Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Cło na towar z USA?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 gynox

gynox
  • 4 postów

Napisano 13 kwietnia 2008 - 15:33

Witam Serdecznie troszke szperalem na forum ,ale raczej zadnych nowich informacji nie ma...Dlatego serdecznie prosze Was Forumowicze o pomoc. A wiec tak, chcial bym zamowic notebooka z USA, nie jest to jakiejs wysokiej klasy notebook kosztuje 350$. Mam tam Ciocie ktora go kupi dla mnie i wysle do Polski. Czy bede musial placic za to jakies clo?, jesli to jest np. prezent od niej??? Mam jeszcze mozliwosc zeby wyslac komputerek do Niemiec, czy tam nie bylo by problemu ze clem??? Serdecznie prosze o odpowiedz.pozdrawima Gynox

#2 Przemo_c

Przemo_c
  • 254 postów
  • SkądPoznań/Warszawa

Napisano 13 kwietnia 2008 - 23:14

1. W Niemczech cło + VAT (tak na 75%) 2. W Polsce cło + VAT Odprawę przeprowadza poczta lub firma spedycyjna; oczywiście możesz zaniżyć koszt (poniżej 100USD; o ile mnie pamięć nie myli; nie ma opłat), ale wtedy nie ubezpieczysz przesyłki na pełną wartość i jak coś się stanie, to masz kichę. P.

#3 Loti

Loti
  • 801 postów
  • SkądWro

Napisano 13 kwietnia 2008 - 23:36

Parę dni temu kupiłem w US kask snowboardowy. Mimo że kask kosztował 99 usd UPS nie doręczyło go bezpośrednio tylko skierowało do oclenia. Jakaś biurwa z agencji celnej powiedziała mi że towary o wartości do 22 euro nie podlegają cleniu. Powyżej tej kwoty cło wg tabeli opłat + VAT.

#4 cizu

cizu
  • 943 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 kwietnia 2008 - 01:24

Z USA to wartosc tzw gift moze byc do 49$.

#5 iAdam

iAdam
  • 415 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 kwietnia 2008 - 06:06

to może teraz konkrety. laptop nie podlega ocleniu. jedynie opodatkowaniu. (czytaj: cło na laptopy wynosi 0%) zatem dolicz sobie 22%, bo tyle wynosi podatek w PL i wsio. plus koszty przesyłki. maps.google.pl -> Warszawa, Informacja Celna - ul Ciołka 14; tel: 22 811 13 44 i jesli bedzie to jeden laptop bez zadnych innych pierdol i puscisz to przesylka morska, (w kazdym razie typu saver) to jest duza szansa ze celnicy nie dopadna Twojego komputera (bo oni nakladaja podatek) zreszta przy kwocie 350$ i obecnym kursie baksa to i tak maksymalnie zaplacisz ze 120pln. podaj wartosc ze to 50 ojro (np refurbished lub uszkodzony) i pack as a gift. przejdzie;] wszystko przechodzi :)

#6 wasil16

wasil16
  • 541 postów
  • SkądMielno

Napisano 14 kwietnia 2008 - 07:43

A ja bym wlasnie nie robil paczki jako gfit bo wtedy jest najwieksze prawdopodobienstwo,ze ja otworza celnicy.Mimo wszystko zgadzam sie z przedmowca,ze najlepszym i praktycznie jedynym wyjsciem jest zanizenie wartosci danej paczki!!!Wiaze sie to z ryzykiem kiedy cos sie stanie z Twoja przesylka.Sam wiec musisz sie zastanowic,czy lepiej zaryzykowac i miec duza szanse na ominiecie podatku czy lepiej doplacic te 120zl ale miec swiety spokoj i pewnosc,ze z lapem wszystko bedzie okay. P.S. Paczki ubezpieczone sa w pierwszej kolejnosci sprawdzane przez celnikow ;-)

#7 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 14 kwietnia 2008 - 07:57

A może jakiś celnik jest MacUserem zarejestrowanym na MyApple? ;)

#8 pafkoo

pafkoo
  • 276 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 29 kwietnia 2008 - 00:21

A może jakiś celnik jest MacUserem zarejestrowanym na MyApple? ;)


To niech się sukinkot ujawni, bo mi ostatnio nałożył 105zł za sprowadzenie psp z usa :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych