Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

te maczki to jednak ładne są :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#26 Filip454

Filip454
  • 174 postów

Napisano 27 marca 2008 - 18:12

Teraz była okazja na wielkanoc mogliby zrobić z macbooków pisanki i pokolorować je jak ipody ;)

#27 kkowalski

kkowalski
  • 364 postów

Napisano 27 marca 2008 - 18:57

Mylisz się HP z serii Pavilion bije wszystko i wszystkich na głowę :)


Poszukaj sobie zdjęć któregokolwiek Qosmio :D

#28 Bartch

Bartch
  • 438 postów
  • SkądWarsaw, PL

Napisano 27 marca 2008 - 19:08

Dla mnie przydałby się jakis redesign MBP, bo w zasadzie jest ostatnim produktem z inna klawiatura w ujednoliconej lini Apple. Natomiast Mac Pro i Cinema Display sa dla mnie tak perfekcyjne, ze cokolwiek z nimi zmienia, pewnie wyjdzie im na gorsze :))


Ale co chcialbys zmienic w MBP? Ja co najwyzej zmienilbym klawiature na taka, jak w MB. Poza tym nic.

Co do designu ACD i Maca Pro zgadzam sie w 100%

#29 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 27 marca 2008 - 19:48

Ale co chcialbys zmienic w MBP? Ja co najwyzej zmienilbym klawiature na taka, jak w MB. Poza tym nic.

Co do designu ACD i Maca Pro zgadzam sie w 100%


Co bym zmienił? Klawiatura to jedno, moze nawet na te czarna z MBA.
Zatrzaski na magnetyczne, i mogliby zastosowac jakies klapki na porty.... Pozatym troche duzo w MBP tych wszystkich łączeń na obudowie, mogliby go troche wygładzić, zeby byl estetycznie bardziej na poziomie MBA, jeden płat aluminium :)...
Mysle ze w koncu to musi nastapic, bo w koncu PB/MBA w takiej formie mamy juz strasznie dlugo i pachnie troche nie swiezo, porownujac do takiego Air, czy nawet 'gladszego' MacBooka :).

Swoja droga, chcialbym MBP bez napedu, FW, Ethernetu, z jednym albo dwoma USB za klapką, trochę cieńsze i lżejsze od obecnego... To byłby dla mnie ideał, bo od MBA odstrasza mnie tylko jego wydajnosc i wieksza matryca tez bym nie pogardzil, kosztem rozmiarów i wagi ;).

#30 _kaz

_kaz
  • 213 postów

Napisano 27 marca 2008 - 20:06

jak moglbys nazwac komputer bez napedu 'pro'? - smiech na sali, apple na pewno bedzie ulepszac laptopy ale zeby z macbooka pro usuwac naped to watpie.. fajnie by bylo gdyby zastosowali taki material w obudowach jaki jest w najnowszych ipodach - tak zeby moznabylo wybrac kolor :> a co do designu to najblizej do apple ma chyba wlasnie sony vaio, ale mowie raczej o tych drozszych modelach (cenowo czesto porownywalne i nawet drozsze od apple..)

#31 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 27 marca 2008 - 20:17

jak moglbys nazwac komputer bez napedu 'pro'? - smiech na sali,

Nie miałbym przedtym oporów. Naped nie jest wyznacznikiem profesionalizmu sprzetu.

#32 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 27 marca 2008 - 20:48

ładne te Qosmio :) naprawdę ładne, hmm nawet nie wiem czy nie ładniejsze od Apple. Subtelne, a jednocześnie nowoczesne. Napęd nie jest, ale wszechstronność takiego urządzenia jak najbardziej. Raczej powinnienneś postulować o rozwinięcie grupy Air niż o zawężanie grupy Pro. Pro to z założenia taki desktop w teczce :) w razie czego ma niczego nie zabraknąć, ani FW ani napędu ani portu USB, ani sieciówki, ani niczego :)

#33 esteper@mac.com

esteper@mac.com
  • 366 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 27 marca 2008 - 21:23

ładne te Qosmio :) naprawdę*ładne, hmm nawet nie wiem czy nie ładniejsze od Apple. Subtelne, a jednocześnie nowoczesne. Napęd nie jest, ale wszechstronność*takiego urządzenia jak najbardziej. Raczej powinnienneś*postulować o rozwinięcie grupy Air niż o zawężanie grupy Pro. Pro to z założenia taki desktop w teczce :) w razie czego ma niczego nie zabraknąć, ani FW ani napędu ani portu USB, ani sieciówki, ani niczego :)


Takim tokiem rozumowania to obecny MacBook też powinien mieć w nazwie PRO, bo posiada i napęd i porty, USB, FW, Ethernet itd., iMac też powinien być PRO oraz MacMini :P

#34 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 27 marca 2008 - 21:38

ładne te Qosmio :) naprawdę ładne, hmm nawet nie wiem czy nie ładniejsze od Apple. Subtelne, a jednocześnie nowoczesne. Napęd nie jest, ale wszechstronność takiego urządzenia jak najbardziej. Raczej powinnienneś postulować o rozwinięcie grupy Air niż o zawężanie grupy Pro. Pro to z założenia taki desktop w teczce :) w razie czego ma niczego nie zabraknąć, ani FW ani napędu ani portu USB, ani sieciówki, ani niczego :)


Zalezy jak na to spojrzec, rownie dobrze mogliby wprowadzic okrojonego Pro, jak lepszego Air. Zreszta, mniejsza o nazwe.
Ale mam nadzieje ze Air bedzie sie rozwijal, zyska nieco na wydajnosci i zostana wyeliminowane wieku dzieciecego. Milo by bylo, gdyby byl poprostu ciut wyjdajniejszy, wtedy zakres jego zastosowan znacznie by sie poszerzyl. Ale mozliwe ze Apple tego niechce :).
Nie lubie nadmiaru, a nie pamietam kiedy ostatnio uzywalem napedu, z drugiej strony mam pewne obawy przed wydajnoscia Air, wiec jestem troche posrodku ;).

#35 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 27 marca 2008 - 21:39

wiesz jest jeszcze coś takiego jak matryca i jej wielkość, a przyznasz że 15" czy 17" bardziej służy jako przenośny desktop niż 13". No jakby nie patrzeć każdy z tych maków może być PRO ;) kwestia czy mamy troszkę więcej czasu czy nie :) Dobra nie w pełni się wyraziłem. A nie ma sensu toczyć rozmowy o grupę pro bo się offtop robi :) temat jest na temat wyglądów. Więc mogę wznieść troszkę kurzu :) Qosmio ładniejszy od MBP ;) Co do napędu zagadzm się :) ostatnio padł mi superdrive, nie żebym się zmartwił, ale fajnie by było gdyby był, ale potrafię zrozumieć, napęd nie jest niezbędną rzeczą, zastanawiam się czy odchudzony MB o napędy nie byłby tańszą konkurencją dla Air'a o większej wydajności :)

#36 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    JSNspec

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 28 marca 2008 - 11:07

Ale mam nadzieje ze Air bedzie sie rozwijal, zyska nieco na wydajnosci i zostana wyeliminowane wieku dzieciecego. Milo by bylo, gdyby byl poprostu ciut wyjdajniejszy, wtedy zakres jego zastosowan znacznie by sie poszerzyl. Ale mozliwe ze Apple tego niechce :)

Apple tego nie chce, bo jak to Jobs na tegorocznym Keynote przedstawił:
  • MacBook
  • MacBook Air
  • MacBook Pro
Każdy ma coś dla siebie. MacBook Air zawsze będzie "nieco" przed MacBookiem, i jednocześnie za MacBookiem Pro. Ta zależność w wydajności nigdy się nie zmieni, chyba, że Apple dołoży następnego MacBooka...

#37 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 28 marca 2008 - 11:12

MacBook Air zawsze będzie "nieco" przed MacBookiem, i jednocześnie za MacBookiem Pro. Ta zależność w wydajności nigdy się nie zmieni, chyba, że Apple dołoży następnego MacBooka...


Nie wiem jakim cudem Air jest wydajniejszy od MB.

#38 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    JSNspec

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 28 marca 2008 - 12:20

Nie wiem jakim cudem Air jest wydajniejszy od MB.

Pisząc:

MacBook Air zawsze będzie "nieco" przed MacBookiem, i jednocześnie za MacBookiem Pro.

Miałem na myśli, że Air jest bardziej zaawansowany technologicznie od MB, jak to przedstawiono na Keynote. A róźnice w ich wydajności...
Dołączona grafika
są bardzo zbliżone, więc trzeba brać to sobie na poprawkę, a nawet w przypadku MP3 Encode TEST, Air przewyższa MB. Podejrzewam, że jeszcze by coś się znalazło...

#39 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 28 marca 2008 - 12:27

W tym teście użyto starego MB Core Duo.

#40 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    JSNspec

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 28 marca 2008 - 12:57

Miałem na myśli, że Air jest bardziej zaawansowany technologicznie od MB, jak to przedstawiono na Keynote.

Różnica pomiędzy Core Duo, a Core2Duo to 39%, poza tym Air też nie najmocniejszy...

#41 adix666

adix666
  • 530 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie

Napisano 28 marca 2008 - 16:57

Wracając do tematu ;) Mi się design MBP nie podoba. Wkurzą mnie te kratki zboku, które robią za wyloty głośników. No nie podchodzą mi. Dla mnie najładniejszy jest MAcBook i oczywiście czarny ;)

#42 Domz

Domz
  • 34 postów
  • SkądKielce

Napisano 28 marca 2008 - 17:14

A dla mnie najładnieszy jest MBP/PB chociaż ktoś powiedział że Sony ma w swojej ofercie brzydkie laptopy a Apple nie.....nie zgodzę sie dla mnie laptopy Apple G3 to totalna porażka designu....

#43 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 28 marca 2008 - 18:00

Mówisz o iBookach muszelkach? Tych kolorowych? W takim razie nawet nie wiesz, jak takie kolorki były wtedy modne, z resztą za sprawą kolorowych iMaków.

#44 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 28 marca 2008 - 18:06

Mówisz o iBookach muszelkach? Tych kolorowych? W takim razie nawet nie wiesz, jak takie kolorki były wtedy modne, z resztą za sprawą kolorowych iMaków.


Co nie zmienia faktu, ze ich ksztalt byl dosc dziwaczny ;). Juz wtedy niezbyt mi sie podobały, za to niektore wersje kolorystyczne iMaka G3 były bardzo ładne (graphite i white), ale też nie wszystkie. Dla mnie iMac G4 był pierwszym, naprawde pięknym komputerem, choc w sumie PowerMac G4 też już robił wrażenie (zwłaszcza od QS :)).

#45 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 28 marca 2008 - 18:14

iMak G4 to jest zdecydowanie arcydzieło.

#46 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    JSNspec

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 28 marca 2008 - 18:19

iMak G4 to jest zdecydowanie arcydzieło.

Zgadzam się. Te komputery mają "duszę". ;)

#47 yarosh

yarosh
  • 165 postów
  • Skąd

Napisano 28 marca 2008 - 21:01

pececiarze czasem tez zrobia cos ladnego, moj zdecydowany lider Lenovo IdeaPad U110:

Dołączona grafika

btw
oczywiscie wersje 15" i 17" juz musieli spieprzyc wsadzajac do srodka jakis swiecacy badziew...

Dołączona grafika

#48 adix666

adix666
  • 530 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie

Napisano 28 marca 2008 - 21:08

No i dodali sławetne naklejki ;) Ale tak to ładny. A mozna wybierać kolor tej klapy od monitora ;)

#49 Rilla

Rilla
  • 134 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 marca 2008 - 03:38

Lenovo generalnie się "świecą" i raczej nie słyną z designu (sama mam jednego w domu), ale to całkiem niezły sprzęt. Ja osobiście jestem miłośniczką PB i MBP, choć jednak z naciskiem na PB - aluminium zdecydowanie bardziej mi podchodzi niż lakierkowy plastik MB.

#50 kkowalski

kkowalski
  • 364 postów

Napisano 01 kwietnia 2008 - 21:47

iMak G4 to jest zdecydowanie arcydzieło.


Ja również muszę się zgodzić. To był pierwszy maczek jakiego oglądałem na żywo (w salonie przy pl.politechniki) i od tamtego czasu jestem raczej "aktywnym" fanem Apple:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych