Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

kiedy opaska sportowa od apple?


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 compucar

compucar
  • 35 posts

Posted 10 September 2024 - 16:10

zdecydowanie brakuje takiego sprzętu na rynku: z bateria na dwa tygodnie, minimalistycznym wyświetlaczem i bardzo niska wagą. dlaczego xiaomi potrafi a apple nie bardzo? 



#2 rekruter

rekruter
  • 1 posts

Posted 10 September 2024 - 23:02

też wyczekuję na taki produkt od Apple, ewentualnie od Garmina



#3 compucar

compucar
  • 35 posts

Posted 13 September 2024 - 17:20

garmin ma coś w takim stylu, jednak bateria na siedem dni. z doświadczenia wiem, ze dopiero 14 dni daje komfort użytkowania - można spokojnie wyjechać na wywczas bez ładowarki do durnego zegarka. ja już rozdałem dwa apple watche z tego powodu, po raz trzeci nie wejdę do tej rzeki..



#4 damianmajk

damianmajk
  • 764 posts
  • SkądWarszawa, PL

Posted 13 September 2024 - 18:45

Nigdy - nie są idiotami, którzy wypuszczą produkt z dobrą baterią, bo im nikt nie kupi Apple Watch. Opaski to nie jest w ogóle dla nich produkt, bo Apple sprzedaje sprzęty smart z elementami sportu, a nie sprzęty sport z elementami smart.
  • cooper69 likes this

#5 Motion950

Motion950
  • 35 posts
  • SkądPoznań

Posted 13 September 2024 - 19:07

Po co? Komu to potrzebne? Żeby wyglądało jeszcze gorzej? PO to żeby ściągnąć AW i założyć opaskę? To nie ma żadnego sensu
  • cooper69 likes this

#6 compucar

compucar
  • 35 posts

Posted 14 September 2024 - 14:19

po to, żeby mieć powiadomienia poprzez wibracje przy wyciszonym telefonie, żeby mieć monitoring pracy serca oraz snu przez kilkanaście dni, żeby nie czuć na ręku kloca oraz żeby to działało w systemie apple. wygląd oraz cena dla wielu osób są bez znaczenia, ma być możliwie lekkie, przemyślane i bezpretensjonalne. to nie są wysokie wymagania, biżuterię zostawmy jubilerom. zreszta, jak ktoś się musi dowartościować w tak prymitywny sposób, są bransoletki za million dukatów..



#7 damianmajk

damianmajk
  • 764 posts
  • SkądWarszawa, PL

Posted 14 September 2024 - 15:02

po to, żeby mieć powiadomienia poprzez wibracje przy wyciszonym telefonie, żeby mieć monitoring pracy serca oraz snu przez kilkanaście dni, żeby nie czuć na ręku kloca oraz żeby to działało w systemie apple. wygląd oraz cena dla wielu osób są bez znaczenia, ma być możliwie lekkie, przemyślane i bezpretensjonalne. to nie są wysokie wymagania, biżuterię zostawmy jubilerom. zreszta, jak ktoś się musi dowartościować w tak prymitywny sposób, są bransoletki za million dukatów..


Nie ma szans na taki produkt. To jest jakieś abstrakcyjne myślenie. Mają AW - jak chcesz to kup, jak nie to wybierz inny produkt, innego producenta.

#8 compucar

compucar
  • 35 posts

Posted 14 September 2024 - 15:35

mógłbyś mnie uświadomić dlaczego moje oczekiwania są abstrakcyjne? sprzet ma zapewnić monitoring snu. jak, skoro wymaga ladowania baterii po 12-18 godzinach pracy? jaki ma to sens?



#9 zorr

zorr
  • 45 posts

Posted 14 September 2024 - 16:28

Weź Ty napisz do apul, a nie próbuj zbawiać tutaj świata, dobra?

#10 compucar

compucar
  • 35 posts

Posted 14 September 2024 - 17:30

czy jest tutaj jakikolwiek moderator?



#11 damianmajk

damianmajk
  • 764 posts
  • SkądWarszawa, PL

Posted 14 September 2024 - 17:38

mógłbyś mnie uświadomić dlaczego moje oczekiwania są abstrakcyjne? sprzet ma zapewnić monitoring snu. jak, skoro wymaga ladowania baterii po 12-18 godzinach pracy? jaki ma to sens?


O czym Ty piszesz. Apple Watch używałem lata, miałem AW ultra i ultra 2. Biegałem półmaratony, łaziłem po górach i monitorowałem sen w nocy, bez żadnego problemu. Kup AW ultra i będziesz bez problemu monitorował sen. Albo Apple Watch 10, który naładujesz w 30 minut prawie do 100%. Zdążysz podczas wieczornego prysznica, więc idealnie do snu. Robisz problemy z niczego :)

#12 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4797 posts
  • Płeć:

Posted 14 September 2024 - 18:50

Koledzy, zupełnie nie dostrzegacie prawdziwych powodów, dla których niektóre produkty są, a innych nie ma. Otóż Apple to jest korporacja, której celem nie jest dostarczanie Wam takich produktów, jakie Wy uważacie za przydatne, tylko takich, które da się w dużej ilości i z zyskiem sprzedać i przynieść profit akcjonariuszom. A dodatkowo, co jest bardzo istotne, żeby sprzedaż jednego produktu nie skanibalizowała innego. Jak myślicie, dlaczego iPady, mimo, że mają turbo wydajne procesory, mają tak okrojony wobec macOS system operacyjny? Przede wszystkim dlatego, żeby komuś nie przyszło do głowy, że już nie potrzebuje Maka, skoro wszystko, czego potrzebuje ma w tablecie. Opaska byłaby tańsza od zegarka, praktycznie nikt by nie kupił obu tych urządzeń i w efekcie sprzedaż zegarków by spadła. To się biznesowo nie spina. I tyle.



#13 damianmajk

damianmajk
  • 764 posts
  • SkądWarszawa, PL

Posted 14 September 2024 - 22:24

Koledzy, zupełnie nie dostrzegacie prawdziwych powodów, dla których niektóre produkty są, a innych nie ma. Otóż Apple to jest korporacja, której celem nie jest dostarczanie Wam takich produktów, jakie Wy uważacie za przydatne, tylko takich, które da się w dużej ilości i z zyskiem sprzedać i przynieść profit akcjonariuszom. A dodatkowo, co jest bardzo istotne, żeby sprzedaż jednego produktu nie skanibalizowała innego. Jak myślicie, dlaczego iPady, mimo, że mają turbo wydajne procesory, mają tak okrojony wobec macOS system operacyjny? Przede wszystkim dlatego, żeby komuś nie przyszło do głowy, że już nie potrzebuje Maka, skoro wszystko, czego potrzebuje ma w tablecie. Opaska byłaby tańsza od zegarka, praktycznie nikt by nie kupił obu tych urządzeń i w efekcie sprzedaż zegarków by spadła. To się biznesowo nie spina. I tyle.

 

Przecież napisałem to samo wyżej - patrz cytat „nie są idiotami, którzy wypuszczą produkt z dobrą baterią, bo im nikt nie kupi Apple Watch” :)


Edited by damianmajk, 14 September 2024 - 22:25.


#14 Motion950

Motion950
  • 35 posts
  • SkądPoznań

Posted 15 September 2024 - 08:47

po to, żeby mieć powiadomienia poprzez wibracje przy wyciszonym telefonie, żeby mieć monitoring pracy serca oraz snu przez kilkanaście dni, żeby nie czuć na ręku kloca oraz żeby to działało w systemie apple. wygląd oraz cena dla wielu osób są bez znaczenia, ma być możliwie lekkie, przemyślane i bezpretensjonalne. to nie są wysokie wymagania, biżuterię zostawmy jubilerom. zreszta, jak ktoś się musi dowartościować w tak prymitywny sposób, są bransoletki za million dukatów..


Wszystko to masz w Apple Watch. O jakim klocu mówisz? AW przypomina bardziej opaski garmina niż zegarki. Jest lekki i przemyślany. Chyba, że chodzi k to żeby kosztował 500zł to sorry ale musiałby być bardzo okrojony w porównaniu do AW. Kup, pouzytkuj a zobaczysz że bateria starczająca na jeden dzień to problem tylko dla tych którzy aw nigdy nie posiadali. Ewentualnie sportowców którzy robią ultra ale tacy i tak wybierają garmina bo ma znacznie szersze dane sportowe i lepiej się do tego nadaje. Do tego o czym mówisz Apple Watch jest idealny. Serio

#15 SilentPL

SilentPL
  • 194 posts

Posted 16 September 2024 - 21:08

Imo moim zdaniem na rynku jest nisza opasek typu Whoop. Ładne, mało inwazyjne, bez ekranowe trackery wszystkiego co da się śledzić przed nadgarstek. Do tego podrasowane bazą klientów jaką ma Apple i ich algorytmy do liczenia różnych rzeczy. 

 

Od paru dni robię doktorat z zegarków i opasek, od garmina, przez AW, po Whoopa i stwierdzam, że znalazła by się grupa klientów, w tym ja, która zapłaciłaby za świetną opaskę która podaje tonę danych i aplikację, która je świetnie analizuje. Tylko nie jak w Whoop, za ponad kafla rocznej subskrypcji, ale jednak w ramach ekosystemu Apple. A dlaczego nie AW? Bo generalnie zegarek to dla mnie ma być analogowy najlepiej z koronką na tarczy. I wtedy na drugiej ręce/bicepsie/gdziekolwiek można by było nosić taki mało inwazyjny, screenless tracker.


 iPhone 15 Pro | MacBook Pro 2023 M2 Pro 16'' | iPad Mini 6G | Apple Watch SE | AirPods Pro 2


#16 Motion950

Motion950
  • 35 posts
  • SkądPoznań

Posted 17 September 2024 - 07:48

Imo moim zdaniem na rynku jest nisza opasek typu Whoop. Ładne, mało inwazyjne, bez ekranowe trackery wszystkiego co da się śledzić przed nadgarstek. Do tego podrasowane bazą klientów jaką ma Apple i ich algorytmy do liczenia różnych rzeczy. 

 

O, nawet nie wiedziałem, że istnieje coś takiego. Wiem, że są pierścienie ale też nie każdemu to pasuje. W sumie miałoby to sens jakby miało jakiś fajny nienachalny wygląd, bardziej jak bransoletka, rodzaj biżuterii. Ale z apple raczej to nie przejdzie



#17 damianmajk

damianmajk
  • 764 posts
  • SkądWarszawa, PL

Posted 17 September 2024 - 07:57

Imo moim zdaniem na rynku jest nisza opasek typu Whoop. Ładne, mało inwazyjne, bez ekranowe trackery wszystkiego co da się śledzić przed nadgarstek. Do tego podrasowane bazą klientów jaką ma Apple i ich algorytmy do liczenia różnych rzeczy. 

 

Od paru dni robię doktorat z zegarków i opasek, od garmina, przez AW, po Whoopa i stwierdzam, że znalazła by się grupa klientów, w tym ja, która zapłaciłaby za świetną opaskę która podaje tonę danych i aplikację, która je świetnie analizuje. Tylko nie jak w Whoop, za ponad kafla rocznej subskrypcji, ale jednak w ramach ekosystemu Apple. A dlaczego nie AW? Bo generalnie zegarek to dla mnie ma być analogowy najlepiej z koronką na tarczy. I wtedy na drugiej ręce/bicepsie/gdziekolwiek można by było nosić taki mało inwazyjny, screenless tracker.

 

Tylko weź pod uwagę, że whoop nie ma zegarka, dlatego ma opaskę. Akurat śledzę ten rynek dosyć mocno, bo co jakiś czas mam chęć przejścia z jednego ekosystemu sprzętów sportowych do drugiego. Ostatecznie, na ten moment, zawsze zostawałem z garminami, chociaż błędów ma ogrom. Jeżeli apple wprowadziłby opaskę, to w mojej ocenie to byłby ruch totalnie bez sensu, bo mieliby za dużo sprzętów na rękę, czyli sami sobie zrobiliby problem. Podobną sytuację ma obecnie wspomniany Garmin, bo ilość zegarków/opasek, które proponuje, jest absurdalnie wielka. Jeżeli ktoś nie zna konkretnych modeli, to nigdy się w tym nie odnajdzie. Część z tych sprzętów ma dokładnie taką samą funkcjonalność lub bardzo zbliżoną, przez update softu. Ja akurat ceniłem Apple za to, że mają obecnie 2 zegarki - zwykły lub ultra i tyle. Aktualizowane są raz do roku, więc nie da się w tym zgubić. 


  • Motion950 likes this

#18 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24064 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 17 September 2024 - 12:04

Mi to tylko brakuje, że AW nie broadcastuje tętna i muszę na rower zakładać średnio wygodną i wymagającą higienicznie opaskę na klatkę piersiową.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#19 SilentPL

SilentPL
  • 194 posts

Posted 18 September 2024 - 09:19

Tylko weź pod uwagę, że whoop nie ma zegarka, dlatego ma opaskę.

 

Mają opaskę, bo nie chcą robić zegarka. Cały ich biznes model opiera się o to, że oferują coś mało inwazyjnego z potężnym algorytmem. Nawet jak się pojawiły plotki, że Whoop 6.0 będzie miał ekran, to w internecie zawył lament, że nie o to chodzi klientom. Może zrobią eksperyment i będą oferowali opaskę i coś z ekranem i rynek zdecyduje.

 

Co do Garmina, to pełna zgoda, ale oni tak zwariowali z ilością modeli, że jak próbowałem się dowiedzieć co który oferuje, to poddałem się po chwili. Jednak jakby Apple zrobiło opaskę to dalej byłyby to 3 urządzenia a nie 15 ;) Już pomijając, że Garmin to sport watch, a nie smart watch. Puryści by Cię zjedli za takie porównania. :D

 

 

Mi to tylko brakuje, że AW nie broadcastuje tętna i muszę na rower zakładać średnio wygodną i wymagającą higienicznie opaskę na klatkę piersiową.

 

Co masz na myśli nie broadcastuje? W sensie do innych urządzeń?


Edited by SilentPL, 18 September 2024 - 09:20.

 iPhone 15 Pro | MacBook Pro 2023 M2 Pro 16'' | iPad Mini 6G | Apple Watch SE | AirPods Pro 2


#20 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24064 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 18 September 2024 - 10:32

Tak. Konkretnie do mojego Wahoo Roam, ale do rowerowych Garminów też nie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#21 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4797 posts
  • Płeć:

Posted 18 September 2024 - 10:41

Niby jeat apka do tego (HeartCast), ale nie udało mi się jej zmusić do stabilnej pracy. Spróbuj, może będziesz miał więcej szczęścia.

#22 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24064 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 18 September 2024 - 10:42

Ona chyba coś psuje z workoutami. W sensie jak ją odpalasz, to tworzy się workout, który potem jest widoczny w Health razem z workoutem z Wahoo. To nie wpływa na dane o aktywności, w sensie czerwone i zielone kółeczko? Nie zdubluje się?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#23 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4797 posts
  • Płeć:

Posted 18 September 2024 - 10:50

Nie, w założeniu ona właśnie powinna być widoczna jak sensor HR na innych urządzeniach. I nawet mi się pojawiała na Garminie, tyle, że działało to turbo niestabilnie.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users