Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

WiFi (hotspoty)


  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#26 _XaL_

_XaL_
  • 17 posts
  • SkądZ Nienacka:)

Posted 04 May 2008 - 16:56

Albo po prostu ręcznie wybierz siec z która ma sie połączyć :P [a owszem, zapomnienie sieci zapobiegnie połączeniu się do tamtej z blokowiska]

#27 Shadowriver

Shadowriver
  • 1019 posts
  • SkądWrocław

Posted 04 May 2008 - 23:07

W 2.0 będzie lista znanych sieci ;] trochę dziwi mnie fakt czemu nie ma tego od początku, bo szybko tracisz orientacje jakie sieci są w pamięci twojego iPod/iPhone bez tego.

#28 davegrass

davegrass
  • 95 posts

Posted 05 May 2008 - 16:06

czy ktoś już wie jak się podłączyć do sieci na uniwerku we wrocławiu?? tam trzeba podać nazwę użytkownika i hasło bo jest tam jakiś specyficzny sposób szyfrowania połączenia które wg informatyka z uniwerku jest to WPA 2 PERSONAL

#29 Gregovski

Gregovski
  • 92 posts
  • SkądKraków

Posted 06 May 2008 - 07:10

Jednak pomarudzę... "na mieście" sieci znajduje, pokazuje siłę sygnału i.. nic...
U kolegi, sieć znajduje, hasło przjmuje, pokazuje siłę sygnału i... nic... (z drugiej strony ten sam kolega u mnie, z Nokią N810 nie może się w ogóle podłączyć do mojego Airporta:)
Ogólnie rzcz borąc - już go nie wyciągam gdy chcę coś sprawdzić w necie, sprawdzam telefonem.. :(

---- Dodano 06-05-2008 o godzinie 08:13 ----
I to oglądanie filmów z nerwowym rozglądaniem się wokoło... eeech... ;))

#30 luk22

luk22
  • 27 posts

Posted 06 May 2008 - 19:08

..no z tym zapominaniem sieci to nic nie daje, chodzi o to ze jest siec szkolna, odblokowana, caly czas mam piekny zasieg ale nie moge sie podlaczyc :/ tak jest z wiekszoscia sieci jakie napotykam w wawie..na dobra sprawe, to od kad mam ipoda Touch to moze kozystalem z sieci w 4miejscach stolicy.. i teraz..albo jest jakies ustawienie do tego albo pozostaje poczekac 5lat, wtedy kiedy bedzie wiekszy dostep do wifi. Teraz zakup toucha dla netu, co jest jak dla mnie jego glownym atutem jest poprostu bez sensu.

#31 joasia

joasia
  • 130 posts
  • SkądKrakow, Poland

Posted 06 May 2008 - 19:36

Ostatnio sprawdzalam internet w cafe bambus (rynek glowny 27) i w ogrodku cafe kratka (na brackiej). Tam akurat da sie podlczyc do sieci bez problemow. To tak w ramach info dla bedacych w Krk :).

#32 _XaL_

_XaL_
  • 17 posts
  • SkądZ Nienacka:)

Posted 07 May 2008 - 19:47

Ostatnio sprawdzalam internet w cafe bambus (rynek glowny 27) i w ogrodku cafe kratka (na brackiej). Tam akurat da sie podlczyc do sieci bez problemow. To tak w ramach info dla bedacych w Krk :).


O, i takie informacje są przydatne :]

@luk22: może masz tego pecha, że tamte sieci wymagają wpisu do MAC'u ? I pomimo ze do sieci sie wepniesz, nie będąc wpisany na liste przez admina, to z sieci nie skorzystasz. Zapytaj admina jak to działa :P


...tak odnośnie hotspotów w krk, to ja jeszcze znalazłem gdzieś na plantach jakiś wolny hotspot, ale przyznam sie bez bicia ze to było podczas gry, ktorej wyniki mozna było wrzucic na neta i po prostu podłączyłem sie [przypadkiem klikając 'submit high score' zaraz potym] do tej sieci i wskoczyła mi stronka gry, ale gdzie to było to nie pamietam :P

#33 Chip

Chip
  • 1571 posts
  • SkądKraków

Posted 07 May 2008 - 20:13

A działa Wam w Krakowie LocateMe? Navizon mi działał ("tak sobie", ale zawsze coś), a od kiedy jest płatny to szukałem alternatywy, a LocateMe mi nie działa (używam tej polskiej wersji - podobno lepsza).

#34 Capricornus1

Capricornus1
  • 15 posts

Posted 14 June 2008 - 20:38

Kupiłem Toucha z nadzieją, że będę mógł sobie w trakcie przerw pohasać na necie, a tu zonk. Na rynku w Koszalinie pojawia sie kilka sieci, w tym jedna miejska, darmowa. Pokazuje, że jest sygnał, pokazują się "fale" obok napisu iPod w lewym górnym rogu, a mimo to żadna strona nie działa. Podobnie w kinie, gdzie masa ludzi czasem siedzi z laptopami. Jest możliwość, że po zrobieniu jb (iLiberty, 1.1.4), wifi coś nie trybi ?

#35 bushman.editing

bushman.editing
  • 4115 posts
  • Płeć:

Posted 14 June 2008 - 20:48

Kupiłem Toucha z nadzieją, że będę mógł sobie w trakcie przerw pohasać na necie, a tu zonk. Na rynku w Koszalinie pojawia sie kilka sieci, w tym jedna miejska, darmowa. Pokazuje, że jest sygnał, pokazują się "fale" obok napisu iPod w lewym górnym rogu, a mimo to żadna strona nie działa.

Podobnie w kinie, gdzie masa ludzi czasem siedzi z laptopami.

Jest możliwość, że po zrobieniu jb (iLiberty, 1.1.4), wifi coś nie trybi ?


A gdziekolwiek tobie działa?

#36 Capricornus1

Capricornus1
  • 15 posts

Posted 15 June 2008 - 11:26

W koszalinie sa 2 hotspoty - i w obu nie działa.

#37 bushman.editing

bushman.editing
  • 4115 posts
  • Płeć:

Posted 15 June 2008 - 11:37

W koszalinie sa 2 hotspoty - i w obu nie działa.


Nie masz może w domu wifi?

#38 Capricornus1

Capricornus1
  • 15 posts

Posted 15 June 2008 - 17:21

Nie, nie mam. A tak z ciekawości, to ile kosztuje router ? Taki wybitnie pod iPoda, pod nic innego. Mógłbym prosić o jakieś nazwy, ew. linki na allegro, bo czytałem, że nie każdy router jest ok.

#39 joasia

joasia
  • 130 posts
  • SkądKrakow, Poland

Posted 15 June 2008 - 19:35

Nie, nie mam. A tak z ciekawości, to ile kosztuje router ? Taki wybitnie pod iPoda, pod nic innego. Mógłbym prosić o jakieś nazwy, ew. linki na allegro, bo czytałem, że nie każdy router jest ok.


A jakiego masz dostawce internetu? Jakas kablowka, neostrada ?

#40 Capricornus1

Capricornus1
  • 15 posts

Posted 15 June 2008 - 19:41

Netia WiFi 2mb. Mam talerz na dachu, on odbiera sygnał z nadajnika, potem leci kabel do pokoju, w pokoju jakaś puszka, z niej kabel do kompa.

#41 bushman.editing

bushman.editing
  • 4115 posts
  • Płeć:

Posted 15 June 2008 - 19:48

Netia WiFi 2mb. Mam talerz na dachu, on odbiera sygnał z nadajnika, potem leci kabel do pokoju, w pokoju jakaś puszka, z niej kabel do kompa.


Może jakiś router firmy Linksys? Są rewelacyjne ;)

#42 Capricornus1

Capricornus1
  • 15 posts

Posted 15 June 2008 - 22:41

A jakiś konkretny model? Bo po przeczytaniu kilku postów, zgłupiałem które będzie działać, które nie :P Dałoby radę wyrwać jakiś router do 100 zl ?

[url=http://allegro.pl/item376775484_router_linksys_wrt54gc_eu_wifi_promocja_slask_.html]Router Linksys WRT54GC-EU WiFi _PROMOCJA_ Śląsk! (376775484) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

To zadziała ? Jaki jest zasięg w domu (ściany) tego urządzenia ?

#43 Murad

Murad
  • 99 posts

Posted 15 June 2008 - 22:48

A jakiś konkretny model? Bo po przeczytaniu kilku postów, zgłupiałem które będzie działać, które nie :P Dałoby radę wyrwać jakiś router do 100 zl ?

Router Linksys WRT54GC-EU WiFi _PROMOCJA_ Śląsk! (376775484) - Aukcje internetowe Allegro

To zadziała ? Jaki jest zasięg w domu (ściany) tego urządzenia ?


Mam podobny router tylko że GL a nie GC i zasięg jest bardzo dobry. Na Touchu nawet do 60-80m wokoł domu. Naprawde polecam ;d

#44 bushman.editing

bushman.editing
  • 4115 posts
  • Płeć:

Posted 15 June 2008 - 22:54

A jakiś konkretny model? Bo po przeczytaniu kilku postów, zgłupiałem które będzie działać, które nie :P Dałoby radę wyrwać jakiś router do 100 zl ?

Router Linksys WRT54GC-EU WiFi _PROMOCJA_ Śląsk! (376775484) - Aukcje internetowe Allegro

To zadziała ? Jaki jest zasięg w domu (ściany) tego urządzenia ?


Spokojnie pośmiga ;)

#45 enigma

enigma
  • 151 posts

Posted 22 June 2008 - 20:17

wroclaw hotspoty hej. jestem uzytkownikiem ipoda od paru dni i chetnie skorzystam z porad gdzie jest najlepsze wi fi we wroclawiu tzn sprawdzone i niezawodne?....... bylem juz w pasazu grunwaldzkim- tam dziala wzorowo tak samo w pubie mleczarnia . chcialem na rynku ale naprawde slabo chodzi. reszta to same z haslem albo niby darmowe a nie mozna sie polaczyc lub chodza wolno ..korzystalem z portadu PGA czy jakos tak z lista hotspotow ale nie wszystkie okazuja sie dobre . A moze cos na politechnice? dzieki za odpowiedzi:D

#46 Shadowriver

Shadowriver
  • 1019 posts
  • SkądWrocław

Posted 22 June 2008 - 21:40

Pasaz wrocławski jest cały w darmowej sieci wifi ;] zaś na rynku jest 123Net trzba tylko parę razy dać odswież aż strona się pojawi strona z capchą (obrazek z numerkiem) który trzeba wpisać (bez tego masz dostęp tylko do strony wrocław.pl), ale są poważne problemy z nawiązaniem połączenia SSL. Dalej: Arkady Wrocławskie - najlepszy hotspot tutaj ma traffic-cafe (księgarnia z kafejką), można iśc sobie na koniec sklepu na fotele albo do ich kafejki, widzałem 2 razy ludka który pocił laptopa torrentem tam ^^, drugi dobry hotspot jest "w biegu cafe" który okala prawie cały dół. Dominikanski - tu cienko ;p tylko jest KFC ale nie mogłem się połączyć ;> Słyszałem że przy uniwerku jest jakaś spora sieć z "net" w nazwie, ale tylko słyszałem o tym ;>

#47 amp

amp
  • 134 posts

Posted 22 June 2008 - 22:09

Politechnika - różne budynki - różne sieci, przykładowo C-13 (ten czarny z okrągłymi oknami) nazwa sieci PWR-cośtam ;-) działa bezproblemowo:)

#48 enigma

enigma
  • 151 posts

Posted 22 June 2008 - 22:22

o wlasnie zapomnialem dopisac tej ksiegarni w arkadach. tam dziala rewelacyjnie. dzieki za odpowiedzi ! pozdrawiam serdecznie!

#49 tacka

tacka
  • 40 posts

Posted 22 June 2008 - 23:57

@enigma: słabo chodzi w Rynku? mi tam śmiga :)

#50 Shadowriver

Shadowriver
  • 1019 posts
  • SkądWrocław

Posted 23 June 2008 - 00:09

Są problemy z SSL strony powitalnej czasami :P to samo jest w Krakowie... jest nadzieja że w 2.0 się to poprawi ;]




4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users