Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Tipsy i Triki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#51 przemekspider

przemekspider
  • 1 793 postów
  • SkądSosnowiec/Kraków

Napisano 30 marca 2008 - 07:45

Ale świetny wątek! Warto by go przypiąć. Dowiedziałem się kilku rzeczy, o których wcześniej nie wiedziałem (a myślałem, że wiem już prawie wszystko). Przy okazji nieźle się uśmiałem komentarzami o muskaniu i spuście... ;)

#52 sonicgt

sonicgt
  • 1 321 postów

Napisano 30 marca 2008 - 09:38

ok zainstalowalem wedict ale nadal nie wiem jak mam wtyke podlaczyc do niego mam tylko te 4 wtyki a nie wiem gdzie sie podzial moj slownik ktory sciagnalem a i jak mma wlaczyc te funkcje ze swiatlem???? bo mi by sie przydalo :)


Chodzi Tobie o Słownik czy o Autokorekte przy pisaniu SMS'ów??

#53 ozzon

ozzon
  • 25 postów

Napisano 30 marca 2008 - 12:46

no nie wlasnie mam 1.1.4 a co do jasnosci ro szczerze nie widze roznicy wielkiej:( moze cos zle mi dziala;(

#54 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 30 marca 2008 - 12:56

Ale świetny wątek! Warto by go przypiąć. Dowiedziałem się kilku rzeczy, o których wcześniej nie wiedziałem (a myślałem, że wiem już prawie wszystko). Przy okazji nieźle się uśmiałem komentarzami o muskaniu i spuście... ;)


racja, ale w takiej formie jak jest teraz to raczej nie, wypadało by zebrać wszystko co jest i ladnie opisać

dla osób które nie znają tego co już tu jest i tego czego nie ma, polecam 3 książki:

1. iPhone - The Missing Manual
2. Macworld - iPhone Superguide
3. Taking iPhone Your iPhone to the Max

#55 ozzon

ozzon
  • 25 postów

Napisano 30 marca 2008 - 19:32

kurcze chyba o jedno i drugie bo jak pisze smsa to chce zeby po napisaniu pierwszych liter wyskakiwalo mi slowko ktore chce napisac :D

#56 sonicgt

sonicgt
  • 1 321 postów

Napisano 30 marca 2008 - 20:26

kurcze chyba o jedno i drugie bo jak pisze smsa to chce zeby po napisaniu pierwszych liter wyskakiwalo mi slowko ktore chce napisac :D


No to chodzi Ci o autokorekte, po zainstalowaniu Polskiej autokorekty z "Polskich dodatków"musisz jeszcze wykonać to:
"Po Instalacji wykonaj czynności:
1. Settings -> General -> International -> Language -> English
2. Settings -> General -> International -> Keyboards -> Odznacz 'Polski' (jeśli zaznaczona)
3. Settings -> General -> International -> Language -> Polski
4. Settings -> General -> International -> Keyboards -> Odznacz 'Angielski'"

Wtedy powinna już działać

#57 t.sikora

t.sikora
  • 657 postów

Napisano 30 marca 2008 - 20:50

dot klawiatury podczas używania klawiatury, nie puszczajcie przycisku ".?123", kiedy chcecie wprowadzić cyfrę, czy jakiś znak interpunkcyjny, a nie trzeba będzie go ponownie włączać- powrócicie automatycznie do klawiatury literowej z resztą to samo dotyczy "shift" i "123" pozdro

#58 swiety74

swiety74
  • 773 postów
  • SkądKatowice

Napisano 30 marca 2008 - 20:55

podczas używania klawiatury, nie puszczajcie przycisku ".?123", kiedy chcecie wprowadzić cyfrę, czy jakiś znak interpunkcyjny, a nie trzeba będzie go ponownie włączać- powrócicie automatycznie do klawiatury literowej
z resztą to samo dotyczy "shift" i "123"


pozdro


U mnie pierwsze nie działa...

#59 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marca 2008 - 21:11

U mnie działa. Pierdoła, ale jakże przydatna. :lol:

#60 t.sikora

t.sikora
  • 657 postów

Napisano 30 marca 2008 - 21:20

a ktoś może zwiększał sobie zasięg sieci?? :)

Attaching scotch tape to the SIM card:

This is indeed the most ingenious methods, it appears that attaching a small piece of scotch tape to the outer side of the iPhone’s SIM card (the side of the SIM card that does not have metal contacts) can result in a surprising boost again borrowing from the notion that improper SIM contact can result in a weak signal.

Disclaimer:

It is important to mention here that some of the methods like attaching the scotch tape could void your iPhone's warranty and since I have not tried these fixes I am not in a position to confirm either way.


źródło:
iPhone Hacks : iPhone Tips & Tricks: Tips to boost iPhone Signal Strength

#61 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 30 marca 2008 - 22:05

podczas używania klawiatury, nie puszczajcie przycisku ".?123", kiedy chcecie wprowadzić cyfrę, czy jakiś znak interpunkcyjny, a nie trzeba będzie go ponownie włączać- powrócicie automatycznie do klawiatury literowej
z resztą to samo dotyczy "shift" i "123"


pozdro


Chyba chodziło Ci o przycisk "#+=", on rzeczywiście razem z Shiftem tak działa. "123" tak już niestety nie działa (a przynajmniej nie u mnie).

#62 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 marca 2008 - 22:12

u mnie tak samo

#63 t.sikora

t.sikora
  • 657 postów

Napisano 30 marca 2008 - 22:16

Chyba chodziło Ci o przycisk "#+=", on rzeczywiście razem z Shiftem tak działa. "123" tak już niestety nie działa (a przynajmniej nie u mnie).


nie- chodziło mi o to, że te 3 przyciski tak działają samodzielnie (tzn bez shifta)
pzdr

#64 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 31 marca 2008 - 20:58

Jak zawiesić iPhone'a używając aplikacji SMS

Pewnie większość z Was jest przekonana że iPhone'a nietkniętego przez ZiPhone czy innego iPlusa/iBrickra/iNdependence/niepotrzebne skreślić nie da się ot tak zawiesić, chyba że nastąpi jakiś poważny błąd. Więc wyprowadzę Was z błędu - otóż da się go zawiesić i to bardzo łatwo :).

"Wpadłem" na to przypadkiem gdy czekałem na SMS'a i mi się nudziło. Jak czekam na czyjąś odpowiedź to czasem lubie sobie przesuwać ekran z SMS'ami w górę i w dół i obijać nimi o krawędzie ekranu. I pewnego razu udało mi się w ten sposób zawiesić iPhone'a. Oto jak:

1. Należy wejść w jakąś konwersację której długość wynosi przynajmniej jeden cały ekran.
2. Kliknąć w pole do wpisywania by pojawiła się klawiatura
3. Przewinąć stronę do samego dołu
4. Ustawić i przytrzymać palec zaraz nad polem do wpisywania
5. Przeciągnąć do dołu ekranu a następnie energicznym ruchem do góry i puścić

Dymki wylecą niemal poza ekran i już stamtąd nie wrócą. Bug ten występuje w wersjach od 1.1.1 wzwyż, nie wiem czy w starszych także. Czasami da się wyłączyć aplikację SMS, a czasami nic nie reaguje i trzeba zrobić twardy reset. Nie ma raczej ryzyka utraty danych więc jak kogoś ciekawi to może sprawdzić u siebie. Wiem że to jest szalone, ale jak już jesteśmy przy temacie odkrytych rzeczy w iPhonie to postanowiłem że i to 'odkrycie' opiszę :D.

#65 flobar

flobar
  • 36 postów

Napisano 31 marca 2008 - 21:52

Jak zawiesić iPhone'a używając aplikacji SMS
"Wpadłem" na to przypadkiem gdy czekałem na SMS'a i mi się nudziło.


i to chyba bardzo :wink:

#66 BobbyManifesto

BobbyManifesto
  • 261 postów
  • SkądKożuchów

Napisano 31 marca 2008 - 22:49

A Pa nowie odkryli juz opcje powiekszania strony w safari? Jesli nie , to juz pisze... heh.. tapnij jednym palcem na ekranie o go trzymaj, a nastepnie tapnioj drugim palcem i przesuwaj w prawo (powiekszenie) lub w lewo (pomniejszenie) :) oczywiscie w trybie widescreen.Peace

#67 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 marca 2008 - 23:24

Bobby... - no z tym, to już przegiąłeś :roll:

#68 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 31 marca 2008 - 23:30

Mówię Wam, ten film powinien być obowiązkowo puszczany przy pierwszym uruchomieniu iPhone'a...

Edit: Jak by ktoś nie wiedział co mam na myśli: Apple - iPhone - A Guided Tour - Large

#69 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 marca 2008 - 23:42

noo ... można by to do FAQ'a dokleić ... :)

no i na dokładkę fingertipsy też :arrow: Apple - iPhone - Finger Tips

Dołączona grafika

#70 mat5usz

mat5usz
  • 14 postów

Napisano 01 kwietnia 2008 - 09:23

O tym też juz pewnie wiecie, ale co tam, napiszę:). Jak piszecie sms'a i chcecie coś poprawić, ale nie chcecie usówać napisanego tekstu to przytrzymajcie palec na tekście-pojawi się lupa z kursorem dzięki któremu możecie przeskoczyć do dowolnego miejsca. Proste, fajne, pomocne...

#71 narapie

narapie
  • 177 postów

Napisano 01 kwietnia 2008 - 09:33

O tym też juz pewnie wiecie, ale co tam, napiszę:). Jak piszecie sms'a i chcecie coś poprawić, ale nie chcecie usówać napisanego tekstu to przytrzymajcie palec na tekście-pojawi się lupa z kursorem dzięki któremu możecie przeskoczyć do dowolnego miejsca. Proste, fajne, pomocne...

hehe ludzie to maja fantazje, post moj, mat5usz i BobbyManifesto do skasowania

#72 mat5usz

mat5usz
  • 14 postów

Napisano 01 kwietnia 2008 - 18:35

Sorry, przeoczyłem... ale fantazję mam..;)

#73 bartSz

bartSz
  • 46 postów

Napisano 02 kwietnia 2008 - 10:06

hej a'propos linku do filmu... Jak zrobic zeby zadzwonic pod numer ktory zostal wyslany sms'em bo u mnie jest to po prostu ciag cyfr i nie da sie na niego kliknac? Czy jest jakis inny sposob niz cwiczenie pamieci krotkotrwalej;)

#74 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 kwietnia 2008 - 10:15

karta + długopis Dołączona grafika

#75 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 10 kwietnia 2008 - 10:12

Jak wyjść z Installera bez przeładowania SpringBoardu

Być może niektórych z Was denerwuje fakt, że gdy instalujecie coś przez Installera to giną Wam czasy w Ustawieniach -> Użycie (W Użyciu). Otóż jest na to prosta rada. Potrzebny nam będzie program Respring (repozytorium Big Bossa, kategoria Utilities). Po zainstalowaniu wszystkiego co nam potrzebne naciskamy i trzymamy przycisk [Home] przez 5 sekund, aż Installer się wyłączy. Nasz ekran domowy się nie odświeży, więc aby zobaczyć co nowego zainstalowaliśmy używamy programu Respring. Powoduje on odświeżenie Springboardu bez wyłączania go - dzięki temu zachowamy nasze czasy w "Użyciu" :).

PS. Do powyższych postów: Mam pewien pomysł na aplikację która może nam ułatwić kopiowanie tych numerów jako kontaktów. Reflektuje ktoś? ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych