Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

iPad do użytku domowego


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 CryKillerPL

CryKillerPL
  • 119 posts

Posted 20 July 2024 - 15:42

Hej, 

mam do was pytanie, bo poszukuje iPada do prostego użytku domowego - Youtube, Internet, Netflix, proste gierki, czasami praca biurowa, Zoom itp. 

 

Widzę, że iPad 10 gen jest teraz w cenie ok 1600 zł za nowy i teraz moje pytanie: jak ten iPad będzie mi działał?

 

1. On ma procesor A14, czy to wystarczy do tych prostych zadań?
2. Martwi mnie trochę 64 GB pamięci. Co prawda nie zamierzam tam niczego przetrzymywać poza notatkami, ale ile z tych 64GB zostaje dla użytkownika?
3. Jak wygląda kwestia wyświetlacza? Tam jest IPS ale wg specyfikacji obsługuje HDR i Dolby Vision - czy np. w Netflixie będę mógł odpalać filmy w HDR10/DolbyVision?

 

Nie znam się totalnie na iPadach, dlatego proszę o wyrozumiałość. 

Z góry dzięki


Edited by CryKillerPL, 20 July 2024 - 15:42.

Apple iPhone 14 Pro Max | Apple Watch Series 9 | Apple AirPods gen. 3


#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1809 posts

Posted 20 July 2024 - 19:21

Będzie OK, do tego on jest, wydajność ok, do niedawna miałem z A12. 64G to nie wiele, ale da się żyć, bez trudu radziłem sobie z 64. Cena nie do pobicia. Warto kupić nowy. Jednak w odróżnieniu od Air i pro ekran nie jest laminowany, nie ma takiej warstwy przeciwodblaskowej no i jasności. Te HDR nie porażą cię światłem. 



#3 MiL

MiL
  • 1436 posts
  • Płeć:

Posted 22 July 2024 - 09:43

Do takich zastosowań spokojnie wystarczy.



#4 CryKillerPL

CryKillerPL
  • 119 posts

Posted 22 July 2024 - 21:36

Jeszcze jedno pytanie, bo coś zwróciło moja uwagę. Podobno ten iPad działa tylko z pierwsza wersją rysika, a na przykład taki iPad Air 4 działa z drugą wersją. Czy to duża wada?


Apple iPhone 14 Pro Max | Apple Watch Series 9 | Apple AirPods gen. 3


#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24114 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 22 July 2024 - 23:37

Nigdy nie miałem rysika, bo nie potrzebuję, ale z tego, co się orientuję, to podobno tak - generacja druga więcej umie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6 MiL

MiL
  • 1436 posts
  • Płeć:

Posted 23 July 2024 - 08:28

To prawda, ale moim zdaniem między tymi rysikami nie ma aż takiej różnicy żeby usprawiedliwiało to zakup droższego iPada.



#7 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1809 posts

Posted 23 July 2024 - 09:31

Jak nie jesteś artystą, to polecam rysik Logitecha - do edycji zdjęć czy podpisywania dokumentów (albo w moim przypadku planowania tras górskich) jest super. Jeśli masz ambicje plastyczne, to zdecydowanie rysik Apple (i raczej iPad z laminowanym ekranem czyli Air). Problem 1-2 generacja to kwestia ładowania. Ale podstawowy iPad 10 działa też z nowym "tanim" rysikiem apple z usb-C bo ten gen.1 to trzeba ładować przez specjalną przejściówkę, co jest słabe. Jednak gen 1 jest czuły na siłę nacisku i pochylenie, zaś usb-c tylko na pochylenie (jak Logitech) - co ogranicza możliwości plastyczne.


  • CryKillerPL likes this

#8 CryKillerPL

CryKillerPL
  • 119 posts

Posted 23 July 2024 - 21:35

O widzisz, dzięki za wyjaśnienie. Wezmę w takim razie ten iPad 10 i może dokupię potem rysik ale chyba ten USB-C bo do rysowania to ja talentu nie mam.

Mam jeszcze ostatnie pytanie bo widziałem, że cześć osób jak ma rysiki to przyczepiają się one magnetycznie do iPada/etui - czy z tym iPadem 10 i Pencil USB-C też będę mógł tak robić?


Apple iPhone 14 Pro Max | Apple Watch Series 9 | Apple AirPods gen. 3


#9 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1809 posts

Posted 24 July 2024 - 07:53

Tak, ale… w air i pro rysik przyczepiony magnetycznie ładuje się indukcyjnie z iPada zaś w 10 tylko się tam trzyma, bo ładowany musi być kabelkiem.
  • CryKillerPL likes this




3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users