Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Po Godzinach] Czym sie zajmujecie na codzień ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 grzegorzw

grzegorzw
  • 334 postów
  • Skądstolica

Napisano 04 kwietnia 2006 - 15:59

Wypowiedzcie sie co porabiacie na codzien czyli gdzie pracujecie czy wasza praca jest zwiazana z maczkami. Ja jestem grafiiem i pracuje w agencji reklamowej moj sprzet w pracy to G5 2.0 2gb ramu 120hdd i moje kochane pismo:) pozdrawiam

#2 Kain

Kain
  • 514 postów
  • SkądParis [FR]

Napisano 04 kwietnia 2006 - 16:15

Ja sie ucze w liceum (Krakow) :D Niema tam maczkow, ale w domu mam jednego ;)

#3 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 04 kwietnia 2006 - 16:49

A ja ani się nie uczę, ani nie jestem grafikiem... :P

#4 Kain

Kain
  • 514 postów
  • SkądParis [FR]

Napisano 04 kwietnia 2006 - 16:55

Czlowiek uczy sie cale zycie ;) :P

#5 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 04 kwietnia 2006 - 16:55

ja wstaje kolo 10 rano i surfuje po stronach, szukam nowych artwork's do itunes, no i slucham podcastow albo radia. tak wlasnie jest jak sie zawali 2 lata w szkole, kurcze teraz konczylbym 2 klase technikum(w tym roku chodzilem kilka miesiecy do liceum, ale jak zwykle zawalilem sprawe....), czasem ogladam tv, ale to max 2-3h dziennie no to by bylo na tyle

#6 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 04 kwietnia 2006 - 17:38

ja prawie cały dzien siedze w domu i nic nie robie. Czasem ktoś zadzwoni wtedy biore sprzęt i ruszam w miasto lub do studia, czasem aranżuje studio w domu i trzaskam pecshoty. Zdjęcia obrabiam później oczywiście na PawerMacu G4 :twisted:
Kiedy się nie lenie i nie pracuje studjuje antropologie i etnologie w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego.

Zdarza się że mi odwali i wówczas skrzykuje warszawskie spotkanie użytkowników MyApple.

A jak nie robie tego wszystkiego to wale jak w dym ma łono... przyrody gdzie próbuje zmierzyć się z fotografią wielko formatową ale jako że te inne zajmują mi mnóstwo czasu coraz rzadziej na to łono się zapuszczam i pozostaje mi tylko nucenie za dwoma Starszymi Panami:

Na ryby - w kaździuteńki wolny dzień
Na ryby - nad leniwą rzeczkę w cień
zabieramy sprzęt i starkę
a na drzwiach wieszamy kartkę
Nie wracamy aż we czwartek
zapuszczamy się pod Warkę
Na ryby - by zielony wdychać chłód
Na ryby - by odbiciem tykać wód
Jedną twarzą łyknąć z flaszy
Drugą z toni w niebo patrzyć

Na ryby...

A można i na grzyby
Na grzyby - w aromatów pełen las
Na grzyby - przed wyjazdem słuchaj sprawdźmy gaz
Weźmy czegoś parę kropel
A na drzwiach wywieśmy o tem
Że ruszyliśmy w sobotę
bo powzięlismy ochotę
Na grzyby - tu borowik a tam dzik
dzik, wściekły na mnie... ech... pociągnijmy sobie łyk
nie musimy dużo łykać, by się przestać lękać dzika
bo gdyby, gdyby łyk większy

to na lwy'by, a dlaczego nie na lwyby

na lwy'by - na gorący czarny ląd
na lwy'by - gdyby, gdyby nieco bliżej stąd
właśnie, wziąłby człowiek amunicję
eksportową śliwowicję
drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
"przedsięwzięto ekspedycję"
na lwy'by - patrzysz samiec, wiec go trrrach
a tu lwica - tonie w łzach
robi nam się strasznie głupio
bo ten lew już chyba trupio
więc czyby nie lepiej już na ryby
lub na grzyby
albo na ryby
w każdym razie nie na lwy'by
a może na ryby w grzybach, duszone


A jak już się wyrwę to:
Dołączona grafika

#7 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 kwietnia 2006 - 17:57

Ja jestem fizykiem a obecnie pracuje w labie nad moim doktoratem. Mowiac krotko, mieszam rozne proszki, wstrzasam nimi i patrze co fajnego z tego powstalo ;) Czyli alchemia w czystej postaci;) Z Makami duzo to nie ma wspolnego bo cale potrzebne mi oprogramowanie jest na PC i od tego sie nie uwolnie. W wolnym czasie gram na gitarze lub perkusji, slucham fajnej muzyki, ogladam fajne filmy, jezdze na fajnym rowerze, ostatnio biegam w niefajnych butach... To moze tyle o sobie;)

#8 db

db
  • 771 postów

Napisano 04 kwietnia 2006 - 18:42

Prosty chłopak z Podlasia :) A tak konkretniej to uczę się w liceum (za roka matura brrr......) życie wypełnia mi szkoła i typowo przyziemne sprawy :) nie ma czym się chwalić.

#9 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 04 kwietnia 2006 - 19:02

A ja jestem socjologiem, i mimo bardzo niesprzyjajacych okolicznosci (prawie brak, kurna, softu!) zawzialem sie i udalo mi sie postawic stanowisko pracy w calosci na Maku. Dzieki kanadyjskiej firmie SAS (:))) tysiak smileysow do tej firmy!) ktora rozwija oprogramowanie biznesowe na Maka. No i dzieki mniejszym programikom, jak np rewelacyjne, czesto sharewary, pisane przez mlodych naukowcow do obrobki jakosciowej danych. Skrecilem moja firme, ze kupila mi dwie 4 letnie licencje programu do statystyki, jedna na winde druga na Maka. W tej chwili sie zastanawiam, czy bylaby to duza bezczelnosc wtrynic MakaMini jako nowego kompa dla mnie. Problem moge miec z tym, ze nasza siec wewnetrzna rozpoznaje tylko karty standartu Microsoft (i nie tylko karty, np nie mozemy uzywac w pracy innego programu do poczty niz Outlook! :( ). W tej chwili moge na Maku projektowac i obliczac wyniki dowolnych badan socjologicznych, ilosciowe i jakosciowe, od zwyklych ankiet i sondazy po zogniskowane wywiady grupowe-od badan naukowych po czyste badania rynkowe dla koncernow, co tez czynie. Po godzinach robie na moim Maku muzyke i to mnie kreci, odpreza :))))

#10 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 04 kwietnia 2006 - 19:07

A ja też jestem grafikiem i też pracuję w agencji reklamowej i też na g5:) A w wolnych chwilach zajmuję się korzenioplastyką i gram na kontrabasie.

#11 bw

bw
  • 6 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 04 kwietnia 2006 - 20:25

Anglista, edukator. Reggae, fanatyk.

#12 grzegorzw

grzegorzw
  • 334 postów
  • Skądstolica

Napisano 04 kwietnia 2006 - 20:30

widze ze nie wszyscy sa grafikami jak ja a niektorzy sa leniuchami

#13 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 kwietnia 2006 - 20:31

Na każdym forum które miałem w opiece pojawiał się taki temat. Wbrew pozorom błahy, ale po kilku kryzysowych sytuacjach, kiedy ratował mnie jakiś nieznany zawodowiec z forum, nabrałem respektu. To jest tak, że my tutaj w sumie tworzymy listę branż w jakich się poruszamy i jeśli kiedyś przyjdzie nam znaleźć kogoś z odległej dziedziny, najpierw przypomnimy sobie o forum :) A w temacie: Jestem studentem pierwszego roku stosunków międzynarodowych na AE Kraków. Studiowałem 1.5 roku na Politechnice, na wydziale inżynierii lądowej, ale rozminąłem się z przeznaczeniem tam. Kiedy miałem przerwę od studiów, skoncentrowałem się na specjalizacji w szeroko pojętej dziedzinie tworzenia stron internetowych. Wybrałem flasha i jak się okazuje - bardzo trafnie. W Krakowie na palcach jednej ręki można policzyć liczące się osoby programujące w ActionScript. Pracowałem i mieszkałem w warszawie, teraz w krakowie staram się studiować i na razie odsuwam pracę na dalszy plan, żebym nie zawalił (bardziej) studiów. Oczywiście kiedy nie uczę się, ani nie ślęczę nad flashem prowadzę bloga, ale to wiecie. Jestem też zapalonym rowerzystą. Głównie interesuje mnie jazda miejska na czas, jednak nie ulicami. Nawet nie wiem czy się to nazywa jakoś :) Złożyłem rower do trialu, ale po kilku glebach uznałem, że jestem jednak za stary i za wysoki (1.91m) na to. Słucham jazzu i jestem mocno związany z jazz radiem. W ciężkich chwilach dla radia organizowałem krakowskie imprezy ratujące, założyłem forum jazz radia, kiedy oficjalne zamknięto. Obecnie oficjalne znów działa, ale ludzie pozostali u mnie :) Ratowałem też z opresji największe polskie forum serialu friends.

#14 grzegorzw

grzegorzw
  • 334 postów
  • Skądstolica

Napisano 04 kwietnia 2006 - 20:53

moim marzeniem tez jest nauka flasha ale poczatki sa ciezkie..... ale moze jakos dam rade.... Moze kolega mi poradzi jak zalozyc swojego bloga bo wlasnie chcialbym cos takiego zalozyc:)

#15 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 04 kwietnia 2006 - 21:16

grzegorzw, tu poczytaj :wink:
http://www.myapple.p...opic.php?t=4455

#16 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 04 kwietnia 2006 - 21:17

Studiuje trochę i marudzę trochę więcej.

#17 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 04 kwietnia 2006 - 21:21

Grafika, fotografia którą studiuje, żonglerka :wink: , poker Texas Hold'em , bilard ...

moim marzeniem tez jest nauka flasha ale poczatki sa ciezkie


www.totaltraining.com training do flasha 8 jeszcze cieply i nie ma nic lepszego do nauki niz total training :wink:

#18 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 04 kwietnia 2006 - 23:05

Ja generalnie nic nie robię i na niczym się nie znam :mrgreen: Ale o tym wiedzą Nieliczni Wtajemniczeni 8)

#19 baart

baart
  • 198 postów
  • SkądKazimierz W-wa Dębki Zakopane

Napisano 05 kwietnia 2006 - 08:04

zawodowo giełda fanatycznie narty & snowboard, w lecie rowerem po pagórkach, przez cały sezon biegam (ale na to mało czasu)

#20 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 05 kwietnia 2006 - 08:11

z zawodu jeszcze przez dwa lata genetyk. Nie interesuję się ,,sportem, muzyką i podróżami", lecz systemami UNIXowymi i zagadnieniami sieciowymi (w sumie to początkuję). Drugie wielkie hobby to brydż, kiedyś grywałem nawet w lidze, lecz obecnie mam zbyt mało czasu...

#21 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 05 kwietnia 2006 - 09:01

Zawodowo:
- Administracja systemów UNIXowych (Linux, FreeBSD)
- Routery CISCO
- Sieci komputerowe, Wi-Fi
- Prowadzenie firmy

Hobbystycznie:
- Samochody
- GSM
- Imprezy techno/house/trance :P
- MyApple.pl ;)

#22 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 05 kwietnia 2006 - 09:42

Z wykształcenia fizjolog-endokrynolog a dokładnie hodowle in vitro sic! :mrgreen:
Jestem grafikiem komputerowym i pracuje w przygotowalni prepress. Zajmuję sie szerokopojetym prepressem i kalibracją kolorów(przygotowalnia, grafika, skanowanie i naświetlanie CtP).
Prywatnie administruje paroma sieciami komputerowymi opartymi na OWL

#23 ślepy

ślepy
  • 108 postów
  • SkądLeeds (UK)

Napisano 05 kwietnia 2006 - 10:56

Zawodowo: szeroko rozumiane DTP; prywatnie: różnego rodzaju transgresje ;)

#24 tombobombo

tombobombo
  • 226 postów

Napisano 05 kwietnia 2006 - 11:16

studiuję architekturę interesuję się grafiką, designem i Mac'ami trochę tworzę :wink: generalnie jestem bardzo zadowolony :D

#25 Banano

Banano
  • 354 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 kwietnia 2006 - 11:26

Studiuję Stomatologię. Jeszce mi dwa lata zostały. A poza tym: Punk rock , Judo , piłka nożna no i gitara :mrgreen:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych