Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

WiFi (hotspoty)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#51 enigma

enigma
  • 151 postów

Napisano 23 czerwca 2008 - 09:43

tak dokladnie chyba to co mowi shadowriver. chcoiaz laczac sie przez laptopa . macbook tez chodzilo beznadziejne. byla wieczorna pora. piatek. moze dlatego.

#52 Capricornus1

Capricornus1
  • 15 postów

Napisano 23 czerwca 2008 - 21:52

[url=http://allegro.pl/item381948786_dlink_dwl_922_router_karta_usb_wifi_kablowka_ss.html]DLink DWL-922 Router + Karta USB WiFi KablĂłwka SS (381948786) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Czy ten modem będzie śmigał z kompem (karta usb to dobry pomysł?) i Touchem? Konfiguracja takiego zestawu chyba nie jest aż tak trudna?

#53 Shadowriver

Shadowriver
  • 1 019 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 czerwca 2008 - 22:01

Tak :P patyczak USB starczy, ale najlepiej połaczyć przewodowo o ile masz możliwość, co do konfiguracji musisz zrobić parę rzeczy: Najlepiej zaczyni od podłączenia routera tylko do komputera przewodowo, nie podłączaj na razie nic do WAN Łączysz się przedlądarką do routera (wpisując IP z instrukcji, zwykle jest to 192.168.0.1) i pokolei: -Ustawić hasło do konfiguracji -Zabezpieczyć sieć WiFi hasłem, najlepiej w WPA2 -Sklonować MAC, tak by urządzenia po drugie stronie myślałem że masz podłączony tylko komputer a nie router :P Zrobić to przed podpięciem internetu do gniazdka WAN!!! ---teraz podłączamy WAN--- -Jeżeli dostawca nie ma DHCP (automatycznej konfiguracji trzeba) musisz je recznie wpisać w menu WAN -Opcjonalnie z odpowiednie forwardować porty (D-Link nazywa to Virtual Server), np. 6881-6889 dla torrentów :P

#54 Capricornus1

Capricornus1
  • 15 postów

Napisano 23 czerwca 2008 - 22:53

Wifi w kompie chcę stosować przez 2 miesiące - bo na lato wyprowadzam się ze swojego pokoju na strych (wynajmujemy domek) i ciągnięcie kabla wiązaloby się z wierceniem w drzwiach, ciągnięciem kabla po ścianach,sufitach. Sajgon. A tak mógłbym używać router i do kompa i do Toucha, co też na pewno by mi się przydało :) No i w dalszej perspektywie (3-4 mies) chciałbym zrezygnować z kompa stacjonarnego i przenieść się tylko na laptopa, wtedy wifi miałoby już bardzo korzystne zastosowanie. Tak czy siak - wifi zrobione przez ten modem będzie odbierane przez Toucha? Pardon, że tak dopytuje.

#55 Shadowriver

Shadowriver
  • 1 019 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 czerwca 2008 - 12:36

Oczywiście :P WiFi a taczce obsługuje wszystkie dostępne kanały i systemy zabezpieczeń (prócz WPA Enterprise i 802.11x ale te zostaną dodane w 2.0 ;>)

#56 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 24 czerwca 2008 - 23:03

Ja ze swojej strony nigdy nie spotkalem sie z problemem wifi na touch...

#57 Shadowriver

Shadowriver
  • 1 019 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 czerwca 2008 - 01:56

A są problemy z sieciami Ad-Hoc :P ale jak kupujesz router to ciebie to nie dotyczy ^^

#58 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 25 czerwca 2008 - 10:01

A są problemy z sieciami Ad-Hoc :P ale jak kupujesz router to ciebie to nie dotyczy ^^


zwracam honor :)

#59 michalm

michalm
  • 6 postów

Napisano 30 września 2008 - 18:26

[url=http://atlas-wifi.pl/]atlas WiFi - lista darmowych, bezpłatnych hotspotów w Polsce[/url]

#60 daboni

daboni
  • 287 postów

Napisano 30 września 2008 - 18:55

co do telefonow z wifi... Mam SE P1i Zasieg ma przyzwoity, oczywiscie www na tak malym ekraniku jest malo wygodne. Uzywam do poczty jak jestem w trasie i jako telefon voip (zainstalowany fring) Czasami mapy googlowe, alt najczesciej jak sa potrzebne nie ma wifi, wiec tu raczej gprs :))

#61 Gregovski

Gregovski
  • 92 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 października 2008 - 17:47

Pokazuje, że jest sygnał, pokazują się "fale" obok napisu iPod w lewym górnym rogu, a mimo to żadna strona nie działa.Podobnie w kinie, gdzie masa ludzi czasem siedzi z laptopami.


Właśnie.. Siadam, próbuję, międli międli międli, a obok jakiś lamus z dellem-cegłówką siada i odpala i się szczerzy..
Pociąg z Londynu do Edynburga - wifi wewnętrzne, sprawdzam sobie pocztę, wszystko świetnie, szybko tak, że aż klaskać - potem (głupi ja) wyłączam, słucham muzki, i już po rybach.. Laptopów w wagonie tyle, że okna trzeba otwierać tak grzeją (ale w tym pociągu nie było otwieranych okien :)) - i, zdaje się, tylko ja mam problem (wyzwanie?) z dostępem do netu..

Ech, mój iPodziku.. warto Ci kupić słuchawki Shure..?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych