Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nagrywanie filmu ślubnego na DVD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Eganthern

Eganthern
  • 3 postów

Napisano 06 września 2024 - 03:59

Chciałbym nagrać mój film ślubny na DVD na komputerze Mac. Nie wiem, czy istnieje wbudowane narzędzie do tego celu, czy też muszę kupić specjalistyczne oprogramowanie.



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 033 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 września 2024 - 10:16

Istnieje. Pierwszy link w Twojej Ulubionej Wyszukiwarce powie Ci, jak się nazywa i jak go używać.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 788 postów
  • Płeć:

Napisano 06 września 2024 - 11:14

Istnieje. Pierwszy link w Twojej Ulubionej Wyszukiwarce powie Ci, jak się nazywa i jak go używać.

 

Nie podzielam tej optymistycznej oceny sytuacji. Z tego, co wiem, nie da się bezpośrednio z macOS nagrać DVD Video (to nie to samo, co DVD Data z plikami, które zawierają filmiki). Co więcej, do niedawna funkcjonalność DVD authoring była dostępna z poziomu takich aplikacji jak Final Cut Pro i chyba iMovie, ale ostatnie wersje już tego nie mają. Wygląda na to, że Apple zupełnie straciło zainteresowanie tym, co tu dużo gadać, przestarzałym nośnikiem. Moim zdaniem bez zewnętrznej aplikacji się nie obędzie, chociaż warto się zastanowić, czy zapisywanie w dzisiejszych czasach filmów w postaci DVD Video ma jeszcze sens. To już jest trochę na takim etapie, jak VHS 15 lat temu.



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 033 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 września 2024 - 12:04

Nie no, ja założyłem, że OP nie chce DVD Video, tylko sobie 'nagrać płytkę' z plikiem video w środku ;-) Może niech się wypowie, czego tak naprawdę chce.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych