Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Biblia na OSX


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcelee

marcelee
  • 201 postów
  • SkądKraków & Kennett Sq, PA

Napisano 10 kwietnia 2006 - 16:11

wlasciwie to nie licze ze bedzie to program za darmo.Wczesniej na WinOs uzywalem Theophilos ale nie chodzi on pod OSX. czy ktos zna jakas Biblie na nasz system? chodzi mi o tlumaczenie "brytyjskie". Moze byc rowniez po angielsku. pozdrawiam

#2 RobertZ

RobertZ
  • 745 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 kwietnia 2006 - 16:28

jest, ale do Tigera nie widziałem i tylko po angielsku się spotkałem z jakąś wczesną wersją (10.1, albo 10.2) w postaci e-booka

#3 marcelee

marcelee
  • 201 postów
  • SkądKraków & Kennett Sq, PA

Napisano 10 kwietnia 2006 - 16:31

no wlasnie nie chodzi raczej o e-booka ale o program wraz z komentarzami , mozliwoscia wyboru przypisow , poszczegolnych wersetow itp. to bylby wypas. Tak mase takich programow jest na win'a a mac cicho siedzi w tych kwestaich.

#4 jafe

jafe
  • 12 postów

Napisano 10 kwietnia 2006 - 16:31

Jestem b. świeżym posiadaczem maca. Kupiłem go również z powodu oprogramowania biblijnego. Na Maca jest genialny program accordance. Można go kupić na stronie [url]www.accordancebible.com[/url] lub na [url]www.eisenbrauns.com[/url]
Jest to bardzo profesjonalne narzędzie dla biblisty. W USA niektórzy decydują się specjalnie na maki ze względu na ten program.
Serdecznie pozdrawiam
jafe
jafe@wp.pl

#5 marcelee

marcelee
  • 201 postów
  • SkądKraków & Kennett Sq, PA

Napisano 10 kwietnia 2006 - 16:35

no to bedzie nowy soft na maca. jak idzie ci uzywanie go?

#6 jafe

jafe
  • 12 postów

Napisano 10 kwietnia 2006 - 16:49

Jeszcze go nie mam, sam komputer kupiłem tydzień temu, a na powaźnie usiadłem do niego wczoraj, ale lada dzień kupię i to jakąś z bardziej rozbudowanych wersji. Program - to słyszałem od uźytkowników jest podobno najlepszym programem biblijnym na świecie. Konkurencja to Bible Works na peceta i bardzo dobry SESB (Stuttgart Bible - teź jest na maca, lecz na razie w wersji beta). Jeśli chciałbyś korzystać profesjonalnie to ten ostatni teź jest do rozważenia. Jest to jedyny program biblijny z tekstami biblijnymi z aparatem krytycznym, w którym wszystkie sigla są wyjaśnione. Pozdrawiam Jafe

#7 marcelee

marcelee
  • 201 postów
  • SkądKraków & Kennett Sq, PA

Napisano 10 kwietnia 2006 - 16:54

dzieki za info, mysle ze to co zrobie to poczekam na Twoj " raport" :) i jak wszystko ok to tez kupie. Porsze , jak juz dokonasz zakupu o odpoiwedz na priv lub po prostu na tym watku. Pozdrawiam,

#8 jafe

jafe
  • 12 postów

Napisano 10 kwietnia 2006 - 22:53

Zajrzyj także na [url]www.macsword.com[/url]
Nie ma tam polskich tłumaczeń, ale cała masa angielskich i wszelkich innych, teksty oryginalne (niestety hebrajskie bez punktacji), komentarze, książki, słowniki itp. Cały program i wszystkie moduły są za darmo
Pozdrowienia
jafe

#9 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 12 kwietnia 2006 - 06:14

Zajrzyj także na www.macsword.com
Nie ma tam polskich tłumaczeń, ale cała masa angielskich i wszelkich innych, teksty oryginalne (niestety hebrajskie bez punktacji), komentarze, książki, słowniki itp. Cały program i wszystkie moduły są za darmo
Pozdrowienia
jafe


O pardąsik ... MacSword jest też po polsku. Zerknijcie na wątek http://www.myapple.p...opic.php?t=4281

#10 jafe

jafe
  • 12 postów

Napisano 12 kwietnia 2006 - 08:08

Przepraszam - jest jeden tekst hebrajski kodeksu leningradzkiego z punktacją, akcentami itd.
Niestety nie ma zbyt dobrych możliwości wyszukiwania.
Pozdrowienia

[ Dodano: 2006-04-12, 09:14 ]
Świetnie, źe jakaś dobra dusza opracowała polskie moduły

#11 marcelee

marcelee
  • 201 postów
  • SkądKraków & Kennett Sq, PA

Napisano 12 kwietnia 2006 - 09:22

nie no, jest coraz lepiej. chyba zaniknie na zawsze jedyny minusik przeskoczenia z win'a na maca :) dzieki wielkie!

#12 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 12 kwietnia 2006 - 14:37

Sprawdz jeszcze to:
http://www.hiddenfie...iblereader.html

i to

http://leifwright.com/iBible/

#13 darqha

darqha
  • 119 postów
  • SkądMielec, Poland

Napisano 04 listopada 2010 - 21:24

Rozruszam stary temat ;) Ja zdecydowałem się na MacSworda. Głównie z powodu dostępności polskich przekładów (pasują wszystkie moduły Sworda). Generalnie jednak Biblii w komputerze używam do czytania + konkordacja i kopiowania fragmentów do procesora tekstu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych