Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Niedziałający Dysk w Mac Mini M1 256GB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 bexx

bexx
  • 7 postów

Napisano 24 czerwca 2024 - 21:24

Witam

 

Wygląda na to iż padł mi dysk w Macu Mini M1 16 ramu i  256gb, moje pytanie jest takie , czy na zewnętrznym dysku ssd thunderbolt 3 lub 4  postawie  system z Time Machine  i będę mógł korzystać z maca ?Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi od forumowiczów    :wub:

 

Pozdrawiam serdecznie


Użytkownik bexx edytował ten post 24 czerwca 2024 - 21:26


#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 916 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 czerwca 2024 - 21:30

Tak.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 bexx

bexx
  • 7 postów

Napisano 24 czerwca 2024 - 21:38

Tak.

pięknie :) a jakiś samouczek dla Newbie_Dummies się znajdzie ?  ;)  :D  :wub:



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 916 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 czerwca 2024 - 21:51

Tu nie ma rocket science. Wkładasz nośnik instalacyjny i wskazujesz partycję na dysku zewnętrznym jako miejsce instalacji.

Jeśli Time Machine masz na tym samym dysku, to nie wiem, czy się da przywrócić, a w ogóle w myśl 'co to za backup na tym samym fizycznym nośniku' i tak instalowałbym na innym dysku.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 winmaciek

winmaciek
  • 6 542 postów
  • Płeć:

Napisano 25 czerwca 2024 - 09:11

AFAIK to nie, Apple Silicon wymaga działającego dysku wbudowanego, żeby wystartować.Ale chętnie przekonam się, że nie mam racji.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#6 cesiu111

cesiu111
  • 739 postów
  • SkądRz

Napisano 25 czerwca 2024 - 12:17

Dokładnie, nie da się. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych