Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMilionerzy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
310 odpowiedzi w tym temacie

#1 Saint

Saint
  • 344 postów
  • Skądwiesz?

Napisano 31 marca 2008 - 18:01

Tu będą zamieszczane wszystkie zamiany zachodzące w projekcie.

Nazwa: iMilionerzy

(grafika ma się zrobić)

Zespół:
Koordynacja: Saint
Programowanie: M4v3R
Grafika: Simek, Voytec
Dźwięk: pickerr
Pytania: TimmY, greatbelow, napa, pickerr, bushman.editing
Tłumaczenia: Saint, TimmY

#2 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 31 marca 2008 - 18:07

Chętnie pomogę w układaniu pytań;) Nie znam się na pisaniu programosów... ;) Już sam HTML jest wyzwaniem :D Zgłaszam pomoc przy pytaniach!

#3 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 31 marca 2008 - 18:22

Jak ktoś nasmaruje dobrą szatę graficzną to mógłbym spróbować posiedzieć nad kodem ;).

#4 Saint

Saint
  • 344 postów
  • Skądwiesz?

Napisano 31 marca 2008 - 18:23

mav to milo :) ze spolszczenia widac, ze paru zdolnych jest :)

#5 bartel

bartel
  • 1 050 postów

Napisano 31 marca 2008 - 18:24

Grafika, pytania, ew. ścieżka dźwiękowa. Wątpię żebym dał radę programować. Ale zawsze chętnie pomogę! :D

#6 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 31 marca 2008 - 18:30

Potrzebne zatem będą:

Grafika
- ikona
- splash (typu 'Milionerzy - ładowanie'...)
- ekran startowy (logo programu, przyciski Start, Opcje, Autorzy)
- ekran gry (myślę że dobrym pomysłem będzie zrobienie tego w Landscape mode, czyli poziomo, bez górnego paska statusu; opcjonalnie można zrobić dwa tryby - pionowy i poziomy)
- głosowanie publiczności (nakładane na ekran gry - może być nad pytaniami, może być nad całością z przyciskiem ukrywającym)
- zaznaczone odpowiedzi - na pomarańczowo i na zielono
- ekran "Autorzy"

Dźwięk:
- Muzyka (jest kilka wersji muzyki, w zależności od wartości pytania zmienia się ona delikatnie)
- Zaznaczenie pytania
- Wygrana
- Przegrana
- Głosowanie publiczności (tło dźwiękowe i 'uderzenie' na koniec)

Pytania:
- Mogą być zapisane w plikach txt, format się wymyśli
- Do każdego pytania jedna odpowiedź poprawna
- Do każdego pytania skala trudności od 1 do 6 (1 - najłatwiejsze)

To tyle na początek. Jak robić to porządnie :).

#7 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 31 marca 2008 - 18:33

Hmm chetnie dolacze sie i pomoge przy pisaniu pytan.

#8 bartel

bartel
  • 1 050 postów

Napisano 31 marca 2008 - 18:39

btw. czyli nazwę i logo trochę zmieniamy - na iMilionerzy?

#9 a-l-e-x

a-l-e-x
  • 514 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 marca 2008 - 18:56

co do grafiki to chyba trzeba zrobic konkurs, bo ja sie owszem moge podjac zrobienia calosci, tylko nie wiem czy bedzie wszystkim odpowiadalo? calosc dzwiekow ponizej.

#10 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 31 marca 2008 - 19:03

Pomyslcie tez o wersji pytan po angielsku. Jesli bedzie to dobrze zrobione, chetnie wrzuce na App Store w czerwcu.

#11 napa

napa
  • 122 postów

Napisano 31 marca 2008 - 19:04

z ta skala pytan to moze byc problem bo pytania ktore dla jednego sa latwe i banalne dla drugiego moga byc godzina spedzona z google;) nie lepiej zostawic to bez skali, nie wydaje sie wam ze pytania w telewizyjnych milionerach nie sa stopniowane w zaleznosci od wysokosci wygrnej??

#12 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 31 marca 2008 - 19:07

@napa: Są stopniowane. A przynajmniej były. To tylko w tej nowej edycji ostatnio dziwnie łatwe były. Zdaje sobie sprawę że trudność to subiektywna rzecz. Ale nawet jeśli dla mnie pytanie np. z zakresu wnętrzności iPhone'a byłoby łatwe to wiedziałbym że takiemu pytaniu należałoby dać trudność 6, bo zwykły śmiertelnik mógł nawet iPhone'a nie widzieć - to mam na myśli :).

#13 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 31 marca 2008 - 19:11

Po prostu wymyslajcie pytania. Pozniej zbieze sie osoby np dajmy na to z wyksztalceniem ogolnym i postopniują a pozniej razem podebatujemy, czy jest w miare OK. Wiadomo ze te pytania i skale trudnosci ukladaja specjalisci my takich nie mamy, ale mamy siebie - damy rade..

#14 Motokros

Motokros
  • 30 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 marca 2008 - 19:13

problem w tym, ze w nowej edycji wystepuje czesto idioci, dlatego tez milionerzy zrobili prostsze pytania, a co do pytan, powinny byc na poziomie podstawowym bo pamietajmy, nie kazdy uzytkownik iphone'a musi miec rozum ;)

#15 Voytec

Voytec
  • 173 postów

Napisano 31 marca 2008 - 19:15

Grafika
- ikona
- splash (typu 'Milionerzy - ładowanie'...)
- ekran startowy (logo programu, przyciski Start, Opcje, Autorzy)
- ekran gry (myślę że dobrym pomysłem będzie zrobienie tego w Landscape mode, czyli poziomo, bez górnego paska statusu; opcjonalnie można zrobić dwa tryby - pionowy i poziomy)
- głosowanie publiczności (nakładane na ekran gry - może być nad pytaniami, może być nad całością z przyciskiem ukrywającym)
- zaznaczone odpowiedzi - na pomarańczowo i na zielono
- ekran "Autorzy"

postaram sie tym zajac jak bede mial czas w ten weekend ;)

podoba mi sie pomysl z landscape mode ;)

#16 greatbelow

greatbelow
  • 362 postów
  • SkądPolska

Napisano 31 marca 2008 - 19:29

proponuje zaja sie pytaniami z podziałem na poszczególne dziedziny... chętnie pomogę z matematyką :) pozdrawiam.

#17 napa

napa
  • 122 postów

Napisano 31 marca 2008 - 19:38

proponuje zaja sie pytaniami z podziałem na poszczególne dziedziny...

chętnie pomogę z matematyką :)

pozdrawiam.

jesli tak, to ja zaczynam cos dumac nad telewizja/film/kino

#18 Simek

Simek
  • 438 postów
  • SkądSPT / GDZ

Napisano 31 marca 2008 - 19:58

Postaram się zrobić coś z grafiki - w weekend mam trochę wolnego to przysiądę.

#19 Medziak

Medziak
  • 108 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 marca 2008 - 20:14

Widze,ruszlo pełna parą :)) Nareszcie... Bo ostatnio cienko z kasa a milion by sie przydal ;)

#20 Saint

Saint
  • 344 postów
  • Skądwiesz?

Napisano 31 marca 2008 - 20:20

M4v3R: To ja tak powiem jesli chodzi o opcje jak bym to widzial: 1. Przy pierwszym uruchomieniu wybor jezyka z dostepnych (silnik + baza pytan) 2. W opcjach wybor jezyka, widok , pion / poziom, wlaczani / wylaczanie dzwieku, skala trudnosci ... cos jeszcze? 2. Aktualizacja: baz danych pytan, ewentualnie wersji jezykowych. 3. Menu główne: Nowa gra, Opcje, Aktualizacja, Autorzy

#21 ademiu

ademiu
  • 984 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 marca 2008 - 20:25

pomysl swietny. Tylko, zeby to mialo sens to na poczatku trzeba wgrac eeee z 80 pytan , ktore bylyby losowo wybierane, zeby mozna bylo w to kilka razy pograc. Wogole ekstra by bylo gdyby robic co gdzies tydzien moze dwa updatey z nowymi pytaniami. I zeby nie wszystkie pytania dotyczy macow, iphoneow, ipodow:D

#22 pickerr

pickerr
  • 53 postów

Napisano 31 marca 2008 - 20:52

M4v3R: To ja tak powiem jesli chodzi o opcje jak bym to widzial:
1. Przy pierwszym uruchomieniu wybor jezyka z dostepnych (silnik + baza pytan)
2. W opcjach wybor jezyka, widok , pion / poziom, wlaczani / wylaczanie dzwieku, skala trudnosci ... cos jeszcze?
2. Aktualizacja: baz danych pytan, ewentualnie wersji jezykowych.
3. Menu główne: Nowa gra, Opcje, Aktualizacja, Autorzy


1. wybór języka? przecie to po polsku ma być
2. skala trudności? po co to?

#23 Saint

Saint
  • 344 postów
  • Skądwiesz?

Napisano 31 marca 2008 - 20:54

1. Nie tylko po polsku moze byc tez po: angielsku, niemiecku, francusku 2. Skala trudnosci jest koncepcja podjeta wczesniej

#24 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 31 marca 2008 - 21:02

Myślę że wielojęzykowość będzie dobrym pomysłem. Nie jest to znowu aż tak trudno zaimplementować a zawsze potem można to puścić w świat.

#25 TimmY

TimmY
  • 621 postów

Napisano 31 marca 2008 - 21:03

Zdecydowania skala trudnosci. A zestaw 15 pytan jak w oryginale czy 12 jak teraz w Polskich milionerach? Bo jesli byloby 15 to moze 5stopniowa skala, coby 3 pytania byly losowane z danej grupy? Oferuje rowniez swoja pomoc przy ukladaniu pytan - matematyka, muzyka, ekonomia, historia, j.polski. Wiedza ogolna tak naprawde. 80 pytan na poczatek? Na poczatek to 300 conajmniej. A potem zdecydowanie update'y. A o iphonie to moze, ale to moze z dwa pytania powinny byc. O Apple nie wiecej niz 7-8. To iMilionerzy, a nie iAppleMilionerzy :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych