Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Air M2 - duża liczba cykli w nowym sprzęcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 h_14pr

h_14pr
  • 2 postów

Napisano 28 sierpnia 2024 - 19:10

Cześć wszystkim,

 

Kupiłem właśnie nowego MacBooka z procesorem M2, sprawdziłem komputer programem DriveDx i zauważyłem kilka dziwnych rzeczy:

 

1. Po zaledwie 3-5h używania program pokazał, że użyto aż 200 GB swapu, co wydaje mi się dość dużo, jak na nowy sprzęt.

2. Co bardziej niepokojące, po sprawdzeniu baterii okazało się, że laptop ma już ponad 70 cykli ładowania, mimo że dopiero co go uruchomiłem.

3. Laptop przyszedł od razu z systemem macOS Sonoma, mimo że pierwotnie ten model wychodził z macOS Monterey.

 

Gwarancja na sprzęt zaczęła się liczyć od dnia, w którym go uruchomiłem, więc to nie jest problem, ale liczba cykli ładowania baterii i inne wspomniane wyżej kwestie dają do myślenia, czy laptop przypadkiem nie był wcześniej używany lub odnowiony. Czy ktoś miał podobne doświadczenia? Czy powinienem się tym martwić i zgłosić to do sklepu?

 

Z góry dzięki za pomoc!



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 066 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 sierpnia 2024 - 19:47

Nie kombinuj z fontem. Jeśli z jakiegoś dziwnego powodu piszesz posty w czymś innym, a potem je wklejasz, naucz się wklejać bez formatowania.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 MiL

MiL
  • 1 423 postów
  • Płeć:

Napisano 05 września 2024 - 08:45

Wygląda na lekko używany. Gdzie go kupiłeś?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych