Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Think [not so] Diffrent


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#26 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 18 kwietnia 2006 - 19:34

iMuck, ty naprawdę powinieneś nam pisywać felietony na pierwszą stronę :mrgreen:

Jak zwykle celnie i na temat :)

#27 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 18 kwietnia 2006 - 19:36

normalnie uwielbiam teksty iMuck-a :mrgreen:

#28 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 19 kwietnia 2006 - 09:18

iMuck tradycyjnie się popisał. Ale o ile dawniej "robienie w trąbę" było stylowe i nosiło nawet znamiona mesjanizmu teraz zmieniło się w mentalną lewatywę. Z maca odpadł już mityczny i tak "inny" procesor PPC, system już otworzył sie na największego wroga z powiewającą flagą niejako przyznając mu jego niezbędność i pozycję. Gdzieś na forum były benchmarki FC pro w wersji uniwersalnej -> http://www.myapple.p...p?p=44655#44655 o tu. Wynika z nich że George Lucas powinien wyrzucić PowerMac`i G5 i wstawić chociażby mac`i mini.Czy Apple nie strzela sobie samobója? Czy G5 to faktycznie ścierwo? Czy pod wylansowaną obudową zostało coś innego niż zlepek komponentów od zbieraniny producentów? Czy MacBook Pro to nie bardziej Lansbook Pro? Czy skoro na Assusie też można postawić OSX (tak wiem że nielegalnie) to warto płacić te pare tysięcy za ciszej chodzący wiatrak i jabłko na obudowie(no i ten dźwięk frezarki:>)? Na te wszystkie pytania trudno mi znaleźć jednoznaczną odpowiedź.

[ Dodano: 2006-04-19, 10:25 ]
OK własnie jestem w pracowni gdzie jest 12 athlonów i faktycznie wiatrak może być denerwujący :wink:

#29 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 kwietnia 2006 - 20:11

to warto płacić te pare tysięcy za ciszej chodzący wiatrak

Niestety wiatrak jest głośniejszy niż w Asusie(z procesorem Centrino) :(

#30 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 20 kwietnia 2006 - 13:48

warto placic. postaw obok siebie asusa i macbooka to sie o tym przekonasz...

#31 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 20 kwietnia 2006 - 20:49

warto placic. postaw obok siebie asusa i macbooka to sie o tym przekonasz...


Póki co stawiam PowerBooka G4 i jeszcze nie widziałem laptopa który by go kasował wyglądem estetyką i wykonaniem. Mam na myśli to ,że oprócz wiatraczka i obudowy jest mało różnic. Jakby maki stawały się mniej makowe.

#32 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 20 kwietnia 2006 - 22:20

warto placic. postaw obok siebie asusa i macbooka to sie o tym przekonasz...



Tak sie sklada, ze mam tez w domu Asusa. Tak z 3 metrow to jeszcze nie wyglada zle, no aluminiowy design, jak wszystko dzisiaj w tym segmencie rynku. Ale z bliska... tragedia. Jak to jest, ze we wszystkich pecetycznych laptopach np umocowanie gniazd (USB, drukarki itp ) wyglada jakby byly wstrzeliwane pistoletem do nitow?

#33 db

db
  • 771 postów

Napisano 25 kwietnia 2006 - 08:21

Jestem upierdliwym pedantem i wiecie co mnie najbardziej denerwuje w nowych Mac Book'ach Pro ? Nie procek, nie nowa przydłuuuugaaaa nazwa tylko .. (werble ..) Kamerka internetowa !! Rozumiem komputer multimedialny itp, ale zamontowana nad matrycą spowodowała poszeżenie ramki :( w Powerbookach była ona idelanie spymetryczna z każdej strony, poprostu cudo. Teraz wygląda jak w chamskim pcetycznym laptopie :( Kamerkom w PowerBookach mówie nie ! :twisted: dobrze że jeszcze nalepki Intela nie dali pod klawiaturą.....

#34 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 25 kwietnia 2006 - 08:43

ktoś długo pracował, abyśmy zechcieli ruszyć na krucjatę przeciwko intelowi. A przecież reklama 1984 została zrobiona przeciw IBM (producent ppc). Nie kto inny jak właśnie IBM umożliwił MIcrosoftowi triumfalny pochód prowadzący do zawładnięcia rynkiem (albowiem nie liczy się produkt tylko kasa włożona w jego rozpowszechnienie). Więc z kim ta wojna?

#35 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 kwietnia 2006 - 12:03

Ogolnie to nowe maki wygladaja calkiem jak maki. I choc z paru powodow zal mi rezygnacji z linii PPC to na razie nie widze powodow, sensownych powodow dla ktorych mialbym sie obrazac na nowa architekture. System dziala? Dziala. Programy dzialaja? Dzialaja a wiele z nich wyraznie szybciej. Wyglada tak samo? Wyglada. Programisci wola nowa architekture? Wola bo okazalo sie , ze teraz jest im prosciej pisac programy. O co wiec chodzi?

#36 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 25 kwietnia 2006 - 13:43

dobrze że jeszcze nalepki Intela nie dali pod klawiaturą.....


i mam nadzieję że nie będą jej nalepiać, bo to faktycznie byłoby ,,buractwo" :)

#37 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 25 kwietnia 2006 - 17:15

Ogolnie to nowe maki wygladaja calkiem jak maki. I choc z paru powodow zal mi rezygnacji z linii PPC to na razie nie widze powodow, sensownych powodow dla ktorych mialbym sie obrazac na nowa architekture. System dziala? Dziala. Programy dzialaja? Dzialaja a wiele z nich wyraznie szybciej. Wyglada tak samo? Wyglada. Programisci wola nowa architekture? Wola bo okazalo sie , ze teraz jest im prosciej pisac programy. O co wiec chodzi?


zgadzam sie w zupelnosci. nie wazne jaki procesor w srodku - nadal to maczek i to szybki maczek ;)
a programistom to szczerze zwisa jaki procesor w srodku bo i tak malo kto dzis w assemblerze pisze.
jeszcze jedno info dla tych, ktorzy mysleli, ze po przesiadce na intela wiecej gier na maki bedzie: gry nie sa pisane pod procesor, tylko pod winapi i directx... niestety...

#38 db

db
  • 771 postów

Napisano 27 kwietnia 2006 - 08:40

Nie znam się na promgramowaniu itp. nie wiem także czy to co teraz napiszę posiada jaki kolwiek sens :) Według mnie powinno się wprowadzić jakieś standardy, które wykożystane na każdej platformie sprzętowej i systemowej pozwalały by odpalić grę czy program natywnie. Problem mógłby być z interfejsem, bo choć windows, osx i linuks posiadają okienką, różnią się one troche od siebie :) Z grami jest troche inaczej, odpalają się w fullscreenie :)

#39 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 27 kwietnia 2006 - 09:57

masz np. sdl, ktory jest cross platformowym api dla programowania aplikacji multimedialnych. dziala na dosie, windowsach, linuxach, bsd, mac os classic, mac os x, amiga os 3.x, amiga os 4, morph os, qnx i tym od atari (sorry, ale nie wiem jak sie nazywa). jest tam zestaw wspolnych funkcji napisanych pod odpowiedni system operacyjny po to, zeby programista tworzac program nie uzywal odwolan do systemu a wlasnie tych funkcji. w sdl powstalo pare gier (cywilizacje, transport tycoony, railroad tycoony), emulatory - pearpc, bochs i pewnie sporo innych o ktorych nawet nie wiem. no nie wspomne o tysiacach gier, dem i programow napisanych specjalnie pod sdla... sdl pozwala tez na cross platformowe uzywanie opengla (sam gl jest cross platform, ale aplikacji w golym glu nie da sie napisac)...

#40 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 27 kwietnia 2006 - 13:21

i tym od atari (sorry, ale nie wiem jak sie nazywa).


TOS

#41 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 27 kwietnia 2006 - 13:25

http://pl.wikipedia.org/wiki/SDL




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych