Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki sprzęt po wprowadzeniu Apple Intelligence?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ententryx

ententryx
  • 4 postów

Napisano 24 czerwca 2024 - 20:39

Liczę się z tym, że temat nie spodoba się większości tego forum, jednakże po 15 latach z apple po wprowadzeniu Apple Intelligence trzeba będzie zmienić ekosystem, o ile w temacie laptopa wybór jest bardzo prosty to zastanawiam się czy ktoś orientował się już jaki telefon wybrać?

 

Samsungi odpadają, miałem kiedyś i po roku telefon nadawał się tylko do wymiany, Xiaomi, jakoś nie jestem w stanie zaufać Chińczykom w sprawie softu, Google Pixel 8 pro wygląda dosyć ciekawie, ktoś używał i może się wypowiedzieć?

 

Dlaczego taki temat? Skoro Elon Musk jako współzałożyciel OpenAI zakaże wnoszenia sprzętów Apple do swoich firm to coś musi być na rzeczy.

Żeby nie było, zdaje sobie sprawę z tego, że jesteśmy ciągle inwigilowani, jednakże w notatkach mam rzeczy ważne, do których wolał bym aby żaden chatbot nie miał dostępu bo zdarza mi się zapisać tam rzeczy ważne do których dostęp powinienem mieć tylko ja sam.

 

Z chęcią przyjmę każdą krytykę.

 


#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 916 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 czerwca 2024 - 20:46

> Skoro Elon Musk [...] to coś musi być na rzeczy

 

Trochę skisłem, przyznam.


  • cooper69 lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 712 postów
  • Płeć:

Napisano 24 czerwca 2024 - 20:50

Nie za bardzo wiem, o co Ci właściwie chodzi. Siri została wprowadzona 13 lat temu i wszystko, co się do niej mówiło leciało przez wiele lat na zewnętrzne serwery. Nagle zaczęło Ci to przeszkadzać? Ok, być może teraz zaczęło to mieć dla Ciebie znaczenie. Oczywiście nie było obowiązku używania Siri, jak również nie będzie obowiązku używania AI. Mało tego, wiele wskazuje na to, że dla użytkowników w EU, ze względu na wymagania DMA, AI nie pojawi się tak szybko.

 

Nie rozumiem jeszcze jednej rzeczy. Skoro szukasz sprzętu spoza stajni Apple, to poszukiwanie go akurat na tym forum to chyba wybór najgorszy z możliwych.

 

No i oczywiście, skoro nie Apple, to pozostaje system od firmy Google. A ten, tak się składa, cały swój model biznesowy opiera prawie wyłącznie na gromadzeniu danych o użytkownikach na wszelkie możliwe sposoby. I w ogóle się z tym nie kryje.

 

Zatem pozostaje Nokia 3210.


  • cooper69 lubi to

#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 916 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 czerwca 2024 - 20:57

Nieśmiało przypominam, że Google to nie 'fajna narzędzia - wyszukiwarka, mapy, tłumacz, no panie wszystko', tylko firma reklamowa, więc czemu mieliby się kryć ;-)


  • cooper69 lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 damianmajk

damianmajk
  • 714 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 czerwca 2024 - 09:39

Zostań z apple - zanim w UE pozwolą na AI, to już będzie kolejna premiera iPhone. 



#6 ententryx

ententryx
  • 4 postów

Napisano 26 czerwca 2024 - 05:08

> Skoro Elon Musk [...] to coś musi być na rzeczy

 

Trochę skisłem, przyznam.

Bardzo fajna odpowiedź, szkoda że poprzednie moje posty kasowałeś.


Nie za bardzo wiem, o co Ci właściwie chodzi. Siri została wprowadzona 13 lat temu i wszystko, co się do niej mówiło leciało przez wiele lat na zewnętrzne serwery. Nagle zaczęło Ci to przeszkadzać? Ok, być może teraz zaczęło to mieć dla Ciebie znaczenie. Oczywiście nie było obowiązku używania Siri, jak również nie będzie obowiązku używania AI. Mało tego, wiele wskazuje na to, że dla użytkowników w EU, ze względu na wymagania DMA, AI nie pojawi się tak szybko.

 

Nie rozumiem jeszcze jednej rzeczy. Skoro szukasz sprzętu spoza stajni Apple, to poszukiwanie go akurat na tym forum to chyba wybór najgorszy z możliwych.

 

No i oczywiście, skoro nie Apple, to pozostaje system od firmy Google. A ten, tak się składa, cały swój model biznesowy opiera prawie wyłącznie na gromadzeniu danych o użytkownikach na wszelkie możliwe sposoby. I w ogóle się z tym nie kryje.

 

Zatem pozostaje Nokia 3210.

 

Chodzi mi o to, że AI ma być zintegrowane z systemem, a nie jako dodatkowa aplikacja, więc wyłączenie tego może się okazać takim samym bublem jak usunięcie danych na facebooku, gdzie po kliknięciu usuń dane te były ukrywane przed użytkownikiem, a w bazie nadal pozostawały.

 

Dane o użytkowniku a dane użytkownika to dwie różne sprawy, przed tym pierwszym praktycznie nie da się uciec.

 

Nokie 3210 miło wspominam, lecz ze względu wygody taki telefon dla mnie już nie przejdzie.



#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 712 postów
  • Płeć:

Napisano 26 czerwca 2024 - 16:11

Jeśli chcesz wierzyć, że system od Google zapewni Ci więcej prywatności, to choć wywołuje to we mnie lekki uśmiech politowania, to jest to absolutnie Twoja sprawa i masz do tego pełne prawo.

 

Ale tym bardziej powinieneś poszukać rozwiązania poza forum Apple. My tutaj, z oczywistych powodów, mamy o wiele mniejsze rozeznanie w rynku sprzętu z Androidem niż ludzie na forach dedykowanych tym urządzeniom.


  • cooper69 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych