Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Tiger] Spotlight w akcji - prezentacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 maja 2005 - 10:39

Zapraszam do obejrzenia prezentacji działania Spotlight.

Dołączona grafika

Na krótkim filmiku zaprezentowałem jak szybko działa wyszukiwanie w plikach textowych / logach rozmów z komunikatora / pdf.

Widać pewną zmianę wydajności gdy szukany ciąg znaków jest zawarty w PDF. Natomiast w plikach nie kompresowanych proces przebiega błyskawicznie.


Zapraszam do pobrania ( wysoka jakość ) 5.4 MB lub ( niska jakość ) 0.9 MB


Zachęcam do wymiany doświadczeń.

#2 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 maja 2005 - 00:25

a może by tak konwersja do starszego QuickTime'a, albo nawet do AVI'ka? Miło byłoby, gdyby użytkownicy Windowsa, Linuksa, etc. mogli też to zobaczyć, (a może nawet zwłaszcza oni ;) )

Spotlighta w akcji widziałem już na żywo, włącznie z wyszukiwaniem fragmentów rozmów z komunikatora, i jestem pod niesamowitym wrażeniem! Od dawna jestem miłośnikiem bazodanowych systemów wyszukiwania plików (zwłaszcza slocate), ale to, co prezentuje Spotlight, przerasta wszelkie oczekiwania, jakie miałem co do tej funkcji. Na pewno jest to moim zdaniem największe usprawnienie i najważniejsza nowość w Tygrysie. Ponadto, jeśli człowiek biedny siedzi bezczynnie przez 30 minut i czeka aż Wingroza przeleci mu całą zawartość dysków w poszukiwaniu czegośtam (a jak się szuka tekstu w pliku to i kilkanaście godzin brr... :evil: ) to przesiadka na OSX jest coraz bardziej kusząca ;)

#3 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 18 maja 2005 - 07:41

Nie działa :( Film większy nie działa na QuickTime 7 :(

#4 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 maja 2005 - 09:23

Kodek - Sorenson Video QuickTime 7 / RealPlayer wbudowany udostepnie niedlugo jakies pop-ularne formaty

#5 Promethe

Promethe
  • 27 postów
  • Skądsf, ca

Napisano 21 maja 2005 - 13:43

Ja tam nie wiem, ale próba uruchomienia obu plików w Tigerze skończyła się napisem "format not supported". Coś robię źle? Oczywiście miałem na myśli kwiktajma w Tigerze. Nie doinstalowawywałem nic gwoli szczegółow. [you:eda9aaf566], może coś doradzisz? Aha, Reeye, co to za ładna tapetka?

#6 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 21 maja 2005 - 18:22

Kodek - Sorenson Video

QuickTime 7 / RealPlayer wbudowany

udostepnie niedlugo jakies pop-ularne formaty


Hmm mam QT 7 PRO i 3Vixa dodanego a format jest dla mnie nieczytelny :(

#7 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 21 maja 2005 - 18:22

u mnie niestety tez sie nie odpala :( - ani pierwszy ani drugi plik - nie rusza ani na qt 7 w tigerze ani w vlc, na innych nie sprawdzalem bo nie uzywam ;)

#8 Promethe

Promethe
  • 27 postów
  • Skądsf, ca

Napisano 23 maja 2005 - 15:38

Szanowna administracjo, kiedy możemy spodziewać się działań?

#9 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 23 maja 2005 - 15:39

no prosze reeye chyba musisz przygotowac prezentacje w innym formacie ...

#10 McGege

McGege
  • 202 postów
  • SkądW-wa

Napisano 24 maja 2005 - 14:51

Promethe,

Masz mnie na myśli ??? No cóż ja jestem zieloniutki w kwetii mac'a. Narazie mam za soba pierwsze kontakty i dużo chęci na przesiadkę.
Co do samego filmiku to na firmowym kompie mi niechodzi niestety , przeżucę na swoj to się pobawię może coś wymyśle.

#11 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 03 czerwca 2005 - 01:38

Nie spodziewałem się że ten numer z (you) jeszcze na kogoś podziała :lol:
Panowie, odpuśćta już 8)
Ja mam VLC i filmik chodzi.

[ Dodano: 2005-06-03, 02:40 ]
sory, na VLC też nie chodzi. :evil:

#12 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 czerwca 2005 - 09:16

przykro mi o tym mówić, ale... stareńkie kodeki do wmv mam ale potrafią one bez problemu odtwarzać HDWMV (10 FPS co prawda, ale to już wina karty grafiki, a tej nie mam jak wymienić), a kodeki QT - wykluczają, blokują się nawzajem, są niekompatybilne same z sobą... ech...

#13 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 czerwca 2005 - 09:41

Filmik nie chodzi.

#14 daros

daros
  • 5 postów
  • SkądKrakow

Napisano 30 sierpnia 2005 - 12:45

Prubuje cos zrobic, ale tez mi nie dziala:(( Tak wogyle to witam wszystkich, dzisiaj sie doloczylem

#15 iBodo

iBodo
  • 265 postów
  • SkądW-wa

Napisano 30 sierpnia 2005 - 17:34

A ja mam problem jeszcze innego rodzaju. Po kliknięciu na link, nie inicjuje mi się ściąganie pliku, ale otwiera mi sie strona, na, której moge obejżeć sobie filmik .... ale w formie tekstu :shock: Pojawia mi sie kilkadziesiąt stron przerużnych fikuśnych znaczków, co ciekawsze przeglądając ten "szyfr" natknołem sie na spontanicznie ułożone słowo "kurwa". :twisted:

#16 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 31 sierpnia 2005 - 07:47

Ten błąd występuje już od dłuższego czasu, działo mi się to samo z miesiać temu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych