Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 16 czy Iphone 16 Pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 martala

martala
  • 7 postów

Napisano 14 września 2024 - 11:51

Czy jest sens kupować Iphona 16 Pro jeśli używam telefonu głównie do dzwonienia, wysyłania wiadomości, przeglądania Internetu, słuchania muzyki i czasem zrobię jakieś zdjęcia. Czy zwykła 16 wystarczy? Trochę mnie martwi wyświetlacz 60hz i USB2, ale w sumie dla takiego użytkownika jak ja to chyba nie ma znaczenia. Z drugiej strony większość zaawansowanych opcji Pro niewiele mi mówi...

Telefon to dla mnie inwestycja na lata. Zależy mi na tym, żeby z niego korzystać 5 lat i więcej.
Dodatkowo nigdy nie miałem IOS i nie wiem czy jest sens wydawać 1,3k więcej na Pro.



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 14 września 2024 - 19:21

Do wymienionych rzeczy 16 styknie (chociaż 60 Hz jest moim zdaniem żenujące). Aczkolwiek jak zamierzasz korzystać tyle lat, to ja bym wziął Pro. Będzie się lepiej starzał, ma te lepsze aparaty i dużo fajniejszy ekran. Ja też mam podobny tryb kupowania i jakbym się zastanawiał nad 16, to bym jednak dopłacił do Pro. 

Które opcje Pro niewiele Ci mówią?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 martala

martala
  • 7 postów

Napisano 14 września 2024 - 19:37

 

Które opcje Pro niewiele Ci mówią?

jakieś Dolby Vision, ProRes itd i ogólnie jak oglądałem konferencję/filmiki to jakieś fancy opcje nagrywania itd o których nie mam pojęcia



#4 soczekpl

soczekpl
  • 3 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 września 2024 - 20:05

A może 15 Pro? Niewiele nowości w 16 Pro, a za 4500 można dostać nowego.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPad Pro '11 M4 Cellular / iPhone 16 Pro / Apple Watch series 7 SS 45mm / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#5 martala

martala
  • 7 postów

Napisano 14 września 2024 - 20:27

A może 15 Pro? Niewiele nowości w 16 Pro, a za 4500 można dostać nowego.

też jest to opcja tylko wg mnie pro jest tak zaawansowany że nie wykorzystam nawet 50% opcji jakie dane biorąc pod uwagę jak korzystam ze smartfona



#6 soczekpl

soczekpl
  • 3 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 września 2024 - 20:35

też jest to opcja tylko wg mnie pro jest tak zaawansowany że nie wykorzystam nawet 50% opcji jakie dane biorąc pod uwagę jak korzystam ze smartfona

 

Ja bym nie kupił telefonu za tyle kasy z ekranem 60Hz. Przecież średniej klasy Samsungi mają 120Hz.

 

Dodatkowo 15 Pro ma niegasnący ekran, kamerę telephoto (w praktyce zoom), ramkę z tytanu czy chudsze (w stosunku do nie-Pro) ramki. Dla mnie ten dopisek "Pro" to trochę ściema, jak zaprezentowali iPhone'a X to był jeden telefon za 5 tysięcy, potem przy 11 dopisali "Pro", żeby zaprezentować tańszą wersję.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPad Pro '11 M4 Cellular / iPhone 16 Pro / Apple Watch series 7 SS 45mm / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#7 martala

martala
  • 7 postów

Napisano 14 września 2024 - 21:19

Ja bym nie kupił telefonu za tyle kasy z ekranem 60Hz. Przecież średniej klasy Samsungi mają 120Hz.

 

Dodatkowo 15 Pro ma niegasnący ekran, kamerę telephoto (w praktyce zoom), ramkę z tytanu czy chudsze (w stosunku do nie-Pro) ramki. Dla mnie ten dopisek "Pro" to trochę ściema, jak zaprezentowali iPhone'a X to był jeden telefon za 5 tysięcy, potem przy 11 dopisali "Pro", żeby zaprezentować tańszą wersję.

a co daje ten niegasnący ekran i telephoto?



#8 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 15 września 2024 - 15:34

Niegasnący ekran daje to, że nawet jak telefon jest zablokowany, to widać na nim tapetę, licznik powiadomień, godzinę i widżety. Oraz ewentualnie widżety z trybu czuwania. 

Telephoto to obiektyw o długiej ogniskowej. W iPhonie jest to ekwiwalent 120 mm pełnej klatki. Dzięki temu można robić zdjęcia oddalonych obiektów bez zoomu cyfrowego (który drastycznie pogarsza jakość).  


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#9 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2024 - 14:25

Na twoim miejscu wziąłbym 16 Pro. Ponoć lepsza bateria. Ile? Tego nie wiem. Trzeba poczekać na testy, ale w 15 Pro jest słabo. O ekranie nawet nie ma co wspominać. 

 

Zwykła 16 jest naprawdę dobrym telefonem, ale 60 Hz jest nie do zaakceptowania. 


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 16 września 2024 - 14:30

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych