Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Szukam 7.5.3 po polsku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#26 kepak

kepak
  • 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 maja 2008 - 12:50

Bardzo bym pana prosił o obrazy tych systemów (jeśli pan oczywiście by znalazł. Sam założyłem stronę na której umieszczę (już umieściłem 7.0.1 pl) ten system dla innych potrzebujących.
Mogę panu polecić zaznajomienie się z baslisk 2 jako sposobu na stare programy w os x (jest wersja na osx a tu: Basilisk II JIT [Web > Gwenole Beauchesne] Pan ją ma ) do pracy wymagany jest tylko rom ze starego maczka . Program ma tą zalete że jednocześnie można zainstalować kilka różnych wersji systemu a mając jeden rom można emulować różne modele maków z procesorem 68k.

Ps. Zapomniałbym napisać adresu mojej strony jest to narazie Mac Os po Polsku .Niedługo postaram się przejść na domene .tk . Odrazu prosze o kontak ze mną gdy są jakieś błędy.
edit mam już domene nowy adres strony o macospl.tk

#27 kwantad

kwantad
  • 100 postów

Napisano 11 maja 2008 - 18:31

Przepraszam bardzo, ale nie mam potrzeby "syzyfowego" zaznajamiania się z baslisk 2 i jego innymi wersjami (Basilisk II JIT [Web > Gwenole Beauchesne]. Posiadając Mac OS X i działającym w jego tle Maca OS 9.2,mam możliwość uruchamiania ok. 96 % starych programów spod OS 6.0. - 9.2. I to mi w zupełności wystarcza i zadawala. Jeśli chodzi o obrazy OS-ów to ich nie mam, ale niektóre z nich mogę stworzyć, bo mam z czego i za pomocą posiadanej przeze mnie kopiarki. Na spełnienie Pana prośby musiałbym popracować całą dniówkę. Proszę wiec mnie dobrze zrozumieć. W e-mailu przesłanym do mnie proszę zaproponować coś w zamian. Pozdrawiam.

#28 kepak

kepak
  • 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 maja 2008 - 21:21

osz.. napisałem posta myślałem że wysłałem a tu taki klops. Jak ja nienawidze windowsa. dobra to po 1 najpierw trochę zaspamuje Sad , apple poland , Cortland , isource i co tam się da jeszcze o ten system po 2 zastanawiam się na jakiej licencji udostępniane są teraz polonizatory do starszych wersji os x (panter pumy i geparda) moge je umieścić na tej stronie legalnie (kiedyś sad po premierze tigera rozdawał polonizatory do pumy za darmo) po 3 Takie pytanie. Od której wersji mac os jest spolszczony? Ps czy może mi ktoś w ramach open source zrobić ikonke download Potrzebuje jeszcze kod koloru tła stosowanego w starym mac osie

#29 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 22 maja 2008 - 08:58

Jak odpalasz OS9.2 na X? Classic, czy emulator? Widziałem systemy 7 po Polsku, szóstki jeszcze nie(co nie oznacza że nie ma).

#30 kepak

kepak
  • 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 maja 2008 - 10:11

na pear pc działa pantera ale wolno A myślałem że jak sad udostępnia za free polonizatory to można umieścić na mojej stronie Wogóle zdaje mi się że do komputerów z ppc był dołanczany x i 9-tka

#31 kwantad

kwantad
  • 100 postów

Napisano 22 maja 2008 - 14:50

Mając zainstalowany na HD w mej G4 Mac OS X doinstalowałem na nim Mac OS 9.2 (ang). Prawie wszystkie więc programy spod Mac OS 6.0 do Mac OS 9.2 uruchamiają się w Mac OS X poprzez Mac OS Classic. Ten ostatni bowiem ma niezależną teczkę System Folder obok teczki systemu X, oraz niezależną teczkę programów systemu classic. Mogę też uruchamiać swoją G4 z systemu OS 9.2, który w Mac OS X zwany jest classiciem. W swoim zbiorze oprogramowania znalazłem OS 6.0.7 PL który 18 lat temu służył mi w pierwszym moim Macu tzw. Macintosh Classicu (procesor 68000, 8 MHz).Wymieniony system , z oczywistych powodów (mniejsze możliwości) był bardziej niezawodnym systemem niż np. dzisiaj reklamowany Leopard, w którym to nie można uruchomić programów spod Mac OS < X, a jedynie kupić, za wysokie ceny nowe aplikacje.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych