Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple oficjalnie w Polsce i Czechach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 FStyl

FStyl
  • 66 postów
  • Skądsloonsk

Napisano 19 kwietnia 2006 - 12:28

Apple oficjalnie w tym roku wchodzi do Polski, Czech i prawdopodobnie na Węgry. Informacja z pewnego źródła, sam jestem zszokowany, ale kiedyś te czasy musiały nadejść i będzie to do końca roku pamiętnego 2006. pozdrowionka

#2 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 19 kwietnia 2006 - 12:34

Już na październikowym warszawskim spotkaniu użytkowników myapple rozmawialiśmy o pojawieniu się oficjalnego przedstawiciela APPLE w Polsce :) Miała to być firma która zdaje sie nadzorowała by to co dzieje sie na rynku komputerów apple jednym słowem nadal będziemy w szponach SAD'ystów Choć może być że coś z tej rozmowy z mojej pamięci umkło... :evil:

#3 Blotniaks

Blotniaks
  • 98 postów

Napisano 19 kwietnia 2006 - 12:44

Zawsze jest to krok do przodu :) Apple Poland jak to ladnie brzmi ;]

#4 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 19 kwietnia 2006 - 12:58

ciekawe kiedy nasz itunes :(

#5 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 19 kwietnia 2006 - 12:59

Re: Apple oficjalnie w Polsce i Czechach

Apple oficjalnie w tym roku wchodzi do Polski, Czech i prawdopodobnie na Węgry. Informacja z pewnego źródła, sam jestem zszokowany, ale kiedyś te czasy musiały nadejść i będzie to do końca roku pamiętnego 2006.

pozdrowionka

Ja chętnie poznam TO pewne źródło ...

#6 FStyl

FStyl
  • 66 postów
  • Skądsloonsk

Napisano 19 kwietnia 2006 - 13:00

APPLE EUROPE

#7 Kubal

Kubal
  • 205 postów

Napisano 19 kwietnia 2006 - 13:03

FStyl napisał/a:
Apple oficjalnie w tym roku wchodzi do Polski, Czech i prawdopodobnie na Węgry. Informacja z pewnego źródła, sam jestem zszokowany, ale kiedyś te czasy musiały nadejść i będzie to do końca roku pamiętnego 2006.

pozdrowionka

Ja chętnie poznam TO pewne źródło ...

a Ja poproszę TEN pewny link ;)

#8 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 19 kwietnia 2006 - 13:03

FStyl, wiesz może czy na zasadzie takiej jak mówił JSG? Czy po prostu Apple Poland i nam otworza w Zielonej Górze taki sklep jak w Londynie? hehehe Sam nie wierzę, żeby do końca roku coś się zmieniło. A napewno nie wyrzucą SADu. A Polskie iTunes nigdy nie powstanie :)

#9 modi

modi
  • 58 postów
  • SkądSiedlce, PL

Napisano 19 kwietnia 2006 - 13:09

ciekawe kiedy nasz itunes :(


Będąc przed świętami w iSpocie w Galerii Mokotów do moich uszu dotarła informacja jakoby ZAiKS blokował wejście iTMS do Polski. :?

#10 FStyl

FStyl
  • 66 postów
  • Skądsloonsk

Napisano 19 kwietnia 2006 - 13:09

Pewna firma z Polski tutaj nie wymienię nazwy, dostała propozycję, której nie musi przyjąć, ale to i tak jest bez znaczenia, reszta jest objęta tajemnicą handlową. Przypominam, chodzi o wschodnią część Europy, nie tylko o Poland.

#11 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 19 kwietnia 2006 - 13:14

Pewna firma z Polski tutaj nie wymienię nazwy, dostała propozycję, której nie musi przyjąć, ale to i tak jest bez znaczenia, reszta jest objęta tajemnicą handlową.


Propozycje prowadzenia Apple Poland? Pewnie SAD, i się nic nie zmieni...

#12 FStyl

FStyl
  • 66 postów
  • Skądsloonsk

Napisano 19 kwietnia 2006 - 13:16

Oj zmieni się i to sporo! Mam tylko nadzieję, że nasz kochany rząd czegoś nie spartoli, bo wtedy nasz kraj może zostać pominięty w planach centrali Apple.

#13 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 19 kwietnia 2006 - 13:27

Oj zmieni się i to sporo!
Mam tylko nadzieję, że nasz kochany rząd czegoś nie spartoli, bo wtedy nasz kraj może zostać pominięty w planach centrali Apple.


Może znasz jakieś ciekawostki co do tych zmian, jak już jesteś w temacie? A co polski rząd może zepsuć w tej sprawie? Chyba nie zrobią specjalnego podatku od produktów Apple :>

#14 FStyl

FStyl
  • 66 postów
  • Skądsloonsk

Napisano 19 kwietnia 2006 - 13:34

Ma być wszystko dograne do końca tego roku (Polska na mapie Apple), a nasz rząd to nieobliczalna instytucja i kto wie, co uzgodnili z Bilem G.

#15 wspeed

wspeed
  • 52 postów
  • SkądKatowice

Napisano 19 kwietnia 2006 - 13:56

ciekawe kiedy nasz itunes :(


Będąc przed świętami w iSpocie w Galerii Mokotów do moich uszu dotarła informacja jakoby ZAiKS blokował wejście iTMS do Polski. :?


Prędzej czy poźniej (a raczej poźniej) zaiks będzie musiał się zgodzić na iTMS bo europa ma w planach wprowadzić jednakowe przepisy prawne we wszystkich krajach członkowskich dotyczących praw autorskich i po wprowadzeniu tych przepisów zaisk nie bedzie miało już żadnego wpływu na iTMS.

#16 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 19 kwietnia 2006 - 14:36

A ja zadam inne pytanie. Czy, wzorem Smorawinskich, Zasad i innych, koncern matka wykiwa dotychczasowego krzewiciela marki, czy tez go usynowi?

[ Dodano: 2006-04-19, 16:20 ]
A czy ktoś w ogóle się o ten Polski ITMS starał, skoro nie było Apple Polska? To mi na bzdurę jakąś wygląda...

#17 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 kwietnia 2006 - 15:28

Oj zmieni się i to sporo!

Hm, a może jakieś konkrety? Bo tak się zastanawiam nad tym, co się może kryć pod tym sporo i wychodzi mi, że wcale nie tak dużo.

1. To, na co sam bardzo czekam, czyli język polski w domyślnej dystrybucji systemu - rzeczywiście, po oficjalnym wejściu Apple do Polski obowiązek lokalizacji systemu spadłby bezpośrednio na Apple, czyli już nic nie stałoby na przeszkodzie, żeby stała się ona częścią oficjalnej dystrybucji, chociaż penie dopiero w wersji 10.5.

2. Minimalnie obniżyłyby się ceny - ceny netto obniżyłyby się o 3-4%, bo ceny netto w sklepach Apple są mniej więcej równe (+/- 1%), ale stawka VAT nie ulega zmianom, więc różnica pomiędzy cenami brutto u nas i w innych krajach UE nadal pozostałaby na poziomie kilku procent. Każdy kto chce, może sobie po prostu wejść na strony sklepów w Niemczech czy Francji i do ich cen netto dodać 22% naszego VATu. Lekko licząc, iMak 17" Intel będzie kosztował jakieś 150 zł taniej przy cenie rzędu 5500 zł. Innymi słowy, czekający na poważne obniżki cen mogą się poczuć srodze rozczarowani.

3. Podobnie osoby czekające na "salon w Zielonej Górze" będą musiały jeszcze długo poczekać. Wystarczy spojrzeć na mapę Apple Storów w Europie: całe cztery salony w Wielkiej Brytanii i... to już koniec listy. Przed nami w kolejce stoją dużo większe rynki Apple, takie jak Francja, Niemcy czy Włochy.

4. Jakość usług, czyli odwieczny temat zarzutów wobec SADu - czy wejście Apple do Polski może coś tu zmienić? Moim zdaniem nie, bo podobne zarzuty spotyka się wobec całej branży handlowo-usługowej, od "warzywniaków" po salony samochodowe. To taka specyfika naszego rynku, a więc ludzi w tej branży pracujących. Apple nie przywiezie z Zachodu swoich sprzedawców i serwisantów, lecz będzie bazować na tych samych ludziach, którzy pracują obecnie. Zmiany zaczną więc się pojawiać dopiero wtedy, gdy i cała branża zacznie się cywilizować. Dodatkowo, jeżeli ktoś bacznie śledzi zachodnie fora, to wie, że wcale nie jest tam tak różowo, jak się to wielu osobom wydaje i narzekań jest równie wiele co u nas.

5. Sklep muzyczny iTunes - to największy orzech do zgryzienia, jeżeli chodzi o przewidywanie czegokolwiek, bo obecność Apple w danym kraju jest zupełnie niezależna od istnienia w nim sklepu muzycznego iTunes. Nie sądzę więc, żeby wejście Apple do Polski miało cokolwiek w tej materii przyśpieszyć.

Na koniec chciałbym się odnieść do samego doniesienia, bo budzi ono we mnie bardzo dużą nieufność. Raz, że brak w nim jakichkolwiek konkretów. Dwa, że informacja o jakiejś firmie, która otrzymała jakąś ofertę, ale nawet jeżeli jej nie przyjmie, to nie będzie to miało znaczenia, brzmi co najmniej dziwnie. Znaczyłoby to tyle, że Apple ma już w Polsce zapewnione zaplecze, a jedynym istniejącym zapleczem, które przychodzi mi do głowy, jest, ni mniej, ni więcej, firma SAD. A to oznaczałoby, że to całe "Apple w Polsce" będzie jedynie zmianą szyldu. Znaczyłoby to również tyle, że realizacja zamierzenia jest już mocno zaawansowana, a przynajmniej na tyle, żeby żadne ruchy rządu (no, może poza upaństwowieniem handlu i usług :wink:) nie powinny mieć znaczenia. Wspominanie o nim wygląda więc albo na próbę przemycenia na forum polityki, albo na tworzenie wyjaśnienia, gdyby, mimo wszystko, żadne Apple Polska w ciągu najbliższego półrocza nie powstało. Bo nie byłaby to pierwsza plotka o bezpośrednich rozmowach z Apple, którą puszcza w eter pewna firma (tutaj nie wymienię nazwy) z Polski. Nie twierdzę, że to wszystko blaga, ale myślę sobie, że do całej historii należy podejść z dużą ostrożnością.

#18 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 19 kwietnia 2006 - 15:41

3. Podobnie osoby czekające na "salon w Zielonej Górze" będą musiały jeszcze długo poczekać. Wystarczy spojrzeć na mapę Apple Storów w Europie: całe cztery salony w Wielkiej Brytanii i... to już koniec listy. Przed nami w kolejce stoją dużo większe rynki Apple, takie jak Francja, Niemcy czy Włochy.


To był oczywiście żart Heidi :P
U mnie nawet MediaMarkt'u nie ma ani KFC, a co dopiero mówić o Apple Store :twisted:

#19 Kubal

Kubal
  • 205 postów

Napisano 19 kwietnia 2006 - 15:49

Innymi słowy byłby to ten sam SAD z "błogosławieństwem i namaszczeniem" Apple ;)

#20 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 kwietnia 2006 - 16:17

A czy ktoś w ogóle się o ten Polski ITMS starał, skoro nie było Apple Polska? To mi na bzdurę jakąś wygląda...

Portugalczycy również nie mają swojego Apple, tylko IMC jak u nas, a jednak portugalski sklep iTunes istnieje i ma się dobrze ;-) To naprawdę są dwie niezależne od siebie kwestie.

#21 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 19 kwietnia 2006 - 16:39

Ale ja się pytam, czy się ktoś starał i z tym zaiksem rozmowy poważne jakieś prowadził? Bo że nasz dystrubutor to ja raczej nie wierzę, ale oczywiście mogę się mylić....

#22 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 19 kwietnia 2006 - 16:47

A czy z tym iT Market to nie było jakoś tak że Polandia jest na jednym z czołowych miejsc jeśli chodzi o piractwo i Apple nie chce się tu pchać może dlatego że "skoro piratują to nie będą kupować" a może poto by pokazać że oni nie piratują :?: Z trzeciej strony to możliwe że HWrona mówił wtedy z SPolakiem o dostępie do iT MS z polski a nie o utworzeniu iTunes Muzyczny Sklep (już w polskiej wersji systemu :mrgreen: )

#23 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 19 kwietnia 2006 - 17:06

:shock: kopara :wink:

#24 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 19 kwietnia 2006 - 17:49

mnie nawet MediaMarkt'u nie ma ani KFC, a co dopiero mówić o Apple Store


A propo MM, u nas są i to dwa, a w drugim (wieść gminna niesie,że w największym w Polsce) można kupić dowolnego Ipoda. Ale jak to zrobili.. Jest specjalne stoisko z wielkim napisem Ipod, a w nim wszystkie jego rodzaje. Można podotykać, potrzymać w ręce.. Fajnie.. ale o grawernigu jeszcze można zapomnieć :) Ale to nie koniec niespodzianek. Na stoisku komputerowym stoi sobie iMac.. Nowiuśki, na Intelu, jest podana cena (ok.5 000 PLN) i specyfikacja. Musiałem podłączyć do gniazdka, bo o tym zapomnieli. Pewnie mało kto używa. Może MM wypuściło próbną sondę, czy się będzie coś takiego sprzedawać. Narazie spotkałem się z opinią że to jakiś nowy panel LCD..

#25 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 19 kwietnia 2006 - 19:18

FStyl, wiesz może czy na zasadzie takiej jak mówił JSG? Czy po prostu Apple Poland i nam otworza w Zielonej Górze taki sklep jak w Londynie? hehehe


A pamietasz agrzesko, jak w Z Gorze byly sklepy makowe? Pierwszy to byl Gandalf na Dworcowej (dzisiaj hotel Lew czy cos takiego..); potem bardzo krotko kolo Domu Handlowego. Jak upadaly to kupilem troche softu za grosze.

[ Dodano: 2006-04-19, 20:33 ]

Ale to nie koniec niespodzianek. Na stoisku komputerowym stoi sobie iMac.. Nowiuśki, na Intelu, jest podana cena (ok.5 000 PLN) i specyfikacja. Musiałem podłączyć do gniazdka, bo o tym zapomnieli. Pewnie mało kto używa. Może MM wypuściło próbną sondę, czy się będzie coś takiego sprzedawać.


W Niemczech Maki sa sprzedawane tez w MM i w duzych Vobisach. Poki co, byl z tym zwiazany "wielki skandal" w srodowisku niemieckich makowcow, kiedy w MM w Rostocku zamontowali logo Apple ODWROTNIE, tzn "gryzem" do lewej. Jak to skomentowal forumowicz, "Look different" :))




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych