Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sciąganie piosenek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#26 clarnet

clarnet
  • 291 postów
  • SkądŻory

Napisano 22 kwietnia 2008 - 12:01

A ja mam pytanko - a co z muzyką nagraną z radia (internetowego też) Czy legalne jest nagranie hiciorów z radia do pliku mp3 ????

#27 butthead

butthead
  • 165 postów
  • SkądJózefów, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 22 kwietnia 2008 - 12:36

można też samemu zaśpiewać / zagrać i to nagrać ... -- tylko jakość może być inna niż oryginał :P

#28 bartek_ql

bartek_ql
  • 29 postów

Napisano 22 kwietnia 2008 - 14:19

Ceny plyt sa takie a nie inne. ZAIKS jest chciwy i ceny winduje jakby logicznie myslal to ceny bylyby do zaakceptowania i sprzedaz by wzrosla i dochody ZAIKSU

hmm... tez tak mówiłem jak miałem piętnaście lat i szukałem usprawiedliwienia :) tak naprawdę większość moich płyt (a uzbierała się już tego spora kolekcja) kosztowała ok 30 pln. Czy to aby na pewno tak dużo? to raptem niecałe trzy paczki ptasiego mleczka :) ostatnio pojawiła się świetna inicjatywa - wydawane są płyty zagranicznych artystów w specjalnej na polskie warunki cenie ok 20-30 pln (niestety kosztem trochę okrojonej wkładki). rzeczywiście wysokie są ceny płyt jazz'owych ale tych z kolei szukam zazwyczaj używanych na allegro. nie uważam żeby kupno 1 czy 2 płyt w miesiącu było jakimś wielkim obciążeniem budżetu, a daje znacznie więcej frajdy niż ściąganie jednym kliknięciem całej dyskografii.

#29 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 22 kwietnia 2008 - 20:29

No bez przesady z tą dyskografią. Oczywiście że 30 pln to nie jest majątek, ale ... nie mam wyboru - nie mogę wyrzucić utworów niepodobających się mi (a muszę za nie płacić). Nie mam wyboru - muszę kupić płytę, okładkę, pudełko (i za nie płacić) i potem trzymać w piwnicy, bo nie mam już miejsca na to. Nie mam wyboru - opłacam pracowników Empiku (pomijam tłumy innych zainteresowanych po drodze) Nie mogę odsłuchać utworu w domowym zaciszu. Muszę ruszyć zadek i jechać po tę płytę. Nie zrobię zakupów o 22.37, jak najdzie ochota na jakiś utworek. Cena jaką darzę sympatią za 1 płytę w wersji mp3 to 14,99 pln. Ufff... tyle jeśli chodzi o wyższość sklepu internetowego.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych