Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konkurent MacBook Air


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#26 frycu

frycu
  • 242 postów
  • SkądKrosno/Kraków

Napisano 09 kwietnia 2008 - 16:24

no wiem czy robiles cos na laptopiku z tak mala matryca, ale jesli nie, to polecam:)
@pbas nie napisale nic o PB G4, wiec nie wiemy jakie jest jego zdanie na ten temat... ale np. ja nie dam rady pracowac na laptopie mniejszym niz 13''
po prostu jest to szalenie niewygodne...

jest duzo fajnych laptopow ktore nie wyszly spod reki Apple np. Sony Vaio

#27 pbas

pbas
  • 94 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 kwietnia 2008 - 16:24

Ciekawostka. PB G4 w 12" powszechnie uwazany jest za super ale matryca mniejsza ZALEDWIE 1" to juz "zalamka"?

Jeżeli komputera używa się do pracy i wlepia się wzrok w ekran przez kilka-kilkanaście godzin dziennie, to praca z matrycami mniejszymi niż 13" jest już średnio wygodna. A praca z matrycami o wielkości 7" do 9" to wogóle pomyłka. Takie "laptopiki" to po prostu gadżet. Można to schować w kieszeni (większej ;)) i po prostu mieć to przy sobie. Ja nie kwestionuję sprzętu jako takiego, ale ideę pracy z tak małymi ekranami.

Pewnie dlatego ze producent "niewlasciwy" poklasku brak.

Ciekaw jestem jakie pojawilyby sie zachwyty gdyby jednak i apple wypuscil w niedalekiej przyszlosci cos z mala matryca. CUD panie!

Bez przesady - to już rasizmem sprzętowo-programowym zaleciało ;) Jeżeli chodzi o jakość wykonania, to IMHO Sony Vaio są solidniej wykonane niż MacBooki. Przynajmniej te modele Sony, z którymi miałem do czynienia (małe, z serii TX/TZ).

Generalnie, to po prostu tak małe komputerki będą miały swoją grupę odbiorców i tyle. Kiedyś były takie maleńkie Toshiby Libretto. Miałem okazję wiele lat temu używać tego sprzętu służbowo przez jeden dzień. Owszem - bajer jak talala, ale właśnie - bajer. Wydajność pracy na czymś tak małym (szybkość pisania, wlepianie wzroku w ekran itp), jest bardzo niewielka.

#28 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    JSNspec

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 09 kwietnia 2008 - 16:43

Intel's Think Thin Laptop chyba raczej o tan chodzi wydaje mi sie ze zle zdjecie dodano

Dołączona grafika

No mi też się wydaje, że ten laptop bardziej jest w stanie konkurować z Air, niż ten (tak ładnie powiedziawszy) "chiński produkt masowy". Nawet ładny ten stworzony przez Ziba Design . Tylko co tam się zainstaluje?! Vista? Nie dzięki, nie zamierzam się katować. Linux? Nie mam czasu "grzebać" w linuxie. Odpowiedź jest prosta. Nawet gdyby Air był nieco droższy, nie zastanawiałbym się ani chwili dłużej. Mac - prostota, elegancja, przyjemność z pracy i zabawy. ;)

#29 TomekO

TomekO
  • 71 postów

Napisano 09 kwietnia 2008 - 17:21

Pamiętajmy, że matryca matrycy nierówna. Matryce panoramiczne mają mniejszą powierzchnie, niż 4:3 o tej samej przekątnej. Stad 12" 4:3 to nie jest tak źle, a 11" 16:10 to już naprawdę dużo mniejsza powierzchnia.

#30 _kaz

_kaz
  • 213 postów

Napisano 09 kwietnia 2008 - 18:12

Dołączona grafika

No mi też się wydaje, że ten laptop bardziej jest w stanie konkurować z Air, niż ten (tak ładnie powiedziawszy) "chiński produkt masowy". Nawet ładny ten stworzony przez Ziba Design . Tylko co tam się zainstaluje?! Vista? Nie dzięki, nie zamierzam się katować. Linux? Nie mam czasu "grzebać" w linuxie. Odpowiedź jest prosta. Nawet gdyby Air był nieco droższy, nie zastanawiałbym się ani chwili dłużej. Mac - prostota, elegancja, przyjemność z pracy i zabawy. ;)


ten jest genialnie zaprojektowany :o klawiatura wyglada wystrzalowo ale nie wiem jak z komfortem..

#31 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 09 kwietnia 2008 - 18:38

wszystko zalezy od tego co jest potrzebne, z drugiej strony taki "Green Light" z waga ok 1kg i 14 godzinnym czasem pracy na baterii jako dodatkowy komputer podrozny - czemu nie? Oczywiscie z linuxem, vista odpada definitywnie ;)

#32 adix666

adix666
  • 530 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie

Napisano 09 kwietnia 2008 - 19:38

W tym notebooku jes jedna masakrycznie wkurzająca rzecz - Vista !! A tak to zajefajny komputerek. Gdyby nie było Air i gdyb6ym takirgo kompa poszukiwał, to bym sobie go kupił ;)

#33 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 09 kwietnia 2008 - 21:37

Dołączona grafika

No mi też się wydaje, że ten laptop bardziej jest w stanie konkurować z Air, niż ten (tak ładnie powiedziawszy) "chiński produkt masowy". Nawet ładny ten stworzony przez Ziba Design . Tylko co tam się zainstaluje?! Vista? Nie dzięki, nie zamierzam się katować. Linux? Nie mam czasu "grzebać" w linuxie. Odpowiedź jest prosta. Nawet gdyby Air był nieco droższy, nie zastanawiałbym się ani chwili dłużej. Mac - prostota, elegancja, przyjemność z pracy i zabawy. ;)


A ja właśnie na takiego laptopa czekam.
Podoba mi się i z pewnością nie będzie tak drogi jak Air.

Za kilka dni mam dostać Air'a do instalacji XP, bo sie dziewczyna przyzwyczaiła.

#34 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 09 kwietnia 2008 - 21:43


Za kilka dni mam dostać Air'a do instalacji XP, bo sie dziewczyna przyzwyczaiła.


aha no to pogratulować.

#35 HYDEN

HYDEN
  • 2 postów
  • SkądThurles / Cleveland, OH

Napisano 09 kwietnia 2008 - 22:13

Jak dla mnie 'paskudny'.
----
Jedyne co mnie w Air zniechecilo do kupna to brak napedu CD/DVD.

---- Dodano 09-04-2008 o godzinie 22:20 ----

[URL="http://images.businessweek.com/ss/07/05/0524_metrolaptop/index_01.htm"]Dołączona grafika[/URL]

No mi też się wydaje, że ten laptop bardziej jest w stanie konkurować z Air, niż ten (tak ładnie powiedziawszy) "chiński produkt masowy". Nawet ładny ten stworzony przez Ziba Design . Tylko co tam się zainstaluje?! Vista? Nie dzięki, nie zamierzam się katować. Linux? Nie mam czasu "grzebać" w linuxie. Odpowiedź jest prosta. Nawet gdyby Air był nieco droższy, nie zastanawiałbym się ani chwili dłużej. Mac - prostota, elegancja, przyjemność z pracy i zabawy. ;)


Dokladnie, estetycznie wykonany, mi sie podoba tylko tak jak napisales "Tylko co tam się zainstaluje?! Vista? Nie dzięki, nie zamierzam się katować. Linux? Nie mam czasu "grzebać" w linuxie. Odpowiedź jest prosta. Nawet gdyby Air był nieco droższy, nie zastanawiałbym się ani chwili dłużej. Mac - prostota, elegancja, przyjemność z pracy i zabawy. ;)"

Lecz co zniechecilo mnie do zakupu Air'a to brak napedu CD/DVD... Bywa. (:

Pozdrawiam

#36 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 09 kwietnia 2008 - 22:46

Jak dla mnie 'paskudny'.
----

Lecz co zniechecilo mnie do zakupu Air'a to brak napedu CD/DVD... Bywa. (:

Pozdrawiam


A mnie cena.
Gdyby kosztował 2000,- to brak napędu można by przeboleć.
W zeszłym roku sprzedałem moje 2 laptopy, bo nie dawały rady w mojej pracy.
Po sprzedaży postawiłem fajny komp stacjonarny, teraz wyczekuje jakiejś dobrej oferty na laptopy po targach. Nie musi być wydajny, dlatego myśle, taki na Atomie by styknął.

#37 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 12 kwietnia 2008 - 02:27

Dużo grożniejszym konkurentami MacBooka Air będą Dell'e Latitude E4200 i E4300.

Dołączona grafika

Up close with Dell's Latitude E4300 and E4200 ultra-portables with DisplayPort - Engadget

#38 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 12 kwietnia 2008 - 06:35

To dobrze, że pojawi się konkurencja. Może Air stanieje. Bo ta jego cena z kosmosu jest wzięta.

#39 uaru

uaru
  • 256 postów
  • SkądWrocław, Haga, Sendai, Tokyo

Napisano 12 kwietnia 2008 - 10:28

. A tutaj piszą o ekranach od 7" do 9" ...


mam asusa eeepc, 7". w tramwaju albo w pociągu do pisania maili i innych tekstów jest niezastąpiony - MB Pro się nie mieści, bo ma za duży ekran. nawet myapple.pl ujdzie...

Oczywiście, do opracowywania zdjęć, filmów, się nie nadaje kompletnie. Ale muszę zaprotestować nazywanie tej maszynki "do niczego".




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych