Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Flame!] - Dzień z życia z Windows XP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 13 kwietnia 2006 - 10:25

Mam tego pecha ,że posiadam w domu komputer z Windows XP. Pochwale się ,że system stoi 2 lata bez formatu! Dziś zapragnąłem wypalić płytę DVD. Zazwyczaj taka operacja wymaga odpalenia nero wskazania plików i kliknięcie wypal. Tak uczyniłem. W 53% proces wpalania stanął. Myśle sobie to się zdarza.....Nowa płytka wyłączenia anty wirusa(może to jego wina???) i burn. KUPA! Znowu stoi tym razem 52% i nic. To może dane uszkodzone? No to przerzuce między dyskami zobaczymy czy nie będzie CrC data error. Przerzuciło się, no to reset dla pewności albo nie defragmentacja i dopiero reset. Wkładam 3 cią płytkę i burn...tym razem 50% i zawiecha. Ludzie niech to będzie przestroga! Win XP to kaka i dzisiejszy dzień mi to przypomina bardzo dobitnie...........Szkoda ,że mój PowerBook nie jest podłączony do netu (nie mam routera w domu) inaczej bym tego gówna nie ruszył! Boot Camp odpada jak się kiedykolwiek dorobie Intelomaca!

#2 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 13 kwietnia 2006 - 10:42

a może jakieś niezgodności z samą wypalarką? Z pecetami bywa i tak, że np. odbiera filmy dvd prawie do końca, w rezultacie nigdy sie nie obejrzy ostatnich 5 min filmu... W każdym razie zazwyczaj winien jest napęd a nie system. Chociaż ja nawet w pracy wywaliłem xp i zainstalowałem lina :mrgreen:

#3 Kubal

Kubal
  • 205 postów

Napisano 13 kwietnia 2006 - 10:43

PowerbookFiend, Ale zauważ ,że tendencja jest spadkowa ...wypal jeszcze ok40 płyt ,a wskaźnik procentowy się przekręci i powinno być ok :mrgreen: (sam mmiałem coś podobnego tyle że z Amigą i dyskietkami , gdzie procentowo się zatrzymywało ok 30 % potem 27 % itp. 21 dyskietka nagrała się dobrze i taki problem nigdy już mi się nie przytrafił ;)

#4 rami

rami
  • 184 postów

Napisano 13 kwietnia 2006 - 10:47

niemal identyczna sytuacje znajomy mial na maku, jak stacja szwankowala. ciekawe, czy na tej podstawie powinien wysnuc analogiczne wnioski dotyczace os x ;)

#5 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 13 kwietnia 2006 - 10:49

a może jakieś niezgodności z samą wypalarką?
Z pecetami bywa i tak, że np. odbiera filmy dvd prawie do końca, w rezultacie nigdy sie nie obejrzy ostatnich 5 min filmu... W każdym razie zazwyczaj winien jest napęd a nie system.
Chociaż ja nawet w pracy wywaliłem xp i zainstalowałem lina :mrgreen:


Wypalarka na tych samych płytach paliła jak z nut i nic się nie działo do dzisiaj:P AAAA kij z tym. I tak bez formata się nie obejdzie - to najlepsze lekarstwo na wszelkie doległości:)

[ Dodano: 2006-04-13, 11:50 ]
Aha, i gdzie tu jest Expose? :D

#6 Kubal

Kubal
  • 205 postów

Napisano 13 kwietnia 2006 - 10:53

Chociaż ja nawet w pracy wywaliłem xp i zainstalowałem lina

i tak trzymać ;) Teraz zresztą to nie są już takie koszmarnie trudne linuxy jak jeszcze parę lat temu (poza Slackware of course ;) )

PowerbookFiend, wywal XPka i zainstaluj linuksa jakiegoś :mrgreen:

#7 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 13 kwietnia 2006 - 11:01

niemal identyczna sytuacje znajomy mial na maku, jak stacja szwankowala. ciekawe, czy na tej podstawie powinien wysnuc analogiczne wnioski dotyczace os x ;)


Ok to może dodam co jeszcze jest nie tak po 2 latach używania systemu:
-wooooooooooooooooooooooolno jest już tak zapchane wszystko że otwieranie stron przypomina rendering(nie to nie wina łącza ani procka)
-ikony pokryły się czarnym obrysem (hmmm nie nic w stylach nie gmerałem)
-przestała działać funkcja szukaj (kilk na nią powoduje drapanie się psa:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D trzeba zobaczyć! by uwierzyć!)
- funkcja control + c ctrl+v powoduje zawieszenie worda :D
-okresowe problemy z dźwiękiem (granie wszystkiego z 20% prędkością:D)
-blue screeny i zrzucanie pamięci na dysk ahhhhhhh:)
-bliżej nie określona liczba trojanów i innych wirusów
- ok 89 krytycznych nie naprawialnycch błędów w rejestrze
itp itd

jakieś pytania?

#8 Kubal

Kubal
  • 205 postów

Napisano 13 kwietnia 2006 - 11:07

PowerbookFiend przypomnę tylko że Bill G. zaleca reinstalację windy raz na miesiąc w celech zdrowotnych :twisted:
Add : a tak naserio to reinstalka naprawdę by się przydała ;)

#9 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 13 kwietnia 2006 - 11:13

a tak naserio to reinstalka naprawdę by się przydała Wink


Serio? :D

#10 Kubal

Kubal
  • 205 postów

Napisano 13 kwietnia 2006 - 11:26

nie - tylko żartowałem :D A co na takiej windzie daje się zrobić ? ;) (będzie krócej)

#11 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 13 kwietnia 2006 - 11:29

Ekhem ! To nie forum supportu dla windy. ;-) Najlepiej kup dvd dla mac'a, sprzedaj "złoma" i kup router (może wystarczy!) ;-) Pozatym, jak to fajnie mieć mac'a... :D

#12 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 13 kwietnia 2006 - 11:45

A co na takiej windzie daje się zrobić ? ;) (będzie krócej)


Na przykład da się odpalić AutoCADa.

#13 user

user
  • 113 postów

Napisano 13 kwietnia 2006 - 11:49

Zgadzam sie w 100% z PowerbookFiend Windows to taka kupa ze az chce sie szarpnac na mlotek Ostatnio wpadl kolega z zona obydwoje na macach Ona iBook G4 12 On PowerBook G4 15 Chcialem sie pochwalic nowym zakupem Compaq costam z czymstam i pokazuje im zdjecia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Naogladalismy sie ze az nas oczy bolaly :D Od ponad dwoch lat jestem na Macu przez wszystkie OS-y przeszedlem i naprawde wole kupic OS 7.6 niz dostac za darmo PC z Windowsem Zachcialo mi sie PC i juz mi sie odechcialo po wszystkie czasy-sprzedany za duzo mniej niz kupiony ale jaka ulga Fajne to Nasze forum :D

#14 Kubal

Kubal
  • 205 postów

Napisano 13 kwietnia 2006 - 11:50

Przemion, było kiedyś takie powiedzenie - 'wrzuć peceta do klozeta !" :D
rzymianin, To pytanie było odnośnie tego co ma PowerbookFiend, - następnym razem radzę uważniej czytać tematy ;)

A pozatym to nie support a bardziej naśmiewanie się :D i polecanie zmiany systemu ;)

[ Dodano: 2006-04-13, 12:52 ]

naprawde wole kupic OS 7.6 niz dostac za darmo PC z Windowsem

7.5 jest chyba za darmo ;) a ja chętnoe bym dostał takiego PC tyle że pierwsze co bym zrobił to zainstalował linuxa :twisted:

#15 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 13 kwietnia 2006 - 11:59

Muszę Wam powiedzieć, że macie jakieś strasznie traumatyczne doświadczenia z PC / XP. Od kiedy wszystkie device drivers na moim XP są podpisane przez Microsoft, nie widziałem BSOD. System chodzi w miarę sprawnie i nie robi sobie tzw. jaj, choć oczywiście po kilku godzinach pracy w wymagających aplikacjach jednak trochę muli. Do tego dochodzą jakieś widzimisię usług pracujących w tle i znienacka spowalniających system [prefetching, skanowanie Defendera], jednakże po umiejętnym powyłączaniu tychże wszystko (no, prawie) jest OK. Nie zmienia to jednak faktu, że ostatnio mój PieCyk jest odpalany w celu dociągnięcia brakujących rzeczy (różnorakich dokumentów) na Mac'a 8)

#16 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 kwietnia 2006 - 12:03

ja mam to z samo ze zwykla nagrywarka cd :/ wypalam plytke i w polowie poprostu staje :/ ani smiana softu nagrywajacego ani nagrywarki nie pomaga. lekarstwem jest tylko instalacja na nowo windy ale na to sobie narazie nie moge pozwolic.

#17 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 13 kwietnia 2006 - 12:08

PowerbookFiend - Tak z ciekawości zapytam PowerbookFiend Czy ten Windows jest legalny i zaktualizowany?

#18 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 13 kwietnia 2006 - 12:10

Jeśli pytasz o mojego to 2xtak.

#19 rami

rami
  • 184 postów

Napisano 13 kwietnia 2006 - 12:30

[...]
-bliżej nie określona liczba trojanów i innych wirusów
- ok 89 krytycznych nie naprawialnycch błędów w rejestrze
itp itd

jakieś pytania?


jedno: i na prawde sadzisz, ze to wszystko jest wina Billa a nie po trosze Twoja? :)

#20 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 13 kwietnia 2006 - 12:41

Najlepiej kup dvd dla mac'a, sprzedaj "złoma" i kup router (może wystarczy!) Wink


I chetnie bym tak zrobił ale ja mam siostrę i ona od urodzenia tylko windowsa widziała:( no i brak polskiego Międzymordzia(Interfejsu :P) bardzo by ją bolał. Anyway teamt jest prześmiewczy i mail mi służyć wypuszczeniu pary - ile można obudowę kopać? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

jedno: i na prawde sadzisz, ze to wszystko jest wina Billa a nie po trosze Twoja? Smile

Z całego serca życzę ci Maca albo jak masz to byś zaczął dostrzegać subtelne różnice między OSX a Win XP. Skąd mam wiedzieć czyja to wina najlepiej to by było wogóle komputera nie uruchamiać nie? Bo od pierwszego odpalenia windows zaczyna powolne psucie się...

#21 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 13 kwietnia 2006 - 12:47

rami, no masz racje, PowerbookFiend pisze trojany i świrusy na swój komputer... ;-)

#22 rami

rami
  • 184 postów

Napisano 13 kwietnia 2006 - 12:51

Anyway teamt jest prześmiewczy i mail mi służyć wypuszczeniu pary - ile można obudowę kopać?


To wiele wyjasnia, zwlaszcza brak racjonalnosci :) milego dnia.

[ Dodano: 2006-04-13, 13:54 ]

rami, no masz racje, PowerbookFiend pisze trojany i świrusy na swój komputer... ;-)


nie, za to pi razy drzwi robi cos takiego, jakby spytany podal haslo admina temu 'pseudotrojanowi' makowemu i powiedzial "fak, cos nie dziala, dziwne".

No i dziwi sie ze ma problemy z wypaleniem plytki w momencie, gdy mu praktycznie system w ogole nie dziala :)

ale juz wyjasnil, chce sobie odreagowac, takiego flejma puscic - to zdrowy odruch :)

#23 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 13 kwietnia 2006 - 13:31

nie, za to pi razy drzwi robi cos takiego, jakby spytany podal haslo admina temu 'pseudotrojanowi' makowemu i powiedzial "fak, cos nie dziala, dziwne".

No i dziwi sie ze ma problemy z wypaleniem plytki w momencie, gdy mu praktycznie system w ogole nie dziala Smile

ale juz wyjasnil, chce sobie odreagowac, takiego flejma puscic - to zdrowy odruch Smile


Ale w odróżnieniu od ciebie ja mam zdrowy dystans...Naszyj flagę XP i rusz w kohorcie instalować Windowsy.


PowerbookFiend

Czy ten Windows jest legalny i zaktualizowany?


Tak i tak chyba że dzisiaj jakiegoś patcha znów wypuścili z cyklu krytyczna akutalizacja :)

aaaa ostatnio kumpel na GG zapodał text :"Microsoft Internet Explorer to świetny program dzięki któremu można sciągnąć i zainstalować FireFoxa :twisted: " Aha i remi nie chodzi o to że się instaluje FF spod przeglądarki...chociaż poczekaj :D :D :D... Pozdrowienia i przejżyj na oczy, można coś zrobić dużo lepiej niż Microsoft.

#24 rami

rami
  • 184 postów

Napisano 13 kwietnia 2006 - 13:46

Ale w odróżnieniu od ciebie ja mam zdrowy dystans...Naszyj flagę XP i rusz w kohorcie instalować Windowsy.


widze Twoj zdrowy dystans :) Milego dnia, i mniej kopania w komputer :)

#25 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 13 kwietnia 2006 - 16:34

a od razu mówiłem: na sprzęty klasy pc najlepszy jest linux... Co prawda z driverami bywają kłopoty, albo się czasem wydaje że masz, a drukarka i tak nie drukuje, ale wtedy otwierasz magiczny Terminal i na twardo jedziesz z tymi driverami. No i nie ma że boli :mrgreen:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych