Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak ustawić domyślny program przy otwieraniu określonych plików


Najlepsza odpowiedź ftpd , 12 sierpnia 2024 - 13:01

Kliknij prawym, 'Get Info', w sekcji 'Open With' ustaw swój program i kliknij 'Change All...'.

Uwaga: będziesz musiał to zrobić dla każdego typu pliku osobno, czyli jak zrobisz dla jpg, to nie zadziała automagicznie dla png.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 sybic

sybic
  • 41 postów

Napisano 12 sierpnia 2024 - 11:16

Zainstalowałem program XnViewMP

Jak ustawić, aby ten program stał się domyślą przeglądarką? 

Chodzi o to aby przy otwieraniu plików graficznych uruchamiał się XnViewMP, a nie inny.



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 066 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 sierpnia 2024 - 13:01   Najlepsza odpowiedź

Kliknij prawym, 'Get Info', w sekcji 'Open With' ustaw swój program i kliknij 'Change All...'.

Uwaga: będziesz musiał to zrobić dla każdego typu pliku osobno, czyli jak zrobisz dla jpg, to nie zadziała automagicznie dla png.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 sybic

sybic
  • 41 postów

Napisano 14 sierpnia 2024 - 08:41

Czy można prosić o bardziej szczegółowe wyjaśnienie?

Bo mój problem polega na tym, że nigdzie nie mogę się dokopać tego Get info (używam PL, wiec 'informacje") czy 'zmień dla wszystkich'.

Od czego prawy? Od ikony programu w doku, czy w finderze pliku *.jpg?

Bo w finderze mogę tylko zmienić dla określonego pliku, a 'zmień dla wszystkich' nie widzę.



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 066 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 sierpnia 2024 - 10:30

Prawym na pliku, tam jest Get Info. Jak to jest w polskiej wersji językowej - nie mam pojęcia.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych