Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Polecenia spod Commander One


Najlepsza odpowiedź ftpd , 15 sierpnia 2024 - 13:22

Dodaj jakiś debug do tego Twojego skryptu, niech wypisuje jakieś linie, co teraz robi, co ma w zmiennych i w ogóle. I wtedy zobacz, co mu nie pasuje.

 

No i naprawdę, sprawdź ten PATH.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 sybic

sybic
  • 41 postów

Napisano 15 sierpnia 2024 - 12:08

Mam swój program, który robi coś z plikami.

Wgrałem go do /usr/local/bin  więc gdzie się nie znajdę i wykonam, tam mi zadziała.

Problem w tym, że działa w terminalu, ale nie działa na Commander One.

W czym może być problem?



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 066 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 sierpnia 2024 - 12:19

Commander One, cokolwiek to jest, nie uznaje twojego PATH i ma jakiś swój. Możesz spróbować wymusić ustawienie odpowiedniej wartości w ~/.zshenv i się przelobować - mi kiedyś pomogło na jakiś durny programik olewający zmienne środowiskowe.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 sybic

sybic
  • 41 postów

Napisano 15 sierpnia 2024 - 12:23

Niestety, bo wywołując program podając pełną ścieżkę /usr/local/bin/program  mam to samo. Nic nie robi, a zwrotnych komunikatów też nie ma, bo nie widać.

Działa, spod Commandera  (na zasadzie klknięcia) jeśli program wgram tam gdzie są pliki, ale nie lubię takich protez. 


Użytkownik sybic edytował ten post 15 sierpnia 2024 - 12:24


#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 066 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 sierpnia 2024 - 12:26

Ok, to skoro wiesz lepiej, to wiesz. Zapytaj twórców Commander One - nadal: czymkolwiek to nie jest.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 sybic

sybic
  • 41 postów

Napisano 15 sierpnia 2024 - 12:42

Myślałem, że problem tkwi w systemie, który jest dla mnie tworem nowym i zaskakującym. 



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 066 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 sierpnia 2024 - 13:22   Najlepsza odpowiedź

Dodaj jakiś debug do tego Twojego skryptu, niech wypisuje jakieś linie, co teraz robi, co ma w zmiennych i w ogóle. I wtedy zobacz, co mu nie pasuje.

 

No i naprawdę, sprawdź ten PATH.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych