Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Szukam 7.5.3 po polsku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 kepak

kepak
  • 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 kwietnia 2008 - 19:15

Poszukuje mac osa 7.5.3 po polsku. Strona sadu na której był ten sytem zgłasza time out. Mógłby ktoś podać link ewentualnie wysłać mi na priva

#2 kwantad

kwantad
  • 100 postów

Napisano 18 kwietnia 2008 - 22:20

Wymienię na coś innego. kwantad@interia.pl

#3 kepak

kepak
  • 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 kwietnia 2008 - 09:35

Najbardziej chodzi mi o obraz. Był kiedyś na apple.pl po polsku ale po tych ceregielach z apple polska można pobrać tylko angielską wersje

---- Dodano 23-04-2008 o godzinie 10:38 ----
ps. Kwantad zbierasz stare części komputerowe ? Bo mam szczątki starego pc z płytą główną (z jakąś podróbą 8086) i ogólnie jeszcze się coś znajdzie

#4 Jurant

Jurant
  • 210 postów

Napisano 23 kwietnia 2008 - 10:12

Spróbuj tu - Index of /Apple_Support_Area/Apple_Software_Updates

#5 kwantad

kwantad
  • 100 postów

Napisano 26 kwietnia 2008 - 11:26

Do Szanownego Kepaka. Nie zbieram starych części komputerowych. To co posiadam to pozostałość z moich (czterech Maców i dwóch PC-tów). Jeśli potrzebujesz Mac OS 7.5.3 PL to napisz do mnie. Pomogę. Ale w zamian za coś. Mam nadzieję, że będzie Cię stać na rewanż. Pozdrawiam.

#6 kwantad

kwantad
  • 100 postów

Napisano 27 kwietnia 2008 - 12:04

Sz Kepak. Toż przecież nie ja a właśnie Ty przechowujesz i zapewne zbierasz części sprzed 13 - 20 lat. Swiadczy bowiem o tym Twój post z informacją o przechowywaniu przez Ciebie szczątków jakiegoś PC-ta. Zyczę bogatszego śmietnika. Moje zaś pozostałości po Macach to antyki. Np OS 6.0.7 czy poszukiwany przez Ciebie OS 7.5.3 PL.Wyraziłem tylko chęć pomocy Takim jak Ty, a Ty rewanżujesz się znieważaniem mnie. Czyżby łódzkie blokowiska tak Cię wychowały? Soft do Maców sprzed kilkunastu lat niedługo będzie bardzo cennym antykiem. Przekonasz się. Dzisiaj można spotkać jeszcze egzemplarze Macintosha Plus, które można uruchomić jeśli się posiada OS 3 - OS 6. Zatem zachęcam Cię do zbierania software a nie hardware. Wyjdziesz na tym znacznie lepiej. Kupisz sobie wreszcie lepszego Maca. I radzę zająć się bardziej zarobkową pracą niż pisaniem licznych i mało wartościowych postów. Mimo wszystko - POZDRAWIAM.

#7 MacEryk

MacEryk
  • 116 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 kwietnia 2008 - 14:33

Przykro się czyta takie posty, Szanowni Koledzy. Tak sobie myślę, że ktoś, kto udostępnienie koledze bezpłatnej wersji systemu uzależnia od rewanżu - a właściwie zapłaty, bo nie da się tego inaczej określić - kojarzy mi się bardzo brzydko. I chyba MyApple nie powinno być miejscem do robienia tego typu geszeftów.

#8 kwantad

kwantad
  • 100 postów

Napisano 28 kwietnia 2008 - 11:44

Szanowny MacEryku. Pan Kepak nie jest moim kolegą, abym mógł mu ofiarować darmowo OS 7.5.3 PL. Obraził mnie bowiem na forum publicznym. Za sama już chęc pomocy mu, należały mi sie słowa podziękowania, a nie slowa znieważenia. Czy Pan życzyłby sobie takiego rewanżu i opinii o Panu? Proszę mnie zrozumieć. Zapewniam Pana, że z mej strony użytkownicy Maców uzyskali znacznie większą darmową pomoc niż to Pan i Pana kolega Kepak razem wzięci, pisząc takie obraźliwe posty - sobie wyobrażacie. W przeciwieństwie do Pana - Pana też pozdrawiam. Wszystkiego dobrego. W szczególnści - zrozumienia pokrzywdzonych.

#9 MacEryk

MacEryk
  • 116 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 kwietnia 2008 - 08:58

Wielce Szanowny Panie Kwantadzie, pozwoliłem sobie przejrzeć wszystkie 36 Pana postów i chylę czoła. Nie zmienia to jednak faktu, że sprzedawanie DARMOWEGO softu jest w moim odczuciu niezbyt moralne. Rozumiem, że poczuł się Pan obrażony i skrzywdzony przez Kolegę (nie mojego BTW) Kepaka, a przy okazji i przeze mnie, toteż byłbym ciekaw, jaka rekompensata finansowa utuli Pański żal? Nie żebym od razu deklarował gotowość pieniężnego zadośćuczynienia, ale chciałbym poznać rynkową wartość Pańskiej godności. A tak przy okazji, to Pański post z licznymi niepochlebnymi wypowiedziami na temat Kolegi Kepaka na pewno nie przysporzył Panu autorytetu MacUsera, ani szacunku zwykłych bliźnich. Nie dziwi Pana, że - jak Pan sugeruje: wychowany przez łódzkie blokowiska - Kolega Kepak nie zniżył się do polemiki z Panem?

#10 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 29 kwietnia 2008 - 15:22

Z tego co wiem dyskietki nie są za darmo, więc coś musi sprzedać. A jak nośnik oryginalny to jest dodatkowym atutem, a takie dyskietki to rzadkość. Czy OS6/7 wejdzie na PCtowe dyskietki 3.5"? Tzn. gdybym miał takiego starego Maka z napędem na dyskietki to możnaby było za pomocą Disk Copy(czy jak tam) nagrać na PCtowe dyskietki?

#11 kwantad

kwantad
  • 100 postów

Napisano 29 kwietnia 2008 - 19:06

Panie MacEryku. Za poniżanie mnie j sugerowanie na forum jakobym odsprzedawał darmowe oprogramowanie powinien Pan z art. 212 § 1 k.k.(1998) stanąć przed Sądem, który zażąda od Pana dowodów o słuszności Pana opinii. Wszystko co pragnę wymienić, a nawet sprzedać jest legalne. Dotyczy to bowiem zakupionego z licencją przeze mnie, przed laty i to za niemałe pieniądze oprogramowania. I niech Pan uwierzy w to, że są użytkownicy Maców, a wśród nich ja, posiadający pełne prawa do swojego oprogramowania, w tym jego odsprzedaży. Darmowym lub pirackim zaś softem nigdy nie handlowałem ani nie myślę handlować. Może obejrzenie moich aukcji Allegro dotyczących. rzekomo - jak Pan pisze - darmowego już oprogramowania Apple, uświadomi Panu, że sprzedaję jak inni, legalnie swoją własność. Na przyszłość niech Pan podobnych kłamstw wobec nikogo nie przedstawia.Kończąc polemikę z Panem, biorąc się do programowania w języku Matlab for mac, życzę Panu, zakupów drogiego oprogramowania, a w dalszej kolejności, jego darmowego przekazywania innym. Tym samym stanie się Pan wzorem moralności do naśladowania, o co w ostatnich swoich postach tak Pan usilnie apelował do innych.

---- Dodano 29-04-2008 o godzinie 20:00 ----
Sz. Kamillys
Proszę nie nagrywać instalacyjnego Mac OS 6 ew.7 na dyskietki sformatowane w PC-cie pod Windows. OS 6/7 wejdzie, ale kopie nie będą poprawne. Szkoda wysiłku, zdrowia i czasu. Wszystkie programy uruchamiane w Macu muszą byc na nośnikach o formacie Mac Standard ew. Mac Extended Standard. Wniosek więc taki. Oryginalne, instalacyjne dyskietki (ew. ich obrazy z Disc Copy) z Mac OS 6/7 kopiuje się na Macu z napędem FDD przy pomocy Disc Copy (in. kopiarki dysków). Wtedy dopiero takie kopie są niezawodne przy instalacji systemu OS. Jeśli Pan potrzebuje, to taką kopie Mac OS-a stworzę (po 10.05.2008) i prześlę. Za cenę nośnika i znaczka pocztowego. Proszę tylko dać znać (ze swoim adresem) czy potrzebuje Pan takiej kopii. Pozdrawiam.

#12 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 29 kwietnia 2008 - 21:27

Ja tylko tak pytam, żeby wiedzieć. To ma znaczyć, że PCtowe dyskietki nie wejdą i muszą być Makowe? Czyli Mak nie uruchomi z nich(ew. z przygotowanego obrazu bootowalnej dyskietki)? Jak wygląda nagrywanie na dyskietke to wiem(bynajmniej teoretycznie), tylko pytam czy koniecznie potrzebuje makowych dyskietek. Zastanawiam się nad kupnem starego Maka, a warto mieć takie dyskietki na zapas.

#13 Jurant

Jurant
  • 210 postów

Napisano 30 kwietnia 2008 - 10:16

Ja tylko tak pytam, żeby wiedzieć. To ma znaczyć, że PCtowe dyskietki nie wejdą i muszą być Makowe? Czyli Mak nie uruchomi z nich(ew. z przygotowanego obrazu bootowalnej dyskietki)?

Jak wygląda nagrywanie na dyskietke to wiem(bynajmniej teoretycznie), tylko pytam czy koniecznie potrzebuje makowych dyskietek. Zastanawiam się nad kupnem starego Maka, a warto mieć takie dyskietki na zapas.


Nie było żadnych specjalnych dyskietek makowych, normalne dyskietki HD, tylko sformatowane na maka (można było wsadzić do maka dyskietkę sformatowaną na PC i sformatować do Mac OS standard) - przynajmniej w latach 90-tych.

#14 kwantad

kwantad
  • 100 postów

Napisano 30 kwietnia 2008 - 17:03

Z PC-towych dyskietek (1,44 MB, format DOS) na starych Macach nie uruchomi Pan żadnego programu instalacyjnego. Jeśli posiada Pan instalacyjne dyskietki startowe (in. bootowalne) w formacie Mac Standard ew. Mac Extended z dowolnym OS-em to Kopiarka dysków (np. Disc Copy) uruchomiona na Macu pozwoli Panu na stworzenie dyskietkowej fizycznej (dokładnie takiej samej) kopii tego systemu w rezerwowym egzemplarzu.. O innych bajkowych scenariuszach tworzenia dyskietek startowych (bootowalnych) na Maca polegających na ściąganiu plików z internetu do PC-ta i wykorzystaniu niejakiego Basyliska itd. nie będę pisał. Inni o tym już w swych postach na MyApple napisali. Proszę sprawdzić prawdziwość ich opinii. Mając starego Maca nie tylko warto, ale trzeba mieć zestaw dyskietek z instalacyjnym OS-em i dyskietkę narzędzi dyskowych tzw. Disc Tools. Ta deuga też może być niejednokrotnie ratunkiem. Poza tym w razie awarii startowego OS-a, przy jej pomocy można sobie wybrać inny startowy OS spośród kilku zainstalowanych na różnych partycjach HD. Przezorny zawsze ubezpieczony. Powodzenia w próbach.

#15 kepak

kepak
  • 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 maja 2008 - 20:30

Wiesz potrzebuje softu bo chciałem się pobawić baslinkiem. Efekt jest połowiczny czyt część po polsku a część po angielsku ale nawet już dosyć dobrze poznałem ten system w wersji angielskiej tak w ogóle nie zbieram tak sobie antyków tylko po prostu mam tyle części bo mam na działce dużo miejsca i kiedyś rodzina dawała różne sprzęty na rozbiórkę (dzięki temu na działce na honorowym miejscu stoi stara sprawna diora tosca z końca lat 60) Bardzo przepraszam za to zniewarzenie o którym nawet nie wiedziałem po prostu uznałem że może Pan potrzebuje jakiś części (sam ostatnio poluję na ram ddr do mojego komputera i sdramy do szkoły bo imac z 64 mb ramu to wg mnie zniewaga) Bardzo przepraszam też za nie czytanie postów ale po prostu nie patrzyłem na stronę główną forum (mam link do inne w ulubionych) ja właściwie sam nie wiedziałem że o co napisałem można czuć jako zniewagę. Mam też zamiar kupić sobie macbooka tylko na razie będe chyba musiał dużo czekać (zebrać sam mogę tylko z ulotek bo mam 15 lat. Jeszcze raz bardzo przepraszam. ps. Może Pan napisałby co by pana interesowało bo mam wiele rzeczy które mi są nie potrzebne (jakieś znaczki czy coś takiego)

#16 Sofeicz

Sofeicz
  • 320 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 maja 2008 - 22:07

Zobacz to, może będzie ok.
Mac OS 7.5 PL (wersja dyskietkowa) (352766643) - Aukcje internetowe Allegro
albo
MacOS 7.1 PL dla Mac Colour Classic - UNIKAT (352836813) - Aukcje internetowe Allegro

#17 kwantad

kwantad
  • 100 postów

Napisano 08 maja 2008 - 12:06

Szanowny Kepak. Przeprosiny przyjmuję, o urazach zapominam. O Lodzi mam i bardzo dobre zdanie. Macie najlepszego mikrochirurga okulistycznego w Europie, a może i w świecie. Pan prof. J. N. wielu pacjentom uratował wzrok. Jeśli chodzi o Macintoshe o 64 MB RAMu - jako "zniewadze" - to mam odmienne zdanie. Są bardzo wartościowe programy sprzed lat, które nie można uruchomić w wyższych Mac OS-ach. Do nich należy m.in. ulubiony przeze mnie Macintosh Pascal v. 3.0 z którego często korzystam przy pisaniu programów w Mac. ew. Turbo Pascalu. Uruchamia się w co najwyżej Mac OS 7.1. W wyższych OS-ach - nie. Ten program można zapewne spotkać w wielu łódzkich szkołach (niestety, na półkach). Szkoda, że młodzież z niego nie korzysta, marząc jedynie o nowych Mac OS-ach (Tiger, Leopard). W moim odczuciu nowe Maci odgrywają często rolę skarbonki bez dna. Mało co uczą, a bardzo dużo kosztują. Z mojej 12-letniej Performy (75 MHz, 64 MB RAM, 7 GB HD, FDD, CD ROM) często korzystam, bowiem posiadana przeze mnie G4 w wielu przypadkach nie może mi ją zastąpić. Chociażby w programowaniu i w analizie danych statystycznych. Nie stać mnie bowiem na kupno bardzo drogich programów na nowsze modele Macintoshy i Mac OSy. Nie spiesząc się do "nowoczesnych" Mac OS-ów, ceńcie i wykorzystujcie w większym stopniu to, co posiadacie. Pozdrawiam.

#18 kepak

kepak
  • 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 maja 2008 - 16:07

przy performie 64 ramu wygląda spoko ale imac g3 sl ze 64 mb ramu i 9.0.4 to nie da się uruchomić worda 98 + ie exploder 5.1. Na dodatek wszystko jest źle skonfigurowane (na ie 5.1 nie widać opisu na allegro a w 4.5 na allegro widać tylko pierwszą i ostatnią kategorie . Na tym to nawet myapple nie wchodzi (szok admini zróbcie jakąś lof vesion). Oczywiście jest teź nespace na którym wchodzi allegro ale nespace ma coś z javascript (tak jakby ktoś skasował jakiś plik) o wyładowaniu bateri (w pc to się nazywa cmos) nawet nie wspominam ps. Może pan napisać o tym maczku do Piotra Kubackiego z starekompy.pl Jego aktualny email to pawel(małpka)apple2.pl (ten ze strony głównej chyba nie działa) Potrzebuje pan jakiś książek komputerowych typu "praktyczny kurs turbo pascala" ?

#19 kwantad

kwantad
  • 100 postów

Napisano 08 maja 2008 - 20:21

Sz. Kepak. Dziekuje za ksiazki do programowania. Mam ich wiele. Uczyłem się róznych jezykow programowania: Basic, Cobol, Algol, Fortran, PL I, Pascal, Think Pascal, Hyper Tock, C++, HTML. Najbardziej przyjemny z nich to Hyper Tock. I po co mi było tyle nauki? Dzisiaj odchodząc od programowania na rzecz gotowych aplikacji o olbrzymich możliwościach, do programowania zachęcam młodych. Co do książek to przydałby mi się znakomity Pamiętnik Stamma - śp. trenera wielu sławnych polskich bokserów. Po przeczytaniu go z lepszym skutkiem mógłbym "odpierać" ataki wielu internautów na moje posty. Interesują mnie też książki śp. Stefana Banacha - najsłynniejszego polskiego matematyka. Jeśli Pan potrzebuje tego MAc OS 7.5.3 PL (w jakiej wersji?, na CD czy na 16-tu dyskietkach?) to proszę napisać na mój e-mail. Pozdrawiam.

#20 kepak

kepak
  • 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 maja 2008 - 20:28

Nie teraz potrzebuje głównie obrazów tych dyskietek. A apropo książek mam dużo starych i nowych książek (z podręcznikiem do win 3.1 na czele ) i będę w wakacje wystawiał na allegro masz u mnie zniżkę kwantad. Kontaktowałeś się z gościem którego ci podałem. (tak z ciekawości Co się stało z maczkiem)

#21 kwantad

kwantad
  • 100 postów

Napisano 10 maja 2008 - 15:08

Sz. Kepak. Nie kontaktowałem się z Panem Pawłem, gdyż nie mam takiej potrzeby. Gdy będę czegoś potrzebował to zapewne skorzystam, z jego dużej i praktycznej wiedzy. Co do moich dwóch Maców: Performy 5200 i G4 - to sprawują się niezawodnie, odpowiednio od 12-tu i 5-ciu lat. Na pierwszym z nich stworzono dwie rozprawy doktorskie i jedną habilitacyjną.Ze względu na brak miejsca na biurku, co najmniej jednego będę sprzedawał. Mając OS 7.5.3 PL (16 dyskietek) nie trudno mi stworzyć niezawodne obrazy jego wszystkich dyskietek.Potrzeba na to dyskietek o które coraz trudniej i ok. 5 godzin cierpliwosci. Poza tym jak sobie przypominam w jednym z czasopism pn. digit w dołączonym CD były obrazy dyskietek OS 7.5.3 PL.W moim zbiorze CD zapewne mozna go znależć. Pozdrawiam.

#22 kepak

kepak
  • 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 maja 2008 - 15:35

Chodziło mi o to : http://www.myapple.p...html#post547006

#23 kwantad

kwantad
  • 100 postów

Napisano 10 maja 2008 - 15:51

Sz Kepak. Z Pana postów trudno mi zrozumieć co Pan potrzebuje. Mac OS 7 to nie jest ścisła informacja. Prosze dokładnie napisać na mój prywatny e-mail. Zapewniam, że pomogę.

#24 kepak

kepak
  • 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 maja 2008 - 16:30

nie zrozumiał mnie pan .Spytałem się co się stało z maczkiem ponieważ w tym topicu napisał pan tak

Mam do sprzedaży MacOS 7.1 PL (na dyskietkach) wraz z uszkodzonym MacIIsi (za 0,01 zł). kwantad@interia.pl

więc naturalnie poleciłem Pana Piotra bo myśle że jemu przydał by się ten mac nawet na części
A jeśli Pan znajdzie obrazy tego mac osa to z chęcią bym skorzystał i dodatkowo zamieścił na jakimś porządnym serwerze (sendspace ewentualnie założyć strone na prv.pl). Można by poumieszczać wszystkie obrazy jakie da mi się zdobyć

#25 kwantad

kwantad
  • 100 postów

Napisano 11 maja 2008 - 11:34

Jesli chodzi o Mac II si to już go podarowalem potrzebującemu części z niego (HD 1 GB i kosci RAM-u 64 MB, FDD itp). Z niego pozostał mi jedynie Mac OS 7.1 PL. Tylko w nim można uruchomić Mac Pascala w. 3. 0. Dlatego polecam ten OS. Pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych