Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

te maczki to jednak ładne są :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#1 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 marca 2008 - 08:18

jestem po 12 godzinach pracy i tak mnie naszło na fotkę:

Toshiba Tecra A4 vs MacBook (obydwa zaprojektowane mniej więcej w tym samym okresie)

Dołączona grafika

Przy tym klocku japońskim to MacBook nie dość, że jest piękny to jakościowo jakby porównać malucha do mercedesa

#2 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 24 marca 2008 - 09:25

wiadomo nie od dzisiaj, że branża PC kuleje, oj kuleje mocno z designem. Jeszcze nigdy nie widziałem ładnie zaprojektowanego PC wyjątkiem był pokazany na PClabie dwa dni temu jakiś kadłubek Asusa.

#3 adix666

adix666
  • 530 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie

Napisano 24 marca 2008 - 09:30

No teraz jest moda, na to żeby wlożyć 4 rdzeniowe procki, dwie karty graficzne i dysk 500GB do laptopa, a nie żeby był ładny ;) Ale trzeba przyznać, że Wszystkie Maci są ładne.

#4 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 24 marca 2008 - 09:58

Zgadzam się. Pytanie tylko jak wiele osób potrzebuje 2 procesory itp itd? Ostatnio przeczytałem gdzieś ale mac nie ma czytnika linii papilarnych - och! tak! to jest najwspanialsza i jednocześnie najpotrzebniejsza opcja w laptopie ;) BTW ta Toshiba nie wygląda jeszcze najgorzej, ba śmiem twierdzić, że to jeden z "ładniejszych" modeli zwykłych laptopów. Jak chcesz mogę Ci zaprezentować prawdziwe perełki designu :)

#5 adix666

adix666
  • 530 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie

Napisano 24 marca 2008 - 10:10

Mnie starsznie te nakljeki wkurzają. Po co one? Ludzie nie wiedzą co w środku mają? Po pewnym czasie tylo się scierają i odklejają.

#6 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 24 marca 2008 - 11:00

Ja jak 3 lata temu dostałem od rodziców laptopa to pierwsze co zrobiłem, to było zdarcie tych naklejek. Tamten nie był jeszcze taki straszny jeśli chodzi o design, tzn. ani mnie on nie ziębił, ani grzał. Oto on:

Dołączona grafika

Bez źadnych udziwnień. Ale wystarczy się przejść po MM, źeby zobaczyć, ile płacą designerom PCciarze :)

#7 macbirdie

macbirdie
  • 34 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 marca 2008 - 11:52

Naklejki spełniają jedną funkcję - przechadzającego się po markecie potencjalnego klienta skusić super-hiper-giga-nowoczesnymi technologiami, tysiącami rdzeni, gigabajtami, megapikselami w kamerkach nad ekranem. Chyba Acer jest w tym mistrzem. :)

#8 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    JSNspec

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 24 marca 2008 - 12:41

Maczki, podobnie jak inne produkty Apple, cechuje głownie prostota, minimalizm i niejednokrotnie wspaniały design. Skromność, w przeciwieństwie do przepychu, przyciąga uwagę niektórych ludzi. Dlatego wciąż przybywa tylu zainteresowanych tą marką.

#9 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 24 marca 2008 - 12:53

Naklejki spełniają jedną funkcję - przechadzającego się po markecie potencjalnego klienta skusić super-hiper-giga-nowoczesnymi technologiami, tysiącami rdzeni, gigabajtami, megapikselami w kamerkach nad ekranem. Chyba Acer jest w tym mistrzem. :)


Mylisz się HP z serii Pavilion bije wszystko i wszystkich na głowę :)

Dołączona grafikaDołączona grafika

A tu perełka designu.

Dołączona grafika

#10 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 24 marca 2008 - 13:05

Mi się strasznie podoba ten wielki napis VAIO na tychźe laptopach. Potem siedzi taki facet/pani w kawiarni z klcem takim i robi reklamę na pół kilometra ;)

#11 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 24 marca 2008 - 13:26

Mi się strasznie podoba ten wielki napis VAIO na tychźe laptopach. Potem siedzi taki facet/pani w kawiarni z klcem takim i robi reklamę na pół kilometra ;)


oj oj zapomniałeś chyba, że apple ze swoim świecącym jabłuszkiem może robić za latarnie morską? nie wiem co bardziej bije po oczach.

#12 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 marca 2008 - 13:33

Mnie się 99% Pieców nie podoba ale za to najnowsze Sony Vaio są genialne :D

#13 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 24 marca 2008 - 13:37

oj oj zapomniałeś chyba, że apple ze swoim świecącym jabłuszkiem może robić za latarnie morską? nie wiem co bardziej bije po oczach.


Znacznie bardziej to świecące jabzo mniesze i bardziej gustowne ;)

#14 Relentless

Relentless
  • 269 postów

Napisano 24 marca 2008 - 14:14

srata tata:) Tak czy siak, narzekanie na wielki napis Vaio przypomina mi narzekanie na dużą gwiazdę na mercedesach...:) Tak naprawdę większość ludzi wybiera takie pstrokate, przeładowane diodami laptopy bo są tańsze a komuś z mniej wyrobionym gustem wydają się ładniejsze. Poza tym, nie dla każdego design jest ważny. To ma być sprawny tani komputer. Co do VAIO to oczywiście Sony wespół z Apple robi najładniejsze notebooki. Z tym, że Apple nie produkuje notebooków brzydkich- a Sony posiada takowe w swojej ofercie. Tak czy siak zdarzają się perełki, choć one i tak są brzydsze od Apple. Np. bardzo ładne, wielokolorowe 13.3 calowe Vaio są zaiste atrakcyjne, jednak przy Macbooku to po prostu tłusta świnia w kolorystycznym miszmaszu. A Macbook niczym gustowne pióro- elegancki, zgrabny, ponadczasowy, bez odpustowej wsi

#15 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 25 marca 2008 - 09:33

tylko że jeżeli chodzi o design to Apple od kilku lat drepcze w miejscu, a zachwyty nad MacBookiem czy MacBookiemPro, należałoby cofnąć czasie i wyrazić je w stosunku do iBooka i PowerBooka. Podobnie nowe iMaki, aluminiowe ustępują urodą starym białym G5 bo ich innowacyjność jest bliska zera. A to przecież iMak był od G3 tym komputerem który wyznaczał nowy kierunek, komputerem domowym ale ogromnie odważnym w wyrazie. Więc te zachwyty należałoby jednak powstrzymać, bo Apple od czasów kiedy przeszło na Intele, tak naprawdę nie stworzyło nowgo komputera. Jedynie zmodyfikowali obudowy w iMacu i iBooku, i tak powstały iMacAlu, i MacBook, reszta bez zmian ;) PC to specyficzny target, nie wiem być może badania mówią że klient lubi mieć diodę od zapisu ram, odczytu ram, zapisu dysku, odczytu z dysku, od wifi, i malutkie diodki kiedy odtwarza muzykę. A być może wielu klientów traktuje laptopa PC, jako narzędzie, ma działać i w zasadzie to wszystko o co im chodzi, nie przejmują się naklejkami bo w sklepie conajwyżej tylko jeden "owocowy dziwak" nie ma naklejek, a reszta ma. Świat PC nie przyciąga dizajnem, komputery PC ścigają się na wyposażenie, który ma czytnik linii, czytnik kart, czytnik siatkówki czytnik DNA, który ma lepszy numerek przy procesorze i tak dalej. Stąd te naklejki, PC to wyścig szczurów, wygląd? Fajnie jak jest fajny, ale nie to jest najważniejsze. PC to albo traktor, który ma działać, albo jarmak by sąsiadowi oczy zaświeciły się z zazdrości. A maczki obok, tylko ja z pianiem nad ich wyglądem poczekam do wypuszczenia kompletnie nowych modeli, od Mini, przez MB, MBP, iMac'a (może czas na coś równie pięknego i rewolucyjnego jak kiedyś G4), MacaPro. Wtedy będe mógł powiedzieć że Maki są ciągle ładne. Po iMacuAlu, jestem zmniesznay, i raczej tkwie zawieszony, bo boję się tego co Apple wypuści.

#16 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    JSNspec

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 25 marca 2008 - 10:00

Wieslawo -masz sporo racji w tym co mówisz, jednej mojej znajomej też się bardziej podobają iMaki G5 niż te nowe "iMakiAlu", choć ja osobiście wybrałbym te drugie. To pewnie dlatego bo projektanci tych obu modeli zostali zainspirowani zupełnie czym innym. Przy G5 inspiracją dla projektantów były ówczesne modele iPodów, ponieważ wielu ludziom odpowiadał ten design. Piszesz, że czekasz na kompletnie nowe modele. A gdyby tak Apple wypuściło modele iMaków zainspirowane iPhonem?! Przecież chyba nawet większej ilości osób podoba się ten design niż ten "iPodowski"...
Watch this: http://www.dogsolitu...iMac-MT-big.mov

#17 Relentless

Relentless
  • 269 postów

Napisano 25 marca 2008 - 10:42

wieslawo: masz trochę racji. Jednak nie zgadzam się z tobą, gdyż właśnie tłuste grube świenie z vistą są dowodem na to, że ciągłe zmiany, innowacyjność i zmiana designu może tylko zaszkodzić. Nie mylmy dobrego designu z nieustannie rewolucyjnym, świeżym designem. Apple wyrobiło sobie styl- oszczędny i elegancki. I pielęgnuje go, co tylko może zaprocentować, gdyż tworzy i podtrzymuje pewien etos. Zmiany wyglądu są czasem mniej lub bardziej- ale kosmetyczne. Na razie jest dobrze, bo maki mają swój styl. Na zupełnie nowe 'budy' jest po prostu za wcześnie. Oszczędność, minimalizm, brak obwoźnego gadżeciarstwa wymusza właśnie takie postępowanie.

#18 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 25 marca 2008 - 11:42

nie no jasne zgadzam się z tym tylko że iPhone nie jest aż taką rewolucją, bo w zasadze technologia jest rewolucyjna, a multitouch i jego założenia niejako wymusiły też jego wygląd ;) Po prostu chce zobaczyć w którą stronę pójdzie Apple. Najbardziej czekam na nowe iMaki. Ale naprawdę nowe. To co Jakubie zaprezentowałeś to ciągle modyfikacja i wariacja na temat G5, podobnie jak i C2D, zmieniły się kolory i materiały. A dotychczas było G3, rewolucja która tchneła nowe życie w Apple, iMak G4, dzieło sztuki stojące w muzeum, G5 również totalnie coś innego niż G4. O ile G3 możemy pominąć bo CRT, to G4 i G5 już bazowały na LCD, i jak widać można było zrobić dwie totalnie odmienne konstrukcje, jedna dziełem sztuki ale druga też rewolucyjna. C2D to już tylko wariacja G5, iPhonowy iMak to byłaby wariacja C2D, ale ciągle to te same założenia konstrukcyjne. Multitouch? ręka by mi odpadła od machania po 24" czy też 30" iMaka. Menu->Dock->Menu i tak dalej :) 8 godzin i ręka odpada :)

#19 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 marca 2008 - 12:00

Mój kolega niedawno zakupił toshibę satellite. Pomijając świecące napisy, naklejki itp to straszna krowa jest... MBP który nie był projektowany aby był supercienki jest od niej na oko 2 razy cieńszy. MBP to taki macbook air w świecie PC, i w dodatku nie da się narzekać że kosztem funkcjonalności. Owszem, powiecie że są też superpłaskie lapki pc, tylko jeszcze nie widziałem żeby ktoś takiego miał ;)

#20 macbirdie

macbirdie
  • 34 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 marca 2008 - 15:22

Bo kupuje się zazwyczaj za 2500zł 3-kilogramowe Fujitsu Siemens/Toshiby z 15,4", nie sprzęt typu MacBook. :)

#21 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 25 marca 2008 - 15:32

no wiesz, nie każdy potrzebuje C2D pod maską i nie każdy ma zbędny 1000PLN aby dołożyć do czegoś lepszego niż Toshiba/Fujitsu. Poza tym ludzie biorą co znają, przywiązują się do marki, nawet jeżeli nie do marki producenta sprzętu, to do marki jaką jest Microsoft. My jesteśmy przywiązani do Apple, część nawet fanatycznie, a innym jest dobrze z Toshibą, Acerem, Asusem i Windowsem na pokładzie. Nie każdy też jest estetą, i niektórym nie robi różnicy czy naklejkę czy nie, są pewnie i tacy którzy lubią ;) NIe zbawimy świata, jestem nawet przeciwny temu, dobrze jest tak jak jest. Niszowe zarówno gatunki muzyczne, jak i marki są z natury rzeczy lepsze niż te mainstreamowe, chociaż niestety Apple zdobywa coraz więcej rynku, a to oznacza tyllko spadek jakości.

#22 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 marca 2008 - 16:47

Bo kupuje się zazwyczaj za 2500zł 3-kilogramowe Fujitsu Siemens/Toshiby z 15,4", nie sprzęt typu MacBook. :)


tia tylko ta Toshiba moja kosztowała prawie 7k PLN :) i nie jest to raczej marketowy laptop :)

#23 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 25 marca 2008 - 18:11

Dla mnie przydałby się jakis redesign MBP, bo w zasadzie jest ostatnim produktem z inna klawiatura w ujednoliconej lini Apple. Natomiast Mac Pro i Cinema Display sa dla mnie tak perfekcyjne, ze cokolwiek z nimi zmienia, pewnie wyjdzie im na gorsze :))

#24 adix666

adix666
  • 530 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie

Napisano 25 marca 2008 - 18:29

A jabym chciał, żeby zrobili aluminiowe MacBooki ;) Ale farbowane.

#25 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 26 marca 2008 - 00:45

i wtedy to granica pomiędzy Pro i zwykłym sprzętem kompletnie się zatrze :) nie tylko PowerMac i Cinema to piękne urządzenia, ale także PowerBooki i iBooki, ale skoro Apple sobie tak wysoko zawiesił poprzeczkę, to niech teraz skacze ;) na początek będe domagał się nowgo iMaka, takiego, który będzie mógł stanąc w muzeum obok iMaka G4 :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych