także na ceny w Polsce. Dlatego zastanów się bo pieniądze łatwo się wydaje a czasem lepiej zaczekać by potem nie pluc sobie w brodę. No chyba, że komputer jest ci niezbędny w tej chwili- ale wtedy nie chyba nie byłoby tego posta.

#20 Sgt Pepper

Sgt Pepper
  • 724 postów

Napisano 24 kwietnia 2008 - 14:11

Ja się spiąłem na Maczka Mini w okolicach listopada i przyznam się szczerze że śledząc rozwój modelu wiedziałem że nowy model jest tuż, tuż... Czekałem miesiąc, drugi, bo nie spieszyło mi się z zakupem (mam w domu inne komputerki) i pewnie czekałbym po dzień dzisiejszy, a mamy KWIECIEŃ (!!!). Nowych Mini jak nie było tak nie ma. A tak- użytkuję sobie miło od stycznia Mini i ewolucje w sprzęcie mam w głębokim poważaniu. A jak wyjdzie nowy za miesiąc, czy dwa ? W łeb sobie przecież nie strzelę. Kiedyś i tak wyjdzie nowszy od najnowszego, no nie ? Prędzej czy później i tak literalnie KAŻDY będzie w dokładnie w tej samej sytuacji, posiadając model "out-of-date" :)Szkoda życia i czasu spędzonego bez Maczka. Kupować i cieszyć się !!!

---- Dodano 24-04-2008 o godzinie 19:04 ----

Ale czy teraźniejszy model nie ma jakis rażących braków? Pomijam Intela GMA... Czy jest cos czego wam brakuje w wyposażeniu?


Mnie nie brakuje absolutnie nic. Mam C2D 2,4GHz, 4GB RAM, 160GB HD i Superdrive. Co tu może być brak ? Matryca, owszem, mała, ale jak ktoś chce nosić lotniskowca to kupuje MBP 17'. Zakup MB to na szczęście w większości przypadków świadomy/przemyślany wybór. U mnie taki był. Gdybym był namiętnym graczem-owszem, chciałbym lepszą grafikę i pewnie MB byłby sprzętem nie dla mnie.
Dla sporadycznego gracza ta grafika też ujdzie. Mam na Mini (który to wiadomo-wyposażony jest w słabszą grafikę) zainstalowanego TombRaider Anniversary. Spokojniutko da się grać, a jest to nowa gra (czytaj: nawet wymagająca... ;) ) Wniosek: nie taki GMA straszny jak go malują.

#21 mpConroe

mpConroe
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 kwietnia 2008 - 22:50

A jeśli będę kupować MacBooka Pro? Tu jest troszkę inna sytuacja niż z MacBookiem, a nie chcę wyjść na tym źle i potem żałować...

#22 cizu

cizu
  • 943 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 kwietnia 2008 - 23:47

Zajmujesz sie..? Grasz? Ogolem MBP ta seria poprzednia i jeszcze wczesniejsza, wystarczaja i czekanie na nowosci w tym segmencie nie ma wiekszego sensu. Chyba ze kupujesz raz na jakis czas komputer nie potrzebujesz go od zaraz to poczekaj zobacz co wyjdzie i jesli bedzie oplacac to kupisz nowy jesli nie to taniej kupisz "starsza" wersje.

#23 mpConroe

mpConroe
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 kwietnia 2008 - 21:01

Będę go wykorzystywać do: przeglądania internetu, edycji filmów w iMovie, zapoznam się z GB do edycji muzyki, praca w NeoOffice lub iWork (zobaczę, jak wygodny będzie NeoOffice), czasem gierki ;) .

#24 adix666

adix666
  • 530 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie

Napisano 27 kwietnia 2008 - 12:26

Ja bym poczekał, bo jak wejdą nowe modele to te (według zalożeń) z ostatniej serii plastikowej będą duzo tańsze.

#25 qbus

qbus
  • 36 postów

Napisano 27 kwietnia 2008 - 13:39

ehh, czekac nie czekac, ja mam dosc tego czekania - w mediamarkt jest teraz macbook za 2899 zl, co prawda ten najslabszy z combo i 1Gb ramu ale i tak chyba warto...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych