Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Tipsy i Triki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#1 vivacee

vivacee
  • 376 postów
  • SkądPoznan

Napisano 22 marca 2008 - 08:12

Podczas codziennej zabawy z isłuchawką na pewno znaleźliście funkcje, lub funkcyjki, o których wczesniej nie wiedziiście. Zapraszam więc do dzielenia się nimi w tym wątku. Jak wiadomo, przewijanie stron palcem jest super, jednak czytacze np. Blogu Kominka przyznają, że czytając komentarze można dostać zakwasów w palcu. Otóż właśnie u Kominka odkryłem, że pomacanie kreseczek oznaczających siłę zasięgu przenosi nas na samą górę strony. Fajna sprawa :)

#2 jakubat

jakubat
  • 200 postów

Napisano 22 marca 2008 - 08:19

W sumie to największym zaskoczeniem dla mnie była możliwość sterownia odtwarzaczem za pomocą mikrofonu w słuchawkach. Chyba na stronce Tony'ego przeczytałem, że ten mikrofon można nacisnąć :). Reszta funkcji była tak intuicyjnie skonfigurowana, że nie było problemów ani wielkich odkryć podczas użytkowania :)

#3 quzo

quzo
  • 1 239 postów
  • Skądwawa

Napisano 22 marca 2008 - 08:32

W sumie to największym zaskoczeniem dla mnie była możliwość sterownia odtwarzaczem za pomocą mikrofonu w słuchawkach.

ja tez niewiedzialem ze sie wciska :D dobiero po przeczytaniu twojego postu zobavzylem ze sie da :)

#4 irekair

irekair
  • 22 postów

Napisano 22 marca 2008 - 09:15

Ze swej strony dodam taki "myk" dwukrotne naciśnięcie przycisku w słuchawce BT aktywuje ostatnie wykonywane połaczenie tel. wychodzące. Mam słuchawkę Nokii

#5 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 22 marca 2008 - 09:36

- w mapach dwukrotne tapniecie palcem przybliza nam obraz o jeden poziom, natomiast tapniecie dwoma palcami - oddala go. - na stronach na ktorych sa pola z paskami przewijania mozna je przewijac przy uzyciu dwoch palcow

#6 mdarek

mdarek
  • 30 postów
  • SkądModliszewice

Napisano 22 marca 2008 - 09:42

Odnośnie słuchawek to w oryginalnych słuchawkach iP jedno naciśnięcie mikrofonu (podczas korzystania z iPoda) powoduje pauzę a dwukrotne przeskok do następnego utworu.Banalne ale też pomocne.

#7 expro

expro
  • 16 postów

Napisano 22 marca 2008 - 09:43

Jeśli w telefonie kontaktach wpisujecie również adres, to tapnięcie na adres automatycznie otwiera mapy i pokazuje to miejsce na mapie, a jak tapniecie na trasę to poprowadzi was z miejsca gdzie aktualnie jesteście we wskazany adres

#8 Z3T

Z3T
  • 266 postów

Napisano 22 marca 2008 - 09:52

heh..mozecie sie zasmiac ale odkrylem to dopiero niedawno :D : W momencie korzystania z iPoda, jak wyjdziemy do SB i klikniemy dwukrotnie w home button wyswietli nam sie podreczny panel iPoda tak ze nie musimy tam wchodzic :)

#9 trotyl

trotyl
  • 190 postów

Napisano 22 marca 2008 - 10:28

heh..mozecie sie zasmiac ale odkrylem to dopiero niedawno :D :
W momencie korzystania z iPoda, jak wyjdziemy do SB i klikniemy dwukrotnie w home button wyswietli nam sie podreczny panel iPoda tak ze nie musimy tam wchodzic :)



A jak wejdziesz w

Ustawienia --> Ogolne --> Przycis Poczatek

To mzoesz sobie ustawic czy chcesz do Ulubionych numerow czy do iPoda czy na Poczatek ;-)

#10 rami

rami
  • 184 postów

Napisano 22 marca 2008 - 10:38

Otóż właśnie u Kominka odkryłem, że pomacanie kreseczek oznaczających siłę zasięgu przenosi nas na samą górę strony. Fajna sprawa :)


u mnie nie zasiegu a baterii... na 113

#11 sombrero

sombrero
  • 26 postów

Napisano 22 marca 2008 - 10:39

heh..mozecie sie zasmiac ale odkrylem to dopiero niedawno :D :
W momencie korzystania z iPoda, jak wyjdziemy do SB i klikniemy dwukrotnie w home button wyswietli nam sie podreczny panel iPoda tak ze nie musimy tam wchodzic :)


Uśpionemu iphonowi naciśnij 3x home a będziesz miał panel ipoda bez odblokowywania;)

#12 japok

japok
  • 120 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 22 marca 2008 - 11:23

jak chcesz zrobic sobie zdjecie "z reki" to przytrzymaj spust ustaw iPhona i pusc/nacisnij drugim palcem gdziekolwiek na ekran.

#13 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 22 marca 2008 - 11:42

W sumie to największym zaskoczeniem dla mnie była możliwość sterownia odtwarzaczem za pomocą mikrofonu w słuchawkach. Chyba na stronce Tony'ego przeczytałem, że ten mikrofon można nacisnąć :). Reszta funkcji była tak intuicyjnie skonfigurowana, że nie było problemów ani wielkich odkryć podczas użytkowania :)


to jest w instrukcji obslugi!

#14 Z3T

Z3T
  • 266 postów

Napisano 22 marca 2008 - 14:27

A jak wejdziesz w

Ustawienia --> Ogolne --> Przycis Poczatek

To mzoesz sobie ustawic czy chcesz do Ulubionych numerow czy do iPoda czy na Poczatek ;-)


no juz nie rob ze mnie takiego ciemnego czleka ;p to ze mozna sobie ustawic double-click home button na iPoda lub kontakty to wiem. Tylko nie wiedzialem ze podczas grania otwiera sie (niezaleznie co masz w opcjach ustawione) podreczny panelik :) instrukcji nie czytalem bo uwazam ze iP nie jest trudny w obsludze i kazdy bez manuala sobie poradzi :) stad te "tips&tricks"

#15 villageboy

villageboy
  • 38 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 marca 2008 - 18:45

nie wiem czy to jest oczywiste czy nie ale: w Safari, gdy przytrzyma się przycisk '.com' - pojawia się wybór '.pl' ! trzeba mieć wlaczoną polska klawiaturę.

#16 kamilps3

kamilps3
  • 768 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marca 2008 - 18:52

nie wiem czy to jest oczywiste czy nie ale:
w Safari, gdy przytrzyma się przycisk '.com' - pojawia się wybór '.pl' !
trzeba mieć wlaczoną polska klawiaturę.


Ja to wiem od bartosza ;)

#17 djKristo

djKristo
  • 899 postów

Napisano 22 marca 2008 - 19:26

nie wiem czy to jest oczywiste czy nie ale:
w Safari, gdy przytrzyma się przycisk '.com' - pojawia się wybór '.pl' !
trzeba mieć wlaczoną polska klawiaturę.


no proszę nie wiedziałem o tym ;) - dziekuje

#18 bbolss

bbolss
  • 461 postów

Napisano 22 marca 2008 - 20:46

ja naprzykład wczoraj odkryłem ze w zegar tam gdzie jest odliczanie mozna ustawic aby po skończeniu odliczania wyłączył ipoda :D bardzo przydatne jak sie kładziesz spac słuchając muzyki =]

#19 maqs77

maqs77
  • 213 postów

Napisano 22 marca 2008 - 21:30

Ha, jestem zaskoczony tym odliczaniem :D Dzięki, przyda się na pewno ;)

#20 ademiu

ademiu
  • 984 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 marca 2008 - 22:58

Haa zaskoczyliscie mnie z tymi słuchawkami, super wlasnie tego mi brakowało,żeby odebrać Iphone bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni. BOOOMBA Dzięki

#21 fabian1984

fabian1984
  • 66 postów
  • SkądGrodzisk Mazowiecki

Napisano 23 marca 2008 - 00:27

Chłopaki jak juz tak odkrywacie to moze ktorys z was odkryje GPS :P hehe.

#22 traanZ

traanZ
  • 64 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 23 marca 2008 - 03:09

jak chcesz zrobic sobie zdjecie "z reki" to przytrzymaj spust ustaw iPhona i pusc/nacisnij drugim palcem gdziekolwiek na ekran.


Spust? WTF? :)

#23 MartiniFlavour

MartiniFlavour
  • 2 postów

Napisano 23 marca 2008 - 03:43

Spust? WTF? :)


Spust na twarz :D

#24 andrzej1974

andrzej1974
  • 182 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 23 marca 2008 - 11:17

Podczas codziennej zabawy z isłuchawką na pewno znaleźliście funkcje, lub funkcyjki, o których wczesniej nie wiedziiście. Zapraszam więc do dzielenia się nimi w tym wątku.

Jak wiadomo, przewijanie stron palcem jest super, jednak czytacze np. Blogu Kominka przyznają, że czytając komentarze można dostać zakwasów w palcu. Otóż właśnie u Kominka odkryłem, że pomacanie kreseczek oznaczających siłę zasięgu przenosi nas na samą górę strony. Fajna sprawa :)


to juz bylo w starym sofcie jak mialem 1.0.2 i wystarczy przylozyc palucha :) gdziekolwiek na gornej belce.

---- Dodano 23-03-2008 o godzinie 11:21 ----

Uśpionemu iphonowi naciśnij 3x home a będziesz miał panel ipoda bez odblokowywania;)


wystarczy 2 razy :)

#25 LeXX

LeXX
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 marca 2008 - 17:33

Dzięki dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy z tego posta :) Ja osobiście zauważyłem, że delikatne muśnięcie w bok w liscie sms-ów (ale też inne np. filmów) na konkretnym sms-ie, który chcemy skasowac (tzn. adresacie) powoduje pojawienie przycisku USUŃ. Nie trzeba klika na edytuj :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych